Šta je novo?

Redmi Note 11

Upravo, buraz. Upravo sam to rekao gore.
Čak kad bih sad menjao telefon 99,99% bih uzeo upravo taj Poco X3 Pro 8/256 ali je problem što je stvarno suvišan jer postoji sasvim pristojan X3 NFC. Konfuzno skroz.
Prave konkurenciju sami sebi. 😁 Zato je i sam CEO Xiaomia i rekao da je to glavni razlog zašto su stali sa Max serijom i neće biti Mi Max 4.
Inače, ta ponuda ti je idealna. Bezobrazno koliko je dobra. Džaba novci a dobijaš baš, baš dobar telefon. :)
 
Video sam da ljudi bas hvale te Poco telefone, da imaju sve lepo zaokruzeno, ali ja bas ne mogu toliko velike telefone,,, 😁

Videcu, voleo bih ovaj RN 11, vec mi bas svidja ovako u najavi, ako bude tako oko 30-tak k, nadam se da ce dospeti do nas taman oko praznika, a ako bude skuplji dosta, presaltacu se na Realme 8 ili 8i, pa da to bude verovatno poslednji 4G telefon koji cu imati... Za koju godinu ih verovatno iole solidnih vise nece ni biti.
 
Izgleda da ce RN 11 imati Dimensity 800 (7mm) a ne 810 (6mm)... To mi ima nekako logike, ovaj prvi je jeftiniji i dostupniji verovatno, a nema logike da se izduzuju duze nego sto je potrebno...

Video sam u Mi Store jedan telefon sa Dimensity 800, Redmi Note 9T, bas sam se bio iznenadio jer sam mislio da je to telefon za Aziju ili tako nesto.
 
Za punjenje im svaka cast, 120W u ovoj klasi, dok konkurencija u flagship modelima gura 25W i to bez punjaca u pakovanju.
Pretpostavljam da ce nakon 800 punih ciklusa izgubiti 20% kapaciteta...
 
Pretpostavljam da ce to tih 120Hz biti dostupno jedino u toj Pro+ varijanti kojoj najjavljuju cenu koja je sve sem Redmi Note telefon.
 
Ovaj sa 120w (note 11 pro plus) ima bateriju od 4500mah. Ili mozda citava Note 11 serija ima 4500mah? Vjerovatno ovo drugo.

redmi-note-11-teaser-5.jpg
 
Oni tako tizuju ovu seriju da pojma nemaš da li se to odnosi na sve telefone, ili samo jedan, da li tizuju samo Pro model ili mešano nabacuju...
 
Obratite paznju kako je cetvrti "senzor" tu samo zbog simetrije tj uopste nije senzor.
Ode makro kamera u lovista.
 
Jedva cekam da prodje ovaj trend nacackanih kamera. Beskorisna depth, losa makro, smesna uw... Ako vec stavljaju dodatne kamere, da stave samo jednu, ali donekle vrednu (vecu ultra wide na primer)... Kod flagship modela je druga prica, gde ultra wide i telefoto stvarno vrede nesto.
 
Pa dobro, sa gcam-om se izvlace skroz dobre ultra siroke fotke i na telefonima od 200e... :)
 
Uglavnom i depth i makro su beskorisne na ovim jeftinijim telefonima.
Gledajući ovu poslednju sliku, sve se bojim da će dizajnom podsećati na stare Microsoft Lumie ili ti Nokie. Ivice ravne ale prema ledjima zaobljene... Što je baš jeftino izgledalo.
 
Meni se ovo slikom dizajnom svidja mnogo vise nego prethodne serije telefona...

Mnogo lepse nego recimo Note 9S i 9Pro koji su bili onako zaboljeni, po meni najruzniji RN telefoni ikada. I ovo bukvalno dizajnom vise izgleda inspirisano novom iPhone serijom nego Lumiom.
 
Naravno da prepisuju od Apple-a oblik jer se to ljudima svidja. Da sačekamo do sutra da vidimo...

Edit:
 

Prilozi

  • apple_iphone_12_max_review_8_thumb800.jpg
    apple_iphone_12_max_review_8_thumb800.jpg
    23.1 KB · Pregleda: 64
  • microsoft-lumia-950-xl-950-550-sg-12.jpg
    microsoft-lumia-950-xl-950-550-sg-12.jpg
    65.9 KB · Pregleda: 55
Poslednja izmena:
Stigle neke specifikacije za vanila RN 11 sa TENAA...

Dimenzije 163.56 x 75.78 x 8.75 mm 195g
Dijagonala 6.6" naveli su oled ali GSMA piše da je greška u listingu i da je potvrđeno da je zapravo LCD panel, baterija 4.900mAh, 33W Glavna kamera 16MP + sekundarna 5MP.
SoC Dimensity 810.

Znao sam da ništa nema od oled ekrana, to je prva stvar koja je morala biti zrtvovana u korist procesora da bi cena ostala negde u rejonu vanila Redmi Note telefona.
 
Stigle neke specifikacije za vanila RN 11 sa TENAA...

Dimenzije 163.56 x 75.78 x 8.75 mm 195g
Dijagonala 6.6" naveli su oled ali GSMA piše da je greška u listingu i da je potvrđeno da je zapravo LCD panel, baterija 4.900mAh, 33W Glavna kamera 16MP + sekundarna 5MP.
SoC Dimensity 810.

Znao sam da ništa nema od oled ekrana, to je prva stvar koja je morala biti zrtvovana u korist procesora da bi cena ostala negde u rejonu vanila Redmi Note telefona.
Ekran je vrlo verovatno LCD i to uzet od Poco X3 GT modela.
 
Dobra pretpostavka, verovatno da... I ja sam se nadao da će biti ispod 6.5"

Nije mi jedino jasna ova 16MP kamera ako je to tacno... Dugo nisam cuo za takav senzor, znam da su popularni oni quad bayer 46MP, 50MP, 64MP...
 
Iz mojih avantura sa naručivanjem ecig-a iz Kine znam da im je 11.11. neki praznik kad svi sve kupuju tako da vam je ovo telefon za tu priliku.Samo da izbace nešto,prodaće se.Meni lično izgleda kao neka mješavina Iphone-a i Redmi Note 10 Pro,sa oblim kućištem i kockastim dizajnom kamera znači dizajn za široke narodne kineske mase...
 
Digital chat station kaze da Snapdragon serija 7 nije mnogo jeftinija od Mediatekovih Dimensity serija 1000.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-10-27-20-07-56-791_com.twitter.android.jpg
    Screenshot_2021-10-27-20-07-56-791_com.twitter.android.jpg
    57.3 KB · Pregleda: 61
Za nepuna 2 sata je predstavljanje, ko zna kineski neka gleda. 😁 Za globalno trziste se jos ne zna tacan datum predstavljanja?
 
Nije spomenuto nista za globalni. Trebalo bi biti isto danas, malo kasnije, koliko se sjecam takav je slucaj bio sa RN10.
 
250$ early bird cena za obican Note 11 Pro, Pro + je 300$. Brze punjenje vs bolja baterija.
 

Prilozi

  • Screenshot (526).png
    Screenshot (526).png
    846.8 KB · Pregleda: 43
Nije spomenuto nista za globalni. Trebalo bi biti isto danas, malo kasnije, koliko se sjecam takav je slucaj bio sa RN10.

Ja se nadam da ce biti najavljen i globalno, da ne bude ovo za Kinu, pa da cekamo jos mesec dana za globalnu najavu, pa onda jos mesec da se pojavi u Evropi, pa onda dok stigne do nas...
 
Kako je ono bilo bese sa RN10 telefonima, ja koliko se secam istovremeno su najavljeni i prilicno brzo od najave su se pojavili i kod nas...
 
Nazad
Vrh Dno