Šta je novo?

Red Dead Redemption 2 (PS4, XO)

sa druge strane, sa istih tih 36 nije ti glupo da *mjau-ces lol nhf :)
 
Um, o RDR1 ili RDR2 pricas? Preskoci kec slobodno i baci se u dvojku - preporuka koju sam dobio od nekog ko je odigrao keca.

Realno ako se sa dvojkom oko grafike opterecujes nemoj ni da je igras "da bi bio u trendu"... Onda bolje sacekaj PC verziju i igraj je nasviranu do maksimuma u 4k i 60+ fps.
Igra ima totalno drugaciji smek i treba ovde dobro zagrebati ispod povrsine ako ti nije legla na prvu... Nisam veliki fan vesterna ali povremeno volim da odgledam neki dobar film/seriju na tu tematiku - bolje od ovoga na tu temu neces dobiti. Plus nivo detalja koji su ugurali je nemoralno velik.
Ovo treba igrati sa gustom i lagano sve probati sto igra nudi, bila bi velika blasfemija proleteti samo kroz main story. :)
Ko preskoci RDR a hoce da igra RDR2 treba mu oduzeti konzolu.
 
Sve je postalo takmičenje čije će igrice bolje da sijaju, nije ni čudo što jedva jedna AAA igra izađe godišnje, a da valja,ne računajući ekskluizve. I ovaj Spajdermen da ovakvim side misijama je bolji od svega multiplatform što je izašlo u prethodnih godinu i po zajedno.
Za mene konzola znači da upalim igru, zahvalim se i uživam dok se smejem brojanju piksela, frejmova I zumiranju x30 I upoređivanju.
 
Pa ovo je prequel i navodno moze da se odigra dvojka bez pojma sta se desava u kecu, pa posle moze kec. :D

Uopste nije "must" prvi deo. Bar tako videh na netu. Ovo pa kec remaster bi bilo cool. :p
 
Preveliki je hajp, a onda ljudi stvaraju svakakve slike u glavi...nekome je grafika na prvom mestu, nekome prica itd. Vizuelno, danas, tesko neka igra moze da omane...poliranje i peglanje ceka svaku, to je neminovno, pa tako i ovu koja je tek ugledala svetlost dana. Daj ti meni pricu, uvod, razradu i zakljucak, a ostalo ce sve doci vremenom.
 
Otkud vam da ce igra izaci za PC kad je ekskluziva za konzole? Meni je zao zbog pojedinih naslova sto ih nema za PC jer ne mogu takve igre da igram bez tastature i misa.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Prvi deo nije izašao za pc jer je code očajan.
Buduci da je gta5 naknadno izašao za pc, nema razloga da se to ne desi i sa ovom igrom.
 
Ali Gta nije konzolaska ekskluziva dok Rdr1 i 2 jesu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sve je postalo takmičenje čije će igrice bolje da sijaju, nije ni čudo što jedva jedna AAA igra izađe godišnje, a da valja,ne računajući ekskluizve. I ovaj Spajdermen da ovakvim side misijama je bolji od svega multiplatform što je izašlo u prethodnih godinu i po zajedno.
Za mene konzola znači da upalim igru, zahvalim se i uživam dok se smejem brojanju piksela, frejmova I zumiranju x30 I upoređivanju.

Hahah, bullseye!

Year 2022, izašla igra za PC, na forumu jedan od 99% postova koji opisuje igru:

"Konačno da ovo odigramo kako je bog zamislio... Igra kida, neverovatno koji detalji, sve odvrnuto na max, i u pocetku igre malo je dosadno mozda zbog nedostatka koloriteta, ali se FPS drzi odlično uz manje padove,.. kako se radnja razvija dalje, frejmrejt postaje stabilniji, pa je sve napetije.. odusevila me činjenica kad udjes u veliki grad, onoliki broj detalja a fps i dalje stoji ko da sam viagru sipao u konzolu.. do kraja igre ima tu i tamo neka neispeglana tekstura, ali kao i uvek sačekaćemo patch pa napraviti recenzije sa uporednim screenshotovima, i naravno pokazati moć PC-a, kao onaj shot u prethodnom postu gde se jasno vidi na zoom 20x koliko se dlačica vidi oko konjske bulje više na PC-u nego na xbox x i ps4 pro.
Sve u svemu, odlična igra, vrhunski frejmrejt i detalji fluidno,.."
 
Ljudi, igrajte j****u igru i uživajte :) Man'te se ćorava posla

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ali Gta nije konzolaska ekskluziva dok Rdr1 i 2 jesu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ja sam ti rekao zašto je rdr ostao ekskluziva i zašto uostalom nema remastera te igre za nove konzole.
Smem da se kladim da će igra izaći na pc. Mada, buduci da trenutno igram x1x verziju i da mi igra deluje samo solidno, teško da bih kupio i za pc.
 
Kazem zato jer kec zasluzuje da se odigra.Koliko sam gledao RDR2 na yt cini mi se da cu se tesko povezati sa ovim likom kao sa Johnom Marstonom, ali videcemo. :)
 




Znaci, ako se igra na Pro-u igra u 1080p bez SS, moze se menjati Sharpening.
Dobije se nesto bolji framerate, ali pitanje je da li je vredno toga.
Ako nista drugo, ljudi sa foruma koji igraju na PS4Pro mogu da probaju obe opcije.
 
Poslednja izmena:
Jos ce morati peglaju performase za PS4 pro i ne bi me cudilo da obore rez na 1440p. Niko od njih ne izbacuje performanse iz istocnog dela mape (da ne spojlujem) gde se najvise primecuju fps padovi, kao i kada dodje do malo vise "guzve" na ekranu sto se vegeatcije tice (prilikom brzeg jahanja i promene regije iz otvorene ravnice u sumovito) ili kada u tim sumskim delovima dodje do napucavanja. Radije sam za stabilni fps nad vecom rezolucijom.

Mada i ti "problemi" su specificni i javljaju se u 10% gameplaya na Pro konzoli recimo. Igra i ovako izgleda impresivno, posebno vremenski uslovi kada se promene (magla i pescana oluja u 3. poglavlju recimo) ali u punom sjaju videcemo je tek kada bude verzija za PC.
 
Poslednja izmena:
Ljudi kako da stavim neki kaput u/na konja nikako ne mogu da izvalim? Bilo sjajno vece da privedem jednog sto mu ucenjena glava, medjutim ovom mom bilo hladno a nisam imao kaput pri ruci pa sam iznajmio sobu i odspavao do jutra.
Inace i ja sam u mixu. Malo sam posten malo nisam. Uso u general store u stroberiju, prodavaca nije bilo i ja lepo opeljesio radnju. I za svaki item koji sam uzeo mi je opala reputacija. To mi je malo bezveze sto i ako te niko ne vidi dok krades reputacija ti opada.
 
Pa samo na kocku (PS4) kada udjes u odecu, i trebas da imas mesta, izbaci letnju i stavi jednu za toplo, jednu za hladno i jednu mix, bar sam ja tako. :)
 
Neki mix.. za cudo bozje, vise odigram honorable nego dishonorable situacije...

U urbanim delovima "ponašaš se" dok u zabitima bandanu I pljackanje sve što naidje (posebno kada vidim gde ima dima). Story mod je I onako vezan za jedan sistem tako da i ne mislim da igra neku veliku ulogu, makar ja nisam primetio svrhu ...
Nervira samo sto je igra barem kada je zaradjivanje novca u pitanju kroz side aktivnosti težak grind fest. Jedino kroz poker (ne računajući misije ekipe) može ok novac da se zaradi...
 
Poslednja izmena:
Ajde probacu da odradim to tako kad dodjem kuci. Malo mi je jos sve to oko itema zbunjujuce.
I je l zna neko zasto ne mogu da prodam nakit u general storeu? Ni u stroberiju ni u valentinu.
Inace jedna sitnica iz igre koja me je odusevila. U jednoj regiji sam bio wanted dead or alive...isao sam nesto kroz tu regiju svojim poslom kad me od jednom iz sumarka isprepadala kocija krcata s bounty huntetima, sa brdasceta snajperi, ma plan citav da mi dodju glave...i dosli su mi :D ne isplati se mangupiranje u ovoj igri nikako..
 
sto se mene tice igra je fenomenalna i bas prija i uvlaci u pricu obzirom da nisam nikakav fan westerna. nemam nikakvih zamerki osim sto mi polako postaje frustrirajuce da igram na konzoli, narocito kad je u pitanju pucanje na vise protivnika. tako da se radujem unapred PC verziji iako nije nista zvanicno potvrdjeno jer ce to biti za mene ono pravo a do tada cu se zadovoljiti maksimalno sto mogu ovom verzijom na konzoli...
 
ode vreme za edit, dobih i prvi bug, tj. zabola mi igra u GM storeu nakon sto sam odabrao da pogledam katalog... prodavac prica i sve je ok ali se nista ne desava niti imam komande da bilo sta uradim.
 
Rockstar Games® is proud to announce that the critically acclaimed Red Dead Redemption 2 has achieved the single-biggest opening weekend in the history of entertainment*. With over $725 million in worldwide retail sell-through during its first three days, Red Dead Redemption 2 is the second-highest grossing entertainment launch of all time next to Rockstar Games' previously released title, Grand Theft Auto V, which achieved over $1 billion in retail sell-through in three days.

https://www.businesswire.com/news/home/20181030005459/en/
 
Bas mi drago..zasluzili su.
Vec vidim onog endru vilsona kako cita ovo i smatra da tu nesto ne valja i kako je njegova politika ipak bolja.
Inace uspeo sam da steknem na konja zimski outfit.
Je l zna neko kako se koristi onaj locker breaker? Pokusao sam da ga upotrebim na jednim vratima od hotela i na vratima za ulaz od vodenice iza general stora u stroberiju na kojima je katanac ali nisam uspeo. Moguce da ne mogu jos to da koristim jer me igra nije upoznala sa mehanikom, malo sam pozurio, otiso sam kod onog fencea jer sam sumnjao da on to ima. I imao je ali dzabe kad ne radi.
 
Poslednja izmena:
Inace jedna dobra fora za AT/DE podrucje je primenjena (posto sam ispratio oba) - vec nedelju dana igra (disk standard ed.) moze da se nadje za 49.99e u par vecih poslovnica- tako da verujem da je dobar deo pohrlio da kupi odmah i jer "pad cena nece skoro biti jer je to Rockstar igra"... So yeah.

Ali da igra razbija apsolutno stoji... :D Treci chapter izuva koliko je dobar sa glavnim i (uvrnutim) sporednim misijama... Igra se prakticno tek tu otvara...

@Kurt

Automatski ti ponudi "break lock". Ali mislim da ne moze na sve da se primeni...
 
Poslednja izmena:
I mislim da igra ima veliki bag.
Naime neki NPC-ovi iz kampa nestanu ili ih uopste nema iako se pojave samo da daju sporednu misiju, koja kada se odradi ne moze da im se da item odnosno misija ne moze da se kompletira. Dobio sam 2 zahteva u trecem chapteru i skapirao da ih nisam video ni u 3. ni u 4. poglavlju... Fun times...
Takodje mi neki itemi nestaju iz inventara...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno