Šta je novo?

random freezing od po 2 do 3 minuta

randall

Cenjen
Učlanjen(a)
02.12.2013
Poruke
20
Poena
154
Pozdrav svim clanovima foruma :) Imam jedan veoma iritantan problem. Racunar je u kupljen u Junu 2016 godine i od prvog dana imam dva problema : sporedni I glavni problem. Sporedni problem je taj sto je cooler od procesora od prvog dana kad je racunar kupljen, jako bucan I na idle I pod opterecenjem.Temperature su dobre, ali je cooler previse bucan I mislim da ne bi trebao tako glasno da se cuje.Glavni problem je random freezing koje se desava na racunaru. Ono se desava u random intervalima koji traju po minut do dva. Desava se kada surfujem po webu, cesto posle boota, odnosno kad startujem sistem, pri startovanju odredjenih programa ( ne zahtevnih, skype, viber, aimp I slicno). Racunar freezuje bez opterecenja, odnosno ne moram ni jedan program imati ukljucen freeze se desi. Instaliran je clean install od windows 7 I dva puta clean install od windows 10 I sva tri puta random freezing se desavao bez obzira na sistem.Znaci instaliran fresh windows install bez dodatnih programa I freezing se desi koji traje od minut do dva.Kad se freezing desi nema dodatnih zvukova kao kad se cuje kad hard disk stuca ili tome slicno. Svi driveri su update ali freezing se I dalje desava. Racunar je vec bio u Emmijevom servisu I kad sam dobio racunar pisalo je sledece: "Ciscenje od prasine.Kuler na procesoru je okrenut naopako.Pravilna montaza uz zamenu termalne paste.Ventilator sa kucista prebacen na gornju stranu da se poboljsa hladjenje procesora.Graficka karta koja je u racunaru nije kupljena sa ostalim komponentama".
Racunar I dalje zapucava I random freezing se I dalje desava.Procesor I dalje bucan.Kad sam upalio racunar desilo se 5 freezova u prvih 10 minuta. Pratio sam event viewer posle freezinga I cesto mi izbacuje “esent 510” warning na kome pise sledece :

DllHost (3244) WebCacheLocal: A request to write to the file "C:\Users\User\AppData\Local\Microsoft\Windows\WebCache\V01.log" at offset 135168 (0x0000000000021000) for 28672 (0x00007000) bytes succeeded, but took an abnormally long time (58 seconds) to be serviced by the OS. In addition, 0 other I/O requests to this file have also taken an abnormally long time to be serviced since the last message regarding this problem was posted 64 seconds ago. This problem is likely due to faulty hardware. Please contact your hardware vendor for further assistance diagnosing the problem.

Jos jednom da napomenem, freezing se desava random, bez ikakvih errora I tome slicno. Freezing traje od minut do dva, skoro nikad krace od toga, posle toga mogu da nastavim svoje aktivosti na racunaru do sledeceg freezinga. Racunar nikad nije dobio BSOD za vreme freezinga, ili ispustao neke cudne zvukove pucketanja I tome slicno. Temperature su dobre, pratio sam temperature svih komponenti i one su u granicama normale.
Moja konfiguracija je sledeca :

Operating System
Windows 10 Pro 64-bit
CPU
AMD FX-6300 23 °C
Vishera 32nm Technology
RAM
8.00GB Single-Channel DDR3 @ 933MHz (10-11-10-30)
Motherboard
MSI 970A-G43 (MS-7693) (CPU 1) 33 °C
Graphics
247ELPH (1920x1080@59Hz)
2048MB ATI AMD Radeon HD 7800 Series (Sapphire/PCPartner) 24 °C
Storage
931GB TOSHIBA DT01ACA100 ATA Device (SATA) 24 °C
Optical Drives
HL-DT-ST DVDRAM GH24NSD1 ATA Device
Audio
Realtek High Definition Audio

Molio bih ako bi neko imao neke preporuke, sumnjam da ce Emmi uspeti da mi resi problem, jer je racunar vec bio na servisu i kao sto sam naveo nista se nije sredilo. Probao sam sve, updejtovao sve drivere, uradio memtest (passovao 100%) cekirao bad sectore kojih nema i tome slicno. Najvise bih voleo da saznam uzrok problema i da kupim taj deo i da se ne cimam vise sa reklamacijom i da sebi spasim vreme i zivce jer mislim da ovaj problem serviseri nece srediti..
Pozdrav svima i hvala
 
Ja mislim da je hdd problem.... Ja sam imao skican problem sa laptopom ali je kod mene friz bio mozda po 15 sekundi.. Bio je hdd u pitanju.... Kakvo ti je napajanje... Ja imam taj Cpu sa stock kulerom i nije bucan dok se ne zagreje...

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Imam isti problem sa vremena na vreme ali se dešava suviše retko. Donekle su nam slične konfiguracije s tim što ja imam i SSD, tako da definitivno nije do Hard diska što će nekome verovatno prvo pasti na pamet. U mom slučaju sumnjam na RAM memorije i na matičnu, jer sam imao problema da mi ne prepozna RAM, iako kada sve radi kako treba memtest prodje sa 100%..
 
@ doct.cor napajanje mi je cooler master b500 ver.2
@ Mikec i ja sam radio memtest i passuje mi 100 % bez errora
 
I ja sam imao isti problem Toshiba hard disk na laptopu , 1023 losa sektora je imao , Mozila Firefox po par minuta not responding nigde ne moze da klikne niti udje u task manager , tek posle par minuta moze , skini ovaj program vidi imas li lose sektore http://www.hdsentinel.com/

Ako je sve u redu onda sumnja pada na ram memoriju.
 
Moze da se desi da ti u sentinelu pokaze health 100 posto a da nije u redu hdd.... Ja takav hdd imam kuci...

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Šta kaže SMART od HDD-a?

Promeni kabel od diska, ubodi u drugi sata konektor i bez DVD-a.

Dobro bi bilo probati drugo napajanje.

Za buku kulera podesi brzinu u biosu.
 
Stavio sam na full hdd scan ako ista znaci :) traje oko 2 sata
 
Ne trebA ti nikakav scan skini hdd sentinel otvori program i tu ces videti

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Tu mi pokazuje performance i health 100 %
Problematic or weak sectors were not found
 
@ Rick
Untitledg.jpg
 

Prilozi

  • Untitledgf.jpg
    Untitledgf.jpg
    220.2 KB · Pregleda: 65
Poslednja izmena:
Jel ti zabada lampica od HDD kada ti se dešava zamrzavanje? Da li ti se po lampici za HDD čini da disk radi više nego što bi to bilo normalno?
Može da bude svašta, ali je čudno da se ne resetuje blokira nego samo freeze. Verujem da je problem u napajanju ili memoriji da bi dobio neki reset ili blokiranje kompa, mada...
Zbilja liči kao da je nešto oko HDD, da li sam HDD, kabl ili kontroler na ploči npr.
Indikativno je da si probao win7 i win10 i da se isto dešava.
Svakako te čeka cimanje, da li će to zahevati nove komponene da bi utvrdio u čemu je problem ili ćeš uspei da izoluješ problem uz pomoć SW...
Baš me interesuje šta si uradio.
 
Nisam zagledao za lampicu kad se desi freeze, al nikakvih zvukova nema, kao onaj zvuk kad hdd stuca, nosicu ga za koj dan ponovo u Emmi u servis (drugi put po redu) i pre emmija cu da testiram pc sa drugom grafickom jer mi je graficka kartica jedina polovna komponenta, mada ne verujem da se zbog toga desava freezing jer kad se freeze desi mogu da pomeram kursor misa ali ceo desktop je smrznut. Reset se nikad nije desio, freeze se desi i kad npr premotavam neki film i tome slicno. Ne znam mesec dana se drndam i testiram i dalje ne mogu da uklavirim sta je, kosu pocupah.
 
Imao sam isti problem kao sto sam i pisao na prethodnoj strani i resio ga tako sto sam proverio RAM module i shvatio da nisu pravilno bili ubaceni, tj u odgovarajuce slotove, sad radi ok. Pa proveri to takodje.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
 
Imao sam isti problem kao sto sam i pisao na prethodnoj strani i resio ga tako sto sam proverio RAM module i shvatio da nisu pravilno bili ubaceni, tj u odgovarajuce slotove, sad radi ok. Pa proveri to takodje.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk

On ima samo 1 modul od 8gb
 
Probaj da pokreneš Crystal disk i vidiš kakvi su rezultati. http://crystalmark.info/software/CrystalDiskMark/index-e.html
Napisao si i da su svi driveri update, da li ti se to dešavalo i bez update-ovanih drajvera? Da li si probao da se malo zezaš sa generic win driver-ima, da vidiš da li ti i tada freez-uje?
 
Poslednja izmena:
Probaj da pokreneš Crystal disk i vidiš kakvi su rezultati. http://crystalmark.info/software/CrystalDiskMark/index-e.html
Napisao si i da su svi driveri update, da li ti se to dešavalo i bez update-ovanih drajvera? Da li si probao da se malo zezaš sa generic win driver-ima, da vidiš da li ti i tada freez-uje?

Hocu, cim dodjem kuci probacu Crystal disk, da desavalo se i bez update drivera i sa updateom.Bukvalno i na fresh instaliran windows posle 5 minuta se desilo
 
pff, duplo je brzi nego moj hitachi 3tb, čudno je da ti je seq read tako loš. Kod mene je rezultat sličan za oba seq read. Sada vidim da je u prvom rezultatu slično.
Hmm, ne znam, za sada mi ništa ne pada napamet.
Jedino što mi pada napamet je da menjaš komponentu po komponentu. Možda ta grafička, ili da od njih kupiš neku grafu, i onda imaš ceo komp kupljen od njih, pa nek oni provale da li je do ploče, hdd, napajanja...
Nemam neka iskustva sa AMD platformom, možda i tu ima nekih fora...
 
Nabavio sam novu graficku cisto da probam sutradan i da je testiram, pa javim ovde da li se freezing i dalje desava
 
I ja imam sličan problem. Retko se dešava, mada ne znam koliko traje, pošto odmah radi restart.

* Testirao sam RAM (4 modula, trajalo je oko 12 sati) u memtestu i nije bilo grešaka - Ne bi trebalo da je RAM, mada nisam i dalje 100% siguran, pošto imam 2 para različitih modula i pitanje je da li sam odabrao najbolje vrednosti za latencije.
* Testirao HDD, sve je ok. Ubacio drugi HDD, desilo se isto to jednom - Ne bi trebalo da je HDD
* Dešava se i na Linuxu i na Windowsu - Ne bi trebalo da je softver

- Ostali su grafička, ploča, procesor i napajanje
* Petaljo sam sa podešavanjima, tj. množilac mi je na 40, ali radi CnQ tako da nije pod opterećenjem. Pri tom se zamrzne uglavnom kad je u leru. Ali sam podešavao (smanjivao) napon. Skoro sam vratio napon na default (Auto), pa ću videti da li je to bio uzrok. Za sad nema problema. Ako nije, onda planiram resetovanje svih vrednosti u BIOS-u na default, pa ćemo videti šta će biti dalje :)
 
Poslednja izmena:
Update: Posto je jedina polovna komponenta u mom racunaru bila graficka kartica sapphire hd 7850, zajmio sam r9 380 da probam da vidim da li ce se desavati freeze, stavio r9 380 u moj pc, ista prica, pc i dalje freezuje po minut-dva.Uradio clean install drivera od nove grafe al ista prica...Znaci graficka nije.
 
Da li si probao da promeniš sata kabl od hdd, i da ga prikačiš na drugi port ? Ne zahteva puno vremena, probao bi i to.
Šta imaš prikačeno od usb-a?
Da slučajno usb u nekom trenutku ne poludi ?
 
Da li si probao da promeniš sata kabl od hdd, i da ga prikačiš na drugi port ? Ne zahteva puno vremena, probao bi i to.
Šta imaš prikačeno od usb-a?
Da slučajno usb u nekom trenutku ne poludi ?

Bas htedoh napisati isto,meni sata kabl haos pravio nedavno... isti simptomi,ponekad praceni bos-om...
 
Racunar sam odneo u win win na reklamaciju 2.put, pa cu da vidim sta ce kazu..
 
Ajde od pocetka. Napisao si dosta nelogicnosti.
1. Racunar se zamrze iako ti ni jedan program nije ukljucen. Sta ti to znaci?
Ako ti nishta nije ukljuceno kako ti provalis da je on smrzao na minut?
2. Jesi ti sklapao taj racunar pa ventilator procesora stavio naopacke?
3. Koliko si programa instalirao i stavio da se ukljuci at computer startup?
4. Da li koristis uvek isti internet pretrazivac?
5. Da li si ikad drzao task manager ukljucen i gledao opterecenje komponenti prilikom zamrzavanja ekrana?
6. Ako si ti sklapao racunar jesi pogledao kako se postavlja ploca? Ima li obaveznih srafova za masu kao i plasticnih drzaca gde treba da se izoluje od kucista?
 
Napisao je da se freeze dešava random, pod 2 OS-a, bez i sa instaliranim driverima i da se nakon freeza koji traje 1-2 min, sistem vrati u normalu bez restarta kompa i da onda radi normalno do sledećeg freeza.
Teško da je do temperature, jer bi se potuno blokirao komp i ne bi se vratio u normalu bez restarta.
Rekao je da mu se komp zamrzava i bez toga da surfuje.
Komp je trenutno 2 put u servisu jer su skoro sve komponente, osim grafike kupljene u win winu.
 
Ajde od pocetka. Napisao si dosta nelogicnosti.
1. Racunar se zamrze iako ti ni jedan program nije ukljucen. Sta ti to znaci?
Ako ti nishta nije ukljuceno kako ti provalis da je on smrzao na minut?
2. Jesi ti sklapao taj racunar pa ventilator procesora stavio naopacke?
3. Koliko si programa instalirao i stavio da se ukljuci at computer startup?
4. Da li koristis uvek isti internet pretrazivac?
5. Da li si ikad drzao task manager ukljucen i gledao opterecenje komponenti prilikom zamrzavanja ekrana?
6. Ako si ti sklapao racunar jesi pogledao kako se postavlja ploca? Ima li obaveznih srafova za masu kao i plasticnih drzaca gde treba da se izoluje od kucista?

1. Racunar bootuje windows, nisam startovao ni jedan program, ocu da udjem u my comp ili slicno pc freezuje na minut-dva. A tako sto provalim sam i citirao gore pise koliko sekundi.
2. Nisam, serviseri iz win wina su mi tako sklopili kada sam narucio konfiguraciju, delove sam kupovao posebno pa su mi se oni ponudili da mi sastave pc.
3. Veoma malo 3-4 ali zaboravi to, nije do toga. Pc freezuje stalno, ne samo posle startupa. 3 puta je instaliran clean istall windowsa pa se i dalje desava.
4. Probao i mozillu isto se desava, i 32bitnu i 64 bitnu verziju. Uglavnom koristim Chrome.
5.Nisam ali kad freezuje pc kad pokusam da udjem u task manager nece da udje tih minut-dva
6. Nisam se zezao, serviseri su sami sklopili pc
 
Nazad
Vrh Dno