Šta je novo?

Ptt Adsl?

Sada imam neki sa 82.*.*.* i sve radi kako treba, youtube bez stucanja, rapidshare stoji na 52KB/s, videcemo posle podne da li je do IP adrese ili im je opterecena mreza
287733686.png
 
Poslednja izmena:
Ma to što protok štuca, ajde i nekako...najveći problem je što jednostavno posle 10tak minuta net prsne, nema nikakvog protoka, i mora da se resetuje konekcija. Evo sada i ja navata 82. adresu, videćemo da li će da radi...

edit: prslo nakon 10min...
 
Poslednja izmena:
Da li to tebi net prsne nakon 10 min kada imas ukljucene torrente?
Meni se to desavalo sa torrentima i smanjio sam konkcije u utorentu i sve lepo rad.
Probaj ovako:
Global maximum number of connection = 140
Maximum number of connected peers per torrent = 40
 

Prilozi

  • ptt.JPG
    ptt.JPG
    60.2 KB · Pregleda: 56
  • pl.JPG
    pl.JPG
    3 KB · Pregleda: 37
Evo kako izgleda trenutno kod mene, za sada sa ovim IP-om lepo radi:
 

Prilozi

  • www.ptt.rs.png
    www.ptt.rs.png
    4.8 KB · Pregleda: 49
Evo kako izgleda trenutno kod mene, za sada sa ovim IP-om lepo radi:

khm lepo radi iz 4 pokusaja :d
bas si se potrudio ;)

obzirom da si iz Vrsca ti nedelis 'beogradski' lokalni problem
tvoji problemi su negde na telekomovom ruteru kasnije
bgd (deo nbgd i zemuna za to znam) ima packetloss i na ptt i na telekomu

i ako vec hoces da probas taj pingploter pusti ga bar 10 minuta da radi sa iskljucenim kompletnim downloadom ;)

situacija na PTT-ADSL je razlicita u toku dana/noci
tako da je jedno testiranje packetlossa neozbiljna proba ;)
 
Tri puta sam merio brzinu od jutros, ip 89 512/64 evo prilog. Stvarno nije mi jasno sta se desava.
 

Prilozi

  • Noname1.jpg
    Noname1.jpg
    10.5 KB · Pregleda: 49
  • Noname2.jpg
    Noname2.jpg
    11 KB · Pregleda: 45
  • Noname3.jpg
    Noname3.jpg
    10.5 KB · Pregleda: 43
Bruka, ne prelazi 20 na 512/64 na ip 89.... šta god da se skida, sto je još gore, veza se povremeno stopira pa usdownloader prekine download tako da za celu noć i prepodne iako je happyhour 300mb dl, pa sa modemom bi više skinuo.
 
meni na 213... rapid ide do 30KB/s a ytube secka...
 
Ma to što protok štuca, ajde i nekako...najveći problem je što jednostavno posle 10tak minuta net prsne, nema nikakvog protoka, i mora da se resetuje konekcija. Evo sada i ja navata 82. adresu, videćemo da li će da radi...

edit: prslo nakon 10min...



Ti si iz Kragujevca? Ja iz NS-a. Zvako sam ih bio i u mom delu grada ne valja ta centrala nesto zeza. Ovo nisam spominjao jer sam ih zvao i rekli su da ce da nameste.
Da napomenem samo sta je problem i kako sam nasao privremeno resenje.
Kada se konektujem radi sve ok 2-5min. Zatim samo zablokira i nece vise ni jednu stranu da otvara kao da nisam ni konketovao a u stvari jesam. Onda se diskonektujem i ponovo konektujem. Bude opet neko vreme ok. Ako nesto non-stop skidam onda ne izbacuje, potreban mu je stalan protok. Pa sam se dosetio da otvorim google, stavim refresh na svakim 30sec i tako mi radi. Tako sam konektovan vec 5,6 dana, tuga ali sta da se radi.
 
Poslednja izmena:
I ja mogu da potvrdim ovu 89. katastrofu... znaci surfovanje ide ocajno, kad probam HTTP ili FTP download katastrofa, 10-20 kB/s... medjutim torrment i news rade skroz OK, pice maximalno sto mogu 100-110 kB/s.
 
Poslednja izmena:
Meni je poslednjih 2-3 dana latency u WoW-u skocio do neba, nemam predstavu sta se desilo znaci samo od sebe, tehnicka podrska naravno nema pojma i krivi Telekom za bilo sta ih pitas. A kad pokusam da skinem nesto nekad se zabode na 52Kb/s a nekad upola manje...
 
Ti si iz Kragujevca? Ja iz NS-a. Zvako sam ih bio i u mom delu grada ne valja ta centrala nesto zeza. Ovo nisam spominjao jer sam ih zvao i rekli su da ce da nameste.
Da napomenem samo sta je problem i kako sam nasao privremeno resenje.
Kada se konektujem radi sve ok 2-5min. Zatim samo zablokira i nece vise ni jednu stranu da otvara kao da nisam ni konketovao a u stvari jesam. Onda se diskonektujem i ponovo konektujem. Bude opet neko vreme ok. Ako nesto non-stop skidam onda ne izbacuje, potreban mu je stalan protok. Pa sam se dosetio da otvorim google, stavim refresh na svakim 30sec i tako mi radi. Tako sam konektovan vec 5,6 dana, tuga ali sta da se radi.

Trenutno sam kod burazera u BGu, i ovi problemi se manifestuju kod njega, centrala Konjarnik, e sada kako je u Kragujevcu, nemam pojma, ali bi sutra trebalo da budem kući pa ćemo videti. Inače isti simptomi se javljaju i kod njega, probaćemo tu foru sa refreshom, samo mi molim te objasni kako si to podesio?

Da li to tebi net prsne nakon 10 min kada imas ukljucene torrente?
Meni se to desavalo sa torrentima i smanjio sam konkcije u utorentu i sve lepo rad.
Probaj ovako:
Global maximum number of connection = 140
Maximum number of connected peers per torrent = 40

Ma kakvi crni torenti, pričamo o najobičnijem brawsingu, problemi su kao ovi gore koje je Rusi pominjao...
 
Poslednja izmena:
Trenutno sam kod burazera u BGu, i ovi problemi se manifestuju kod njega, centrala Konjarnik, e sada kako je u Kragujevcu, nemam pojma, ali bi sutra trebalo da budem kući pa ćemo videti. Inače isti simptomi se javljaju i kod njega, probaćemo tu foru sa refreshom, samo mi molim te objasni kako si to podesio?


Evo:


24-06-2008_19-33-56_00039.jpg
 
Sad sam upravo saznao da jos 2 lika koji isto igraju WoW sa ptt-a imaju identicne probleme, definitivno su smrde nesto zasrale, a kad ih pozoves prave se blesavi i kazu sve je u redu.
 
Ma da, to im je standardni odgovor. Za ovo gore moje su mi prvo rekli (podrska za NS) "da, da, to je karakteristicno za virus, trebali bi da skenirate vas komp." Ja ":S: ok...". Sutradan su mi dali neku ljubaznu devojku koja mi je rekla da postoji problem i da ce ljudi iz Telekoma izaci na teren do ponedeljka (juce). Za sada se ne prekida konekcija, bas sam iskljucio refresh...
I naravno ****na 89 IP adresa me opet nahvatala :mad:
 
Poslednja izmena:
Isti problemi i kod mene u Nišu:(
Zadnjih 3-4 dana http download veoma slab ~30KB/s(512/64) nezavisno od servera, youtube secka i sl.
Probao sam svim mogucim IP-ovima 82.*, 213.*, 212.*, 89.*(evo sada sam na 213.*) i isto, tako da nije izgleda onaj stari problem sa 89.*:(
Nadajmo se da su neki problemi sa opremom i da će se rešiti inače ako im je ponestao link teško nama:wall:
 
Ja sam u Novom Sadu i imam 1024/128kbps. Za vikend, maksimalan protok mi je bio 50kB/s. Juče, tokom dana, 20kB/s. Noćas (4am) 80-90kB/s. Danas, vasceli dan, 20-30kB/s. Videćemo noćas. Sve mi smrdi na agregaciju lokalnog karaktera. Trenutni IP je 213.*, tako da mislim da barem u mom slučaju priča o 89.* ne stoji. Juče sam zvao tehničku i na njihov zahtev im slao screenshot DU Metra. Nikakav odgovor još uvek nisam dobio. Danas su konačno u tehničkoj priznali da imaju problem i da ih sve više ljudi zove. Moram da napomenem da do subote, za prethodne dve godine, nikada nisam imao problem sa protokom. Bilo je povremeno prekida ali nikad problem sa protokom. To me najviše plaši, jer mogu ladno da kažu da radi. Kad nema totalno neta, onda sam barem siguran da rade na otklanjanju problema, a ovako, ko zna.
 
Poslednja izmena:
I ja sam na 89.x.x.x, ali mi radi sasvim normalno...
Upravo testa radi skidam najnovije ATI i nVidia driver-e i vrti se oko 100kbyte/s...

EDIT: ping nije bash sjajan...


p.s. BTW, do sada bez cimera svukoh nekih 2.6Tbyte :d
 
Poslednja izmena:
Ma nema veze to sa IP adresom evo ja sam juce restartovao ruter i dobio 213.xxx ali isto mozda cak i gore. Verovatno nesto ili rade ili ne znam sta ali definitivno nije IP u pitanju. Znaci restartujte ruter dok ne ubodete IP koju mislite da je dobra i ne gasite ruter. Meni jos stoji od juce na 213.xxx ali sacu da probam drugu jer mnogo nesto koci i sporo otvara pojedine stranice a i dl. je slabiji.
 
agregacija...da li u lokalu ili spoljni link nebitno...i nije od pre 4 dana vec nekoliko meseci...samo lagano, pa se teze primeti...
 
Net se popravio od jutros... jos uvek sam na 89. adresi ali surfing, HTTP i FTP download idu normalno. Tacnije graph na DUMeteru 3.5 je sad monolitno crven kad svlacim neki patch ili tako nesto sa neta. Juce kad sam probao da skinem UT3 patch 1.2 sa filefronta brzina nije isla vise od 15-16 kB/s, sada je oko 100-107 kB/s.
 
Poslednja izmena:
hotjemo li se organizovati da ih zovemo isti dan svi??? jer ovo stvarno nema smisla... skida mi 130MB 2 sata... :D

al stvarno ne znam u cemu je problem... jer je bas cudno... recimo kad stavim samo da mi skida sa rapida jedan fajl netje preko 50KB/s... ali kad ga uposlim i stavim vise fajlova skida punom brzinom... youtube radi kao puz... treba mi 100 godina da pogledam klip... obican surf ide ok relativno... ali download sa servera pojedinacno ide uzasno sporo...
 
Ma šta radio meni ne prelazi 30kB/s. Danas su mi rekli da je problem globalnog karaktera i da će biti rešen "od početka sledeće nedelje" :(
 
Trenutno rapidshare 40KB/sec na 1Mbs.
 
Evo sada pišem iz Kragujevca, ovde problema sa pucanjem veze nema, ali net je sporiji, upravo skidam nešto sa RS a brzina varira od 20 do 40 kbps. E sada kod burazera je najveći problem to konstatno pucanje veze, tj. jednostavno prestanak rada interneta, kada počinje da gubi 100% paketa, posle 3-10min normalnog rada. Ovde se taj problem ne javlja, a razlika, očigledna, je u tome što on ide na net preko modema, a ja ovde preko routera, pa mi je prvo palo na pamet, da možda nije stvar u tome.

Kako se kačite na PTT vi kojima veza puca?
 
Evo sada pišem iz Kragujevca, ovde problema sa pucanjem veze nema, ali net je sporiji, upravo skidam nešto sa RS a brzina varira od 20 do 40 kbps. E sada kod burazera je najveći problem to konstatno pucanje veze, tj. jednostavno prestanak rada interneta, kada počinje da gubi 100% paketa, posle 3-10min normalnog rada. Ovde se taj problem ne javlja, a razlika, očigledna, je u tome što on ide na net preko modema, a ja ovde preko routera, pa mi je prvo palo na pamet, da možda nije stvar u tome.

Kako se kačite na PTT vi kojima veza puca?


Meni je ranije pucala veza (ruter) i od kada sam stavio spliter pre svih telefona - vise ne puca. Neka proba to da uradi...
 
Nazad
Vrh Dno