Šta je novo?

Redmi Note 10 / 10 Pro

Kamera je super. Ne znam šta vi vidite. Nikakva fazlika izmedju 9T od majke i ovog telefona.
 
GCam treba i pronaći odgovarajuću za model, a onda treba i konfigurisati tj. ubaciti najbolji xml config fajl. S obzirom da je ovo nov model, možda treba sačekati malo.
 
Ne verujem da je do procesora.Samo procesuiranje je vrlo brzo.Mada sam u međuvremenu našao i malo bolju varijantu gcam.Ipak,očekivao sam dosta više.Ali ajde da vidimo,možda se pojavi nešto optimizovanije.
Kamera je super. Ne znam šta vi vidite. Nikakva fazlika izmedju 9T od majke i ovog telefona.
Ali razlike mora da bude, slažeš se?
 
Hmmm. Pa oba prave 12 Mpx slike po defaultu, ok možda pixel binning traje malo duže kod RN 10 pro zbog samog senzora ali ne verujem da SD 732 ne može to pristojno da obavi.
Koliko sam video po recenzijama svi mu hvale kameru, uz GCam trebalo bi da lepo radi.


Evo pogledaj sta ovde kaze Peca za Poco F3 koji koristi isti senzor iz MI 9T. Pa cuj sta kaze za cipset ili ti procesor.

Pa ce ti biti jasno zasto kazem da za Redmi Note 10 Pro taj procesor nije dovoljan za obradu fotografije. Moje misljenje sa kojim se neko nece sloziti ali iz prilozeng na internetu se da videti rezultat.
 
Pošto sam dobro i sa pravom iskritikovao kameru, konačno sam pronašao gcam verziju u čijem je opisu i navedeno da je optimizovana i za redmi note 10 seriju.Tu su sad i detalji i dobre boje, doduše malo jače,a i oštrina je jaka.Za sva tri senzora i po mom mišljenju mnogo bolje od stok kamere.Ali probajte i sami pa podelite utiske:
 
Isključi DCI-P3 u podešavanjima, možda će boje biti malo "ispranije".
 
Isključi DCI-P3 u podešavanjima, možda će boje biti malo "ispranije".
Da sam pažljivije pratio temu,video bih tvoj post od pre desetak dana i poštedeo bih sebe nervoze.Probao sam ovo što si predložio,ali ipak mi odgovaraju oštrije slike.Jedino što mi se događa je da ponekad izgubim fokus, odnosno kada pravim više fotografija izgubi se fokus.Dobro,dodirom na ekran se vrati,ali to je neki minus.
 
Dva pitanja vezano za obican rn 10. Ne vidim opciju u developer options da iskljucim miui optimizaciju, ne mogu da instaliram yt vanced. Jel sam ja corav ili sta?
Drugo, jel ima neka gorila preko stakla sto prekriva kameru?
 
Da sam pažljivije pratio temu,video bih tvoj post od pre desetak dana i poštedeo bih sebe nervoze.Probao sam ovo što si predložio,ali ipak mi odgovaraju oštrije slike.Jedino što mi se događa je da ponekad izgubim fokus, odnosno kada pravim više fotografija izgubi se fokus.Dobro,dodirom na ekran se vrati,ali to je neki minus.
Ne bi trebalo da se menja oštrina, samo boje ... Probaj da fotkaš sa HDR Enhanced, 15 frejmova (broj se unosi manuelno u podešavanjima), po nekima tako su najbolje slike.
 
Poslednja izmena:
Dva pitanja vezano za obican rn 10. Ne vidim opciju u developer options da iskljucim miui optimizaciju, ne mogu da instaliram yt vanced. Jel sam ja corav ili sta?
Drugo, jel ima neka gorila preko stakla sto prekriva kameru?
Tapneš nekoliko puta na "reset to default values" i pojaviće ti se miui optimizacija...
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-06-08-16-57-45-540_com.android.settings_1.jpg
    Screenshot_2021-06-08-16-57-45-540_com.android.settings_1.jpg
    56.1 KB · Pregleda: 89
  • Screenshot_2021-06-08-16-58-31-603_com.android.settings_1.jpg
    Screenshot_2021-06-08-16-58-31-603_com.android.settings_1.jpg
    56.3 KB · Pregleda: 90
Može Vanced i bez toga. Bar sam ja uspeo na Mi 9T. E sad jedino ako je do androida 11, koji ja još nemam.
Inače problem sam rešio instaliranjem starije verzije vanceda.
 
Može Vanced i bez toga. Bar sam ja uspeo na Mi 9T. E sad jedino ako je do androida 11, koji ja još nemam.
Inače problem sam rešio instaliranjem starije verzije vanceda.
Do pre nedelju dana koristio sam mi 9t i nikad nije mogao Vanced bez toga da se instalira.
 
Evo jedna kratka recenzija 10 Pro modela:

-Dizajn: ( mogao je biti i manji, veliki telefon, tezak za koriscenje jednom rukom )
-Ekran: ( izuzetan ekran, izuzetno prijatnih boja, slobodno bi ga stavio i u skuplji segment, nema se sta postideti ni pored 2x skupljih uredjaja, 120hz su lep skok u odnosu na 60hz, a pravu lepotu ekrana vidite kad skinete foliju fabricku )
-Procesor: ( na ivici je zadovoljavanja koriscenja 120HZ, radi lepo i glatko, ali kad se malo izmaltretira, zna da "zapne" )
-Kamere: ( izuzetno puno fotkam, moje slike mozete videti u sekciji na forumu, i nisam neko ko ne zna sta i kako valja i treba. Stoga, ocenjujem ovu kameru sa visokom ocenom. Lepo izbalansirane fotke, pune detalja, i ono sto meni znaci je da kad se slika u 108mpx on da bolju sliku nego sa 12mpx. Ovo vazi samo u Dnevno osvetljenim fotkama sto je i logicno. Ne muci se da obradi fotku, i mnogo jaci telefoni se zadrze kad opaljuju 108mpx ) , Video je slaba tacka, bas slaba. Selfie je poprilicno dobar, ne najbolji , ali nikako nije los.
-Baterija ( ocekivao sam vise od ovoliko sega mega mah i stedljivog procesora ali i ovo je dobro. Drzi slicno kao moj prethodni S10 Lite koji ima jaci cip i slabiju bateriju dosta ) Dva dana gura kao i on sto je skroz ok.
-Zvucnici: ( lep zvuk, postoje jaci, ali ne vidim cemu sem klincima koji odvrnu Rastu u skolskom i gluvare )
-Punjenje: ( i ovo sam ocekivao da bude brze obzirom da je punjac kao akumulator, ali nije, pristojno, za oko 1h se dopuni od 30% do vrha )
-Kvalitet izrade: ( jako dobar, nista ne krcka, sagovornika cujem savrseno dobro, nema grejanja uredjaja, nema krcanja iz zvucnika na max, dugmici jedno 100x bolji nego i na Samsungu S26 koji i kad izadje imace jadne klimave dugmice )
-Software: ( brzo sam navikao na MiUi, ali....reklameeeeee, pa brate mili, ja nisam pokretno META, ja sam kupio telefon da on mene slusa, ne ja njega! Zbog ovoga sam besan, i nikako mi nije jasno odakle im pravo da nas siluju reklamama ) Znam da je cena ta koja je dozvolila reklame, ali covece ovo je bas previse ) i ne svidja mi se RAM management jer sta god podesio on gasi app proizvoljno pa nervira kad pokrece iz pocetka, al ajde... sta je tu je )

Ovaj telefon pruza pomalo iz svakog sveta, ali jako lepo izbalansirano. Pruza da dozivite sve kvalitete Premium segmenta, ne punim plucima, ali mozete to osetiti, i kad malo zazmurite na jedno oko budete prezadovoljni u odnosu na cenu.
 
Drug, reklame se mogu ugasiti. Naravno, jako je glupa stvar sto platis uredjaj i dobijes jeb*ne reklame.
 
Kod mene se reklame pojavljuju kada uđem u File manager i ponekada kada instaliram novu aplikaciju pa je sistem proveri.I u jedno 15% slučajeva,ne isključi mi se ekran kad primim poziv i prinesem telefon glavi.
 
Koji je realni razlog da telefoni poput RN 10 serije, Mi 11 Lite u AOD podesavanjima imaju po defaultu samo opciju prikaza na 10 sekundi? Dok recimo Mi 11 ima pored te opcije koja je preporucena i onu standardnu da AOD bude ukljucen stalno.

Jel ima logike da zapravo Xiaomi tom limitiranom opcijom na jeftinijim telefonima sa amoled ekranima zapravo ograniceva mogucnost pojavljivanja burn in-a na manje kvalitetnim panelima, iako AOD po svojoj priordi "seta" po ekranu bas iz tog razloga.
 
Imas u opcijama telefona, ali mozes i prikljuciti telefon na PC i uraditi za par minuta DEBLOAT i obrises sve nepotrebno ukljucujuci i reklame. Jako dobra stvar.

 
Sto se tice reklama, u settings svake aplikacije iskljucite recommendations.
Evo detaljno uputstva za iskljucivanje reklama (nije za MIUI 12 ali trebalo bi da radi) : https://gadgets.ndtv.com/mobiles/fe...m-bloatware-redmi-xiaomi-phone-how-to-2216277
Sto se tice gasenja aplikacija, ako vam je vazno da vam se odredjena app ne gasi, iskljucite battery saver za tu app. Mozete je i jednostavno zakljucati u memoriji : recents-hold-katanac.
 
Pošto sam dobro i sa pravom iskritikovao kameru, konačno sam pronašao gcam verziju u čijem je opisu i navedeno da je optimizovana i za redmi note 10 seriju.Tu su sad i detalji i dobre boje, doduše malo jače,a i oštrina je jaka.Za sva tri senzora i po mom mišljenju mnogo bolje od stok kamere.Ali probajte i sami pa podelite utiske:
Jel treba jos dodatno podesavanje ili samo se skine aplikacija?
 
Xiaomi se propisno izbezobrazio sa tim reklamama. Moj stari RN4 koji sada koristim kao rezervni telefon sada sipa više reklama nego ranije. Redovno me folira i izbacuje notifikacije da nema mesta u memoriji čisto da bih pokrenuo app za čišćenje kako bi on mogao da mi prikaže reklamu. Sad mi je i drago što sam preskočio RN10 i zbrisao u Realme tabor koji me začudo ne spamuje.
 
Jel treba jos dodatno podesavanje ili samo se skine aplikacija?
Ja sam podesio boje po kamerama,probaj šta ti najviše odgovara,mada nisu velike razlike.Takođe zbog jačih boja,za moj ukus jačih, isključio dpi 3,izabrao neku opciju kada se slika u pravcu Sunca ...Pa čačkaj malo po opcijama,može svašta da se izmenja,prilagodi za svoje potrebe.
 
Moj redmi note 10 pro star nedelju ipo dana ima problem sa baterijom, mozda je i normalno ali sinoc legao da spavam sa 98% baterije oko 20 do 1 probudio se oko 9h pala baterija na 83%. Pise stanje mirovanja ( baterija koju koristi radio ).. Zna li neko o cemu je rec? Tesko da moze izdrazati dva dana kao sto kazu i ne koristim ga previse i ne igram igrice...
 
108 vs vs Stock mpx. Slika je dosta zumirana pa uradjen scrshoot da bi se videla razlika.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-06-11-18-20-55-332_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-06-11-18-20-55-332_com.miui.gallery.jpg
    64.7 KB · Pregleda: 74
  • Screenshot_2021-06-11-18-19-39-837_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-06-11-18-19-39-837_com.miui.gallery.jpg
    63.3 KB · Pregleda: 82
Moj redmi note 10 pro star nedelju ipo dana ima problem sa baterijom, mozda je i normalno ali sinoc legao da spavam sa 98% baterije oko 20 do 1 probudio se oko 9h pala baterija na 83%. Pise stanje mirovanja ( baterija koju koristi radio ).. Zna li neko o cemu je rec? Tesko da moze izdrazati dva dana kao sto kazu i ne koristim ga previse i ne igram igrice...
Može biti nekoliko stvari.
Prvo nađi u apps Google play services i obriši cache, to je najčešći krivac.
Proveri šta si od aplikacija instalirao, možda problem pravi neka od njih. Vidi u active apps šta je sve uključeno.
Instaliraj Gsam Battery Monitor i daj mu dozvole preko ADB (nije komplikovano, potraži na XDA forumu). Sa njime ćeš moći da vidiš koja app pravi problem
Svakako bateriji treba neko vreme da se stabilizuje, odnosno da je AI telefona prilagodi tvom korišćenju.
Eto to je što meni pada na pamet.
 
Ovi neki Indijci su rasturili telefon i nisu uspeli ni da nađu proximity senzor. Izgleda da nikakvog proximity senzora ni nema, nego telefon pomoću žiroskopa uči kako držiš telefon kad pričaš i onda u takvom položaju kad je poziv gasi ekran. Problem je kad menjaš položaj telefona dok pričaš.



 
Nazad
Vrh Dno