Šta je novo?

Red Dead Redemption 2 (PS4, XO)

I mislim da igra ima veliki bag.
Naime neki NPC-ovi iz kampa nestanu ili ih uopste nema iako se pojave samo da daju sporednu misiju, koja kada se odradi ne moze da im se da item odnosno misija ne moze da se kompletira. Dobio sam 2 zahteva u trecem chapteru i skapirao da ih nisam video ni u 3. ni u 4. poglavlju... Fun times...
Takodje mi neki itemi nestaju iz inventara...

Tako je to kada se beta testira za najbolju verziju :d
 
Ja do sada nisam naleteo ni na jedan bag, ali sam doduse tek krenuo trece poglavlje.
 
igra stvarno kao da tek pocinje od treceg chaptera... plasim se da je ne zavrsim brze nego sto planiram pa sam resio da malo istrazujem i "njuskam" od sutra.

inace, desio mi se jos jedan bug malopre:

kod pljacke banke u Valentinu sam prvo odabrao da raznesem sve sefove dinamitom ali sef iza sebe nisam video pa sam se okrenuo da odradim i njega nakon sto su ovi ostali eksplodirali medjutim pojavio se onaj zuti iksic ali nije bio aktivan, tj. nisam mogao da pokupim novac. restartovao sam celu misiju i odabrao silent way pa sam obio jedan po jedan i sve je bilo ok
 
^ Yep, i ja sam "povukao rucnu" jer mi je taj treci chapter ostavio najbolji utisak do sada a bukvalno mi je proleteo. Ubedljivo mi je najbolji do sada sto se tice price, settinga i "Tarantivskog" ludila/bizarnog koji se moze videti kroz eksploraciju i resavanje misija. Ocekivao sam jos par misija i nekako odjednom su presekli, sto je prava steta jer je mogao biti jos 50% duzi.

Inace, ne znam da li ste primetili, ali previse istrazivanja/setkanja po mapi (iako je fantasticna) dovodi do delimicnog spojlera i gubljenja onog "wow" efekta sa progresom u prici tj novim chapterom. Deluje da su ipak zamislili da se igra na odredjen nacin tj bez mnogo istrazivanja "unapred", vec sa dosta backtrackinga i ogranicavanjem lutanja po mapi na aktuelnu i prethodnu regiju. Ja sam dosta sam sebi spojlerisao mapu kupivsi karte za voz i posetio lokacije koje su bile dostupne odmah... xD I pod utiskom sam da je osmisljenja da je treba igrati samo sa kompasom, bez mini mape...

Ne znam zasto, ali imam utisak da je GTA V mapa bila veca...

I jos jedan bag - nisam mogao da koristim niti jedan camac (iako je "apgrejdovan") a plivanje na duze distance ne funkcionise... Ocekujem da ce i "wanted" sistem da menjaju jer nastaju bizarne gluposti zbog sitnica ako se greskom zakaci tj oceses o nekog u "urbanoj sredini" ili sedne na pogresnog konja...


ericm

Ja sam odmah isao na silent opciju i nisam imao frke, pokupio sam sav kes. Takodje od tog trenutka (i malog grada Limpany blizu Horseshoe kampa ;) ) cini mi se da je igra totalno zeznuta sto se kesa tice - jer dobije dovoljno kesa za sve kroz main story, cime sporedne aktivnosti gube smisao.

Btw. mali savet - obrati paznju na clanke u novinama i sta ljudi pricaju. Obicno ima tih stvari koje mogu da se nadju na tim lokacija o kojima se prica/pise. Takodje tu su i "dojave" od ljudi kojima doniras kes na ulici ili pomazes.:) Ja sam se svaki put odusevio...
Treasure mape su prava nocna mora, nema sanse da nadjem one lokacije a deluje mi da ima poprilicno kesa...
 
Poslednja izmena:
^ hvala za tips ;)

ja sam slucajno odabrao da raznesem dinamitom prvi put pa rekoh ajde kad je vec krenulo :). nisam do sada toliko obracao paznje na stampu ali cu poceti cesce da je prelistavam jer sam skontao da je u igri i najsitniji detalj ipak bitan... mnogo toga sto sam planirao da odradim zaboravim u toku igre, krenem nekim smerom kojim nisam planirao jer mi je nesto odvuklo paznju... sto se tice treasure mapa, planirao sam da krenem od danas malo vise da istrazujem ali kad se setim gde sam sasvim slucajno naisao na jedno od skrivenih sitnica, isto sam bio u fazonu da nema sanse na ovolikoj mapi sve to da pronadjem ali me svakako vuce da nadjem koliko mogu...

sto se para tice, nakon prve pljacke banke u Valentine-u, trenutno imam nesto vise od $3000 s tim da sam pre toga kompletan kamp apgrejdovao do kraja i u startu igre ustedeo bonus trkackim konjem i oruzijem koje se dobija uz special edition igru pa nisam morao da kupujem. nisam kupovao garderobu ali videcemo, kapiram da ima gde ce da se potrosi :)
 
Nisam ni zagrebao drugi čapter... igrao sinoć poker sat vremena i lovio aligatore :D Za lov treba da se nabudži specijalna municija da ne bude loš kvalitet kože... ima da izginem dok sve ne apgrejdujem. Rog od ovoga, krzno od onoga, papci od trećeg... koliko sam na brzinu video sve nešto specijalno traži za apgrejd u kampu kod mesara.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
https://youtu.be/FsALSol17wE odradite ovaj tutorial i imacete 15k u dzepu [emoji3526]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nema svrhe jer posle nekoliko misija (20ak h) imas dovoljno kesa da kupiš sve što je potrebno i plaćaš bounty-je kasnije. Glavne misije donose najviše love, ostatak može iz zabave da se igra jer donosi malo novca...
Takodje ako se ide u lov na bizona može da se upeca Arabian albino... Šteta je samo sto sam tek u 3.chapteru igrom slučaja naleteo tamo i to na in-game tip trapera, inače bih sam mogao odmah kroz eksploraciju...

Takodje ima jedan fin Brokeback mountain easter egg, samo "southern redneck style"". Živ sam se pokidao od smeha kada se trggerovao. :)
 
Poslednja izmena:
Sta da radim sa krznom bizona i ostalih velikih i malih zivotinja? Gde ih nosim, gde ih ostavljam? Nista me to specijalno nije zanimalo, a iskreno mi neato i nije jasno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
You have to ask Gavin....


Ja sam skoro pa pri kraju, mozda jos 10ak sati tops... Prica u zadnjoj 1/4 udara jace nego pijani cale u siledzijki...
 
Poslednja izmena:
Može, kao u svakoj open-world igri.
 
Meni ja save na 35%. Koliko li jos ima sati igre? Ne zelim da je zavrsim [emoji51]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja side questove stavljam sa strane malo. Hocu da predjem igru i da me igra upozna sa svim mehanikama, pokaze mi sta sve ima u igri, pa cu onda da se zezam sa side stvarima.
 
ja sam na 40% igre i izvalio sam da sam poceo da je igram bez nekog jasnog cilja jer je igranje na konzoli pocelo bas da me smara.
zelim da se skroz opustim i uzivam u igri ali definitivno to ne mogu uz joypad i usporeno kretanje.
nadam se da ce je izbaciti za pc makar i za 2 godine.
 
I meni ce definitivno biti bolje iskustvo na PCu ako izadje. Najgore mi je kad moram da zurim i kad moram na brzaka da izlootujem vise stvari...ko da je input lagg 2 sekunde.
 
meni je kretanje kao u gta kad moram da udjem u neki ulaz ili prodjem negde precizno. lutovanje i jahanje konja mi nije strasno ali mi je ubedljivo najgore kad me nepadne vise njih pa krenu da pucaju sa svih strana. tad mi malo fali da zategnem joyped u zid iako nikad nisam nista slomio na taj nacin...
 
Ja igram iz prvog lica on foot, a jahanje i vožnja kočija treće naravno :) Spucao sam konja 10 puta u drvo u prvom licu :D

Za napucavanje sam primenio ovo uputstvo. Naravno, sve isto važi i za prvo lice...

Although Rockstar Games has put a lot of effort into the game’s shooting mechanics, even giving each weapon its own feel, some players have still complained that it suffers from input lag. To fix this, players can head to the third-person movement and camera controls, turn aim/look dead zone to the lowest setting, turn aim/look acceleration to the highest setting and put both aim sensitivity and look sensitivity to very high settings.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Cudi me da nije izbila neka frka oko ovoga:

 
@Gdin_M
O tome sam pričao kada sam spominjao brokeback mountain southern style... Mogao si da staviš u spojler...

Inače igra je puna mnogo gorih scena nasilja u random stranger encounterima, tako da ono... Zato I kažem poslednji deo igre "pogađa" sa nekim ozbiljnim temama...
 
Poslednja izmena:
Sta znam, mozda i ne mora spoiler jer je klip, ne moras da kliknes na njega. :)
 
Trenutno započeo Chapter III i na nekih 31% sam. Mogu reći kako vreme odmiče igra mi je sve bolja i bolja, what a time to be alive.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
^ne znači to puno... Ja sam u 6. chapteru I na nekih 68% sam... Radio sve side misije do sada,kontam još par do kraja imam... Nisam jurio sve legendarne zivuljke, ostavicu za post-game.
Jedino što imam zamerke što se stvari na kraju svakog poglavlja odviju brzo i na istu foru, kao da su morali da krate...
I sto posle 5. poglavlja me igra ubi u pojam i nemam motivacije da je privedem kraju... Moglo je to i suptilnije da se odradi...
 
Poslednja izmena:
I sto posle 5. poglavlja me igra ubi u pojam i nemam motivacije da je privedem kraju... Moglo je to i suptilnije da se odradi...
Ne znam o čemu pričaš i nek ostane na tome :D

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ne znam ni ja, sviruckam u kožni duvački instrument... :p
 
Ja juce pola dana se zezao sa sitnicama, lovio, nabavio belo konjce a vi samo kokate main misije, ccc.. :D

Danas cu mooozda jednu ili dve da uradim. :p

Chapter 2 veoma lagano i casual!
 
Ja tek sad počeo treći čapter, što kažeš lagano, sve probam, svuda zavirim :) Ne zna se u kom segmentu više briljira RDR2, dal u vizuelnom prikazu, glasovnoj glumi, načinu na koji su "napisani" likovi, interakciji sa svetom glavnog lika... Uživanje za sva čula. GOTY, lagano...

Kvestovi postaju sve zanimljiviji i otkačeniji...
Zebra i lav :D

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
3. poglavlje možda i najbolje, posle toga ide dosta ozbiljnija priča... Inače, ja sam na epilogu već, radio main + side (dosta eksploracije, malo lovio, nisam igrao mini-igre osim pokera) - lagano prebacio 60h... Mislim da ću da odradim još lov i eksploraciju i verujem da prebacujem 100h...

Inace nema potrebe da lutate previše po mapi osim u regiji u kojoj ste - kroz main i side questove igra će vas proovozati po celoj mapi i otvoriti sve što treba... Ovako samo spojlujete kasnije u priči...
 
Nazad
Vrh Dno