Šta je novo?

Raiffeisen bank

Otvorio račun, stigli pinovi i kartice. Leglo mi par transakcija na račun, zvao danas da mi aktiviraju kartice. Opretarka mi je rekla da sačekam 10ak min i da će biti aktivirane, i tada mi rekla da aktiviram apple pay. Međutim, izbacuje mi grešku pogrešan datum isteka kartice. Da li se nekom ovo desilo? Sačekaću do sutra, pa ću da ih zovem ako ne proradi, da vidim šta je problem.
Prvo moras da obavis transakciju sa unosom pina na prodajnom mestu ili bankomatu. Ako si to vec uradio onda sacekaj do sutra, desava se da povuce neki pogresan podatak kod aktivacije Apple Pay-a sa novom karticom.
 
Uspeo sam da se snađem sa rezervisanim sredstvima. Jeste zavučeno, ali ajde, neka im bude.
Ali izostanak obaveštenja za kartična plaćanja, nema da im progutam nikad. Sad, ili ću da im se popnem na glavu dok mi ne zatvore račun i blokiraju pristup svim njihovim kanalima, ili ću odustati od korišćenja. Bar 15 aplikacija mi svakodnevno šalje obaveštenja. NIkakva optimizacija baterije nije u pitanju.
Ovamo prave prijavljivanje otiskom prsta što je sjajno, elektronsku asistentkinju, raipay, ma trista čuda, ali pišljiva obaveštenja bato ne rade. Možda me je Mobi razmazila konstantnim obaveštenjima o svemu i svačemu mail/SMS poslednjih 7 godina, ali to je valjda majku mu neki minimum da znam kad sam i gde utrošio sopstvene novce.
Pre jedno 5 godina, sedim ja tako jedne večeri. Kad buć, SMS obaveštenje, naplaćeno mi sa kartice 59 evra. Kako, šta, zašto, Amazon skinuo novce greškom, aktivirao pretplatu koju nisam tražio. Odmah sam ih zvao, stornirali ljudi. zamišljam da nije bilo obaveštenja, ja bih to video možda posle 5 dana, jer stvarno nisam frik koji se prijavljuje na banku 134 puta dnevno.
Pošaljem ovima mail da se žalim na onaj ROL support, prepun nade da će se javiti neko normalan. Kad ono, agent za video identifikaciju, nepismenko koji je odbio da radi sa mnom video identifikaciju... Trabunja nešto kako ja to nisam uključio, standardne idiotarije korisničkih podrški, jre smo mi korisnici debili valjda. kao, da deaktiviram aplikaciju pa da je aktiviram opet, i sve će biti u redu. Uradio i to. Izvršio niz inostranih domaćih plaćanja, obaveštenja nema. Obaveštenja o uplatama na račun sada stižu, ali nikad odmah. Treba da se smisle.
Baš neozbiljno i glupo.
Ni ja ne dobijam obaveštenja za korišćenje kartice preko interneta. iRačun, imam Xiaomi telefon.

Ne znam da li je bug ili feature.
 
Šta je da je, ovo nije 2005. i početak elektronskog bankarstva. Još me prave ludim da sve radi. Jedino da im dam svoj telefon. Očekivao sam mrvicu razumevanja kad ono međutim... Važno da su isključili SMS jer je zastareo. A obaveštenja koja ne rade su baš fensi šmensi.
 
Pretpostavljam da su isključili SMS notifikacije zbog uštede, i 3D secure kod se generiše preko aplikacije.

Bilo bi dobro ako ovde ima neko iRačun i Android aplikaciju da skrinšotuje notifikaciju kada kupi nešto preko interneta (i precrta osetljive podatke), čisto da vidimo da li je u pitanju mit ili stvarnost da notifikacije stižu.
 
Stigle mi kartice posle nekoliko dana, nakon onog faila što sam čekao mesec dana.
 
Važno da su isključili SMS jer je zastareo. A obaveštenja koja ne rade su baš fensi šmensi.
To ti je ovo što je i MCG rekao - sms je trošak za banku, a notifikacije iz aplikacije su free.
Stigle mi kartice posle nekoliko dana, nakon onog faila što sam čekao mesec dana.
Congrats! :) I ja sam na kraju morao da tražim nove, pa ćemo videti. Nadam se samo da mi stare neće doći sutra.
 
Jel ima Visa kartica PayPass i sms notifikacije da li su gratis, prilikom kupovine po trgovinama i uopste kada je odliv ili priliv placanjem e-bankingom ili m-bankingom?
Da li ima neki skriveni trosak? Hvala Vam unapred na odgovrima.
 
Prvo moras da obavis transakciju sa unosom pina na prodajnom mestu ili bankomatu. Ako si to vec uradio onda sacekaj do sutra, desava se da povuce neki pogresan podatak kod aktivacije Apple Pay-a sa novom karticom.
Baš tako, isto mi je izlazilo da mi je pogrešan datum isteka kartice, otišao do bankomata da promenim PIN, i odmah nakon toga sam uspešno dodao karticu u Wallet.

Apple Pay radi odlično, još kada bi mogli da skeniramo i lična dokumenta(što najavljuju u SAD), pa da uopšte ne moramo da nosimo novčanike :D
 
Koliko traje on-line komunikacija sa tetom iz banke i koje podatke "uzima"? Nema skrivenih troškova, tipa Visa kartica članarina 1000 din godišnje i td? Koliko sam shvatio, trenutno, troškovi za klijenta su nula?!
 
@agasoft : nemam objašnjenja za tako nešto. Kod mene sms nekad radi, nekad ne radi. Imam više računa, privatni i poslovni. Svi su stariji od 16 godina. Nekad stigne sms nekad ne stigne. Obaveštenja na aplikaciji (za privatne korisnike) dobijam, ali sa zakašnjenjem. Taman se poradujem uplati, kad ono stižu transkacije od juče. Takođe, stižu mi i obaveštenja o transakcijama koje napravim VISA Business karticom.
 
SMS obaveštenja stižu za transakcije van zemlje (neke domaće transakcije se vode kao inostrane, pretpostavljam zbog procesora kartica). Za uplate na TR ne stiže SMS, osim kad legne plata. SMS dobijem i kada prebacim pare na račun virtuon kartice, ili izmirim kreditnu, ali ako to uradim kasno uveče, SMS stiže u 9:00 sledećeg dana. Nije iRačun, tekući je iz 2005, devizni iz 2002.
Notifikacije su nekonzistentne, nekad stižu skoro u realnom vremenu, a nekad kasne i par sati. Najveći problem (meni) je što ne postoji istorija notifikacija, sa vremenom kada su stigle.
 
Pa imas istoriju transakcija u app,sta ce ti istorija notifikacija?!
Udjite u developer mode u Raipay ;) Postupak je kao za Android OS
 
Pa imas istoriju transakcija u app,sta ce ti istorija notifikacija?!
Udjite u developer mode u Raipay ;) Postupak je kao za Android OS
Nije isto. Meni se desavalo da su mi neke transakcije duplo naplacene. Da nisam imao dodatnu SMS notifikaciju gde sam video da se preostali saldo ne slaze sa prethodnom porukom, pitanje je kada bih primetio.
 
Što se tiče iRačun-a, to je potpuno nezavisni račun od postojećeg, i mogu da ga koristim za plaćanje po raznim aliexpressima, tj. tu karticu, a sa redovnog računa mogu da prebacujem pare koje su mi potrebne za ta plaćanja po internetu? I nema održavanja? Ili sam loše shvatio?
 
@psaras Ukoliko vec imas regularan racun kod njih, ne mozes da otvoris iRacun. Ukoliko imas racun u nekoj drugoj banci, onda mozes da vrsis prenos na iRacun i da koristis karticu koja je vezama za njega za sta hoces.
 
Ok, hvala, imam račun kod njih.
 
Hitno potreban odgovor, ako neko zna: 🙂
Na sajtu Raiffeisen banke ima ponuda "otvori iRacun za 0 dinara", a ne pise da li je mesecno odrzavanje besplatno ili se placa? Ako se placa, koliko?
 
Hitno ti odgovaram da nema mesecnog odrzavanja.😉
 
Hitno potreban odgovor, ako neko zna: 🙂
Na sajtu Raiffeisen banke ima ponuda "otvori iRacun za 0 dinara", a ne pise da li je mesecno odrzavanje besplatno ili se placa? Ako se placa, koliko?
Nešto sitno se plaća. Prelistaj temu, ako nije hitno da za minut otvoriš račun sad. Možeš i sutra.
 
Ne održavanje kao održavanje, ali imaš tamo onu listu ne znam šta su ljudi pričali 1% dal za uplate na šalteru ili sta je već bilo.

Svakako treba proći kroz cenovnik i videti sve.
 
Javili su ljudi da je promena pina na karticu naplacena, ovo za salter je javljeno da nema provizije.

 
  • Like
Reagovanja: uji
OK hvala Djilkosh_Ns i M J na odgovorima. Treba proći kroz cenovnik naravno, ali namerno pitam jer su iskustva korisnika izuzetne i dragocene, nepogrešive informacije...
 
Plaća se 1% od svake transakcije karticom u inostranstvu ili preko interneta kod stranih trgovaca.
 
Ono sto je sigurno trenutno nema naplate za odrzavanje racuna. Placanje racuna u zemlji bez provizije (kako god odgovara QR kodom, ebank, mbank, karticom). Apple Pay koristim sve ok. Uplata novca na bankomatu sve ok. Dokle ce to sve biti gratis videcemo, dok jeste super. Da ostane zauvek nece 100% to je jasno kao dan.
 
Nadam se da ce ostati tako bar dok ne dodje do pripajanja CA banke. Isto tako me zivo zanima kako ce usaglasiti pakete racuna dveju banaka, s obzirom da u CA imate dinarski i devizni racun za 300 din (Confort paket), a to je u RF 600 dinara.
 
I mene zanima sta ce biti kad spoje CA banku posto i u njoj imam racun... Danas sam otvorio i u Raiff... U Mobi cu da ugasim cim stignu onih 30+20e od drzave... 😅
 
Nazad
Vrh Dno