Šta je novo?

Redmi Note 10 / 10 Pro

#beconase,gde nadje kortikosteroid za nick :)...Znaci i dalje ne radi senzor blizine kako treba a i auto brightness ne radi dobro?pregreva se i nije bas cvrst.Onda nije ni cudo sto vec par njih prodaje na KP tek kupljene 10pro ili menjaju za A52.NIje mi samo jasno,u recenzijama su ga svi ocenili kao cudo za te pare.Izgleda da je Xiaomi bas ulozio za reklamu.
 
Kada su pojedini kacili linkove od onog indijca svi su se sprdali i vikali kako je podplacen od realme kompanije a covek je samo pokazivao u kakvom se stanju prodaje telefon i sta se ocekuje od njega.

Ali ipak pojedinima to nije bilo dovoljno pa su ga ipak kupili.
 
Inace, jos jedan minus auto bright je ocajan - Nenormalno zamraci sliku cak i kad ima malo svetlosti. Iskljucio to i stavio onaj auto rezim za sunce. To je ok napolju, stvarno se vidi odlicno i kad je najjace sunce (testirao danas). Problem je sto je odziv jako spor, npr. izvadim ga jz dzepa pa cekam 10s da pojaca brightness. Onda ga vratim, izvadim nakon sekund i opet isto. Kontam da mi je lakse sve to sam rucno da radim

Samo da potvrdim ovo (ali za RN 10) - automatska regulacija osvetljenja je najčešće neupotrebljiva u nekim normalnim svetlosnim uslovima/indoor. Tako da je otac morao da batali tu automatiku, mada retko koji uređaj to radi kako treba, po sećanju bih rekao da je prastara Lumia 550 bila jedna od boljih na tom polju (jedina pozitivna karakteristika tog telefona). I ovo za čekanje boost-a osvetljenja je tačno, s tim što bih rekao da je to vreme na RN 10 kraće, možda do 4-5 sekundi ali nisam 100% siguran, proveriću.

Na svu sreću, telefon za sada radi skroz ok i nema većih bagova koji bi iritirali (bagovanje proximity senzora, pucanje aplikacija i slične gluposti).
Nisam još detaljno stigao da isprobam displej ali mi deluje da ima te osnovne amoled mane (smearing, pentile raspored pa mi prikaz ne deluje baš tako oštro kao što sam navikao, blagi zamor očiju i sl.). Ali i pored toga displej je u top 3 karakteristike ovog telefona, posebno u odnosu na cenu.

Vibra. motor je slab, u rangu telefona od pre 5+ godina, zvučnici veoma dobri za tu klasu kao i opšti audio kvalitet.
U specifikaciji piše da je interna memorija UFS 2.2 ali u praksi ne deluje tako brzo, npr. pri instalaciji aplikacija.
Autonomija je odlična ali i dalje ispod očekivanja u odnosu na kapacitet baterije i ostatak hw-a, verovatno je do optimizacije chi UI-a. Nikako ne bi bilo dobro da ima manju bateriju od ove.
Kamere su sasvim ok, upotrebljive (12MP), čak i UW i onaj kao softverski-crop zoom, samo generalno treba izbegavati brljavi fabrički HDR mod. Gcam nisam probao, verovatno postoji stabilan port za ovaj telefon.
Video snimanje upotrebljivo u 1080p rezoluciji sa 30fps, sa 60fps i u 4K ne radi EIS, tako da je to glavna mana kamkordera.

Nema nikakvih problema sa izradom i kvalitetom kućišta pri normalnom korišćenju.

Vidim da je cena pala na 165€ na KP, što je odlično, jer je RN 10 na skoro svim poljima za čistu klasu bolji od Redmi 8, koji je koštao oko 150€ pre godinu dana. Za samo malo više novca dobija se primetno bolji telefon nego prošle godine u ovo vreme.
 
Poslednja izmena:
Samo da potvrdim ovo (ali za RN 10) - automatska regulacija osvetljenja je najčešće neupotrebljiva u nekim normalnim svetlosnim uslovima/indoor. Tako da je otac morao da batali tu automatiku, mada retko koji uređaj to radi kako treba, po sećanju bih rekao da je prastara Lumia 550 bila jedna od boljih na tom polju (jedina pozitivna karakteristika tog telefona). I ovo za čekanje boost-a osvetljenja je tačno, s tim što bih rekao da je to vreme na RN 10 kraće, možda do 4-5 sekundi ali nisam 100% siguran, proveriću.

Na svu sreću, telefon za sada radi skroz ok i nema većih bagova koji bi iritirali (bagovanje proximity senzora, pucanje aplikacija i slične gluposti).
Nisam još detaljno stigao da isprobam displej ali mi deluje da ima te osnovne amoled mane (smearing, pentile raspored pa mi prikaz ne deluje baš tako oštro kao što sam navikao, blagi zamor očiju i sl.). Ali i pored toga displej je u top 3 karakteristike ovog telefona, posebno u odnosu na cenu.

Vibra. motor je slab, u rangu telefona od pre 5+ godina, zvučnici veoma dobri za tu klasu kao i opšti audio kvalitet.
U specifikaciji piše da je interna memorija UFS 2.2 ali u praksi ne deluje tako brzo, npr. pri instalaciji aplikacija.
Autonomija je odlična ali i dalje ispod očekivanja u odnosu na kapacitet baterije i ostatak hw-a, verovatno je do optimizacije chi UI-a. Nikako ne bi bilo dobro da ima manju bateriju od ove.
Kamere su sasvim ok, upotrebljive (12MP), čak i UW i onaj kao softverski-crop zoom, samo generalno treba izbegavati brljavi fabrički HDR mod. Gcam nisam probao, verovatno postoji stabilan port za ovaj telefon.
Video snimanje upotrebljivo u 1080p rezoluciji sa 30fps, sa 60fps i u 4K ne radi EIS, tako da je to glavna mana kamkordera.

Nema nikakvih problema sa izradom i kvalitetom kućišta pri normalnom korišćenju.

Vidim da je cena pala na 165€ na KP, što je odlično, jer je RN 10 na skoro svim poljima za čistu klasu bolji od Redmi 8, koji je koštao oko 150€ pre godinu dana. Za samo malo više novca dobija se primetno bolji telefon nego prošle godine u ovo vreme.
Ali za isti novac imas I redmi note 8 pro ,koji cisti pod sa rn10 kom.
 
procesor kod modela 4/128 ima 8 jezgara, a kod ostala 2 modela sa 6. Po nasim radnjama ima i modela za kinesko trziste, na kojima se ne mogu instalirati neke aplikacije, pa treba obratiti paznju prilikom kupovine.
Mislim da nesto nije kako treba sa potrosnjom ovih telefona kad baterija toliko manje traje u odnosu na 10T (meni traje puna 4 dana sa manjim koriscenjem, a sa intenzivnijim koriscenjem najmanje 2 dana, stalno radi sa 144Hz). Isto i sa pregrevanjem... moj 10T je topliji jedino dok se puni. Danas cu probati rn10 4/128, ali me malo cudi ta mala tezina i izgleda mi da je baterija dobro olaksana, pa da zato i ne traje vise od max 2 dana.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Pada polako cena na KP, video sam danas verziju 6/64 za 265€.
 
Imam par pitanja u vezi redmi note 10
Kod njegovog vidzeta za vremensku prognozu ne postoji,precizna lokacija,ili se to podešava,jer tipa pošto sam ja iz niša,gde god sam po gradu ,uvek mi stoji kada osvežim Niš.
Jer postoji opcija za brojanje koraka ,ili se to posebno skida u play prodavnici?
Jer ima on možda svoj e-mail aplikaciju,ili se i to skida sa play-prodavnice?
 
Narucio za cerkicu ,I juce stigao .Prvi dojmovi.Onako ,na prvu ,bas je lagan u odnosu na moj Poco x3,ekran je odlican ,kamera takodje ,ali posle 2 Dana ,koriscenja ,ne bih ga menjao za moj Poco .Da li sto Sam navikao na tezinu pocoa,po meni bolje izrade,I naravno 100 evra je velika razlika u ceni ,naravno govorim o mojim potrebama ,posebno sada kada je cena takoreci ista na oglasima I u radnji oko 290,/ja uzeo u bc grupi za 34990/,sto je van svake pameti.
 
Nekidan u Mi storu bacio pogled na Redminote 10 Pro i Mi 10T Pro. Jači utisak mi je ostavio Mi 10t Pro.
 
Imam par pitanja u vezi redmi note 10
Kod njegovog vidzeta za vremensku prognozu ne postoji,precizna lokacija,ili se to podešava,jer tipa pošto sam ja iz niša,gde god sam po gradu ,uvek mi stoji kada osvežim Niš.
Jer postoji opcija za brojanje koraka ,ili se to posebno skida u play prodavnici?
Jer ima on možda svoj e-mail aplikaciju,ili se i to skida sa play-prodavnice?
Vidžet nema lokaciju ispisanu.
Sa PS skini MI fit ili neki drugi.
Ranije je po defaultu dolazio Gmail, ne znam kakvo je stanje sada
 
Мислио сам на одушевљење које је изазвао Редминоте 10 Про, успоредбе са Ми10Т и слично.
 
Ranije je po defaultu dolazio Gmail, ne znam kakvo je stanje sada

ima i kod RN10.

Mene je ovaj model malo razocarao, ocekivao sam da je brzi, ali bas je spor. Mislim da je to najvise zbog procesora. Zatim, kao sto su to jos neki primetili, automatsko osvetljenje brljavi i najbolje ga je iskljuciti.
Punjenje me je takodje razocaralo, dosta je sporije nego sto sam ocekivao. Glavna kamera je bas losa za 48MP.
Vidim da neki pokusavaju da uporede RN10 pro sa Mi 10T, ali mislim da ovaj drugi ima mnogo bolji procesor, a ima ga i za istu cenu (320e) model sa 6Gb rama. Ako bih ja birao, svakako 10T, a za rn10pro mislim da se telefoni sa tim procesorom dosta greju, mada zavisi od modela...
 
procesor kod modela 4/128 ima 8 jezgara, a kod ostala 2 modela sa 6. Po nasim radnjama ima i modela za kinesko trziste, na kojima se ne mogu instalirati neke aplikacije, pa treba obratiti paznju prilikom kupovine.
Setra bi da uzme RN 10. Prelazi sa MiA1. Kako prepoznati kineza?
Da li je dovoljno kao pre par godina da na kutiji pise Global version ili sad ima neka druga caka?
Moze li neko da preporuci neki bolji za 20k max? Moze i na PM.
Izgleda da ljudi nisu bas odusevljeni sa ovom desetom serijom od xiaomija.
 
Poslednja izmena:
Setra bi da uzme RN 10. Prelazi sa MiA1. Kako prepoznati kineza?
Da li je dovoljno kao pre par godina da na kutiji pise Global version ili sad ima neka druga caka?
Moze li neko da preporuci neki bolji za 20k max? Moze i na PM.
Izgleda da ljudi nisu bas odusevljeni sa ovom desetom serijom od xiaomija.
Dodaj 2 hiljade I uzmi Poco x3,Ako joj nije prevelik,imas I p40 lite ,Ali bez prodavnice ,mada to nije toliko bitno jer ,se da srediti,mada I na Huawei radnji imas skoro sve.
 
X3 je bolji telefon od RN 10 i svakako bolji, logičniji izbor posle A1, a P40 lite ni slučajno, posebno ne po toj ceni.
 
Poco x3 jeste bolji ali nikako nije za zensku osobu. Telefon je dosta velik i poprilicno je tezak.
 
Slažem se, samo što žene koriste i iPhone SE ali i cigle kao S21 Ultra/Note20 Ultra/iP 12 Pro Max, tako da je to subjektivno i stvar izbora.
 
Budžet je max 20k. Negde mora da se povuce granica. Ako doda jos 2k onda ce biti greota da za par hiljada ne uzme neki jos bolji.
U sustini ona je htela Redmi 9 koji je 15k. Jednostavno crkla joj baterija na A1 i totalno ne planirano treba da uzme telefon. krastavac.
 
Možda Poco M3, Moto G8 power (baterija odlična) ako ne mora Xiaomi ..
 
Ja sam je ubedio da uzme note 10 za malo vise novca. Kapiram da je bolji telefon od redmi 9 i poco m3. Koliko vidim po specifikacijama je egal sa Moto G8 power. Mozda je malo bolji Note 10. Ali to je na papiru. Ako u radu bas i nije ok onda dzabe baca novac.
Mada ona nije neki zahtevan korisnik.
 
Ja sam je ubedio da uzme note 10 za malo vise novca. Kapiram da je bolji telefon od redmi 9 i poco m3. Koliko vidim po specifikacijama je egal sa Moto G8 power. Mozda je malo bolji Note 10. Ali to je na papiru. Ako u radu bas i nije ok onda dzabe baca novac.
Mada ona nije neki zahtevan korisnik.
A sto ne pogledas note 8 pro ,malo matoriji ,Ali Jos uvek extra model za 170 evra,I Ako neces Poco ,najbolji od svih pomenutih.
 
Ja sam je ubedio da uzme note 10 za malo vise novca. Kapiram da je bolji telefon od redmi 9 i poco m3. Koliko vidim po specifikacijama je egal sa Moto G8 power. Mozda je malo bolji Note 10. Ali to je na papiru. Ako u radu bas i nije ok onda dzabe baca novac.
Mada ona nije neki zahtevan korisnik.
Pa znas kako... malo je nezahvalno ubedjivati nekoga pa posle vidis da si mozda pogresio. RN 10 nema ni NFC. Ja sam napisao da je dosta spor i to na osnovu poredjenja sa mojim starim HTC ONE ME, model od pre 6 godina sa android 5, koji mi izgleda brzi bar 3 puta. A ovaj ima kao neki novi snapdragon, mada mozda i Miui usporava njegov rad. Ali sta god da je u pitanju, krajnji rezultat je usporeni rad, iako prakticno rade sve bitne funkcije. Svi xiaomi modeli su manje ili vise uspesni, a niti jedan je savrsen, pa sad sta pogodis i sta ti od mana manje smeta. A uostalom, ni ostale marke nisu bez mana, tako da za 200 evra moras racunati i da ce imati neke mane. Neke od njih se vremenom popravljaju apdejtima, ali ne treba na to previse ni racunati.
 
Ja sam je ubedio da uzme note 10 za malo vise novca. Kapiram da je bolji telefon od redmi 9 i poco m3. Koliko vidim po specifikacijama je egal sa Moto G8 power. Mozda je malo bolji Note 10. Ali to je na papiru. Ako u radu bas i nije ok onda dzabe baca novac.
Mada ona nije neki zahtevan korisnik.

Odakle ti to da RN 10 u radu baš i nije ok? Imaš utiske u ovoj temi, dovoljno je i poslednjih 10 strana da prelistaš, a i testove na GSM Areni i YT.

Ukratko - RN 10 4/64GB (na KP kod proverenog prodavca) košta 175€ sa 2 godine garancije, što se uklapa u planirani budžet, odnosno prelazi za svega 5-6€.
Telefon je bolji od A1, M3, Redmi 9 pa i od G8 power i to je to za te pare, sasvim dobar uređaj, dovoljno brz pri normalnom korišćenju, za sada bez bagova a najbolje karakteristike su displej, baterija, zvučnici i kamere (kamkorder ima jedva prelaznu ocenu).

Ili RN 10 (ok, može i RN 8 Pro ali ja sam više za desetku) ili da se budžet proširi na 200€ (KP) za X3 NFC, koji je hardverski bolji i više futureproof.

@Zuel

Ja sam navikao na veoma brze i fluidne telefona pa nemam tako negativan utisak o RN 10, doduše, odmah sam instalirao Nova laucher i sa njim svakako radi bolje nego sa stock.
Jedino što mi deluje da interna memorija nije tako brza kao što bi trebalo prema specifikaciji (navodno UFS 2.2) ali opet radi dovoljno brzo i brže od starih uređaja sa eMMC. Čipset je ok, pre svega CPU, ali je GPU slaba tačka, što u ovoj klasi i nije neka mana, ne verujem da neko kupuje ovakav telefon zbog igranja zahtevnih naslova.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno