Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

Ne mogu bas da isprobam domet, ubacen mi je u orman pa nije relevantno.

Jedino sam primetio da ne dozvoljava simultano i 2.4 i 5 GHz, nego samo ili jedno ili drugo.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Jel izbaci bar 50mbit na 2.4?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Imam paket 50/4, i tim njihovim ruterom na 2.4 uspevam da izvucem max oko 43/4. Svojim ruterom, koji je kablom nakacen na njihov, izvlacim punih 50/4 i na 2.4 i na 5 GHz. Doduse, nisam eksperimentisao sa drugim kanalima.
 
U istoj sobi sa ruterom ide tako otprilike, preko 40.

Domet je loš, ja koristim hap lite baš zbog dometa, u sobi u kojoj mi je laptop sa hap radi recimo oko 10-15/4 a sa Technicolor skoro pa i ne radi.
 
Nešto me odavno zanima, kako vam TV slaže kanale na rv, pitanje je za one koji koriste CI:
kod mene je samsung plazma (nije smart tv), uzmimo 2 kanala za test

Animal planet - 151
Animal planet HD - 921

Znam da panasonic ima neku svoju nenormalnu logiku, kako je kod vas sa LG, Philipsom...
 
Nešto me odavno zanima, kako vam TV slaže kanale na rv, pitanje je za one koji koriste CI:
kod mene je samsung plazma (nije smart tv), uzmimo 2 kanala za test

Animal planet - 151
Animal planet HD - 921

Znam da panasonic ima neku svoju nenormalnu logiku, kako je kod vas sa LG, Philipsom...
LG i samsung to uredno slazu kako treba, dok philips, panasonic i sony ne izlaze na kraj sa tim.
 
Nešto me odavno zanima, kako vam TV slaže kanale na rv, pitanje je za one koji koriste CI:
kod mene je samsung plazma (nije smart tv), uzmimo 2 kanala za test

Animal planet - 151
Animal planet HD - 921

Znam da panasonic ima neku svoju nenormalnu logiku, kako je kod vas sa LG, Philipsom...

Kako mislis: "Kako vam TV slaze kanale"?

U mene je isto kao sto si napisao, LG tv star nekih 6-7 gorina.

"Animal planet" na poziciji 151 je obicni digitalni kanal sa 576i dok je "Animal planet HD" na poziciji 921 u HD grupi kanala i on je 1080i (verovatno, nije mi otkljucan).
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko Toshiba ili Sharp tv?

Ok je kad je AP na 151, AP HD na 921. Panasonic npr to stavi na 23 i 123 aonda pri apdejtu kanala bude na npr 25 i 132...
 
Poslednja izmena:
Dobro rade ove dtv kutije ni 3 dana od kad sam je preuzeo a vec je zaglavio :D Pomaze jedino iskljucenje iz struje,ostalo nema efekta.
 
To ti treba jedino ako nemas daljinski uz tv, ako imar katodni tv i ako hoces da gledas 72 sata unazad, e da kod RV to jos ne postoji, komplikovana je to tehnologija mnogo da bi se uvela...
U svakom drugom slucaju trazis CAM modul.
 
Ima li iko ideju jel moguce iskljuciti resetovanje kanala na kutiji sto daju za tv ? Nema ni mesec dana od kada sam izbacio sve sto nema u paketu,kad juce videh opet sve od nule i pojavise se neki silni pink kanali :D
 
Jesu oni ovo povećali svima brzinu? Vidim da su promenili pakete i povećali brzine.

Pogledajte prilog 248880

Moj paket je pre bio NET 50, sada je NET 75. Merio sam preko speedtest-a, i izvučem jedva 40 Mbps.
 
Na kablu izvlacis 40mbit?

Tvoj paket je 50mbit i nece biti 75 dok ne potpises novi aneks.
Ali pazi ove nove brzine povlace i nove cene i svi su paketi skuplji po 250din, i nema vise 12 meseci 50% vec samo 6 meseci.

Ko je potpisao ranije, bolje je prosao.

I koliko vidim u super+ kombo paketu je uvedeno 72h unazad, to su mnogi trazili.
Pogledajte prilog 248886
 
Poslednja izmena:
Opaaaa, a to li su cackali ovih dana pa nam net nije radio valjano...

@fatza Od kada si korisnik RV neta? Ako si korisnik od pre 1,5-2g i kada si zakljucivao ugovr si imao 40/4 brzinu, onda ti nisu menjali paket i povecali brzinu jer nisi sklapao od tada novu UO sa njima. Evo ja sam i dalje na 40/4 kada su poslednji put svima podigli brzine, a od pojave paketa 50/4 samo oni koji potpisu novu UO su dobijali 50/4, tako i sada samo oni koji potpisu novu UO ce da dobiju 75/5 po ceni od XYY dinara za PRVIH 6 MESECI a onda se placati XYXX dinara za ostatak UO ili dokle god koristi paket. Bezobrazluk, nekada je bilo za svih 6m popust 50% dok traje UO pa tek nakon isteka dizu cenu ako ne potpises novu UO (barem mi se tako cini da je bilo), ovo znaci da je popust u stvari 25% na godinu dana, a telci koji "potrce" da potpisu ce to shvatiti tek 7. meseca, mozda.
Ovo je za mene ipak prevelika razlik au brzini DL da bih ignorisao a opet svi iscekuju optiku od telekoma...
Moram da ih zovnem i da se raspitam.

edit: Zvao sam ih, UO je na 24m, potpisuju svi koji hoce nove pakete (citajte vece brzine), OSI i ostalo vecinsko gradjanstvo. Popust je za prvih 6m, znaci ostalih 18m placa se puna cena (osi svo vreme 50% popust, za nih ne vazi vremensko ogranicenje popusta, barem ja tako shvatam kad procitam izvod iz cenovnika), nekad je bilo popust na prvih 12m a ostalih 12m puna cena, tako barem meni rekose na telefon. Vecu brzinu su namirili skracenjem popusta i jos povisili cenu... "Lepo" su oni to smislili... :mad:

O optici ne pricaju, "preskupo" je investirati u to jos uvek za njih... :mad:
 
Poslednja izmena:
ne znam gde bih pitao a ne razumem se najbolje niti znam koji lan kabl imam...

da li bi bilo neke razlike ako recimo uzmem lan kabl koji je cat 6/6a standard a recimo sad imam 5e?

sve radi ok, imam paket 100/5.
 
Da ne trujem prethodni post, napravicu novi...

Ajd evi iskusni pregovaraci u produzavanju UO i dobijanju popusta, ovo je pitanje za vas.

Do sada sam koristio neki bas satri 115 tv paket i net 40/4 jer nisam sklapao novu UO (50/4 do juce), HBO i 18+.
U tv paketu 115 imam 3 SK, 1 Arenu, oba Eurosporta.
To me sa posusto za OSI kosta mesecno oko 2.000din.

Prvo ako uzmem sada MAXI tv paket po ceni od 1047din i dodam jos HBO, 18+, Arene i SK, tv me dodje 2.007din mesecno. Da li se moze na racun prelaska sa 115 na MAxi tv paket dobiti 1 ili 2 dodatna tv paketa po svom izboru?
Net bi opet isti samo uvecani, dakle ovaj "Net 75" za 807din.

Da li je moguce na racun nove UO (za tv i internet) i prelaska sa mnogo starog tv paketa na novi i veci tv paket, dobiti besplatno jedan ili dva dodatna posebna tv paketa (HBO i Arenu ili HBO i 18+)?

Ja imam popus na sve usluge 50% kao OSI.
 
Poslednja izmena:
Da moguće je

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Dakle mislis da je moguce dobit samo jedan poseban tv paket ili misli da je moguce dobiti dva posebna tv paketa za dzaba za sav period UO?

Kako bi to bilo mnogo lakse uraditi da je optika telekomova proradila...

A gde je bolje otici, u Sava Centar ili u Belvil pa se dogovarati, koga tamo traziti...?

edit: Ili mozda da dodje meni kuci njihov komercijalista?
S kim odnosno gde se najlakse dogovara od ove tri opcije?
 
Poslednja izmena:
Ufff, kako su bezobrazni sa cenama :mad:...sve to je zasluga telekom-a i "superiorna optika"
 
Koja je razlika? 40/4 je meni 2940 bez popusta, 2058 sa popustom za OSI30.
Sada je ista cena za 75?
 
^ Ako mene pitas, kombo paketi su sada skuplji(vrv zbog vece brzine net-a) ...samo net, kao net ostao je isti cenovno
 
meni je za 50/4 1400din sa popustom za tel/TV/net tako da je sada nova cena oko 250 din veca
 
Kakva je sansa da nam sutra na sajtu RV ispise Aprilililiiiii ?
 
Moj kombo je ravno 500din skuplji, tako da nećemo dalje da se igramo :)

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Kako se uopste koristi ova usluga 72h ? Jel treba jos neka dodatna kutija za to ? :D
 
Sigurno da ide stb

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da ,koliko vidim net75 je skuplji 30din u odnosu na net50 pre ,tako da se ovo poskupljenje odnosi najvise na tv .
 
Kad pričamo o poskupljenje mislimo na paket usluga.
Teško da iko ovde plaća samo internet, niti tako nešto nudi RV

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno