Šta je novo?

Realme 6/6 Pro

I sa novim update-om ista stvar.

Nema veze sa mokrim rukama. Pokvasim ruke i radi normalno.

Nadam se da će sa 11kom raduti kako treba.
 
Upravo sam testirao mokrim palcem. Radi samo prvi put dok se senzor ne nakvasi, posle ne radi, ali zavibrira svaki put kad naslonim palac.
 
Meni radi sa mokrim prstom normalno. Definitivno je softverski problem.
Ne znam da li neka kombinacija podšavanja utiče na takvo ponašanje?
 
Meni na telefonima sa kapacitativnim FP nikada nije očitavalo otisak kada je prst baš mokar i to piše u svakom upustvu kada je kapacitativni FP u pitanju, da neće da radi kada je prst mokar.

Mada je relativan pojam i mokar prst, ali bi trebalo da zavibrira svaki put u prinicpu iako je prst mokar.
 
Da li na Realme 7 ili 6 panel sa obaveštenjima može da se svuče sa bilo kog dela ekrana npr. sa sredine displeja ili mora od samog vrha kao npr. na Huawei ??
 
Samo moras u podešavanjima da stavis to umesto search koji je po difoltu.
 
Postavke, početni ekran i poster, povucite dole na početnom ekranu.
To ti je na Srpskom
 
Jesi ti to menjao Redmi Note 9 Pro za Realme 6/7?

Nisam, RN9 PRO je kod mene još uvek i mislim da će ostati dugo, dugo..
Nego mi ističe ugovor u Telenoru, pa reko da uzmem ženi Realme 7..
Što pitaš ?
 
Kad bi X7 i X7 Pro stigli... Nego bi verovatno cena bila bolesno visoka.

Aha, u tekstu stoji da ce biti i X serija početkom godine. Lepo.
 
Poslednja izmena:
Pa R7 i R7P su papreno skupi po legalnim radnjma, jedino na oglasima moze da se uzme za neke normalne pare ali i tamo uglavnom su 6/64 modeli a ovi 8/128 su isto skuplji.
 
Ako je ovo bilo meni upuceno, govorio sam o Realme X7 i X7 Pro, ne Realme 7 i 7 Pro.
 
Video sam na cega si mislio ali sam ja napisao sa ako su R7 i R7P sada tako skupi po radnjama, koje onda tek cene mozemo ocekivati za X7 i X7P?

Jesu ok telefoni ali su ih zabiberili dobro i samo zato nece nikada toliko biti popularni kod nas kao sto je Xiaomi.

R7 u gigatronu kosta 33 hiljade a Pro je 40 hiljada.

Da se doda jos malo para ima da se uzme mi 10t ili dodati jos nekih 110 evra i da se uzme mi 10.

A ne verujem kada kod nas dodju x7 i x7 pro da ce biti ispod 38 hiljada i 45 hiljada dinara. A mozda budu i skuplji, sa nasim prodavcima nikada ne znas koliko ce da rebnu cenu.
 
Nije mi jasno zasto bi neko kupovao u Gigatronu itd. Ja sam kupio po realnoj ceni Realmi 7 pro 8-128. Da li vam je stigao OTA
update za UI 2.0
IMG_20201231_093058.jpg
IMG20201231093152.jpg
 
Po ovoj ceni za kes bez paketa?

Послато са TA-1020 помоћу Тапатока
 
Ja sam ga kupio od coveka po toj ceni, e sad kako ga je on nabavio nemam pojma, ako ga je uzeo uz paket ne znam kako mu se isplatilo da mi ga proda tako jeftino, verovatno su mu trebale hitno pare. Pretpostavljam da radi u Telenoru, kako ga oni tamo vrednuju i sta muljaju ne znam.
 
Jel to onaj johnny iz zrenjanina? :D

Послато са TA-1020 помоћу Тапатока
 
Redmi Note 9S 6/128 u zvaničnoj prodaji je 30.999.
Realme 7 8/128 je 32.999.

Preterano je reći da su papreno skupi u odnosu na Xiaomi, tek nešto drže cenu iznad konkurentnih Xiaomi telefona.

Na stranu što su tu oglasi, i što je Realme podjednako best-buy uz Xiaomi...

Realme 7 Pro koji je 255€ je po meni najbolji telefon u tom cenovnom rangu, bolji mi je od Mi Note 10 Lite koji sam prosledio i egal je sigurno uz POCO X3, mada je meni lično bolji izbor zbog samolef ekrana i punjenja gde mu nema ravnog...

Isto tako i do 200€ mogu da se pazare Realme 6/7 telefoni koji su podjednako dobar izbor za pare kao Redmi Note serija, opet ako ne i bolji.

Tako da lično mislim da su cene na mestu, jer su rame uz rame uz Xiaomi.
 
Pozdrav,planiram kupovinu novog telefona pa mi je realme 7 pro zapao za oko,jako dugo koristim xiaomi telefone i manje vise sam zadovoljan s njima,trenutno imam xiaomi mi 9 lite i jako dobro me sluzi,da li bi kupovina na realme bila zadovoljavajuc prelazak na novi telefon po pitanju ekrana,baterije,kamera?
Slabo igram igrice na telefonu,cesto mi je smartwatch spojen sa telefonom,dosta koristim yt.
Miui kao sistem mi odgovara poprilicno zbog precica koje ima(notification bar spustim sa pola ekrana na dole,kad drzim back zakljuca mi ekran,kad drzim kocka dugme upali mi lapmu...) ,manje vise radi brzo i stabilno,da li postoje takve slicne stvari i na realmu ui?
Izvinite ako sam nabacao pitanja ali bi mi znacili odgovori jer sam u dilemi da li uzeti realme ili mozda xiaomi mi note 10 lite.
 
Sto bi menjao Mi 9 Lite? Menjas manji i laksi telefon za neznatno veci i tezi.

Na stranu sto Realme 7 ima vecu bateriju i bolji zvuk i ima 90hz ekran sve ostalo je na strani Mi 9 Lite.

Osim ako telefon nije poceo da brljavi ili da ti je baterija oslabila ili jednostavno sto ti je dosadio pa hoces zato promenu. Licno ako mu nista ne fali ja ne bih menjao.
 
Razmisljao sam o realme 7 pro ne obicnom,on je tek tek malko veci i tezi od xiaomija,a sto se tice njega mogu caletu da prodam i da dodam nesto para i uzmem novije nesto zato i razmisljam izmedju realme 7 pro i xiaomi note 10 lite.
 
Ako se ne varam Kryo je presao sa Mi Note 10 Lite na Realme 7 Pro pa on moze da ti kaze najvise o oba telefona.
 
Razmisljao sam o realme 7 pro ne obicnom,on je tek tek malko veci i tezi od xiaomija,a sto se tice njega mogu caletu da prodam i da dodam nesto para i uzmem novije nesto zato i razmisljam izmedju realme 7 pro i xiaomi note 10 lite.

Ja sam pre Realme 7 Pro imao Mi Note 10 Lite i mislim da je Realme nesto bolji izbor iako su rame uz rame.

Mada ono sto mogu da ti kazem da Realme ima bolje jeste nesto "zivlji" ekran, ipak je u pitanju samsungov panel... Mnogo bolja selfie kamera ako ti je to bitno, bolji zvuk jer koristi slusalicu za stereo, i punjenje od 65W koje je adut po sebi.

Glavna kamera je ista prakticno mada Realme ima nesto noviji IMX 682 senzor naspram 686. I meni dosta prija Realme UI kao promena u odnosu na MIUI.

U prinicpu 7 Pro ima par aduta u odnosu na Mi Note 10 Lite, a Mi sem stvarno dobre izrade i dizajna nema neku prednost.
 
Jel mogu sve dual aplikacije da se koriste na Realme? Viber, messenger...
 
Nisam ubacivao drugu karticu da probam viber i sl, ali postoji app cloner za kloniranje do 4 duplikata istovremeno.
 
Nazad
Vrh Dno