Šta je novo?

Realme 6/6 Pro

I @Kryo sta ti se vise svidja, amoled na tvom ili 90Hz kod devojke? :)

A teško je reći stvarno... Rekoh, išao bih na Realme 7 da nema degradiranu kameru. Meni lično ne bi bio problem da sam se sa amoleda vratio na LCD ekran sa 90Hz. Ono jeste da se primeti razlika u bojama i kontrastu između naša dva ekrana, vidi se šta je amoled a šta lcd, mada bih voleo da je ovaj telefon takođe zadržao LCD sa 90Hz.

Ali ne kajem se, jer rekoh kamera je bolja, jako sam zadovoljan selfie kamerom, i stvarno sam očaran ovim punjenjem za koje sam ponjajmanje očekivao da će ostaviti baš tako jak utisak.

Valjda neki naredni telefon bude i amoled i veći refresh rate. :)
 
Npr. za mesec i jace prodas taj i uzmes Realme X7 Pro kad stifne global :d
 
ja znam da više ne bi telefone koji imaju senzor za otisak prsta ispod ekrana. to je možda ok kod flegšip uređaja, ali u srednjoj klasi to prosto ne radi dobro kao standardni otisak prsta.

dakle radije lcd za osveženjem i normalnim fingerprint senzorom, nego i vrhunski amoled bez osveženja i sa otiskom prsta ispod ekrana.
 
^^ A ne bih se stvarno cimao pa prodavao pa kupovao opet. Računam da će me ovaj služiti barem godinu, ako mi ne dosadi hah.

^ Moj prvi FP senzor ispod ekrana je bio na Mi A3 i nije mi bio nešto jer si morao prst uvek da prisloniš i zadržiš. Uz to je znao sporadično da ne očita.

Onda kada sam uzeo Mi Note 10 Lite baš sam bio zadovoljan jer nije bilo više potrebe za zadržavanjem prsta, već samo prisloniš i radi 10/10.
Tako i ovde, nema neuspešnih očitavanja, samo prisloniš prst.

Doduše, slažem se, nije isto brzo i lagano kao onaj običan senzor koji je dovoljno samo da pipneš.

Nije isto pipnuti i prisloniti prstom, ali računam da je razlika u vremenu za otključavanje minimalna, i ono što je bitnije pozdanost prepoznavanja je odlična.
 
Kazu da je na Realme najbolji sensor ispod displeja u midrendzerima, ubedljivo. Nije kao na flagship, ali skoro kao da jeste.
 
Mogu reći da jeste bolji u odnosu na Mi Note 10 Lite jer brže osvetli prst, mislim razlika je u deliću sekunde ali primetna.

Recimo na Mi Note 10 Lite kada spustis prst primetiš onaj momenat kada osvetli pa onda otključa, a ovde otključa odmah po spuštanju prsta.
Možda je i neka optička varka, ali rekoh sve se desi u razlici koja je u okviru jedne sekunde.

Recimo oni prvi FP senzori kao na Mi A3 su stvarno više bili gimmick nego praktični, ali ovo sada je stvarno dobro.

No opet, ako će se meriti u milisekundu po brzini onda mislim da kapacitivni senzori ipak nemaju premca.
 
Meni je sensor ispod displeja gimik svakako.
 
Pa jeste... Ono što kažu ne menjaj i ne popravljaj šta nije pokvareno.

Sigurno je skuplji, teži za ugraditi, lakši za pokvariti se, a ne obavlja ništa bolje posao od običnog.
Ali nešto mora da se proda kao naprednije prosto, mada naprednije ne znači da je bolje.
 
Ne vidim sto se toliko polemike vodi oko tog senzora...Sta sad, nije brz kao oni pozadi ili sa strane, ali navikeknete se valjda ljudi. Nije da mu treba nekoliko sekundi da otkljuca fon.
 
Finerprint senzori su uvedeni da se lako otkljucava kada vas privedu na informaivni razgovor :)


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Ahahaha...

E nije da nema istine. Baš se pričalo o tome u SAD, tipa imaju pravo da ti slobodno uzmu biometrijski podatak, pa time i pristup konkretno telefonu, ali ne mogu da te nateraju recimo da kažeš šifru ili PIN.

Android One recimo ima jedan "kill switch" gde preko power tastera isključuješ svaki upisan biometrijski metod otključavanja, i telefon možeš samo preko PIN-a da otkljucaš naredni put.
 
Pa i xiaomi kada uradiš restart traži i otisak i šablon ili pin.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ovde ne moraš da radiš restart, nego prosto na jedan klik imaš zaključavanje i gašenje biometrije.
 
Da li ti se javlja bug na 7 pro kao sto vidim na nekim yt snimcima da mu treba nekoliko sekundi da krene sa otvaranjem neke aplikacije, na primer Google Play Store-a..?

Poosao sam da ga kupim i pogledao malo na yt i ovo me bas zabrinulo. Sad sam u nedoumici. To bi mi bas islo na nerve.
 
Ja to nisam primetio, ni kod sebe ni kod devojke na Realme 6.

Evo sad sam otvorio Play Store i nikakve pauze nema, klikneš i otvori.
 
Ne samo play store, vec bukvalno svaka app random laguje prilikom paljenja. Kod mene se to desava najmanje 2-3 puta dnevno. Mislim, ne predstavlja mi ama bas nikakav problem, ali kad je vec neko pomenuo, da, imam taj lag/bag.
 
Postovanje drugari ima li nekog ko ima REALME 6i ? Juce pazario kevi, ne mogu nigde da nadjem srpski jeziom, samo hrvatski, engleski, a kevi je to bitno!
 
Pa ne znam, jel ažuriran, kod mene na Realme 7 Pro i kod devojke na Realme 6 ima, srpski je ubačen još letos.

Osim ako 6i ne kaska sa ažuriranjem.
 
Bio sam u tehnomaniji i gledao 7 pro i nema srpski. E, sad mozda kad ga spojis na net da ti ponudi odmah neko azuriranje pa dobije se srpski ali to bi morao neko da nam kaze ko ima iskustva sa tako necim.
 
Ni kod mene nije bio srpski. Azuriranje OTA mi nijednom nije ponudio. Pre neki sam sa zvanicnog sajta skinuo nadogradnju i instalirao. Vidim da sad ima i srpski, iako ga ne koristim kao jezik menija.
 
Interesuje me da li je tačno da 7 pro ima problema sa zvukom video snimka?
 
Da, tačno je, pozadinski zvuk je previše prigušen, npr zvuk televizora u pozadini se gotovo ne čuje, meni ne smeta ali nadam se da će to ispeglati update, zvuk bi morao biti bolji.
 
Probao sam i ja, nisam ni znao za taj problem, ali da, slabije se čuje.
 
Odradio sam jos jedan update preko zvanicnog sajta, ne znam zasto ne stize OTA, ali dobro je dok ima i na ovaj nacin. UI 2.0 se ocekuje u januaru.
 
Ja, otkad sam uplatio telefon, sam imao najmanje dva OTA apdejta. Realme 6 je u pitanju.
 
Velika su njihova ažuriranja inače, Realme UI je praktično nova stvar, uvek kada ga peglaju, peglaju ga na veliko...

Praktično ga razvijaju u hodu, tek sa UI 2.0 bi trebalo da postave sve na svoje mesto.
 
Na sajtu je za Realme 6 poslednji A.42, meni je A.46 u telefonu.
 
Da li je neko probao taj problem sa zvukom kamere da resi
instaliranjem neke druge kamere?
 
Nazad
Vrh Dno