Šta je novo?

Redmi Note 10 / 10 Pro

Prvo skineš zadnje ažuriranje za RN10 Pro a onda Hyper za RN12 Pro, recimo Global - MIXM. Prvo ažuriranje preimenuješ u B, a drugo u A i onda pokreneš instaliranje.
To sam primenio na RN10S, ubacio sam od Poco M5S i radi. Skoro je dobio ažuriranje za april. :)
Znači preko kompjutera to sve da uradim!?
Pitam Vas jer to nisam radio nikad .
 
Znači preko kompjutera to sve da uradim!?
Pitam Vas jer to nisam radio nikad .
Ne, skidaš direktno u telefon, ne treba ti komp.
Skineš oba ažuriranja, onda ih u menadžeru fajlova preimenuješ i onda ideš u podešavanja - ažuriranje telefona - gore desno na 3 tačke izabereš paket ažuriranja (A) i pokreneš instalaciju.
 
@doktor1964
Jesi siguran za ovo?
Meni je zadnje ažuriranje na RN10 Pro MIUI 14.0.9 i nema novijeg tj. tu mu je kraj podrške.
Da skinem HyperOS zj RN12 Pro 4G i instaliram? Misliš da će raditi?

Ako ovo radi, zašto onda prave Custom ROM?
 
Da li Vama radi Hyper OS ili je to samo preporuka bila za instalacijom !?
Na RN10S nema još Hyper OS, očekujem ga pošto sam ubacio ROM od Poco M5S. Za RN10 Pro treba probati da li će da prihvati Hyper OS od RN12 Pro 4G pošto je isti hardver. Ako ne prihvati, samo obrišeš iz memorije, telefon radi i dalje. Nema potrebe za fabričkim resetom niti bilo šta. Jednostavno obrišeš i telefon će da radi na postojećoj varijanti softvera.
Codename oba telefona je isto, kao i RN10S i Poco M5S.
Probati, ako ne radi, barem si pokušao.
 
Poslednja izmena:
@Nišlija018
Imam RN10 Pro kupljen preko operatera u BiH. Trenutna verzija MIUI-a na njemu je 14.0.9.0 TKFEUXM i to je zadnja zvanična nadogradnja.

@doktor1964
Meni se čini da ovaj prijedlog načina ažuriranja koji si pomenuo neće biti izvodiv. Jedino da se pokuša update preko Recovery moda ali to opet sa sobom nosi problem brisanja svih podataka sa telefona i pitanje je da li će raditi...
Ja sam skinuo HyperOS za RN 12 Pro 4G i pokušao da ga "dignem" kroz update funkciju u Podešavanjima i ne može.
Kaže mi da ne može provjeriti paket ažuriranja i da pokušam update preko USB-a.

Ako neko lično uspije ovo, neka javi...
 
@Nišlija018
Imam RN10 Pro kupljen preko operatera u BiH. Trenutna verzija MIUI-a na njemu je 14.0.9.0 TKFEUXM i to je zadnja zvanična nadogradnja.

@doktor1964
Meni se čini da ovaj prijedlog načina ažuriranja koji si pomenuo neće biti izvodiv. Jedino da se pokuša update preko Recovery moda ali to opet sa sobom nosi problem brisanja svih podataka sa telefona i pitanje je da li će raditi...
Ja sam skinuo HyperOS za RN 12 Pro 4G i pokušao da ga "dignem" kroz update funkciju u Podešavanjima i ne može.
Kaže mi da ne može provjeriti paket ažuriranja i da pokušam update preko USB-a.

Ako neko lično uspije ovo, neka javi...
Jel si Hos skinuo EUXM, kao što je kod tebe?
 
@doktor1964
Da, jesam. Čak sam skinuo obe verzije Hyper OS-a za RN 12 Pro pod stavkom EEA Global - skinuo sam i ovu sa "Get Recovery ROM" i sa "Fast Boot ROM" linka i ne može.

Za Recovery ROM mi kaže da ne može provjeriti paket ažuriranja i da pokušam ažurirati preko USB-a a datoteku koju sam skinuo preko opcije "Fast Boot ROM" mi uopšte dme dozvoljava da odaberem jer je ona .tgz format.
 
Znači neće da prihvati HOS. Šteta, onda ostaješ kako jeste, A13 MIUI 14.
 
Nazad
Vrh Dno