Šta je novo?

Proverite kako vam radi SSD (CrystalDiskMark i/ili AS SSD)

Da li je normalno da kopiranje fajlova sa 2gb u sekundi padne na 80mb samo?
U piitaju je nvme 3500/1700mb/s
 
Verovatno je bez dram-a.
 
Jesu li u pitanju mali ili veliki fajlovi? Ako su mali, onda je normalno da brzina dosta padne, a ako su veliki, onda je do nedostatka DRAM-a.
 
Jesu li u pitanju mali ili veliki fajlovi? Ako su mali, onda je normalno da brzina dosta padne, a ako su veliki, onda je do nedostatka DRAM-a.
Serija od 1.8gb po epizodi. Kad prebacujem jednu epizodu kad je prebacim i ne vidim kad ode cak i ne trepne,ali kad prebacujem 10 tak epizoda ceo folder brzina padne.
Da sam znao pazio bih sta kupujem.
 
Probaj ovako nešto
 
Serija od 1.8gb po epizodi. Kad prebacujem jednu epizodu kad je prebacim i ne vidim kad ode cak i ne trepne,ali kad prebacujem 10 tak epizoda ceo folder brzina padne.
Da sam znao pazio bih sta kupujem.
To će ti se desiti sa skoro svakim SSD-om...ide super brzo dok se ne napuni cache, onda padne na realnu brzinu NAND-a dok se cache ne isprazni pa opet...svi tako funkcionišu, USB fleške i SD kartice takođe.
E sad, kada i koliko zavisi od gomile stvari. Da li je DRAMless ili nije, koji je tip cachea, koliki je, da li su NAND čipovi TLC ili QLC, koji je konkretno model NAND-a u pitanju, od kontrolera, od samih fajlova...
Koji je SSD u pitanju?
 
To će ti se desiti sa skoro svakim SSD-om...ide super brzo dok se ne napuni cache, onda padne na realnu brzinu NAND-a dok se cache ne isprazni pa opet...svi tako funkcionišu, USB fleške i SD kartice takođe.
E sad, kada i koliko zavisi od gomile stvari. Da li je DRAMless ili nije, koji je tip cachea, koliki je, da li su NAND čipovi TLC ili QLC, koji je konkretno model NAND-a u pitanju, od kontrolera, od samih fajlova...
Koji je SSD u pitanju?
Sa USB sam navikao,prebacivanje ide sporo ali sa nvme sam ocekivao da ce da leti. Ali dobro,u odnosu na hdd koji mu je prosek 11mb/s ovaj nvme 80mb/s poprilican skok.
Kupljen sa aliexpressa ali sam kupio onaj sa najvise preporuka koji sam video na youtube.
Ali s obzirom da si u prvom delu prve recenice rekao da je skoro sa svakim to pojava onda mi je uteha.
 
Aliexpress...sve si mi rek'o.
Sad mi je jasno zašto mu toliko pada brzina, lol.
Jeste takva pojava ali da 80 GB/s je baš malo...
 
Sa USB sam navikao,prebacivanje ide sporo ali sa nvme sam ocekivao da ce da leti. Ali dobro,u odnosu na hdd koji mu je prosek 11mb/s ovaj nvme 80mb/s poprilican skok.
Kupljen sa aliexpressa ali sam kupio onaj sa najvise preporuka koji sam video na youtube.
Ali s obzirom da si u prvom delu prve recenice rekao da je skoro sa svakim to pojava onda mi je uteha.
Pa napisi koji je, ili bar okaci screenshot ili link sa AliExpress-a, na Aliju ima svakakvih diskova.
 
Pada kad se radi sa sitnim fajlovima, ako pada sa fajlovima bilo kakve velicine onda si pogodio nekvalitetan NVMe.
 
Evo ga stari Samsung 850EVO nakon par meseci korišćenja kao sistemski disk.
CrystalDiskMark_20240312122657.png

Bolji nego AE NVMe:p
 
Solidigm™ P41 Plus Series 512GB kontroler Silicon Motion SM2269XT cena 40 evra za postarinom:

Screenshot 2024-03-13 235345.png

Nista specijalno ali moze da prodje.
 
valja li ovo sto123.jpg
 
Vecina SATA 3 2.5 SSD-ova i M.2 SATA imaju te brzine nema sta da se brnes , dok recimo NVME 3.0 ide oko 3000 maks 4000 mb a NVME 4.0 ide od 7000 do 10.000 mb.(Sve zavisi od SSD-a i kontolera).
 
KC 3000 1TB
2024-03-29 220029.jpg
 
Te brzine testiranja 1gb ne vrede nista, pustite kopiranje iso fajla od 4-5gb pa ce te znati realnu brzinu.
 
Ne stignem da snimim, ali jeste dosta manja brzina. Oko 4GB/s pokazuje
 
1711759843008.png
Pa naravno da će da uspore kada se pređe kapacitet keša ali pisanje/prebacivanje velikih fajlova je naj ređe, većina rada je sa čitanjem i pisanjem mnogo manjih fajlova a tu se onda najviše iskazuje Seek time.
Ovo su važnije brojke za OS većinu programa a te sudalekovećenego kod SATA
1711761222917.png
 
Poslednja izmena:
Za one koje zbunjujuje SOLIDIGM marka u pitanju su SK Hynix i Intel zajedno , za sada samo u Srbiji ima SOLIDIGM P41 Plus a kod madjara na kupujem prodajem ima i P44 PRO , kod madjara ima za 100 evra 2TB P41 Plus
 
Za one koje zbunjujuje SOLIDIGM marka u pitanju su SK Hynix i Intel zajedno , za sada samo u Srbiji ima SOLIDIGM P41 Plus a kod madjara na kupujem prodajem ima i P44 PRO , kod madjara ima za 100 evra 2TB P41 Plus
Preciznije, Intel prodao SSD biznis SK Hynix-u, a ovi napravili cerku kompaniju Solidigm.
 
Nazad
Vrh Dno