Šta je novo?

Red Alert 3 - oficijelna tema

Hm, sinoć igrao par sati, malo kampanju, malo skirmiš, simpa su filmići ali samo izvođenje mi je malo bljak, mnoge jedinice nemaju veze s' vezom, teško se snalazim a bash sam pre mesec dana počeo igrati RA2, mogu reći da je RA2 za sada bolji.
Kontam da treba više vremena da se nauči, ali nekako mi dosadno.
Grafika stvarno deluje dečije.
Sve u svemu, pomešana osećanja.
 
Za sada sam naleteo na dva efekta koji mi se mnogo sviđaju. Način na koji se lansiraju i lete one rakete iz ruskih dreadnought-a, kao i oni laseri iz japanskih protiv-tenkovskih pešadinaca :)
E da, jel' provalio neko kako da ne mora da se čeka par minuta dok se ne opasulji onaj glavni meni?
 
E da, jel' provalio neko kako da ne mora da se čeka par minuta dok se ne opasulji onaj glavni meni?
ja sam mislio da je do moje krsh grafe, al i kod drugih je tako ...
probaj update sto non stop nudi, ako imas original :D ili mozda je vec izasao ****
 
Ma neću bre da mi traži update, čak sam ga i blokirao firewall-om, ali i dalje to traje kao gladna godina :(

Inače, probao sam i sa drugom tastaturom, ostao je isti problem.
 
Jel se desava nekom da mu se umesto glavnog menija i pozadine ne vide pojavi samo crni ekran sa onom zvezdom u gornjem desnom uglu? Mis je isto tu...
 
^^Ni ja nisam uspeo da ga eliminisem firewall-om, krastavac...mora da se ceka.
@Djordje K:
To ti je update, tj. igra proverava da li ima patcheva, verovatno bi to mogao da eliminises skroz diskonektovanjem sa neta za vreme igranja.
 
Poslednja izmena:
Jel se desava nekom da mu se umesto glavnog menija i pozadine ne vide pojavi samo crni ekran sa onom zvezdom u gornjem desnom uglu? Mis je isto tu...
O tome i pričamo. Pojavi se glavni meni posle nekog vremena, ali to ume da potraje i po par minuta.
 
Ja sam uspeo da resim problem sa firewall-om na netlimiter-u, posto sa windosovim koji jedini i koristim nisam resio problem.
 
Izvinjavam se, isfrustriran zbog ovoga sam odma pohitao da nadjem resenje, nisam gledao...
 
^Opa, ko bi rekao da ce tako brzo da reaguju sa patchom, thx za info.
 
Hm, sinoć igrao par sati, malo kampanju, malo skirmiš, simpa su filmići ali samo izvođenje mi je malo bljak, mnoge jedinice nemaju veze s' vezom, teško se snalazim a bash sam pre mesec dana počeo igrati RA2, mogu reći da je RA2 za sada bolji.
Kontam da treba više vremena da se nauči, ali nekako mi dosadno.
Grafika stvarno deluje dečije.
Sve u svemu, pomešana osećanja.
Slažem se..Očekivao sam dosta od RA3 po najavama trebao je da bude kao 2ojka sa novim jedinicama i lepsom grafikom...Ovo što sam i ja do sad igrao ok je,ali po mom mišljenju RA2 i YR su bolji
 
Dobro je da su opste reagovali na onaj budjavi update. Mada problema nema kad niste konektovani na interet. Nama sa narodnom verzijom igre ovaj patch i ne znaci nista posto leka za njega jos uvek nema.
 
Ja taj problem nisam imao. Blokirao sam igru firewallom (Comodo Personal Firewall) i nema vise cekanja. A taj 1.02 patch ne resava problem svima, mnogo ljudi na oficijelnim forumima se i dalje zale na taj problem. Cak je izasao i 1.03, ali kao sto Alex rece nama sa narodnim verzijama ne vredi :) Doduse ja planiram da se isprsim za oridjinale, skirmish + kampanja = 30% uzitka igre. Jedino sto me odvraca od momentalne kupovine je problem sa serijskim brojevima mnogih legitimnih korisnika. Neki ne mogu da se uloguju na online server, a neki su dobili za 1 cifru kraci kod...

EDIT: Evo razloga za black screen problem:

The deal is guys, with Patch 1.01 and 1.02 we were experiencing an overload on our FTP servers which was causing the black screen hang up when you'd log in to the game. This is because the game does a patch check on a backend server, and without getting too technical, that server was darn near being crashed and affecting not only Red Alert 3, but also Kane's Wrath and Tiberium Wars.

We made an emergency patch 1.03 to move the patches to a much faster server called Limelight which we will be using permanently going forward. When you download this patch and future patches, you should experience far better download times, and the black screen delay should be short if not non-existant.

Ukratko: preoptereceni su im bili serveri jer RA3 automatski proverava da li postoje novi patchevi. Patch 1.03 preusmerava igre na drugi, brzi server.
 
Poslednja izmena:
Ma i ja sam ga zatvorio Comodo-om i opet čeka nešto...
 
I ja se razmisljam da je pazarim "sa fiskalnim" bas zbog tog problema :)
Doduse, ne samo zbog crnog ekrana vec sto i zamrzne masinu (crni ekran) usred nivoa do te mere da nista sem HW reseta ne pomaze.
 
Poslednja izmena:
Zapravo kada zatvorim sve u Comodo-u, onda se čekanje drastično skrati.
Ali onaj problem sa selektovanjem i sada pucanje na određenim nivoima me je definitivno za sada odvratilo od igranja.
Nadam se da su problemi do "leka" i da će se pojaviti neki bolji u doglednoj budućnosti.
 
Zapravo kada zatvorim sve u Comodo-u, onda se čekanje drastično skrati.
Ali onaj problem sa selektovanjem i sada pucanje na određenim nivoima me je definitivno za sada odvratilo od igranja.
Nadam se da su problemi do "leka" i da će se pojaviti neki bolji u doglednoj budućnosti.
"Pucanje" na soviet 6-oj, Allied 3-oj, EOTRS 3-oj su do "leka". Izasao je dodatak leku (fix) dan posle izlaska igre, potrazi ga :)

@srkiller Usred nivoa mi do sada nijednom nije zakucala igra, skini nove drivere. Ako tih problema imas sa narodnom imaces i sa kopijom uz fiskalni ;)
 
180.43 su mi detonatori na masini, ajde bas cu da probam neke starije whql :)
 
A jel nekome palo na pamet da prilikom instaliranja dečekira box "Install EA download manager"?
 
Dzizs, naravno da niko nije lood da to instalira :D Ali to ne resava ovaj problem.
 
Poslednja izmena:
A jel nekome palo na pamet da prilikom instaliranja dečekira box "Install EA download manager"?

Meni je Crysis Warhead to bezobrazno bez pitanja instalirao, ali ne, ne pomaze ni to...

Jel uzeo neko original? Na koliko masina bih imao pravo da instaliram...
Da se tepam lepo sa burazerom u co-op kampanji...
 
Poslednja izmena:
Meni je Crysis Warhead to bezobrazno bez pitanja instalirao, ali ne, ne pomaze ni to...

Jel uzeo neko original? Na koliko masina bih imao pravo da instaliram...
Da se tepam lepo sa burazerom u co-op kampanji...

Trenutno na 5 masina, s tim da bi sa burazerom igrao treba obojica da imate originale, odn. svako po jedan serijski broj i naravno internet konekciju.

@srkiller
Hvala za info, vracam se na taj drajver cim zavrsim (ili obrisem, a pre ce biti ovo) farcry2...
 
Poslednja izmena:
Pustio igru i iskren da budem ne svidja mi se uopste.....
Kakvu su bre ovo zajeba..ju napravili bre... Uzas...
Old style C&C Generals i Zero Hour su, po meni, neprevazidjeni...
 
nije neki dizajn al mi se svidja igrica igram je od juce i lepo ide :)
 
Ovo sa crnim ekranom i ažuriranjem igre može da se jednostavno reši i bez firewall-a. Potrebno je samo u Windows datoteci C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts dodati još jedan red, tako da odgovarajući sajt traži na nekoj ip adresi na kojoj ne može pronaći pakete za ažuriranje, npr. na loopback ip adresi (127.0.0.1).

Inače, ko blokira sa firewall-om mislim da ne treba da blokira sam EXE, jer je on izgleda zadužen samo da pokrene igru. Realno se pokreće sasvim druga datoteka, koja uopšte nema nastavak exe.
 
Nazad
Vrh Dno