Šta je novo?

Redmi Note 12/Pro/Pro+

LogicShop. Pomalo cudna radnja. Odlucio sam se da bih uzeo Xiaomi Redmi Note 12 256GB 8GB 5G i nazvao ih danas, ne rade slanje vec mora licno :S
Garancija im bila godinu dana,mozda je jos tako,a plus u svojoj radinosti servisiraju telefone. Ja zaobilazim takve radnje. Ko zna kako i odakle ih svercuju.
 
Ja sam tamo uzeo 3 xiaomi telefona. Doduse pre par godina. Garancija mi nije trebala. U to vreme imali su kineske verzije i global verzije telefona. Verovatno kako kome uvale.
 
hmm, mozda mi onda bolje uzeti u Xiaomi shopu 4G model... Taj 5G je kao dosta bolji ali se tesko nalazi.. Vidim i u Madjarskoj je retkost, verovatno zato ga nema ni na KP...
 
hmm, mozda mi onda bolje uzeti u Xiaomi shopu 4G model... Taj 5G je kao dosta bolji ali se tesko nalazi.. Vidim i u Madjarskoj je retkost, verovatno zato ga nema ni na KP...
Meni nije jasno zasto u zvanicnim radnjama nema model 12 pro 5g ali verzija 8/256.
 
Mene ovaj zanima Redmi Note 12 5G 8/256, ne pro.
Ja ga imam (12 5G 8/256) , i mogu reći da je perfektan.
Baterija traje komotno 2 dana, a može i tri u konzervativnoj upotrebi.
Brz je, ništa ne zapinje, a ekran se vidi i na suncu.
Kamera je odlična. Posebno noću.
Bolji i od Redmi Note 10 pro, koji me je perfektno i verno služio dve godine i koga sam prosledio ukućanu jer mu je crkao njegov telefon.
Ovog sam uzeo i nakon dva meseca upotrebe mogu da kažem da je još bolji!
 
Meni nije jasno zasto u zvanicnim radnjama nema model 12 pro 5g ali verzija 8/256.
U radnjama možda i nema, ali ima na paket kod yettel-a.
Uz reciklažu i eventualni optički internet paket može da izađe dosta povoljnije od trenutne cene cca 52.080 RSD na rate i koja je malo velika.
U vreme kada sam ga ja uzimao na paket 40-tku uz reciklažu izlazio je oko 3.5k...
 
U radnjama možda i nema, ali ima na paket kod yettel-a.
Uz reciklažu i eventualni optički internet paket može da izađe dosta povoljnije od trenutne cene cca 52.080 RSD na rate i koja je malo velika.
U vreme kada sam ga ja uzimao na paket 40-tku uz reciklažu izlazio je oko 3.5k...
Nije cena 52k, to mozda za pro plus model. I ne kupujem telefone uz ugovornu obavezu.
 
Jel ima velike razlike izmedju 6/128 i 8/256 za Redmi Note 12 Pro 5G? Uporedjivao neko?
 
Jel ima velike razlike izmedju 6/128 i 8/256 za Redmi Note 12 Pro 5G? Uporedjivao neko?
Pa tu je vazna samo ram memorija, za ne preterano zahtevne korisnike dosta je i 6gb rama ali meni treba vise od 128 gb memorije posto nema slot za memorijsku.
 
OK, hvala. Ja ne igram igrice niti radim nista zahtevno. Imam RN 10 Pro pa cisto malo da se podnovim. Svidja mi se sto ima OIS koliko vidim.
 
OK, hvala. Ja ne igram igrice niti radim nista zahtevno. Imam RN 10 Pro pa cisto malo da se podnovim. Svidja mi se sto ima OIS koliko vidim.
Pa ako ti ne treba puno prostora za aplikacije, slike itd dosta ti je i 6/128 verzija ako ti znaci usteda od 5,6 hiljada.
 
I to sto kazes... 5k nikakva razlika
 
OK, hvala. Ja ne igram igrice niti radim nista zahtevno. Imam RN 10 Pro pa cisto malo da se podnovim. Svidja mi se sto ima OIS koliko vidim.
Ois ti vredi samo na fotki (noćnoj).
Na videu (4k) mislim da i dalje 'secka'..
Imam + model i secka mi na videu, dok se na fotkama vidi vrednost OIS-a..
 
Ja ga imam (12 5G 8/256) , i mogu reći da je perfektan.
Baterija traje komotno 2 dana, a može i tri u konzervativnoj upotrebi.
Brz je, ništa ne zapinje, a ekran se vidi i na suncu.
Kamera je odlična. Posebno noću.
Bolji i od Redmi Note 10 pro, koji me je perfektno i verno služio dve godine i koga sam prosledio ukućanu jer mu je crkao njegov telefon.
Ovog sam uzeo i nakon dva meseca upotrebe mogu da kažem da je još bolji!
Da li bi rekao gde is ga uzeo? Sto se tiche randji, kako vidim ima ga u LogicShop i josh jedna radnja u Balkanskoj ulici u BG, gde je dosta skuplji.
 
OK, hvala. Ja ne igram igrice niti radim nista zahtevno. Imam RN 10 Pro pa cisto malo da se podnovim. Svidja mi se sto ima OIS koliko vidim.
Ois ti vredi samo na fotki (noćnoj) na videu (4k) mislim da i dalje 'secka'..
Imam + model i secka mi na videu, dok se na fotkama vidi vrednost OIS-a..
Da li bi rekao gde is ga uzeo? Sto se tiche randji, kako vidim ima ga u LogicShop i josh jedna radnja u Balkanskoj ulici u BG, gde je dosta skuplji.
Moje izvinjenje! Ja imam model + tako da se to ne odnosi na tvoj model.
 
Ijao, zeznula me eponuda a radio vise stvari u medjuvremenu pa prevideo 5G :) Znam za razliku. Hvala svakako. Moja greska.
 
Smanjio sam 120hz na 60 hz ekran,i moglo bi se reci da baterija duze traje sigurno 25-30%.
Nisam primjetio neku razliku u koristenju,al baterija ide preko 12h na dnevnom nivou,a nekom trenutku na 120hz je bila na 20% od 8-20h koristenja.
Dalje ici na 60hz,ipak mi nekad znaci da baterija puna za neke potrebe
 
Smanjio sam 120hz na 60 hz ekran,i moglo bi se reci da baterija duze traje sigurno 25-30%.
Nisam primjetio neku razliku u koristenju,al baterija ide preko 12h na dnevnom nivou,a nekom trenutku na 120hz je bila na 20% od 8-20h koristenja.
Dalje ici na 60hz,ipak mi nekad znaci da baterija puna za neke potrebe
Isto sam i ja uradio. Od tada, baterija ide na 2 dana komotno uz moju upotrebu.
 
Redmi Note 12 pro + 5G je nešto skuplji nego njegov pandan međutim, mislim da pare nisu bačene, jer noćna fotka baš može da se osetno kvalitetnije izvuče u odnosu na njegove jeftinije pod-modele.
Mediatek 1080 procesor je po mom mišljenju priča koja će izvesno parirati povećanim zahtevima narednih operativnih sistema (odnosno MIUI-a) koji su planirani za ovaj model.
Nadalje..
Hm..
Ništa ne može prognozirati...
Presudiće ionako neke druge trivije :
1. Baterija (kakva nam je konkretno zapala, vođenje računa o ciklusima...)
2. Sigurnosne zakrpe (hoće li ga stvarno krpiti, ili će u jednom trenutku odlučiti da ga namerno uspore kao bi nam 'pomogli' da idemo na novo)
Itd...
Mislim da za do 3.5k mesečno koje mogu da izdvojim za ovu namenu - ne može se naći ništa bolje - na paket..
 
Ja sam generalno zadovoljan sa svime jedino je baterija mrvicu slabija od x3nfc. Sad sam smanjio na 60hz pa cu videti.
Ja uzeo kad je bio popust plus reciklaza za 26000 din 1110 din mesecno bagatela.
 
Poco x3 ima jednu od boljih baterija na telefonima, pogotovo kada se drži na 60hz, tako da retko koji telefon će biti bolji po tom pitanju od njega.
 
U cenovnom razredu kome pripada Redmi Note 12 pro + 5G mislim da je teško pronaći uređaj koji je praktično bez slabe tačke.
Ova Motorola Edge 40 Neo na prvu obećava, mada je osetno skuplja...
 
Poslednja izmena:
Meni nije jasno zasto u zvanicnim radnjama nema model 12 pro 5g ali verzija 8/256.
Zato sto je veoma losa serija. Svi ga povlace iz prodaje. Dva puta reklamacija ca C konektor. Samo prestane da puni. Prvi zamnjen novim i posle mesec dana isto. Cekamo relizaciju reklamacije.
Ja ga imam (12 5G 8/256) , i mogu reći da je perfektan.
Baterija traje komotno 2 dana, a može i tri u konzervativnoj upotrebi.
Brz je, ništa ne zapinje, a ekran se vidi i na suncu.
Kamera je odlična. Posebno noću.
Bolji i od Redmi Note 10 pro, koji me je perfektno i verno služio dve godine i koga sam prosledio ukućanu jer mu je crkao njegov telefon.
Ovog sam uzeo i nakon dva meseca upotrebe mogu da kažem da je još bolji!
Nisi imao problem sa C konektorom? Recimo, nece da puni?
 
Od samog starta se u zvaničnim kanalina nude 12, 12 Pro 4G i 12 Pro+, dok 12 Pro 5G nema u ponudi. Ne bih rekao da je zbog loše serije već zbog neke politike proizvođača. Nisam do sada pročitao da se neko žali na loš kvalitet uređaja.
 
Od samog starta se u zvaničnim kanalina nude 12, 12 Pro 4G i 12 Pro+, dok 12 Pro 5G nema u ponudi. Ne bih rekao da je zbog loše serije već zbog neke politike proizvođača. Nisam do sada pročitao da se neko žali na loš kvalitet uređaja.
Ma nudili su se oni dosta ali ova slabija verzija 6/128.
 
Vrh Dno