Šta je novo?

Redmi Note 10 / 10 Pro

Mi 11lite je trenutno najmanji, ali ima problem sa ekranom
 
Pazario danas RN 10 pro.
Jel instalirao neko Gcam? Ima li razlike i ako može link
 
Najtanji/najlaksi, najmanji je Note 10. Mada je Mi Note 10 Lite jos manji (ali dosta deblji/tezi)
Bice da si malo omasio poredjenje, mi 11 lite ima 157 grama a redmi note 10 ima 178.8 grama mi 11 lite ima visinu 160.5 mm isto ima i r note 10, mi 11 lite je sirok 75.7 a note 10 je 74.5, mi 11 lite je debeo 6.8 mm a r note 10 je 8.3. A mi note 10 lite je visok 157.8 sirina mu je 74.2 i debljina je 9.7 mm a tezak je 204 grama.

Tako da ta razlika u visini nije cak ni primetna izmedju mi 11 lite i mi note 10 lite.
 
Kada napises najtanji i najlaksi napisi na cega mislis a za redmi note 10 nece biti da je to sto kazes kao ni za mi 10 note lite. A ti malo proveri dimenzije.

Edit mi note 10 lite jeste uzi i manji moja greska ali redmi note 10 nece da bude.
 
Sa Mi 11 Lite sam imao dodira, jer ga je kupila devojka i vratila zbog ekrana, tako da ga buraz ni ne razmatra, barem ne trenutno.
Majka ima Mi Note 10 Lite, za koji se moze reci da ima nefunkcionalan proximity senzor s obzirom da visse ne radi nego sto radi, tako da i on otpada,.

Zato smo gledali RN10S kao najpriblizniji kompromis, medjutim koliko sam video telefon jos nije dostupan kod nas, sem na par oglasa...

Ima li Xiaomi ijedan telefon do 300e a da mu nista ne fali uopste...
 
Sa Mi 11 Lite sam imao dodira, jer ga je kupila devojka i vratila zbog ekrana, tako da ga buraz ni ne razmatra, barem ne trenutno.
Majka ima Mi Note 10 Lite, za koji se moze reci da ima nefunkcionalan proximity senzor s obzirom da visse ne radi nego sto radi, tako da i on otpada,.

Zato smo gledali RN10S kao najpriblizniji kompromis, medjutim koliko sam video telefon jos nije dostupan kod nas, sem na par oglasa...

Ima li Xiaomi ijedan telefon do 300e a da mu nista ne fali uopste...

Jedino da gledas stariji model poput mi 9t pro i ne znam sta bih ti drugo mogo preporuciti a da je telefon zaokruzen tacnije da ima sve i da mu radi savrseno. Problem jeste sto je stariji model ali generalno nista mu ne fali cak sta vise usudio bi se reci da je bolji od polovine ovih sto su izasli u proteklih par meseci.
 
Nema
Moraces ili da pristanes na kompromise ili da ides na Samsung,Motorolu itd
 
Rekoh, on bi da ostane na Xiaomiju... Covek navike. 😄

Pogledao je RN10 Pro negde i bas mu se dopao, jedino kao ne zna da li bi se navikao na velicinu. Obican 10 mu bas po specifikacijama ne odgovora jer bi prakticno presao na slabiji telefon, tako da jedino 10S ostaje, medjutim vidim nema jos ljudi sa iskustvima.

Stvarno mi nije jasno zasto su prestali da prave SE seriju.
 
Jel zna neko kako da se iskljuci ona crvena boja kod nocnog snimanja? Snimci su uzasni, nemoguce da to mora tako? Cak je bilo i pristojno ulicno osvetljenje sinoc i opet ta boja.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-05-28-13-22-04-422_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-05-28-13-22-04-422_com.miui.gallery.jpg
    84.4 KB · Pregleda: 122
Koliko sam pročitao flickering na RN 10 Pro je rešen apdejtom, a pišu da je i black crush bar delimično rešen na Mi 11 Lite, odnosno srediće još budućim apdejtima.
 
Zeni uzeo RN10 i na viberu ponekad pozeleni slika na video pozivu videćemo kako će se ponašati posle apdejta.
 
Koliko sam pročitao flickering na RN 10 Pro je rešen apdejtom, a pišu da je i black crush bar delimično rešen na Mi 11 Lite, odnosno srediće još budućim apdejtima.

E nema 10 minuta da mi drug taman rece da je imao taj problem i da ga vise nema na 12.5 i da sve radi super za sada.
 
Jel zna neko kako da podesim ton obaveštenja na viberu(druga kartica)?
Stavim neki ton i prva poruka bude taj podešeni posle nema ništa samo vibracija. I kad uđem opet u podešavanja opet kao da nije podešeno
 
Juce ga uzeh manjoj cerkici .Vise mi se svidja ovaj dizajn ,od pro verzije.Sasvim ok telefon sobzirom na cenu I karakteristike.
 
Koliko sam pročitao flickering na RN 10 Pro je rešen apdejtom, a pišu da je i black crush bar delimično rešen na Mi 11 Lite, odnosno srediće još budućim apdejtima.
Resen je problem treperenja updetom. Potvrdjujem
 
Da li rn 10 i rn10s imaju EIS? Ako sam dobro shvatio, samo za fhd 30fps?
 
Kada nešto kastujem ne pojavljuje se ikonica aplikacije u status baru, jedino se vidi kada povučem odozgo na dole-ne ikonica nego ono što se prikazuje i sa koje aplikacije.Verzija 12.5.Malo sam konfuzno opisao,nadam se da se razume problem.
 
Kakva je varijanta telefona sa garancijom od uvoznika 2 godine P* practi* da li je ostvariva , posto se ne dobija fiskalni i kako se reklamira telefon ako nesto nije u redu ?
 
Kakvi su utisci korisnika 10 pro sa kamerom? Ja sam baš neprijatno iznenađen i sa stok i sa gcam,uopšte nema detalja.Bukvalno sam sa mi 9t imao bolje slike.Možda sa kamerom na mom telefonu nešto nije kako treba.
 
Kamera je ok ali procesor u telefonu nije dovoljno jak da moze da obradi lepo slike. Pre ce biti da je to problem jer sd 732 je isuvise slab za takvu kameru.
 
@Dakaman postavi neku sliku za primer. Vidim na netu da ima i prezadovoljnih i onih koji očajavaju.
 
Priroda je sa stok,ova druga sa gcam.Što se tiče procesora,u svim recenzijama je kvalitet slika više nego dobro ocenjen.
Sad su slike koje sam postavio kompresovane,ne znam ni da li je to realno.
 

Prilozi

  • IMG_20210605_192925.jpg
    IMG_20210605_192925.jpg
    791.8 KB · Pregleda: 103
  • IMG_20210605_154625.jpg
    IMG_20210605_154625.jpg
    520.7 KB · Pregleda: 104
Kamera je ok ali procesor u telefonu nije dovoljno jak da moze da obradi lepo slike. Pre ce biti da je to problem jer sd 732 je isuvise slab za takvu kameru.
Pa Mi 9T ima (malo) slabiji procesor i lošiju kameru. Ne bi trebalo da pravi bolje slike od RN 10 Pro. E sad, možda je do GCam koja se koristi. Moguće da je bila bolje optimizovana ona za Mi 9T od ove za RN 10 Pro. Fabričku camera app svakako treba izbegavati pošto su im algoritmi katastrofa, osim na skupljim Mi telefonima, što je prilično čudno...
 
Pa Mi 9T ima (malo) slabiji procesor i lošiju kameru. Ne bi trebalo da pravi bolje slike od RN 10 Pro. E sad, možda je do GCam koja se koristi. Moguće da je bila bolje optimizovana ona za Mi 9T od ove za RN 10 Pro. Fabričku camera app svakako treba izbegavati pošto su im algoritmi katastrofa, osim na skupljim Mi telefonima, što je prilično čudno...
Mi 9T ima SD 730 i ima Sony IMX 582 kameru od 48 Mpx i da kazemo kamera i procesor su na istom nivou i sto kamera zabelezi to procesor moze da obradi, dok Redmi Note 10 Pro ima Samsungov S5KHM2 senzor od 108 Mpx a ima procoser SD 732G.

Snapdragon 730 - 2x Kryo 470 2.2 GHz + 6x Kryo 470 1.8 GHz - Adreno 618 - 6GB LPDDR4X RAM

Snapdragon 732G - 2x Kryo 470 2.3 GHz + 6x Kryo 470 1.8 GHz - Adreno 618 - 6GB LPDDR4X RAM

Tako da sam procesor nije ni priblizno jak da zavrsi obradu slike i da slika bude ostra i puna detalja. kao sto bi trebala da bude
 
Hmmm. Pa oba prave 12 Mpx slike po defaultu, ok možda pixel binning traje malo duže kod RN 10 pro zbog samog senzora ali ne verujem da SD 732 ne može to pristojno da obavi.
Koliko sam video po recenzijama svi mu hvale kameru, uz GCam trebalo bi da lepo radi.
 
Nazad
Vrh Dno