Šta je novo?

Redmi Note 12/Pro/Pro+

Dobio prekjuče Pro model kao službeni.
Hoću da promenim melodiju za zvono na dve preslušane mi iskače reklama. Ne sećam se kad sam video reklamu na svom P40Pro.
Da li je ovaj slučaj na Redmi modelima ili i kod Xiaomi je prisutnost reklama velika.
Video sam i kod supruge na P30Pro da ima dosta reklama. Kad joj u private DNS ubacim adguard onda joj ne radi net.
Izgleda da nedostatak GAps-a je i prednost
 
Reklame su meni samo kao što smo naveli prilikom čišćenje prostora. Prilikom izbora zvona poziva,ja tu nisam iskreno primjetio tj stavio mp3 zvono i to je to.
Mada,te reklame su mi izlaze i na RN7 prije 5 godina
 
Dobio prekjuče Pro model kao službeni.
Hoću da promenim melodiju za zvono na dve preslušane mi iskače reklama. Ne sećam se kad sam video reklamu na svom P40Pro.
Da li je ovaj slučaj na Redmi modelima ili i kod Xiaomi je prisutnost reklama velika.
Video sam i kod supruge na P30Pro da ima dosta reklama. Kad joj u private DNS ubacim adguard onda joj ne radi net.
Izgleda da nedostatak GAps-a je i prednost
Probaj https://nextdns.io/
 
Ne znam ima li to veze ali ja sam uzeo telefon preko operatera A1 i imam google dailer. Koliko vidim ti imaš onaj xiaomi dailer pa verovatno zato kod tebe radi. Kod mene kad pritisnem da snima, prvo obavesti sagovornika da se razgovor snima, a pritom ga me snimi.
Ne znam mogu li da instaliram i gde da nađem xiaomi dailer?
Xiaomi.EU ROM dolazi sa preinstaliranim xiaomi dialerom.
Takođe je ad-free, sve čisto.
 
Ja sam skinuo sa google xiaomi dialer i ne radi uopste app
 
gledao sam na yt test uporedni test kamera xiaomi 12lite, rn12pro 5g i galaxy a34. u većini situacija su 12lite i a34 izašli kao pobednici. jedino je snimanje mnogo bolje na rn 12pro 5g od oba.

a generalno, kao i pre, xiaomi muku muči sa nebom.
 
@radashin ,XEU troskadzija baterije,uzmi to u obzir.

Može li neko uputstvo za otključavanje bootloader a i instalacije rom-a?
Kucaj u pretrazi foruma,ima toga,mnogo puta objasnjeno..Malo se pomuci da nadjes,ne mora sve na tacni..Bum uskocis u temu i moze pojasnjenje za otkljucavanje i flash roma..Imas posebne tebe koje se bave sa tim..Pronadji ih.
 
gledao sam na yt test uporedni test kamera xiaomi 12lite, rn12pro 5g i galaxy a34. u većini situacija su 12lite i a34 izašli kao pobednici. jedino je snimanje mnogo bolje na rn 12pro 5g od oba.

a generalno, kao i pre, xiaomi muku muči sa nebom.
Video je bruka,4k bruka al taj video ako duzi ne mozes ga nikom poslati
 
Ma, mnogo se ljudi opterećujete tom baterijom, danas kada su punjači bruka...
12t pro, punjač 120w...
Staviš ga 5 minuta na punjenje i to je to.
 
gledao sam na yt test uporedni test kamera xiaomi 12lite, rn12pro 5g i galaxy a34. u većini situacija su 12lite i a34 izašli kao pobednici. jedino je snimanje mnogo bolje na rn 12pro 5g od oba.

a generalno, kao i pre, xiaomi muku muči sa nebom.
Po mom skromnom mišljenju, kada uporedim kameru sa RN10Pro ne vidim nikakva posebna poboljšanja osim što su boje malo življe, naprotiv, macro kamera je teško osakaćena i šum je užasan. Ali CPU i 12GB memorije mu daju prostora za disanje, ubija kako radi.
 
Ma samo XEu rom i cepaj!
Kada kupim nov Xiaomi telefon, odmah otključavanje, pa flash XEu weekly i voziii...
@radashin ,XEU troskadzija baterije,uzmi to u obzir.

Kucaj u pretrazi foruma,ima toga,mnogo puta objasnjeno..Malo se pomuci da nadjes,ne mora sve na tacni..Bum uskocis u temu i moze pojasnjenje za otkljucavanje i flash roma..Imas posebne tebe koje se bave sa tim..Pronadji ih.
nema xeu za ovaj fon, ne rade za mediatek procesore, džaba ćete se cimati oko otključavanja bootloadera.

Po mom skromnom mišljenju, kada uporedim kameru sa RN10Pro ne vidim nikakva posebna poboljšanja osim što su boje malo življe, naprotiv, macro kamera je teško osakaćena i šum je užasan. Ali CPU i 12GB memorije mu daju prostora za disanje, ubija kako radi.
očigledno xiaomi još uvek nije izvukao maksimum iz ovog senzora.
 
Moj telefon je nov ali bas imam problem sa signalom. Loše me čuju sagovirnici. Razmišljam da isključim VOLTE. Mozda ce biti bolje
 
A sta je ovo na sajtu gigatrona kao dobija se uz kupovinu nekog modela iz serije note 12 i sat i slusalice. Jel to uslovljeno, jel nagradna igra ili? Hvala
 
Nije nagradna igra i nije samo za navedenu prodavnicu, unese se broj računa i ostali podaci i dobije se na poklon.
 
A ja kupio kevi u Aprilu note 12 i poslao podatke ali prc,ne ispunjavam uslove,vazi se tek od 18.05 cini mi se,svi koji su kupili pre toga nemaju pravo.prevaranti ovi iz mi store.🤪
 
Da ali je tad valjda bila niža cena?
Da pročitao sam malo pravila jedina začkoljica je da li ima na stanju ili ne tj da li su zalihe istekle ja se nadam da nisu? Jel naručivao neko te prčkalice ovih dana?
Realno ako uspem da utopim za 50e ta 2 čuda onda se jako isplati dok ako ne dobijem e onda je prpa.
 
Kako se zaključavaju aplikacije u memoriji na RN12? Na Poco x3 sam imao katančić a ovde dužim pritiskom na aplikaciju u recents nemam opciju zaključavanja.
 
@ppredrag ,Kad udjes u app drive,pojave se aplikacije koje si koristio,i ti na primer hoces da zakljucas viber.Pritisnes prstom na viber i povuces na dole,tad se pojavi mali katancic na vrhu od viber prozorcica..Dakle potezom na gore vadis je iz rama,a potezom na dole sa zadrskom zakljucavas u ram memoriji.
 
sinoć oko 22h sam poredio noćne fotografije na rn12pro i od supruge galaxy a52s i za divno čudo bolje su na mom rn12pro. prvo što se primeti je dosta veći ugao slike, realnija boja noćnog neba i oštrija slika u mračnijim delovima gde je slabija svetlost od ulične rasvete.
 
Stigao poštom paket sa narukvicom i slušalicama. Uzeo sam Redmi Note 12 4/128. Narukvica ne nešto ispod Redmi Band Pro ali bar nema ono bangavo klip on kačenje koje puca vremenom. Slušalice su dobre jedino što od funkcija nemaju regulaciju jačine zvuka.

Sve zajedno je to izašlo oko 23000 (dodatni popust na "premium" karticu)
 
Stigao poštom paket sa narukvicom i slušalicama. Uzeo sam Redmi Note 12 4/128. Narukvica ne nešto ispod Redmi Band Pro ali bar nema ono bangavo klip on kačenje koje puca vremenom. Slušalice su dobre jedino što od funkcija nemaju regulaciju jačine zvuka.

Sve zajedno je to izašlo oko 23000 (dodatni popust na "premium" karticu)
Pitanje jedno imam Xiaomi note 10 pro da li se isplati uzeti 12 ticu da li vredi da kupujem odmah ili produžim ugovor u decembru ove godine i tada uzmem fon !?
Ovaj Xiaomi 10 pro sam koristio ukupno 15 tak minuta ostvario dva poziva i u fioci stoji .
Ajde ko ima predlog , čuo sam da je 12 i 12 pro super model ali dođo po savet 😄
 
RN 12 je sve samo nije super model. Uzeo sam ga za klinca a i dobro su mi dosle slusalice i narukvica. Ja imam Poco X3 NFC i sem ekrana Poco ga jede za dorucak, marendu, rucak i veceru. Sa Note 10 Pro na obican RN12 je kao sa konja na svinju.
 
U Delti sam u prolazu napravio uporedne fotografije RN7(gcam)-RN12pro-RN12s

Pro verzija je definitivno bolja od RN7 ali S nisam baš siguran, dinamički opseg bolji u odnosu na RN7 ali više šuma i softverski nagurana oštrina.

RN7
rn7-1686674921393.jpg

RN12pro
rn12p-1686675059264.jpg

RN12s
rn12s-1686675100034.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno