Šta je novo?

Razmena pozivnica za torrent trackere (pravila su u prvoj poruci)

Za početak imaš:

0.arenabg.com
torrentbytes.net (ne znam da li su otvorene registracije trenutno)
rutracker.org
zamunda.net (trenutno nisu otvorene registracije, ali prati, možda ih otvore, to je najbolji bugarski tracker)

Ne treba ti pozivnica za njih, pa kad se malo uhodaš onda možeš da ideš na neki privatni tracker.
 
Trenutno me zanimaju Full Blu Ray 3D filmovi.
Ja koristim TL ali mislim da ima i boljih.
Preporuka ?
 
Naravno posto je hdbits nedostupan, preporucujem http://tracker.hdclub.com.ua, tamo ih ima dosta i plus je dosta njih CEE izdanje u kom postoji mogucnost da bude nas titl, da se ne bi zezao sa ubacivanjem titla. Cak preporucujem i rutracker posto gotovo svaki bluray sa hdcluba a i ostalih zavrsi tamo.

edit: Sad pogledah i kad bolje razmislim rutracker razvaljuje koliko ima materijala i koliko je dobro seedovano. Pod ovim mislim i na 3D.
 
Poslednja izmena:
Rutracker definitivno sije sve sto se kolicine materijala tice i kako je seedovano.
 
Jel može neko da okači pravila sa what.cd ovde, u neki spojler recimo. Interesuju me naravno seed pravila, da li se gleda samo globalni ratio ili sve mora da stoji neko vreme, ako niko ne skida da li ima nekih bonusa koji se mogu zamenuti za upload i takvi detalji...
 
Nema bonus, upload je samo od seed-a, postoji minimum ratio u zavisnosti koliko si gb skinuo, do prvih 5gb se ne racuna ratio, tek posle predjenih 5 pocinje. Tracker je izuzetno tezak za seed cak i sa seedboxom i uglavnom se ratio kuca kada uletis u vreme freeleecha ili takozvanog staff picks-a. Moze da se kuca ratio i ako uploadujes sam ili konvertujes vec uploadovani lossless materijal, samo treba biti oprezan posto imaju relativno stroga pravila oko uploada.

Kada se sabere i oduzme, tracker je najbolji za audio materijal, ali je ujedno i izuzetno tezak za odrzavanje i uvek je preporuka za manje iskusne torrentase da sve sto im treba jure na rutrackeru.
 
Ne da treba da se drzi neko vreme, nego sve sto skines stalno treba da ti ostane na seedu.
I jos pazis kad su staff pickovi, i nemas problema realno.

Kasnije je lakse.
 
On je mislio da li postoji vreme da nesto ne bude hit`n run, tj. da kada skines mora da se seeduje odredjeno vreme pre nego sto moze da se obrise. :)

A inace ne znam kako mislis da je kasnije lakse? Do prvih 5gb ti se nista ne racuna i tu vec odmah mozes da se pripremis za seed i da ostvaris nesto uploada, cim predjes tih 5gb ratio rule se ukljucuje i sa sto vise skidanja ratio uslov se povecava. I ovo za upload je tesko cak i sa seedboxom, staff picks mogu da budu u pola noci i ako ne uletis kada treba nista ti i ne znace, kada se na svakom torrentu za minut stvori nekoliko stotina seedera...
 
Hvala :).
Znači katastrofa tako sam i mislio. 'Beš ti to, kad oćeš da seeduješ a ne možeš da ostvariš upload. Nije problem ni da se sve drži u seedu ali džaba kad imam osećaj da niko neće povući :), još mali upload pa te seedboxovi unište. Ovi trekeri gde ti daju bonus ako seeduješ a niko ne skida su fer, tako je i logično. Nema veze ja to samo informativno reko ako slučajno ima bonusa da pojurim ulaznicu jer vidim recimo na ovom torrentsnatch zbog bonusa je smešno lako održavanje čak i sa mojim jadnim uploadom. Tek sam svukao delić lossless muzike sa rutrackera od onog što planiram, sporo ide sređivanje :). Pa tek kad njega izeksploatišem maksimalno :) onda ako ostane nešto što ne mogu da nađem, pojuriću neki bolji treker.
 
Poslednja izmena:
On je mislio da li postoji vreme da nesto ne bude hit`n run, tj. da kada skines mora da se seeduje odredjeno vreme pre nego sto moze da se obrise. :)

A inace ne znam kako mislis da je kasnije lakse? Do prvih 5gb ti se nista ne racuna i tu vec odmah mozes da se pripremis za seed i da ostvaris nesto uploada, cim predjes tih 5gb ratio rule se ukljucuje i sa sto vise skidanja ratio uslov se povecava. I ovo za upload je tesko cak i sa seedboxom, staff picks mogu da budu u pola noci i ako ne uletis kada treba nista ti i ne znace, kada se na svakom torrentu za minut stvori nekoliko stotina seedera...

Lakse je kad nakupis bar nekoliko stotina torenata, evo ja svaki dan uploadujem prosecno po 100-150mb na what :D
A staff pickovi uvek imaju gomilu formata, i ako malo zakasnis mozda nadjes nesto.

Ne mislim da je perspektivno uzimati seedbox zbog whata, mozda cak ni ako znas kada ce staff pick.

I naravno, kad je freeleech, skidas na veliko, sta ti treba i sta ti ne treba.
 
^Postoji i tamo ratio od 0.3 koji je minimum, ali uglavnom ne banuju i ako se ode ispod toga.

@biohazard

Pa jeste lakse kada imas nekoliko stotina torrenata, ali treba i to skinuti i to se naravno racuna u download, jedino kao sto rekoh ima staff picks (freeleech) koji se samo odjednom desi i treba ga uhvatiti.
 
A pa lepo od njih, ovo samo jos vise ucvrscuje rutracker kao generalno najbolji torrent tracker na svetu.
 
a jel postoji neka sansa da se prevede na engleski, posto je fakat vrh tracker ?
 
Saljem ti kad proradi sajt.

EDIT:

Poslao.

Imam:

IPTorrents x1
HDAhoy x1
 
Poslednja izmena:
Ima li neki treker na kom su ozbiljno zastupljeni mali x264 ripovi, znači dvdrip ~300-500 MB a 720p obično 500-900 MB? Situacija sa linkovima je očajna, a i dalje u 2012. godini dominiraju šugavi 700 MB xvid ripovi... katastrofa. A rutracker me smara za filmove, a opet i tu najlakše je naći xvid od 700 ili pravi 720p od nekoliko giga što me ne interesuje za jednokratno ili premijerno gledanje. Samo šačicu filmova sam gledao i čuvam u hd-u.
 
Hvala Pejo za linkove.
 
Da li bi mogao neko ko je registovan na nekom dobrom trackeru za programe da pogleda da li postoji Photomodeler Scanner verzija 7.0 ili bilo koja verzija preko 6.4.

Ja sam gledao na zamundi i rutrackeru ali nema a na tehparadox sam našao samo 6.4. Čisto da znam da li uopšte postoji ili da ne tražim dalje...
 
Pa jeste lakse kada imas nekoliko stotina torrenata, ali treba i to skinuti i to se naravno racuna u download, jedino kao sto rekoh ima staff picks (freeleech) koji se samo odjednom desi i treba ga uhvatiti.

Ima Staff Picks, koji su freeleech, ali se (dosta redje) zadesi i site-wide freeleech, ili barem neutral leech(dok traje, ne racuna se ni DL ni UL)
A tad, kao sto rekoh, poskidas na veliko. I posle seedujes. :D
 
Chrome ili Firefox sa ekstenzijom i prevodis cele stranice jednim klikom.

Na koji plugin za Firefox mislis?
Meni nijedan nije radio onako kako treba. Npr: kada prevede deo strane koji oznacim, ako se u njemu nalazi link (tekst-hiperlink) on uvek posle prevoda bude samo tekst... pa neki put ne radi...
 
Ja za to koristim Wiktionary and Google Translate 5.9.1 Add-on i lepo radi... :)
 
Nazad
Vrh Dno