Šta je novo?

Promena provajdera a zadrzavanje e-mail adrese

NoviClan

Cenjen
Učlanjen(a)
14.01.2013
Poruke
12
Poena
155
Vec 10-ak godina imam e-mail adresu kod jednog beogradskog provajdera, koristeci preko njega prvo dial-up konekciju na internet a zatim i adsl uslugu, koja je jos uvek aktivna. Sada bih zeleo, po preporuci, da uzmem drugog provajdera koji u mom naselju ima dobar kablovski internet i da predjem na wireless u stanu. Interesuje me, posto mi je e-mail adresa koju imam kod tekuceg provajdera jako bitna, kako mogu da je zadrzim i koristim u buducnosti, a da mu sa druge strane otkazem koriscenje ADSL-a i vratim opremu (SAGEM) modem koji mi je dat na koriscenje. Dakle, ne zelim da izgubim e-mail adresu koju koristim, ali zelim da promenim provajdera koji je njen host. Da li se ona ukida otkazivanjem ugovora. Molim za savet i hvala unapred.
 
Razgovaraj sa provajderom, vidi da li gase mail nalog po raskidu ugovora, ako gase onda tesko da mozes da ga zadrzis i jedina opcija bi ti bila da pre gasenja posaljes mass mail svim svojim kontaktima da prelazis na novi mail.

Ukoliko taj stari provajder ne gasi mail po raskidu ugovora, mozes nastaviti da ga koristis ili da forwardujes da se svi pristigli mejlovi isporucuju i na novu mail adresu kod drugog provajdera.
 
Problem je sto mi je ta e-mail adresa koriscena za posao sa inostranstvom i postoji u kojekakvim poslovnim imenicima koji se redovno koriste, tako da bi obavestavanje postojecih kontakata samo delimicno koristilo ali ne bi resilo problem eventualnog gubitka e-mail adrese.
 
Uplati dial-up kod njih ako dozvoljavaju pristup mailu sa drugih provajdera.
 
Da, to je jedna od varijanti o kojoj sam razmisljao, s tim sto bih onda mejlove obradjivao preko webmail-a. Moram jos da proverim da li pristup webmailu omogucuju ako si na internetu preko domacih provajdera ili samo onih iz inostranstva.
 
Ako pricas o pttadsl-u, ja imam njihov mail iz doba dial-up-a, bio sam na adsl-u, a sada sam na drugom provajderu. Imam pristup webmail-u.
 
U svakom slucaju gledaj da se prebacujes polako na neku novu email adresu koja ne zavisi od provajdera.
 
Uplati dialup, otvori gmail nalog koji mozes podesis da proverava tvoj mail kod beotela. Sve sto stigne na taj mail, bice "uvuceno" u gmail. Vremenom, javi svojim kontaktima o promeni mail adrese. Npr, oni ti pisu na beotel, ti im odgovori i sa beotela i sa gmaila i naglasi informaciju o promeni adrese.
 
Beotel sigurno gasi pristup webmailu kada se raskine adsl ugovor koji je povezan sa tom adresom.
E sad, da li postoji varijanta da na osnovu naknadno uplaćenog dial-up pristupa omoguće nisam proveravao, jer mi nije bilo potrebno.
 
Hvala svima, videcu sta ce ispasti. Ne bi trebalo da ima prepreka da se vratim na dial-up, jer sta se desava ako se npr. selim i zelim da zato raskinem postojeci ADSL ugovor.
 
Beotel sigurno gasi pristup webmailu kada se raskine adsl ugovor koji je povezan sa tom adresom.
E sad, da li postoji varijanta da na osnovu naknadno uplaćenog dial-up pristupa omoguće nisam proveravao, jer mi nije bilo potrebno.

Od kad postoji Beotel, ne gasi se mail adresa. Ne trebaju ti čak ni dial up sati.
Tako je i sada, ali ne znači da će tako i ostati.
 
Potvrdjujem. Nisam na beotelu vec 3 godine, a mail adresa je ziva i zdrava.
 
Uplati im dial-up minimum i nemoj da trošiš i moraće da ti ostave mail. Ja imam uplaćeo kod ptt već jedno 7-8 godina 10 dinara i evo adresa živa i zdrava samo mora preko web-mail. Za svaki slučaj počni da prebacuješ sve na hotmail, gmail, ymail ili tako nešto. Ako su ti to ozbiljne poslovne veze pošalji im notifikacije o promeni pa proveravaj još neko vreme staru adresu. Više uopšte nema potrebe da vezuješ e-mail za provajdera, osobito našeg.
 
Nazad
Vrh Dno