Šta je novo?

RaveOS

RaveOS
By miners. For miners.

www.raveos.com

The first crypto-miners were enthusiasts. They adapted various generic third-party programs to set up the hardware and initiate the coin-mining process. This made the process of mining management complicated, and the hardware thus worked inefficiently. Time marched on, and the crypto-industry developed steadily. This led to the emergence of more advanced solutions for miners, such as EthOS, SimpleMining, and Awesome Miner. Once the hype started, the market grew exponentially and customer demands grew along with it. This resulted in several new mining programs that have appeared recently.
Most of the solutions on the market today are undoubtedly good. However, not all of them are able to address the specific needs of large geographically distributed mining companies, provide easy tools to manage large numbers of devices, show steady performance, fix unexpected problems automatically, or enable remote management. Moreover, these systems do not allow customers to use their existing hardware and infrastructure with maximum efficiency.
RaveOS is a new-generation system developed by experienced miners for miners. The system has been built with an awareness of all of the flaws of current mining software platforms. Crypto-industry’s fast development has led to a wide variety of pools, miners, and coins. Mining hardware manufacturers adapt to their potential customers’ interests and produce more advanced devices. RaveOS supports over 600 pools and 50 miners! Users can either use pools and miners already connected to the system or connect new ones. The system monitors your device’s performance, and in case of an error it will restart a miner, rig, or ASIC.
We have developed the mobile app to enable easier management, instant notifications, and immediate responses to them; the app can be used for full-scale remote management of your mining business.
This year, we are adding the functionality of automated mining of the most profitable coins with Bitcoin payout.

MINIMUM SYSTEM REQUIREMENTS:
Intel® Core™ 2 or better / AMD am2+ or better
4GB RAM*
4GB drive (HDD/SSD/M2/USB)

RECOMMENDED SYSTEM REQUIREMENTS:
Intel® Core™ i3-3220 3.3 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
8GB RAM
8GB SSD drive

RECOMMENDED BIOS SETTINGS:
Update your BIOS firmware to the newest!
Set boot device to HDD/SSD/M2/USB depends on your OS storage
Enable 4G encode
Set PCIe support to Auto
Enable onboard graphics
Preferred Legacy boot mode
Disable virtualization

LIST OF SUPPORTED HARDWARE:
NVIDIA - GeForce 10xx series family (1050, 1050ti, 1060, 1070, 1070ti, 1080, 1080ti, P106-090, P106-100, P104-100, P102-100), 16хх series (1650, 1660, 1660ti), 20xx series (2060, 2060 Super, 2070, 2070 Super, 2080, 2080ti), 30xx series (3070, 3080, 3090).
AMD - Radeon RX series family (460, 470, 480, 550, 560, 570, 580 and 590), RX Vega 56 и 64, Radeon VII, AMD Radeon RX series family 5000 (5700,5600,5500).
ASIC - Antminer S9, L3+, D3, T9+, Z9/Z9-Mini, Z11, S17, T17. Innosilicon A9 ZMaster.

PRICING:
$0 / MONTH - FREE, Up to 3 running devices, Basic online support
$2 / MONTH - PERSONAL, $2 / month for each running device, Access to full system functionality, Extended online support from our experts
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako koristis 4gb karte na RaveOs-u prebaci se na Teamredminer 7.22.
 
Poslednja izmena od urednika:
8GB karte. Prebacio sam na lolminer 1.18 (poslednji), za sada radi kako treba. TRM mi je davao baš mali hashrate.
 
Ne znam šta je poludeo RaveOS, radilo sve kako treba danima, evo već drugi put u dva dana mi zakucao skroz, moram ručno da ga resetujem, kao Windows :d
 
Ma jok, na klasičnom HDD-u je.

Jedna karta izgleda pravi problem, probaću za početak da zamenim riser, pa da vidimo.

Da li na RaveOS postoji opcija da "vidim" koja je koja karta, kao na HiveOS kada ubrza ventilatore?! Pojma nemam koja je karta, kad su sve iste :d U OSu je na jednom mestu, u majneru na drugom.
 
Olabavi malo klokove ili digni napon. Cisto da testiras. Meni je npr zezala jedna 580 8gb od kako je dag skocio. Morao sam malo da dignem napon za mem izgleda da je bio na granici.
 
Držim ih na 1150/2150/850, probaću da dignem napon, hvala na sugestiji :)
 
Smanji klok za ram, vjer je degradirao vremenom.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Kapuero zahvljujem na predlogu za TeamRedMiner,skocio mi hash sa 47,2 na 57.7mhs sa 3x rx470/570 4gb,taman kompenzovalo pad BTC
i nemam restart vec 13h,dok mi je sa Phoenix zadnjim desavalo na 2,3 sata
ja sam jos na SimpleMiningOS btw,mislio sam da je on problem niskog hash,vidim mnogo vise se hvalio Phoenix pa se uvatio njega bez probe drugog
 
Kapuero zahvljujem na predlogu za TeamRedMiner,skocio mi hash sa 47,2 na 57.7mhs sa 3x rx470/570 4gb,taman kompenzovalo pad BTC
i nemam restart vec 13h,dok mi je sa Phoenix zadnjim desavalo na 2,3 sata
ja sam jos na SimpleMiningOS btw,mislio sam da je on problem niskog hash,vidim mnogo vise se hvalio Phoenix pa se uvatio njega bez probe drugog

Jel moze primer bat fajla iz teamred minera?
 
Olabavi malo klokove ili digni napon. Cisto da testiras. Meni je npr zezala jedna 580 8gb od kako je dag skocio. Morao sam malo da dignem napon za mem izgleda da je bio na granici.
Smanji klok za ram, vjer je degradirao vremenom.

Podigao sam napon na 900, pa da ispratim. Ako ne bude kako treba, probaću da smanjim klok. Na kraju eventualno i riser zamenim.

Provalio sam kako da znam koja je koja karta - na svima smanjim ventove, a na ovoj pojačam na 100% :smoke: Ako ima neko elegantnije rešenje, javite...

Inače, da li je neko pokušavao flash BIOS-a direktno iz RaveOS-a?! Nešto mi tu ne radi kako treba, skinem originalni bios, sve OK, odradim preko Polarisa, vratim nazad, neće, gpu error, blokira, puca, jedva osposobim i vratim nazad originalni BIOS :) Izgleda da mi ne gine skidanje i ubadanje u neku Windows mašinu...
 
Podigao sam napon na 900, pa da ispratim. Ako ne bude kako treba, probaću da smanjim klok. Na kraju eventualno i riser zamenim.

Ništa od podizanja napona, i dalje se resetuje malo malo, od juče sigurno 2-3 puta, nekoliko različitih majnera. Sad probam da smanjim memoriju na 2100.
 
Kreni sa memorijom od na primer 1900 ili 2000, jer su neke karte vremenom degradirale, pa nece da rade na klokovima na kojima su radile pre 3-4 godine.
Dizi po 50 dok ne vidis gde puca, pa kad nadjes na kojim klokovima puca onda na primer na prve tri karte spustis za tih 50 odakle je krenuo restart, pa ako vidis da se opet restartuje znaci problem je u nekoj od druge tri karte, ako je sve ok znaci da je problem jednoj od prve tri karte, e to onda dizi jednu po jednu dok ne vidis koja je problematicna karta.
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam već locirao problematičnu kartu, krenuo sam prvo od nje. Probaću ovo što si predložio, dobra ideja, hvala :)
 
Ako si je locirao kreni tako kao sam rekao, nju spusti na 1900 ili 2000, pa ako je stabilna na tim klokovima dizi za po 50.
 
Klasika 24h da radi stabilno?!
 
Klasika je 3-5 dana bez restarta, pa da moze da se kaze da radi stabilno, ali ako kazes da znas koja je kartica i da se restartuje 2-3 puta dnevno onda je prati bar na 12 sati, jer bi ti se verovatno restartovao rig bar jednom za to vreme ...
 
OK, hvala na pomoći, javljam ishod :)
 
Ništa nisam uradio, situacija je još gora :d

Kako god i koliko god da namestim, rig se resetuje stalno, neki put posle 2h, neki put posle 4-5h. Spuštao sam i do 1900, povećavao napon do 900, ništa.

Sutra ću da vadim jednu po jednu kartu da vidim da nije do risera problem, to mi je najlakše, ne znam šta još bi moglo da bude...

Primetio sam da je sve radilo kako treba sa lolminerom 1.16, od kada su apdejtovali na novije verzije, počelo je ovo da se dešava.

Probao sam i TRM (užas, daje po 50% invalid share), Phoenix daje koji Mh/s više, ali takođe nestabilan...
 
Ništa nisam uradio, situacija je još gora :d

Kako god i koliko god da namestim, rig se resetuje stalno, neki put posle 2h, neki put posle 4-5h. Spuštao sam i do 1900, povećavao napon do 900, ništa.

Sutra ću da vadim jednu po jednu kartu da vidim da nije do risera problem, to mi je najlakše, ne znam šta još bi moglo da bude...

Primetio sam da je sve radilo kako treba sa lolminerom 1.16, od kada su apdejtovali na novije verzije, počelo je ovo da se dešava.

Probao sam i TRM (užas, daje po 50% invalid share), Phoenix daje koji Mh/s više, ali takođe nestabilan...

Izvadi jednu karticu iz riga i pusti da raadi bez nje...Da vidis koliko ce da izgura vremenski...
Mozda ti je napajanje oslabilo pa puca pod vecim opterecenjem....
Ali proveri prvo extendere i napajanje extendera (dzekove)...mozda je neki nagoreo!
 
Važi! Javljam :)
 
Izgleda da je RaveOS kod mene potpuno poblesavio :d Počeo da se restartuje sve češće i češće, neki put i 2x za redom, samo prijavi "Unknown GPU error" i tras.

Na kraju sam ubacio stari HDD sa Win10 i eno sve radi kako treba od juče (pu, pu)...

Isproveravao sam sve kontakte, extendere, sve je kako treba. Treba da dokupim par risera, pa ću da vratim Rave i da detaljno testiram kartu po kartu, ne vredi drugačije :)
 
druze u mom slucaju koji je bio slican tvom .. ovi novi lolmineri gde se mora ubaciti rucno parametri za zombi mode .. bilo je uzas . kada nesto nije kako treba samo kaze puf, . mozda smo i zato brzo dosli od verzije 1.17 do verzije 1.20.. smorno je naci pravi parametar za svaku karticu ponaosob , jos ako dodas i za svaku posebno raspolozivu memoriju ...svako preteranje dovodi do pucanja :( ...

prvi sumnjiv lolminer , drugi sumnjiv napajanje.
kada mi je "prso" rave os (nije prso nego ga ubuli miner) , prikacio sam hdd pustio win i kopao nesto trece , cisto da se uverim u ispravnos.
u mom slucaju sumnja je palo na napajanje , rekose zombi mode jede struju. a sa druge strane linux u zombi mode daje mnogo vise nego win , pa mozda koliko % daje vise tolika je i potrosnja ,a onda to sve treba prestelovati...
 
Eh, rudarska pogača :d

I posle kao "ma kupiš rig, pustiš da radi, sve četiri u vis i kaplje kinta, A TI NE RADIŠ NIŠTA" :D Aha, kako da ne...

To sam i ja primetio za lolminer, brzinski izmenjali verzije, a sa 1.16 mi je extra sve radilo...
 
1.16 do 1.19 ovaj 1.20 je lazni moja greska
 
pozeljno je da svi koji koriste raveos ,predju na 2miners pul . nema ogranicenja po broju rigova i "sve besplatno" .
s druge strane ko ne predje , a do sada koristio do 3 minera besplatno , pocinje da mi otkucava u $ dug.

kakav je 2miners , nemam pojma , al sam presao ..zbogom ethermine ...bilo je lepo druziti se :)
 
Isprati kako plaćaju pa nam javni ako nije problem, ako je isto/slično kao i Ethermine, zašto da ne, džaba je džaba :d
 
za 24h sam dobio 0.012 eth
al posto je i nagrada divljala, ne mogu da procenim
ono sto mi se ne svidja - iako sam prebacio rigove na predlozenom pulu , krenulo da mi otkucava da sam duzan i dug se povecava ... sto im je fazon...
 
Nazad
Vrh Dno