Šta je novo?

Realme GT2 / GT2 Pro

Da nema možda izložen u Gigashitu Pro model?
 
Po čemu je GT2 bolji od prošlogodišnjeg GT-a ?
Ima veću bateriju ali nema priključak za slušalice. Ja lično dajem prednost priključku za slušalice.
 
Glavna prednost GT2 je bolja glavna kamera, bar na papiru (nisam gledao testove). Noviji, bolji, veci senzor, ima i OIS, naspram starog 64MP bez OIS-a...
 
390eu na KP. Nov - vakum Realme GT2 Pro 8/128. Ne znam da li uzeti njega ili Samsung S21 Fe. Samo zbog telephoto kamere se dvoumim.
 
390eu na KP. Nov - vakum Realme GT2 Pro 8/128. Ne znam da li uzeti njega ili Samsung S21 Fe. Samo zbog telephoto kamere se dvoumim.
Gde ima da kupim sebi i devojci? 😂
Verovatno je običan GT2. Pro je 610e bio pre par dana.
 
Sorry, običan. Pro nisam ni razmatrao. Previše mi je to razlike u ceni za malo brži čipset (što čak ni u igricama neću primetiti) i pae drugih minornih poboljšanja. Kamere su mi bitne, a glavna je na oba ista.
 
Možda je isti hardver kamere, ali dosta toga zavisi i od ISP i drugih delova SOC-a. Tako da ako ti je bitna kamera, ne možeš da isključiš SOC iz analize.
 
Znam - primer Mi Note 10 (SD730G) i Mi 10 Pro 5G (SD865). Isti setup kamera ali bolje fotke na 10 Pro. Ali ne verujem da SD888 daje gori procesing nego 1st gen. Mala je razlika u performansama. Za razliku od navedenog primera gde je dupla antutu razlika bila.
 
GT2 i GT2 Pro imaju istu glavnu kameru - koriste Sony IMX766. S obzirom da je mala razlika u brzini čipsetova, en bi trebala da bude ni razlika u fotkanju. Ista kamera i u Oppo Find Xe3 Pro, One Plus Nord 2, Xiaomi 12 seriji, Vivo X70 Pro... S obzirom na akciju u Gigatronu, razmišljam sad i o kupovini Xiaomi 12x. 100eu više, ali validna garancija plus malo bolji fon.
 
Da li neko sa foruma ima gt2 pro, da prenese utiske iz prve ruke? Prvenstveno za kvalitet slika i videa sa kamera i da li ima nekih poznatih hardverskih ili softverskih bagova, kao npr ovo odzvanjanje sagovornika u slusalici na novoj mi 12 seriji? U potrazi sam za novim mobilnim, a ovaj je za 600e sa kp uso u ozbiljno razmatranje
 
Nisam bas siguran da je bolji. Uvek glas dajem jacem procesoru i boljoj bateriji nego malo boljem sistemu kamera, a pri tom glavna ista.
 
Nedostatak ois-a se mnogo primeti kod nocnog fotkanja...Gt2 nema stabilizaciju.
 
GT 2 PRO ima 649,99 evra cenu na nemačkom amazonu (danas i sutra još). Meni ovo deluje kao dobra ponuda. Već sam izvukao kreditnu karticu da uzmem Edge 20 PRO, kad se pojavilo ovo. Za retail kupovinu (dakle ne oglasi i operateri), teško da mogu da nađem bolji telefon za ove pare. Neka me neko ispravi ako grešim.
Imam oko 24h da presečem.
 
U svemu je bolji telefon od Edge 20 Pro.
Kod nas na oglasima je nov 610e sa godinu dana garancije.
 
Da li ima neko Gt2 pro da nam prenese iskustva? Kakva je kamera, ekran, baterija, korisnicki interfejs,.. Hteo bih da predjem sa MI 10T Pro.
 
GT 2 PRO ima 649,99 evra cenu na nemačkom amazonu (danas i sutra još). Meni ovo deluje kao dobra ponuda. Već sam izvukao kreditnu karticu da uzmem Edge 20 PRO, kad se pojavilo ovo. Za retail kupovinu (dakle ne oglasi i operateri), teško da mogu da nađem bolji telefon za ove pare. Neka me neko ispravi ako grešim.
Imam oko 24h da presečem.
Imas u MediaMarktu najskuplju verziju za 620 evra na popustu sada :)
 
Imas u MediaMarktu najskuplju verziju za 620 evra na popustu sada :)

krastavac....nestrpljiv sam bio.....i zeznuo se očigledno. Iskoristio sam onu ponudu sa Amazona i poručio. Fon stigao kod buraza, otvorio, otpakovao probao i - vratio u kutiju. Sad čekam buraza još nekih mesec dana da dođe i donese...

Verovatno sam mogao da čekam, možda bi (poput ovoga što ti ostavi) mogao da upecam još neku povoljnu ponudu ili možda čak i neki drugi aparat u ovom rangu cene...ali samo bih imao glavobolju bezveze. Fakat sam "izgubio" malo para, ali preživeću. Planiram da telefon koristim bar dve godine, a nadam se i dobre tri...

Javljam utiske ovde kad stigne, mada kapiram da će se uveliko pojaviti neko ko će to da odradi to tada (i verovatno bolje od mene).

Tebi svejedno hvala ;)
 
Hvale ih ali malo ljudi ih ima na forumu,generalno za Realme
Trebace tu mnogo truda i rada da se probiju pored samsunga i xiomi
Ljudi se ipak odlucuji za proverene brendove ,bar kod nas
 
Pisao sam gsmareni ali mi nisu odgovorili iz nekog razloga. Ima li neko nesto da kaze na ovo poredjenje sa Huawei Mate 10 Pro?
Telefon iz 2017te, tj 5 godina star deluje da ima ima bolje kamere od novog telefona i sto se tice fotografije i sto se tice videa.
Pitao sam ih da li je mozda problem fizicke prirode (zamascen senzor ili nesto slicno)...
Generalno imam gore pomenuti huawei (s kojim sam prezadovoljan, generalno savrseno izbalansiran telefon i dan danas, ali baterija popusta polako i dizajnerski vise ne moze da parira novijim telefonima) , a planirao sam da predjem na Realme GT 2 PRO, ali ako su kamere zaista cak i losije onda ne vidim poentu prelaska na ovaj model.
 

Prilozi

  • Picture1.jpg
    Picture1.jpg
    174.6 KB · Pregleda: 49
  • Picture2.jpg
    Picture2.jpg
    165.2 KB · Pregleda: 35
  • Video1.jpg
    Video1.jpg
    177.6 KB · Pregleda: 34
  • Video2.jpg
    Video2.jpg
    143 KB · Pregleda: 30
  • Video3.jpg
    Video3.jpg
    163.9 KB · Pregleda: 42
Od sinoć vlasnik GT2, i tokom podešavanja sam naletio na dvije sitnice koje ne mogu da podesim, a mogao sam na desetinama androida prije njega :D

  • discover stranu lijevo od početnog ekrana ne mogu da isključim? Tj sami discover mogu da isključim ali ne i taj ekran - hocu da smanjim broj ekrana
  • ne mogu da postavim određeni ekran kao home screen?
 
Ne moze na realme ui. Imam gt 5 5g i isti sam problem imao. Na kraju sam pogasio sve u tom dicovery tabu pa me manje nervira, ali mogucnost da se iskljuci sa default launcherom ne postoji. Sto se home screena tice, default ti je prvi posle dicovery taba, i cini mi se, da to isto ne moze da se menja.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-05-15-12-11-17-00_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg
    Screenshot_2022-05-15-12-11-17-00_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg
    27.7 KB · Pregleda: 31
Stigao mi je GT2 PRO.
Prvi utisci (vizuelni pre svega) su mi takvi da telefon ne odaje utisak uređaja iz premium klase. Nekako mi P30 PRO (trenutni telefon) pored njega izgleda ozbiljnije, lepše, skuplje.
Trenutno se bavim polu-automatskim prebacivanjem podataka sa pomenutog huawei-a, a upravo mi je uskočio update od 673MB.
Za sada sve radi glatko, brzo... Jedva čekam mikroskopsku kameru da testiram, to mi je trenutno najzanimljivija stavka.

Ostalo...šta znam, verovatno će mi trebati par dana da testiram, da se uhodam. Još jedan od prvih utisaka je da je sjajno rešenje što je power taster sa jedne, a klackalica za zvuk sa druge strane. SIM kartice još nisam prebacio, stoga sam razgovor testirao samo putem Telegram-a. Deluje ok.

Ako ima pitanja, pucajte.
 
Nek te lepo služi. Mene interesuje da li se telefon mnogo greje prilikom nekog zahtevnijeg rada i da li secka kad skroluje s kroz aplikacije, posebno, YouTube, Twitter, Reddit ili Insta?
 
Nazad
Vrh Dno