Šta je novo?

[PS4] Bloodborne (Project Beast), by From Software

@Die Hard- Navikni se , isto sr*nje od kamere je bilo i u prethodnim From-ovim izdanjima. Ali kretanje ti je tragikomicno , spamujes udarce a treba vise da hit-n-run , odnosno izbegnes , posto od bezanja nema selameta u ovakvim igrama. :)

Vise koristi iteme i lepo savladaj autolock (u prethodnim igrama je bio R3 , sad ne znam) za koji ces morati da znas i kada da iskljucis kada se boris sa ogromnim boss-om , narocito zbog kamere.
 
Igra li ovo neko danas? Neki tip za onog prvog bossa? Onaj lik sa sekirom ne celric beast, mogu da mu skinem 1/3 hpa sa parryjem a onda se on ubrza i postaje mi sve teze i teze da potrefim tajming sa pistoljem da ga stunujem, a da probam samo sa stapom da ga mlatim otprilike nema sanse jer je prebrz da pohvatam sta radi a i premalo mu dmg tako pravim

Moja preporuka je da ne tražiš savete za prelaženje bosova u ovoj igri, istina je da u ovom "serijalu" za svakog bosa postoje cake za lakše prelaženje, ali lična satisfakcija je daleko veća kada sam uspeš u tome, neće igra nigde pobeći ako na nekom delu zaglaviš malo duže :)
 
ima jako dobra fora sa onog "svestenika" sa sekirom :D necu da spoilujem al ukljucuje jedan poseban item, mada ono opazanje kako drzi sekiru nije lose uopste, olaksa dost apracenje njegovih poteza i malo smanji tempo brobe
 
Moja preporuka je da ne tražiš savete za prelaženje bosova u ovoj igri, istina je da u ovom "serijalu" za svakog bosa postoje cake za lakše prelaženje, ali lična satisfakcija je daleko veća kada sam uspeš u tome, neće igra nigde pobeći ako na nekom delu zaglaviš malo duže :)

Znam to i slazem se al npr u dark souls kecu secam se da sam procitao onaj hint za helldrake i njegov rep, kada sam probao da secnem rep ostalim bossovima bio sam prijatno iznenadjen da moze i svim drugim reponjama al bez tog prvog hinta sumnjam da bi sam otkrio tu internu logiku igre. Za ostatak bloodborne verovatno idem na slepo prvi walktrhough samo sam hteo ovako na pocetku neke korisne cake da povatam jer pocetak uvek bese najbrutalniji
 
Evo malo videa iz igre by yours truly. Intro + character creation i prvih 25 minuta igranja. U osnovi - prva stvar koju treba da uradite u igri je da umrete, da bi vam igra pokazala glavni hub gde se kupuju itemi i pristupa svim delovima sveta koje ste otkljucali. Setting mi je bas dobar. Full goth. Gameplay je brutalan za sad

Hhehehe nije bilo tesko umreti na pocetku :))
 
Prebrzo se umire i loading je ubitacno dugacak..
 
Sporije ces umirati kada naucis da igras [:D] i nabudzis HP, a sto se loadinga tice... dugacko je ali mi za sada ne smeta. Nadam se da ce novonajavljeni patch stici uskoro da se i taj problem resi.
 
Ne smeta ti posto ne umires koliko i ja :))
 
Jel probao neko od Dark Souls veterana igru? Zanima me tezina, posto sam procitao komentar da je jos laksa od Dark Souls 2 koji mnogo vise prasta nego li prvi Dark Souls.
 
Po onome sto sam ja procitao u review-ovima, kazu da je teza od svih ranijih Souls igara, i da se stari Souls igraci moraju dosta prviknuti na akcioniji stil gameplaya.
 
A ja sam juce citao komentare od ljudi koji su igrali souls igre da je bloodborne mnogo laksa :D.
 
Ja sam igrao sve tri souls igre i bloodborne me je sabio na par mesta jednako tesko kao i te igre, pocetak je definitivno tezi od dark souls2 koji je bio najlaksi u serijalu. Treba se navici na novi still igranja, pogotovo na tajming za parry jer je sad skoro pa neophodan. Ali rekao bih da obicni neprijatelji trpe manje udaraca nego do sada ali su zato agresivniji, dok su bossevi jedanaki predjasnjim.
 
Poslednja izmena:
Kako neće biti teža kad nemaš štit!
Baš sam pogledao sad gametrailers review i vidim da su opet napravili vrhunsku igru, težak pravi old school RPG, opet ima velikih problema za dropom FPS a. Ne sviđa mi je ovako na prvi pogled što ima runa, to sam uvek mrzeo u RPG igrama jer zahteva previše vremena. Oružja ima malo ali koliko vidim sva se transformišu.
Biće ovo vrhunska zabava tamo sledeće zime kad se uzme PS4.
 
Uff, koliko puta si ti vec kupovao PS4.. mislim stvarno.. preseci vec jednom :p
 
Kako neće biti teža kad nemaš štit!
Baš sam pogledao sad gametrailers review i vidim da su opet napravili vrhunsku igru, težak pravi old school RPG, opet ima velikih problema za dropom FPS a.

Posle dugo vremena provedenih u igri, odgovorno mogu reci da igra nema ni blizu "velikih problema" sa FPS-om. Da, nije savrseno, kao na primer DriveClub koji uvek odrzava perfect framepaced 30fps, ali daleko da mi je BB framerate zasmetao. Jedini probem koji sam primetio je 2 half second slowdown-a u prvoj zoni Old Yarnam-a gde gomila vatri gori oko igraca. U ostatku igre preformanse su veoma solidne [framepacing ponekad primetim, ali nije mi ni jednom aktivno zasmetao].
 
Posle dugo vremena provedenih u igri, odgovorno mogu reci da igra nema ni blizu "velikih problema" sa FPS-om. Da, nije savrseno, kao na primer DriveClub koji uvek odrzava perfect framepaced 30fps, ali daleko da mi je BB framerate zasmetao. Jedini probem koji sam primetio je 2 half second slowdown-a u prvoj zoni Old Yarnam-a gde gomila vatri gori oko igraca. U ostatku igre preformanse su veoma solidne [framepacing ponekad primetim, ali nije mi ni jednom aktivno zasmetao].

Bas sam hteo isto da napisem, fps uopste nije problem, nema ni jedno mesto blizu blighttowna kakav je bio. Old yarnam ima taj slowdown al i to se retko desi, tamo sam proveo poduze vremena zahvaljujuci onom liku na tornju i mozda za sve to vreme 2-3 puta sam primetio taj slowdown. E sad ono sto mozda jeste problem, pogotovo ako umires puno, je laoding time, koji zna da sabija ponekad, mada za to su najavili patch uskoro.
 
Kakva je grafika u igri? Deluje kao da je PS3 igara, a ne PS4.
Jel FPS na 30 ili 60?
Znam da to nije skoro uopste bitno za From igre, ali opet deluje mi bedno sa snimaka.
 
Opet ocenjujete izgled igre sa snimaka, kakvi ste vi bogovi :lupko:
 
Kakva je grafika u igri? Deluje kao da je PS3 igara, a ne PS4.
Jel FPS na 30 ili 60?
Znam da to nije skoro uopste bitno za From igre, ali opet deluje mi bedno sa snimaka.

Grafika razbija, svet je neverovatno detaljan i prepun ludacke atmosfere. Arhitektura grada je bas fenomenalna, drasticno je bolja od ranijih Souls igara. 30fpsa ima, kao i sve ranije konzolne Souls igre, framerate je maltene skoro uvek 30fps, nemam zamerke.

Inace streamujem na NAJNIZEM podesavanju koje mi daje PS4, sta cu... ADSL user. :D
 
Arhitektura grada je bas fenomenalna, drasticno je bolja od ranijih Souls igara.

Zar ne rece da ti je ovo prva Souls igra?

30fpsa ima, kao i sve ranije konzolne Souls igre, framerate je maltene skoro uvek 30fps, nemam zamerke.

Dark Souls 2 radi uredno na 60 fps na PC-ju a uskoro ce i remaster koji ce isto raditi 60 fps.
 
nema bas neke veze , al cisto da napomenem da je Demon's Souls na easter popustu za psn , tako da ko je propustio... ,)

http://bngames.eu/demonssouls
 
N0oSaJU.png
 
Nazad
Vrh Dno