Šta je novo?

Redmi Note 10 / 10 Pro

Na raznim xiaomi telefonima isti problem:

The Mi10T pro doesn't have proximity sensor, xiaomi called it "ultrasonic sensor" but its just relying on the upper mic, the speaker and on the gyroscope/motion sensor, during a call the speaker sends an ultrasonic signal, when it reflected from your ear the mic capture it and the screen goes off.

Otvorili istragu kao, pa popunite anketu :)

 
Moj redmi note 10 pro star nedelju ipo dana ima problem sa baterijom, mozda je i normalno ali sinoc legao da spavam sa 98% baterije oko 20 do 1 probudio se oko 9h pala baterija na 83%. Pise stanje mirovanja ( baterija koju koristi radio ).. Zna li neko o cemu je rec? Tesko da moze izdrazati dva dana kao sto kazu i ne koristim ga previse i ne igram igrice...
Iz mog iskustva sa tom novom vrstom baterija, najbolje je uvek sacekati da se dobro isprazni pre punjenja, tj. da padne na 20% ili nize, pa kada je stavis na punjenje da sacekas da se napuni i ohladi telefon pre nego sto ga skines sa punjaca. Tako bar meni duze drzi baterija, kao na pocetku, a bila je pocela kao i kod tebe brze da se prazni. Vek tih baterija je oko 3 godine i ondak cemo morati da ih menjamoooo...
 
Dobar dan, moj telefon ima problem sa proximity senzorom.
- Nemoguce, vas telefon ni nema proximity senzor.
😂

Koliko znam Xiaomi ima nekog spoljnog partnera koji im pruza implementaciju tog virtuelnog senzora na svim telefonima. Mozda je krajnje vreme da ih promene.

EvsyVLIXEAQ9RF_.jpg
 
Preko noci potrosi 10% batterije. Ne vidim app koja vuce nesto mnogo struje. Pritom nije upaljen net uopste preko noci. Da li je to normalno?
 
Tako je i kod mene bilo i hvala bogu da sam ga se otarasio
 
Definitivno nema proksimiti senzora da da sam bio u vip-u i probao ga. Telefon dok je položen i prekriješ ekran ne gasi isti. Kod mog Huawei nova 5t to radi
 
Ovi neki Indijci su rasturili telefon i nisu uspeli ni da nađu proximity senzor. Izgleda da nikakvog proximity senzora ni nema, nego telefon pomoću žiroskopa uči kako držiš telefon kad pričaš i onda u takvom položaju kad je poziv gasi ekran. Problem je kad menjaš položaj telefona dok pričaš.




Pa jel moze neki reset onda da se uradi pa ponovo "da nauci" kako drzis slusalicu?
 
Ne mogu nikako da pronađem na Redmi Note 10 pro... U podešavanjima nema opcija da jedna melodija bude kada primim sms,a druga za e mail. Jel moguće da je jedna za sva obaveštenja?
 
App info/notifications/messages/sound i tako za svaku aplikaciju.
Jednostavno, zar ne? Bravo Xiaomi...
 
Rešeno.Baš bezveze.Na Redmi Note 4 je bilo mnogo jednostavnije.Hvala!
 
Nisam znao da sad guraju guglove aplikacije za poruke i pozivanje, jel mogu nekako da se instaliraju njihove standardne?
 
Evo uzeh danas Readme Note 10 pro. Malo navikavanja opet na MIUI
 
Tek kad sam ukljucio brisanje Cash memorije na 30min , baterija se unormalila, preko noci 3-4% skine. Al ubija app na 30min... Nisam zadovoljan menadzmentom app i optimizacijom . S10lite star 7 meseci je daleko bolje obavljao posao pod tim istim opterecenjem... Nadam se da ce sledeci miui popraviti... Inace proksimiti radi sve bolje ( tj masinsko ucenje jer nema proksi ) sve je manje poziva gde obrazom stiskam ekran :)
 
Mislim da je neko pitao za VOLTE u A1 mreži radi samo na Samsung i Huawei uređajima. Znači Xiaomi ne radi VOLTE
 
Tek kad sam ukljucio brisanje Cash memorije na 30min , baterija se unormalila, preko noci 3-4% skine. Al ubija app na 30min... Nisam zadovoljan menadzmentom app i optimizacijom . S10lite star 7 meseci je daleko bolje obavljao posao pod tim istim opterecenjem... Nadam se da ce sledeci miui popraviti... Inace proksimiti radi sve bolje ( tj masinsko ucenje jer nema proksi ) sve je manje poziva gde obrazom stiskam ekran :)
Cache memorija nema veze sa potrošnjom, jedino ako je uključeno i brisanje RAM memorije. Ako je to, znači da ti neka app u pozadini crpi bateriju.
 
Ogranicio sam prvo back procese, ali nije bilo pomaka, tek kad sam mu dao da brise svu mem nakon 30min, baterija se popravila drasticno
 
Nisam znao da sad guraju guglove aplikacije za poruke i pozivanje, jel mogu nekako da se instaliraju njihove standardne?
Ne moze...ja sam npr za poruke instalirao Pulse...bolja mi je dosta od google messages....a dialer koristim google-ov, ali mi se ne svidja.... :)
 
Korektno za prvo maltretiranja (120jz i ceo dan sunce).
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-06-19-16-58-09-570_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-06-19-16-58-09-570_com.miui.securitycenter.jpg
    32.2 KB · Pregleda: 144
Novi momenat
 

Prilozi

  • IMG_20210620_080112.jpg
    IMG_20210620_080112.jpg
    47.8 KB · Pregleda: 137
Vidim da se na kp pojavio Redmi note 10 pro max, on bi trebalo da je isti kao Redmi note 10 pro samo za Indijsko tržište?
 
To je isto, samo ja mislim da bi to trebalo izbegavati jer indijske verzije imaju polovinu LTE band opsega koje evropske verzije imaju.

Jos ako ti prodavci to ne naglase onda se prave ludi u fazonu pa valjda si znao da je telefon za Indiju po imenu. Ne znam uopste zasto ih dovlace ovamo.
 
To je isto, samo ja mislim da bi to trebalo izbegavati jer indijske verzije imaju polovinu LTE band opsega koje evropske verzije imaju.

Jos ako ti prodavci to ne naglase onda se prave ludi u fazonu pa valjda si znao da je telefon za Indiju po imenu. Ne znam uopste zasto ih dovlace ovamo.

Slazem se, ali ako je cena u nabavci daleko jeftinija prodavac se nece libiti da kupi sto vise i preproda sto skuplje da napravi sto veci profit.
 
Pa jedino ako neko ne iskusi problem... Koliko ja znam A1 i Telekom koriste band 20, koji ove indijske verzije ne pokrivaju, sto znaci vrlo verovatno probleme u 4G prijemu, i ako to prodavac ne naglasi onda je za izbegavanje i to sto kažeš nabavlja te telefone samo jer su jeftiniji i želi da profitira makar zeznuo nekog.
 
Razlikuje se kutija u kojoj stižu, na prednjoj strani piše rezolucija kamere kod indijske verzije.
 
Pa zna nekada da bude topao ali kada radi nešto. Ništa topliji npr od Nova 5t
 
Nazad
Vrh Dno