Šta je novo?

Redmi note 12, hard reset(wipe) login problem

neshtry

Slavan
Učlanjen(a)
19.03.2008
Poruke
499
Poena
320
Drugari
komšnici(starija gospođa 77 godina) telefon se smrznuo (potpuno) a ja glupan, resetujem telefon i sad ne mogu da se ulogujem, palim telefon, jer ona nema pojma koji je nalog, postavili su i podigli telefon u prodavnici, nije koristila društvene mreže, gmail, ne radi oporavak emaila preko broja telefona (nije aktiviran preko njenog broja (kupila je sim kasnije)... Koristila je samo Viber,za komunikaciju sa sestro u Beču,zato ga kupila…I moja keva su setovala telefon u prodavnici( samsung), ali sam nekako uspeo da ga dignem,posle reseta,ovog šipak…
Trebao sam čekati da se baterija isprazni,sad sam hebao čvorka... Šta da radim?
redmi note 12, hyper os
 
Servis na otkljucavane Frp naloga t.j. google ....
 
jel ima neko rešenje za ovo a bez servisa
da znam generalno ako mi bude trebalo
ako košta 30€ sigurno da nije nešto komplikovano i u kućnoj radinosti da se uradi, ovo baš na onim klipovima mi i nije jasno kako funkcioniše i to još bez kompa. obično kad sam probavao takve čudna rešenja nije radilo
jel može preko kompa nekako

retko koji telefon ima otključan bootloader pa da može lako da se manipuliše
 
Poslednja izmena:
Kako kad, nekad ima nekad ne. Rešenja u kućnoj radinosti se najčešće zasnivaju na bezbednosnoj "rupi" u softveru. Znači kad ga ima rešenje je specifično za konkretan model telefona i verziju androida i proizvođačevog softvera na njemu.
Zbog toga imaš toliko rešenja koje ne rade (a naravno i zbog drugih razloga).
Osim eksploatisanja bezbednosne rupe, ima naravno i drugih načina, kod Samsunga flešovanje combination firmvera itd itd.
 
pa to, ima neko normalno rešenje sigurno

kada mogu servisi za 30€ znači da svako može, ne verujem da oni imaju neku spec opremu
 
Poslednja izmena:
Ja sam probao skoro u toku dve nedelje i nisam uspeo...serviseri imaju plaćeni softver koji se ne isplati ako ti to nije biznis,često direktno od proizvođača telefona,kod Xiaomi mislim da po profilu možeš dva ili tri telefona nedeljno da ovako rešiš...tako sam je shvatio šta mi je čovek rekao...
 
@dj90 naravno da ne može baš svako, kao prvo za ono što može u kućnoj radinosti da se sredi većina korisnika ne zna da da nađe informaciju i/ili isprati uputstva.
I ja bih rekao da servisi koji zaista imaju opremu (boxeve, dongleove i ostali "black magic" koji košta), da ih ima po svoj prilici jako malo.

Ja sam za vreme trajanja korone zaobišao frp na par telefona iz okruženja. Bilo je vremena pa hajde da pokušam. Najlakši je bio jedan Samsung za koji je bio dostupan combination firmware.
Ali nezahvalno je inače osim za svoj sopstveni tel, treba vremena a nema garancija za uspeh.
 
Sa novim Hyper OS skoro da ne može,ali ovi stariji i mogu u kućnoj radinosti.Kod mene je bio problem što je bio samo jedan odgovarajući ROM koji radi na određenom bezbednosnosnom update I sa otključavanim but loderom,inače mora puno da se kucka u DOS prozorčetu,a ja nisam uspeo...
 
znači mora se imati otključan bootloader inače mora na servis
a onda postoji mogućnost da ne rade neke aplikacije za plćanje i onda se vrtimo u krug

ne znam da li se može otključati ako se već nešto desilo telefonu, ipak to ide preko računara
 
Velike su šanse da brikuješ ako mu se već nešto desilo…ja sam imao matičnu pluču u rezervi,za svaki slučaj i za ovaj koji je ispravan…za redmi note 12 je 45€ ploča
 
vidim da ima neka opcija preko adb-a da se otključa bootloader, to bi trebalo da bude pozdano, mada nisam probao
naravno treba da bude uključeno usb otklanjanje greška
 
Nazad
Vrh Dno