Šta je novo?

PTT adsl

Ja sam koristio MT882 dok nisam dobio PTTov modem, samo sam prebacio MT882 u Pure Bridge, i onda napravio Wan konekciju sa ptt user i passom i tako se konektovao na net, radi posao :)
Да ли може мало подробније објашњење пошто кад направим нову WAN конекцију немам нигде поља за унос корисничког имена и шифре :S:
 
Nabavio sam ovaj ruter posle mojih problema:

http://www.retrevo.com/s/TP-Link-TD-W8901G-Wireless-Routers-review-manual/id/23283ag600/t/1-2/

I sada mi pokazao ovo:

noviadslruter.png


Kako vam se čini? da lije OK ili nešto negde ne valja?
 
Да ли може мало подробније објашњење пошто кад направим нову WAN конекцију немам нигде поља за унос корисничког имена и шифре :S:

Potrebno je da u ruteru prebacis u WAN da bude u Pure Bridge modu i tako Snimis i restartujes modem.

E sad se u Windowsu pravi WAN konekcija. Odes u Control Panel > Network Connections pa napravis Novu konekciju Connecting to Internet> Set up Manually> Connect using broadband... ubacis neki naziv ISP-a i user i pass od PTT-a i radi. Ako imas vise kompova u mrezi moraces tu konekciju da napravis za svaki komp.

A inace onda se na Internet kacis manuelno tako sto se konektujes sa tom napravljenom konekcijom.

Kao prelazno resenje posluzice
 
Ljudi idem sutra da uzmem modem, vidim da svi hvale tp link TD-W8901 pa bih njega,ali ne znam da li imam isdn prikljucak. Vidim ima jedna verzija GB koja je za isdn pa da ne kupim pogresan
 
Poslednja izmena:
Potrebno je da u ruteru prebacis u WAN da bude u Pure Bridge modu i tako Snimis i restartujes modem.

E sad se u Windowsu pravi WAN konekcija. Odes u Control Panel > Network Connections pa napravis Novu konekciju Connecting to Internet> Set up Manually> Connect using broadband... ubacis neki naziv ISP-a i user i pass od PTT-a i radi. Ako imas vise kompova u mrezi moraces tu konekciju da napravis za svaki komp.

A inace onda se na Internet kacis manuelno tako sto se konektujes sa tom napravljenom konekcijom.

Kao prelazno resenje posluzice
Хвала на појашњењу али ово кинеско розе чудо не жели да се накачи на ПТТ.
:wave:
 
9 dan od kako sam potpisao ugovor sa PTT-om.Niti sam dobio modem,niti mi je pusten internet ( i dalje koristim Telekomov po punoj ceni ).A siguran sam da ce proci i 15 dana i oni me nece prikljuciti,da sam znao da su ovoliko nesposobni ne bih se zaleteo za pticu na grani nego drzao se mog vrabca :) tj. Telekoma.
Jeste da je Telekom isto na amaterskom nivou ali ovi ostali i ne zasluzuju da se bave prodajom ADSL ( preprodaju ADSL prikljucke a nemaju ni modeme na lageru ) To isto kao da ja izgradim i preprodam jedan stan 5-6 puta,i onda kazem kupcima sacekajte dok izgradim jos ostala 5 stana i usput potpisem sa njima ugovor kako bi se osigurao da ne odu kod drugog da kupe stane.PTT - prodavaci magle.
 
Poslednja izmena:
Kako koristiš telekomov? Zar im nisi vratio opremu? I raskinuo ugovor?
 
Ljudi idem sutra da uzmem modem, vidim da svi hvale tp link TD-W8901 pa bih njega,ali ne znam da li imam isdn prikljucak. Vidim ima jedna verzija GB koja je za isdn pa da ne kupim pogresan


TP-Link TD-W8901GB 54M Wireless ADSL2 + Router, Annex B
 
I ja sam potpisao ugovor, ima vec vise od dve nedelje. Ali ako su citali ovu temu (a i receno im je dok su potpisivali ugovor) mislim da su svi koji su potpisali bili svesni i znali da modema/rutera nece biti bar do polovine oktobra. Uostalom svi smo se navukli na cenu, a ugovor ti ionako startuje u momentu kada se ulogujes sa ptt user/pass-om, tako da ne vidim razlog za nezadovoljstvo. Osim u slucaju da ruteri ne dodju do kraja oktobra, pa nas stave na cekanje do nove godine :)
 
Sve je to OK...svesni smo,cekamo rutere... ALI,koliko ce Telekom naplatiti nama sto smo samo uzeli MIK,rekli da vratimo opremu kad nam jave i jos uvek nam radi telekomov net?? Jel to znaci da ,ako se ovo ovako nastavi da cemo platiti i za tekuci mesec telekom adsl po punoj ceni?? Ne verujem da nas caste dok cekamo na drugog provajdera :-D

sent from TT
 
Na nasu zalost verovatno hocemo - doduse jos uvek i koristimo internet starog provajdera, a mogli smo da vratimo opremu prvog i budemo bez interneta :S:. Ja sam na orionu, pa ako stignu do 15.-og mogu da platim pola meseca i da me tad iskljuce. Ako stignu 16.-og ili kasnije - krastavac izgubicu 1000 din, ali cu za godinu ustedeti 12000. Mozda mi je cudna racunica i nacin razmisljanja, ali dok god je razlika u kvalitetu konekcije medju provajderima mala, broj novaca koje treba da izdvojim je na prvom mestu ;)
 
Upravo pricam o tome da sada treba Telekomu da platim 2.500 dinara dok me ovi iz PTT-a ne prikljuce.Porodican sam covek,imam decu,gledam svaki dinar da ustedim i gledam da iz promocije u promociju ulazim na kraju ugovora.Sve ostale obaveze zapostavim tih dana pred kraj ugovora kako bih stigao da odaberem i potpisem ugovor pod najboljim uslovima.
Do 07.10 sam bio pod ugovorom sa Telekomom za ADSL 1.5+IPTV za 1 dinar,potpisao ugovor za kablovsku sa SBB 20.09,a sa PTT-om ADSL 30.09 i tim ugovorima se obaveza na penale ako prekrsim neki clan ugovora.Prvo mi je SBB pre par dana rekao da odjednom ne mogu da me prikljuce i raskinuli smo ugovor a sada i PTT 10 dana od potpisivanje ne moze da me prikljuci.O tome pricam i na to se zalim,sada zelim i sa PTT-om da raskinem ugovor i da potpisem sa Telekomom 4 MB + 9 meseci IPTV za 1 dinar.
Kada njima treba vise od 10 dana da me prikljuce,koliko ce im trebati u slucaju nekog kvara ili zamene modema ne daj Boze.Inace smesno je i ovo kada sam rekao ovima iz PTT-a da sam upoznat da nemaju modeme na lageru i da cu za to vreme koristiti MT 882 svoj modem i da mi preko telefona njihove tehnicke podrske daju podesavanja za moj modem receno mi je da:"Mi dajemo upustva i podesavanja samo za nase modeme".
 
što se tiče otklanjanja kvarova ili zamene, tu su brzi (nisam imao nikakav kvar do sada, jedino to sa zamenom modema 10min), ali verovaratno nisu ni pomišljali na ovakav odziv, pa nisu prpremili odgovarajući broj modema, rutera.
 
Ma ipak mi ove margine malo niske ..... i on mi "gubi" signal .... opet sam vratio Huawei 520S. A problem mi je što sam prijavio smetnje još pre 20 dana, ali naravo raskopana mi ulica nešto radi, i sada ekipa i ako je bila, nije mogla da dodje do mene.

Sada čekam da to završe i i dalje koristim Huawei.
 
I ja još nisam vrati hg520c. Meni se dešava od kad mi je PTT pustio signal da mi ADSL puca više puta na dan. Moram da restartujem ruter i onda radi. Mnogo me nervira, ubacivao sam parametre PTT-a ali i dalje isto
 
И мени често пуца веза.Мада,користим прастари Sagem F@st 800 па сам мислио да је до тога...
Кад добијем тај дуго очекивани ПТТов рутер надам се да ће веза бити стабилнија.
 
Meni veza pukne dosta puta u toku dana. Nekad se konektuje nakon toga na 9-10mbs (a imam 16mbs paket). Internet mi radi stvarno savrseno, surf, download, odziv, sve sve, ali to gasenje i paljenje ADSL konekcije i PPPOE stvarno smara. Nemam ptt-ov modem vec Linksys WAG200G koji je odlicno podnosio pre toga sugavi Beocity, a zatim i Lelekom (imao sam neko vreme cak i 16mbs paket). Probao sam i sa update firmware-a, ista prica... :( Sto rece Anderson, valjda ce ti PTT-ovi ruteri popraviti ovo jadno stanje.
 
Ajd ko prvi dobije modem kad stignu neka javi ovde, pa da kolektivno pocne DDoS napad na njihove telefonske linije :)
 
Jeste dobili vi racune za septembar? Ja sam se prikljucio 31.08 i jos mi nista nije stiglo.
 
ja sam dobio a negde 07.09 me prikljucili cini mi se, za oba adsla su stigli racuni koje sam preneo kod PTTa

medjutim na racunu nije bilo naknade za bezicne router-e
 
Poslednja izmena:
ja imam sledecu situaciju 21.9.2011. potpisao sam ugovor za ptt adsl,ali do danas nisam dobio modem jer ih nema zbog ove akcije od 50%,danas zovnem ja njih i oni mi ponude da ne cekam jos 2 nedelje,polovan ptt modem koji je neko vratio otisao sam uzeo i prikljucio,mada kako mi kazu za 3 nedelje dobicu novi,ae da vidimo i to cudo mada i ovaj fino radi ima punu brzinu jedino sto je pohaban,malo je razocaravajuce sto se nisu snabdeli sa modemima a znali su kakvu su akciju pokrenuli :(
 
Ćuti, dobio si bar nešto, a oni očigledno NISU znali kakvu su akciju pokrenuli ... :) :) pa ih je situacija malo zatekla ...
 
Racun sam dobio pre nekih 2-3 dana.... Do sada bi svi trebali da su dobili racun za septembar (oni koji su poceli u septembru da koriste njihov ADSL). Rok za placanje je 15. pa sko ne stigne za dan-dva, trebalo bi ih zvati i pitati sta se desava, proveriti da li je adresa OK, i oni mogu da vam izdiktiraju broj racuna i poziv na broj, pa da se racun plati obicnom uplatnicom.


A to da li je neki modem pohaban ili ne, ako radi sta te briga. Doduse, ako ti ponude nov, ja ne bih odbio :)
 
Akcija je traja 4 meseca, do 30.09. , tako da zato sada i ne možeš da vidiš. 50% popusta su davali na sve pakete. Uzimali smo 16/1 za 1400 mesečno.
 
Danas sam dobio od od PTT-a ruter (na ISDN liniji sam). Download mi je standardan 13.5mbs, upload mi je nesto veci, oko 0.9mbs, dok mi je ping jos manji 6-7ms. Za sada radi sve normalno (1h), javljam sutra da li je bilo nekih prekida i sl.
 
Nazad
Vrh Dno