Šta je novo?

Raiffeisen bank

Ja sam skoro sve te informacije (bez CVV broja) o karticama prebacio u Bitwarden.

Evo upravo se vratio iz poslovnice gde sam podneo zahtev da se devizni iRačun doda (spoji) na VISA plastiku, ali ima još bolja fora kako su mi rekli malopre u call centru a to je da može da se i taj devizni iRačun spoji i sa VISA digitalnom karticom i onda sve online transakcije plaćaš samo sa tom VISA digitalnom kao što je objasnio @Zile995
Ali kasno mi rekoše jer sam se već vratio iz poslovnice, tako da ću to neki drugi put odraditi! :)
To je baš zgodna stvar jer čim platiš blokiraš VISA digital i ne brineš više do sledećeg plaćanja i dok je ponovo ne odblokiraš... ;)
Ako ne povežeš neku od njih, postojaće autokonverzija (RSD -> EUR) po kursu banke za sva inostrana plaćanja. Ako povežeš onda nema autokonverzije, koristi samo devizni iRačun do iznosa pozitivnog salda. Dakle moraš da uplaćuješ evre ili ih kupuješ online/preko mBanka aplikacije.

Možeš povezati obe i to je ok.
 
Poslednja izmena:
Prošlog ponedeljka otvorio iračun preko preporuke kolege @adamche, pre sat vremena mi uplaćeno 2.500.
Pin kodovi stigli u petak, kartice još ne.
 
Meni leglo upravo, registrovao sam se preko linka u četvrtak prošli.
 
Ja sam skoro sve te informacije (bez CVV broja) o karticama prebacio u Bitwarden.


Ako ne povežeš neku od njih, postojaće autokonverzija (RSD -> EUR) po kursu banke za sva inostrana plaćanja. Ako povežeš onda nema autokonverzije, koristi samo devizni iRačun do iznosa pozitivnog salda. Dakle moraš da uplaćuješ evre ili ih kupuješ online/preko mBanka aplikacije.

Možeš povezati obe i to je ok.
Da, multivalutni bankomat mi je blizu i € koje kupim po lepom kursu na poslu uplatim na bankomatu.
Još samo ostaje da iDevizni račun vežem za VISA digitalnu karticu i to je to.😉
 
Da, multivalutni bankomat mi je blizu i € koje kupim po lepom kursu na poslu uplatim na bankomatu.
Još samo ostaje da iDevizni račun vežem za VISA digitalnu karticu i to je to.😉
Upravo sam to odradio. Sad me zanima ako linkujem Visa digitalnu na PayPal nalog, pa posaljem EUR sa PayPala, da li ce leci direktno ili ce ici neka konverzija?
Nadam se da digitalna moze da se poveze sa PayPalom, a vidim da je istek kartice vec 12/25, dok je fizicke do 2028. Da li se digitalna mozda automatski obnavlja?
 
Ako linkujem Visa digitalnu na PayPal nalog, pa posaljem EUR sa PayPala, da li ce leci direktno ili ce ici neka konverzija?
Nadam se da digitalna moze da se poveze sa PayPalom, a vidim da je istek kartice vec 12/25, dok je fizicke do 2028. Da li se digitalna mozda automatski obnavlja?
Ako card currency postaviš na EUR, leći će jednak iznos, ali bez obzira na instant transfer, čekaćeš banku da proknjiži najkasnije do sutradan. Može digitalna odmah da se poveže sa PayPal-om.
 
Može digitalna odmah da se poveže sa PayPal-om.
Eee sada pitanje da li i ta digitalna može da se nekako odmah poveže i sa i-Deviznim računom i kako, a da ne mora da se ide do poslovnice?
Naravno pretpostavljam kada srede ovo što se u m-banking app ne vide podaci od digitalne kartice...
 
Eee sada pitanje da li i ta digitalna može da se nekako odmah poveže i sa i-Deviznim računom i kako, a da ne mora da se ide do poslovnice?
Malo je nelogično da nema nekog ko to na daljinu može da našteluje, ali sreća pa je pojednostavljen postupak. Na licu mesta u dva klika i promena se vidi odmah, eventualno sutradan. Nema čekanja na odobrenje centrale i potpisivanja papira kao ranije.
 
Malo je nelogično da nema nekog ko to na daljinu može da našteluje, ali sreća pa je pojednostavljen postupak. Na licu mesta u dva klika i promena se vidi odmah, eventualno sutradan. Nema čekanja na odobrenje centrale i potpisivanja papira kao ranije.
Nema veruj mi, evo sada sam ponovo zvao call centar i dobio identičnu informaciju kao i juče da se te stvari jedino završavaju u poslovnici.
Tako da ću morati do poslovnice da podnesem zahtev da se i za VISA digitalnu veže devizni račun. :(
 
Ako card currency postaviš na EUR, leći će jednak iznos, ali bez obzira na instant transfer, čekaćeš banku da proknjiži najkasnije do sutradan. Može digitalna odmah da se poveže sa PayPal-om.
U aplikaciji stoji da je Digital kartica povezana i za Dinarski i za Devizni racun. Jel tako treba da stoji ili samo Devizni (za placanje i povlacenje novca sa PP)?
 
U aplikaciji stoji da je Digital kartica povezana i za Dinarski i za Devizni racun. Jel tako treba da stoji ili samo Devizni (za placanje i povlacenje novca sa PP)?
Treba, da. U Srbiji sa njom koristiš dinare, a u inostranstvu evre. U nedostatku evra je blokirana autokonverzija sa tekućeg, odnosno u zemlji se neće skidati sa deviznog ako nema dovoljno novca na dinarskom.
 
U aplikaciji stoji da je Digital kartica povezana i za Dinarski i za Devizni racun. Jel tako treba da stoji ili samo Devizni (za placanje i povlacenje novca sa PP)?
Kod mene po defaultu je bilo da su sve kartice povezane (iRačuni otvoreni online) samo sa dinarskim računom, išao sam dva puta do poslovnice da bih i-Devizni račun povezao sa VISA plastičnom i digitalnom karticom... ali dobro da mi je poslovnica blizu pa sam napokon sve završio!
Sada samo čekam da otklone problem sa neprikazivanjem podataka VISA digitalne kartice u aplikaciji! ;) :D
 
  • Like
Reagovanja: uji
Stigli i pinovi i kartice za 3 radna dana. Jednino nesto ne mogu da dodam Visu u Apple pay,kaze wrong expiration date a tacan je.
 
Imate gomilu soc. medija za razmenu i deljenje kodova i invite za banke i sl, ovde to necemo raditi iz jednostavnih logicnih razloga.
Da ne bude zabune: necemo tolerisati - bice brisano, kaznjavano, banovano.
Hvala
 
Stigli i pinovi i kartice za 3 radna dana. Jednino nesto ne mogu da dodam Visu u Apple pay,kaze wrong expiration date a tacan je.
Prvo aktiviraj karticu tako što ćeš je upotrebiti u obližnjoj prodavnici ili na bankomatu. A onda dodaj karticu u Apple Pay. I ja sam imao isti problem, tako sam rešio.
 
Uradio i radi👍
 
Imate gomilu soc. medija za razmenu i deljenje kodova i invite za banke i sl, ovde to necemo raditi iz jednostavnih logicnih razloga.
Da ne bude zabune: necemo tolerisati - bice brisano, kaznjavano, banovano.
Hvala
Upropastićete još više ovo nekada divno mesto...

Šta sad da objašnjavam u sitna crevca da grešiš ili grešite u ovoj odluci.... :ROFLMAO: Kraj je akcije nebitno.

Pustite ljude ovde da im se i nešto vrati nekad, kao stalni članovi zajednice...Mi smo valjda ovde naši i to je sasvim racionalna odluka, da se pusti, da neko uzme 3k u nekoj sledećej akciji.

Bole oči od ovakvih pretećih poruka, pomaži i ispomaži svima ovde uvek i svuda javno za sve teme, al kad treba 3k, e bajo nemoj ovde, imaš socijalnu mrežu :ROFLMAO:
 
Imate gomilu soc. medija za razmenu i deljenje kodova i invite za banke i sl, ovde to necemo raditi iz jednostavnih logicnih razloga.
Da ne bude zabune: necemo tolerisati - bice brisano, kaznjavano, banovano.
Hvala
Zasto da idem na neki od soc. medija da jurim link za pozivnicu? Ne koristim soc. medije. Zar ovo nije tema za Rajfajzen banku i ako mi treba pozivnica da pitam ako neko ima viska da mi posalje istu? Preterujete i pravite se pametni. Al terajte kako mislite da je najbolje...
 
I nakon dva upozorenja i dalje se javljate da negodujete i nastavljate sa spamovanjem teme. Ako ti misliš da znaš bolje, otvoriš svoj forum...
 
Ok, posto opet ne mozes lepo objasniti ljudima... nema problema
 
Da li banka salje notifikacije/poruke na mobilni tel. vlasnika deviznog racuna ako ovlasceno lice podigne neku sumu?
 
Aha, e hvala, tako sam i mislio.
Interesuje me samo u kom obliku stizu notifikacije.
Da li u vidu sms-a, ili je potrebno da mbanka app bude instalirana?
 
Ako se ne varam, za korišćenje kartice u inostranstvu uglavnom dobijem i SMS i notifikaciju u aplikaciji. Čak i za uplate na devizni mi nekad stigne SMS (možda stigne uvek, nisam siguran).
Pozdrav
 
Ako imas mbanka aplikaciju onda stize prvo preko nje, ako nije instalirana onda bi trebalo da ide preko SMS, mada nisam siguran jer prilicno dugo vec imam aplikaciju a ne secam se zadnje SMS poruke od njih, mozda salju i na Viber jer mi povremeno stigne i tamo nesto od njih, mada sumnjam da bi notifikacije o koriscenju isle tim putem, obicno su neke reklame samo u pitanju preko Vibera.
 
Aha, e hvala, tako sam i mislio.
Interesuje me samo u kom obliku stizu notifikacije.
Da li u vidu sms-a, ili je potrebno da mbanka app bude instalirana?
Uvek mi stižu SMS poruke za uplate po računu (važi i za menjačnicu i interni prenos) i korišćenje kartice (online/inostrana plaćanja).
 
Prilikom korišćenja kartice u inostranstvu, obavezno ide SMS, uključujući i online plaćanja preko inostranih procesora, a obično idu i obaveštenja preko aplikacije. Prilikom korišćenja kartice u Srbiji, ide samo obaveštenje putem Moja mBanka aplikacije.
Preko Vibera idu samo neka marketinška obaveštenja (akcije, itd...).
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno