Šta je novo?

Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad

@djolenzi, kako ti se cini RO2, jesi igrao koliko?
 
Poslednja izmena:
Ljudi igra je odlicna. Cepaju me k'o da sam operisan od FPS-a , ali ne odustajem! Jedino sto na ovaj domaci server nikako ne mogu da pristupim, uvek je 40 ljudi na njemu. :D
 
[/QUOTE]

izem ti pucacinu u kojoj se svaki cas plasis da ce te neki tvoj ubiti...[/QUOTE]

Jeste izem ti pucacinu u kojoj saveznici ne svetle.... Ocigledno je da ne igras igru i svima nama je jasan tvoj stav, nemoj da smaras vise molim te.
 
@damirbaj
Naravno da se plasis kad trenutno ima 10k nubova istih kao ti.
A sto se tice tezine, i treba da bude teska. Poenta ove igre nije da ti iskoci na sred ekrana ''ENEMY KILLED +9999XP'' pa da se osecas ispunjeno, poenta je da umires i umires dok konacno ne shvatis da treba da ides polako i koristis mozak, mada dobro, ne moze svako da savlada tu drevnu tehniku, razmisljanje je ipak veoma zahtevno.
 
Prvo nije istina da se samo kampuje. Ja uvek uzimam sq leadara i rusham u objektivu non stop. Sluzim kao spawn point i ubijam njih na pretrcavanju do objective. Kada se nauce mape i rute apsolutno nema kampovanja. I ja bi voleo da dodjes u neku igru sto mi igramo da te oducimo od gaminga za sva vremena :)
 
Nista od toga nije privatno, sve nalazi na internetu. Mogao bi malo da naucis sta je "privatnost" posto vidim da imas jak online zivot. Bilo bi lepo da pocnes da pricas o igri a ne drugim stvarima. Ljudi te mole da prestanes da pises offtopic ali dzabe, pravo pitanje je koji je tvoj problem druze?

ontopic: takodje u koje vreme se vecina vas igra, cisto da znam da dodjem online kad vas ima :)

Popodne od 17h pa na dalje.

Sto se tice jedne klase, verovatno si usao na Rising Storm ekspanziju, da bi imao sve klase moras da kupis. U Vanili ti je sve otkljucano (Stalingrad front) ali moze da se desi ako udjes kasnije u partiju da su sve role zauzete (osim riflemana). Dakle u RO2 nema beskonacno svih klasa vec su ogranicene. Na 20 ljudi u ekipi ima samo jedna marksman rola npr, dva MG-a, 4 sq leadera itd.
 
Poslednja izmena:
Usao sam malopre na server, ubio 3-4 lika i jednog svog :D Tesko je provaliti ko je tvoj a ko nije, bar u pocetku. Svidja mi se gejmplej jako, sa rifleman-om je 1 shot - 1 kill sto je sasvim u redu. Plus je igra spora tacno onako kako treba da bude jedan "simulator". Nije mi jasan samo ovaj model unistenja. Da li svaka zgrada moze da se unistava ili je to delimicno?
 
Poslednja izmena od urednika:
Bilo je odlicno, dok mi nije puko wifi.
Jel ste na kraju dobili onu partiju na onoj novoj mapi?
 
Usao sam malopre na server, ubio 3-4 lika i jednog svog :D Tesko je provaliti ko je tvoj a ko nije, bar u pocetku. Svidja mi se gejmplej jako, sa rifleman-om je 1 shot - 1 kill sto je sasvim u redu. Plus je igra spora tacno onako kako treba da bude jedan "simulator". Nije mi jasan samo ovaj model unistenja. Da li svaka zgrada moze da se unistava ili je to delimicno?

Tesko je provaliti u pocetku, kasnije se naviknes. Fora je u tome sto Njemci drze pusku u jednu ruku kada trce a Rusi u dvije, eto to je jedan od detalja. Nema model unistenja, samo odredjene gradjevine poput kucica od drveta na Spartanovki i slicno, zgrade ne mogu da se unistavaju.
 
Dobre partije veceras. Rifleman mi je za sada omiljena klasa. Pucamo se i sutra! :wave:
 
Btw, mali info za one koji nisu bili toliko upoznati sa igrom,
sve official mape su rekonstrukcije realnih mesta iz Staljingrada, bez nekih vecih oscilacija, samo dopravljeno zbog balansa..

trainstation3.jpg


trainstation2.jpg




Univermag.jpg


Fallenheroeswestward.jpg


grainsilo2.jpg


Spartanovka.jpg



RED OCTOBER FACTORY

Kb6ia3Y.jpg
 
Poslednja izmena:
Vise me ubijaju moji nego svabe, pogotovo na Winterwald mapi. :D
 
@Vlaxii
Da si igrao pre 4-5 dana vidjao bi vrlo malo takvih situacija, trenutno je tako zbog ovog poklanjanja igre, kad se stanje vrati na 2-3000 igrača koji znaju šta rade sve će biti ok.
 
I ja sam poceo da igram sada od kad su podelili igru, ali do sada nikoga mog nisam ubio, tj. jesam, saint-a juce slucajno i to granatom (Saint, izvini :D), eto, jednom mi se desilo, ali ne nerviram se zbog toga, igra mi je odlicna i brzo se oraspolozim kada cujem kako moj metak udara u slem ustekanog nemca ispod voza. :D evo, ako neko hoce da me doda pa da se igramo :) http://steamcommunity.com/id/1NF_BeGe
Igram na ovom nasem domacem serveru, super je.
 
Kolko ja razumem osnovna igra je besplatna da bi se stimulisali ljudi da pazare ekspanziju i to je sasvim okej potez.
 
Igrao juče sve vreme sam pokusavao sa onom anti tenk puškom da "ubijem" tenka ali bezuspešno na kraju sam nakako dopuzao do njega stavio onu minu i digo nas sve zajedno u vazduh :). Na počerku igre i uspem nekog da ubijem ali kasnije mi je teže kada se front raširi. U svakom slučaju zanimljiva je igra kapiram da treba malo da povatam konce ovo svakako nije rambo igra sam protivu svih.
 
Poslednja izmena:
@TosaNS

AT puska sluzi za krajnji long distance, i prvenstveno gadjaj gusenice, odnosno sklop na pregibu napred ili nazad tako da ces unistiti kocnice ili zbaciti tracnice,. Takav tenk je imobiliziran, i moze samo da se vrti u krug oko jedne preostale. (posle ako imas sansu, pridjes i bacas satchel ili at granatu
 
Ne znam zasto se uopste i nastavljate...ignore...

Koliko sam sa jedne strane besan zbog TK-ova, toliko mi je sa druge strane drago sto je igra bila besplatna. Krenuvsi onom logikom, kad je dzabe, i sirce je slatko, dosta ljudi je skinulo i probalo igru. Dobar deo te populacije ce, ako budu dovoljno istrajni (citaj 20+ sati), upoznati sve cari Crvenog Orkestra, i skontati koliko ova igra uopste nije teska. Iako mnogi RO2 povezuju sa simulacijom, ona to svakako nije ili bar nije u svakom pogledu.
Ono sto je meni neprocenjivo jeste zvuk. Ali zvuk penetracije metka, kada pogodite protivnika u telo, zvuk kada pogodite protivnika u vugla kroz slem. TK-ova ce biti pa biti i sa tim se treba pomiriti. Imali vi 10, 100 ili 1k sati u igri. Na srecu, sa brojem sati igranja se smanjuje i broj TK-ova. Vremenom ce se situacija sa kamarom igraca iskristalisati, dobar deo ce odustati a onaj sto ostane ce poceti da igra, onako kako igra zapoveda i stvari ce leci na svoje mesto. Meni licno, jedan od vecih plezira u igri jeste mogucnost da budes recimo u top 3 u timu sa 3 kill-a dok ce neko sa 25 biti medju poslednjima ;)
Lm, veceras smo opet na serveru, pa ko hoce da nam se pridruze, vise je nego dobrodosao :)
 
Poslednja izmena:
Sto se TLW servera tiče ako imate neka pitanja ili sugestije recite. Takođe me možete kontaktirati i in-game na [TLW] Fak3Blood kao i Perceta i Sainta (isti nickovi). Sinoć smo isključili vote map jer su se vrtele 2-3 mape konstantno a šteta je jer ima odličnih... Takođe ako dosta vas nabavi Rs ekspanziju, možemo ubaciti i te mape.
 
Poslednja izmena od urednika:
Eh da. Zaboravio sam jedan feature koji bi ja ubacio u RO2 (a koja je uz to i cinjenica koja bi doprinela realisticnostia), a to je.... "Jedna puska na dva coveka" , pa sad igraj mudro :)
 
Pa tačno bi te teamkillovao i maznuo pušku :)
 
@TosaNS

AT puska sluzi za krajnji long distance, i prvenstveno gadjaj gusenice, odnosno sklop na pregibu napred ili nazad tako da ces unistiti kocnice ili zbaciti tracnice,. Takav tenk je imobiliziran, i moze samo da se vrti u krug oko jedne preostale. (posle ako imas sansu, pridjes i bacas satchel ili at granatu

Aaa to je foraa ok da znam ja se ubi prangijajuci po njemu puska je dobra ali kao sto rekoh bez efekta pogadjao tenak.
 
Sto se TLW servera tiče ako imate neka pitanja ili sugestije recite. Takođe me možete kontaktirati i in-game na [TLW] Fak3Blood kao i Perceta i Sainta (isti nickovi). Sinoć smo isključili vote map jer su se vrtele 2-3 mape konstantno a šteta je jer ima odličnih... Takođe ako dosta vas nabavi Rs ekspanziju, možemo ubaciti i te mape.

Videću da danas dođem sa ekipicom da prasimo malo :) "ostavite" nam malo mesta kod germana :)
 
Vrh Dno