Šta je novo?

Razmena pozivnica za torrent trackere (pravila su u prvoj poruci)

Interesuje me vezano za ove privatne tracker-e. Da li moram stalno da seed-ujem nesto? Ili mogu npr. kad skinem neki file seed-ujem ga par dana i onda ugasim, hoce li mi posle toga ako nista ne skidam i ne seed-ujem opasti ratio ili ne? Nemam dovoljno velik HDD pa me zbog toga interesuje, da me ne bi banovali. A i malo sam noob u svemu tome, jer nisam do skoro koristio privatne tracker-e. Pa bih ako nije problem malo razjasnite sta i kako ide vezano za njih? :)
 
Siduj dok ratio ne bude 1.
 
I posle toga ne moram da seed-ujem i nece mi opasti ratio i ako nista ne seed-ujem a i ne skidam nista? Malo sam noob u svemu tome i tek sam skoro krenuo da koristim privatne tracker-e pa zbog toga. Dojadili su mi ovi otvoreni torrent site-ovi, jer bas nekad uzasno sporo skidaju. :)

Inace registrovao sam se na zamunda, torrentleech i na hd-torrents, pa me interesuje koliki treba da bude na njima ratio min? I od cega zavisi da li ce me neki privatni tracker banovati ili da li ce mi skidati sporije tj. ne punom brzinom?
 
Nisi svestan koliko je tesko doci do ratio 1 na TL i HDT, samo se trudi da pratis svoje torrente u seedu i ne brisi ih iz torrent klijenta (verovatno utorrent) dokle god ne ispunis ratio 1.
 
Jbga, TL i HDT baš i nisu trackeri za početnike bez seedbox-a. :)

Zamunda već jeste i tu ćeš laganica da puniš upload. Mana Zamunde jeste pretime koji često zna da bude po par dana za neki fajl (osim za veoma popularne fajlove, oni se redovno upload-uju).

I posle toga ne moram da seed-ujem i nece mi opasti ratio i ako nista ne seed-ujem a i ne skidam nista? Malo sam noob u svemu tome i tek sam skoro krenuo da koristim privatne tracker-e pa zbog toga. Dojadili su mi ovi otvoreni torrent site-ovi, jer bas nekad uzasno sporo skidaju. :)

U pravilima tracker-a piše do kojeg ratio-a moraš da seed-uješ. Obično je to 1 (onoliko koliko skineš, moraš i da upload-uješ). Kad odradiš to za taj fajl, onda ne moraš ništa više da radiš, neće te niko banovati, niti smarati.

Inace registrovao sam se na zamunda, torrentleech i na hd-torrents, pa me interesuje koliki treba da bude na njima ratio min? I od cega zavisi da li ce me neki privatni tracker banovati ili da li ce mi skidati sporije tj. ne punom brzinom?

Imao TL i HDT (ne trebaju mi), dok je Zamunda priča za sebe. Oni i nisu toliko ažurni da gledaju ratio, pa ima ljudi koji samo skidaju odatle, ali ništa ne upload-uju. Opet, imaju i oni skripte za banovanje, pa kako ti se potrefi. Inače, neki tracker će te banovati ako praviš sr*nja u komentarima, ako konstantno samo skidaš i ne upload-uješ ništa, ako koristiš cheat-eve i slično. A brzina download-a zavisi od ljudi od kojih skidaš. Npr. TL i HDT-u ljudi mahm imaju seedbox-ove (100mbps i 1gbps zakupljene konekcije) i tu će ti gotovo svaki torrent sa 5 i više seed-era ići pa sigurno 2-3MB/s lagano. Zamunda je druga priča, mahom seed-uju ljudi od gajbe. Doduše, to nije loše, jer bugari imaju dobre konekcije, pa kad se nakupi odnos seeder-a i leecher-a 1:5, računaj da će ti svaki torrent ići brzo. Iako si uzeo već jedan general tracker, za tebe bi bio ok i IPTorrents (slično kao i TL, samo ima dosta freeleecha - ne računa ti se download, samo upload). Samo ima jedna razlika koja ti može pomoći. Na IPT-u postoje bonus poeni koje koristiš za uklanjanje hit&run torrenata. Hit&Run ti je kad skineš neki fajl i odmah (ili posle par sati) izgasiš dalje seed-ovanje, tj. nisi došao do ratio-a od 1. Kod IPT-a skupljaš poene tako što staviš 10 najmanjih fajlova (po 10MB) da se seed-uju beskonačno. Obično ih niko ne skida od tebe, ali tracker pamti da ti seed-uješ i daje ti poene za to. Jedan torrent fajl * 0.2 poena svaki sat, * 24 časa * 10 torenata = 48 poena svakih 24h seed-ovanja tog fajla. Ovo ti je dobro jer relativno lako možeš da skupiš te poene i neutrališeš torrente koje skineš i ne upload-uješ ponovo (50 poena po torrentu). Ja ih imam oko 4000 hiljade za 2 i po meseca, a ne seed-ujem svaki dan po ceo dan. Nažalost, ne mogu da se šalju ti poeni, inače bi ti dao jedno 1000 čisto dok se ne snađeš.

Ako se odlučiš za IPT i treba ti pozivnica, imam ja, ima dosta ljudi u ovoj temi pa traži.
 
@stolex
ratio ne pada niti ide gore ako nista ne skidas i ne sidujes....miruje.

Potrudi se da svaki torrent podignes na ratio 1.
 
TL je odlican tracker, ali bas tezak za odrzavanje ratia. Nema bonus poena, nema freeleecha, treba seedbox. Ista prica i za HDT. Ali na HDT se nekako sa bonus poenima mozes skrpiti :)
 
Ljudi sta da vam kazem, nego hvala na pomoci. @dzonihsv tebi isto hvala veliko na ovako lepom i detaljnom objasnjenju. Nisam znao da je toliko tesko odrzavanje.
Pa moze onda ta pozivnica na PM za IPT. :) Inace posalji mi npr kojih tih 10ak file-ova od 10mb da skinem i seed-ujem stalno. :)
krastavac jos sam svez u ovome pa ne kapiram bas najbolje nek stvari.

Inace jel imate onda jos neki tracker da mi preporucite za mene pocetnika kao sto je zamunda ili tako nesto? Jer vidim po vasoj prici da je TL i HD torrents bas tesko odrzavati. A ja nazalost nemam neki veliki hdd da bih mogao stalno da seed-ujem nesto. I kako se koristi taj seedbox i na kom principu radi on? Posto kazete da je ne moguce bez nejga normalno odrzavati ratio na ovako zahtevnim tracker-ima.

Uglavnom meni treba najvise neki tracker koji je mesovit da ima za filmice, ali nekad da skinem eventualno neki muzicki album ili mix i poneku igricu. :)
 
Rutracker i IPT kao opšti trakeri za sve, HD-space kao traker za filmove i serije. Za rutracker ti ne treba ratio, dok na IPT i hd-space mozes da prezivis sa bonus poenima i freeleech-om. :)
 
Prvo da se zahvalim svima na pomoci, a posebno @dzonihsv koji je imao strpljenja i volje da i pojasni neke stavri. :)

Inace hteo bih jos da vas pitam kako treba pravilno da podesim polja u uTorrent Bandwidth i Queueing? Da bi mi sve radilo lepo i bez problema kako download, tako i upload tj. seed-ovanje. :)
 
Nema na čemu. :)

Što se tiče pitanja, to već možeš po slobodnom nahođenju, manje-više.

Queueing. Samo dve stavke su ti bitne, maksimalan broj torrenata u utorrentu koji istovremeno mogu da se upload-uju, i broj torrenata koje istovremeno možeš da skidaš. Ovo prvo slobodno stavi na 200-300... zilion. Drugo, pa vidi kako tebi odgovara. Da l' ćeš jedan torrent da skidaš maks. brzinom ili 2-3-4... pa svako delimičnom brzinom.

Bandwidth.
Ako ti sve sad radi kako treba, bolje da ne diraš ništa. Pošto si podesio download/upload (pričali smo o tome), jedino bitno ti jeste broj konekcija. Realno, za privatne tracker-e ti i ne treba veliki broj konekcija (tipa, 20-30 po torrentu).

Imaš tri stavke u sekciji number of connections:

1. global maks number of connection - maksimalni broj konekcija tj maksimalni broj peer-ova/ljudi/seedbox-eva na koje se može sav tvoj saobraćaj unutar uTorrenta kačiti (to podrazumeva i torrente koje trenutno seed-uješ). To zavisi koliko zapravo torrenata seed-uješ, ali stavi na jedno 200 za početak.

2. maximum number of connected peers per torrent - maksimalni broj ljudi na koje se kačiš prilikom skidanja/uploadovanja torrenta. To možeš da staviš na 50.

3. number of upload slots per torrent - broj slotova tj mesta za upload-ovanje koje uTorrent odvaja da bi ti seed-ovao neke fajlove (po torrentu). Stavi na 30.

Ove stavke tj. brojke možeš i da menjaš u zavisnosti kako ti down/up radi (privatni su to trackeri, radiće dobro). Nemoj mnogo velike, zagušiće ti ruter/internet saobraćaj (posebno ako imaš neki dodeljen od strane provajdera - obično su sasvim ok ruteri, ali ne baš mnogo procesorsko jaki).
 
Poslednja izmena:
@Stolex

Ako otvoriš nalog na IPT, skidaj samo freeleech torrente u prvo vreme. Tako ćeš steći neku zalihu da možeš normalno da skidaš kasnije.
Što noviji to bolje.

Edit: Najbolji ratio sam nabio kada sam držao freeleech na rss feedu.
 
Poslednja izmena:
Koji od torent trekera dobri za e-bookove, moze i vise njih znam za ebook vortex i bibliotik i dal se moze na njima naci dosta stvari?
 
Zna li se sta je sa zmndm?
 
Sta god da sam probao, nece da radi...
 
Oni blokiraju neke IP opsege (mogu da pristupe Bugarska i okolne zemlje, ostali ne ili jedino preko proxyja), jedno vreme je bilo problema sa korisnicima Telekoma, ne znam ko ti je provajder, ali možda je tvoja IP adresa trenutno u tom intervalu.
 
Meni isto radi ko sat, elem otvoren je biztorents i thegeeks.bz mada su oni cesto otvoreni
 
185.13.itditd
Ne sumnjam da je to to. Moram da menjam ip :(
Edit: samo ima jedna cudna stvar. Probao sam preko frevpn(uk) i opet isto.
Edit: zatvoren je geek.
 
Poslednja izmena:
jeste, a ladno je bio otvoren pre par sati, bude on cesto otvoren...Neko nesto za solidne e-book trekere?
 
Ima li neko pozivnicu za yuwabits? Odlično održavam ratio! Hvala unapred.
 
Elbitz, myanonamouse, docspedia ...

Ova prva dva sam clan, zadovoljan sa myanonamousem sa ebookovima samo sto se cesto baguje sajt, elbitz koristim za druge stvari, trazim drugaru neke pdfove pa se raspitujem za dodatno...Hvala jos jedared pejo legendo :)
 
BitMe.org
MyAnonamouse.net
Elbitz
Bibliotik
ebooksvortex
docspedia.org
Ebooksshares
TheGeeks - new eLearning tracker on the TBZ family of torrent sites
Bitspyder
Cattorrent - mainly fiction audiobooks
RS search sites - cover a lot of the same ground as gigapedia but still useful for hard-to-find books
theoccult.bz
thevault.bz
theplace.bz
thegeeks.bz
waffles.fm
what.cd
Evo jednog spiska na brzinu.
 
Jel ikako moguce nabiti ratio na TL-u bez seedboxa? Ako jeste, odajte mi tajnu kako. :)
 
Ne gubi zivce, skoro pa je nemoguce ako hoces da imas nesto buffer-a. Ali svakako mozes da skidas starije torrente i da ih seed-ujes.
 
Koje starije torrente? Zeznuto mi je, jer nema freeleecha koliko ja znam.
 
Jel ikako moguce nabiti ratio na TL-u bez seedboxa? Ako jeste, odajte mi tajnu kako. :)

Vrlo jednostavno. Ides na spisak torrenata i izaberes da poredja po broju leechera. Na prvom mestu ce ti iskociti Rosetta Stone, kurs jezika, koji mozes da skines bilo gde, recimo na gusarima, ali izaberi format kao sto je tamo, ne moras cak ceo neko samo par jezika. Napravis torrent da je isti kao na TL, prikljucis se seedu i to je to.
Ovo vazi i za bilo koji drugi torrent. To je prvo sto ja radim kad se nadjem na nekom slicnom trackeru.
Samo pazi, svaki trakcer ima svoja pravila, jedno od d3bilnih pravila na TL je da imas pravo torrent file SAMO JEDNOM da skines, ako ga skines vec 2 puta bices banovan bez pogovora. Resenje, ili cuvaj torrent fajlove ili pazljivo biraj sta ces da radis.
 
Vrh Dno