Šta je novo?

Računar za igre <1200e

arcibalde

Slavan
Učlanjen(a)
30.08.2010
Poruke
5,940
Poena
405
Pozdrav, trebao bih da uzmem komp koji bi služio za zabavu. Budžet je limitiran na 1200e ali šta god da može da se uštedi dobrodošlo je. Imam osmišljenu konfiguraciju pa bih je podelio sa vama da vidim da li sam se negde zeznuo i naravno ako neko ima bolji predlog neka slobodno napiše.

CPU - R5 2600 - 15.762(KP)
MB - MSI B450-A Pro - 10.415(radnja)
RAM - G. Skill Aegis 2x8Gb 3000Mhz - 7.906 (KP)
HDD - Toshiba P300 1Gb - 4339(radnja)
SSD - Crucial MX500 500Gb - 8720(radnja)
PSU - Seasonic Focus Plus Gold 550W - 10.620(KP)
MONITOR - AOC 24V2Q - 15650(radnja)
GPU - RX 5700 - čeka se nereferentni
CASE - MS Industrial Cyclops V - 2864(radnja)
COOLER - LC  CC  120 - 2533(radnja)

To bi bilo to.
 
Izaso i novi bios za Mortar, kapiram da je i za druge MSI b450 ploce, vratise OC profile. Meni u principu nista vise ne treba.

Sada vise nema problema ni sa cuvanjem bios postavki, odlicno.

Vidim da je izasao za mortar i tomahawk, ali i ne za mortar titanium. Izgleda samo za te dve trenutno, ali ovih dana bice i za ostale, makar bi trebalo.
 
Dobri su ovi iz E. Otišao da ih pitam za ove Zotac 1070 modele i 2+3 godine garancije. Kažu oni pa registrujete se na Zotac sajtu, rek'o kako kada nema taj model da se izabere (kada se izabere Srbija kao region uopšte nema 1070 modela samo TI varijante). Muk. Okej. Šta se dešava ako kartica rikne, recimo, u četvrtoj godini. Pa znate to nema veze sa nama to vi rešavate sa njima. Uvoznikom? Ne, ne oni će vam, kada se registrujete, poslati uputstvo šta i kako stvarno ne znam nikada me to nije interesovalo. Važi, hvala, btw koliko tih modela imate na stanju. Preko 100. Okej, hvala prijatno.

Znači, 2 godine garancije :D
 
Ta karta ne vredi 300e, moze i da ima 10 godina garancije.

Oni su te karte platili ispod 200e, ako ih imaju 100, nego klempave, misle da ce majneri da nalete.
 
Dobri su ovi iz E. Otišao da ih pitam za ove Zotac 1070 modele i 2+3 godine garancije. Kažu oni pa registrujete se na Zotac sajtu, rek'o kako kada nema taj model da se izabere (kada se izabere Srbija kao region uopšte nema 1070 modela samo TI varijante). Muk. Okej. Šta se dešava ako kartica rikne, recimo, u četvrtoj godini. Pa znate to nema veze sa nama to vi rešavate sa njima. Uvoznikom? Ne, ne oni će vam, kada se registrujete, poslati uputstvo šta i kako stvarno ne znam nikada me to nije interesovalo. Važi, hvala, btw koliko tih modela imate na stanju. Preko 100. Okej, hvala prijatno.

Znači, 2 godine garancije :D

Mislim da je region tu nebitan...kad registruješ proizvod, traži ti jedino SKU (oznaku modela) što garantovano imaš na kutiji i negde na karti ili papirima, i serijski broj. Mislim da ne bi trebalo da bude problema. No, ako ne želiš da rizikuješ, razumem...
 
Pa sada ili su refurbished ili je kinezima ostala hrpa kartica koje su naštancali za vreme BTCmanije i sada, nakon što se nisu prodale, odlučili da ih rasprodaju.
Vidi, da li vredi ili ne vredi, brže su ili slične sa 1660ti a jeftinije. Šta reče xepoj 25%-30% slabije od 5700, da ali isto tako ~14.000 jeftinije, dok su, koliko 20% brže od 580 a 11.000 skuplje. K'o što rekoh nekako mi dođu kao prihvatljiv kompromis. Na KP polovne sa 1g garancije su od 250 do 300, bez garancije ili sa Mađarskom garancijom ih ima i do 200.

edit: Ako neko ima Redragon P003 da li može da mi kaže da li je speed ili control? Jel klizi miš preko nje ili se vuče kao prebijena mačka?
 
Poslednja izmena:
@arci
Ima 1070ti gigabyte sa 15-16 meseci garancije, naravno madjarske, za 250e, majnovala karte, ali nebitno, makar meni.
5700 se po meni ne isplati, jer je ako se ne varam koštaju 375, dok je xt 405.
1070ti ti je tu negde sa 2060.
 
Ako je toliko mala razlika, naravno da je xt bolji izbor.


Arci, ne mozes tako da gledas, uvek ces doci do zakljucka da je slabija karta isplativija.

Gledas sta tebi treba i koja karta to moze da pruzi, pa od tih karti koje pruzaju to sto ti treba, koja je povoljnija.
Bolje i malo da se stisnes ili sacekas i skupis lovu, pa da uzivas kao covek, a ne da das tolike pare za komp i onda da se nerviras sto ti igre rade kao satelitska tokom grmljavine :)

1070 prosto nije dovoljno jaka za 1440p, jedva i 1080p na ultra(sto si rekao da juris) gura. 1440p je oko 80% veca rezolucija od 1080p...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
E pa da, zaboravih da imamo padobranca u temi :)

Svakako, uzmes odmah kartu koja moze da fura sve na 1080p i moras racunati da ce izlaziti sve zahtevnije video igre.
Dakle, sada gledas da uzmes 1440p kartu, ne bi li sve letelo narednih par godina.
Moja 1070 je pre godinu dana vec posustajala u 1080p.

Opet, moze tu uvek da se smanji nesto i da to radi, ali imas dobar komp, zasto ne i gpu :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Gledam nešto ovu Zotac 1070 ima GPU Core/Boost - 1506Mhz/1683MHz što su nVidia def klokovi ali ima dva osmopinca i deklarisani TDP 220W što je prilično više od def 150W. Baš me zanima koliko ovo čudo može da se klokne, mislim zašto su stavili dodatni osmopinac?
 
Ta karta izgleda kao da je ovaj AMP, ali se SKU ne poklapa i brzine se razlikuju. Ako sam dobro razumeo odgovor Zotaka ovde, tim kartama ne moze da se produzi garancija. Valjda. :d
 
Narucis preko neta, probas da registrujes za ext garanciju, ako nece vratis im i nek se teraju. Taman isprobas i OC domete :)

Da, može i tako...online kupovina, imaš 2 nedelje rok da vratiš ako nešto ne valja...

Emmi je napravio finu brljotinu s tom kartom. Stavili su oznaku modela koga nema nigde. Nakačili su ono "Ice Storm" u naziv a to je samo iskopirano sa reklamnog materijala, Zotacovo trabunjanje o kuleru. Slike su kao za AMP model ali klokovi su kao za AMP Core, koji je za nijansu slabiji (nije strašno, nadoknadi se overklokom). Tako da bukvalno ne znaš šta dobijaš dok ti ne stigne karta i ne uporediš oznake na njoj i klokove sa sajtom...

Ako još ne bude mogla da se aktivira ta extra garancija, neko bi trebalo da ih prijavi/tuži...
 
Poslednja izmena:
Ja sam svojevremeno u Monitoru kupio Asusov 2600XT. Kada sam probao da je registrujem na sajtu Asus-a , nije prihvaćen serijski broj sa kutije. Ko zna odakle je to i kako stiglo kod nas.
 
Stvarno je ovo Kiklop V kućište malecno. Ne znam kako ljudi sprovedu onaj 24pinac za ploču do ploče ja sam morao sa njim da prolazim kroz kaveze za HDD jer šanse nije bilo da ga izbacim pozadi, premalo mesta ima između kaveza i napajanja.
 
Nazad
Vrh Dno