Šta je novo?

Problemi sa Telekomovim ADSL-om

John Milton

Slavan
Učlanjen(a)
05.04.2007
Poruke
6
Poena
301
Otvorio sam ovu temu jer ne mogu da bauljam po temi o Telekomu na XXX strana. Nepregledno je. Dakle, kakve sve probleme imate sa Telekomovim ADSL-om? Koja su moguća rešenja? Osim raskida ugovora.

Ja ću svoje probleme da izložim:

1) Neretko mi se u večernjim časovima dešava da internet jednostavno ne radi. A i preko dana.
2) Kada se konektujem, ponekad kompjuteru treba i do 10 minuta da počne da prima podatke sa interneta.
3) Skorašnja glupost je najbolja. Nikako ne mogu da nateram uTorrent da skida brže od 18 Kb/s. BitComet i BitTornado rade sasvim korektno i postižem 25-28 Kb/s na 256/64 konekciji. Azureus ne koristim jer mi prijavljuje konflikt sa NOD32 antivirusom. Koristim samo privatne torent trekere.

Pitanje za znalce:

Koliko je komplikovano forvardovanje portova na ovom Huwei pis of šitu koji nam Telekom uvaljuje? Na port forvarding sajtu ima nekoliko MT882 modela. Koji od tih mi koristimo? Ima li neke razlike?
 
Posto vidim da se vecina problema svodi na famozno forvardovanje portova, evo u par koraka: :smash:

- kada sve radi, znaci povezano je mreznim kablom, ukucajte u browser 192.168.1.1 - u prozoru koji se pojavi --> username: admin pass: admin ..woohoo usli ste u Huawei :)

- sa leve strane opcija Basic iz nje odaberete DHCP -> i DHCP Settings -> stavite na none

- ostavite otvoreno to, a sada start --> control panel --> network conections -> tu idite na Properties mrezne kartice (desni klik na ikonicu pa "Properties" :))
U prozoru koji se pojavio oznacite Internet protocol TCP/IP -> pa klik na Properties, odmah ispod, desno

- ukljucite opciju Use the following IP adress, pa unesite:

IP adress: 192.168.1.5 (ne mora da bude 5, ali ne sme biti 1 ili 2)
Subnet mask: 255.255.255.0
Default gateway: 192.168.1.1

dole:
Preffered DNS server: 212.200.13.13
Alternate DNS server: 195.178.32.2

- idite na OK, pa ponovo OK

Vracamo se na Huawei

- isto pod Basic podesavanjima --> NAT
- vec je odabrano DMZ
-malo nize idite na add -> unesite 192.168.1.5 (znaci IP koji ste dodelili mreznoj kartici)
- potvrdite to, pa iz menija sa leve strane idite na Tools, odaberite Save & reboot. Idite u sredini na Save pa Submit, pa Reboot -> Submit

Kada se ponovo konektuje nakon reboota, spremni ste da vise ne postavljate pitanja zasto mi ne radi azureus, BitComet, emule i tako to.. :)

Sve sto dolazi ka vasem spolajsnjem IP-u sada se prosledjuje na IP koji se stavi U DMZ, znaci svi portovi za sve programe, igre itd, nema potrebe da znate za sta koji port sluzi, blabla..
 
Fala lepo, care. Sutra ću da se mlatim s tim, da ne zaserem nešto sada jer sam pospan.
 
a sve to moze, sa manje cimanja, kada se kompu dodeli javna IP sdresa,
ali tada nema rutiranja neta drugim racunarima,
tako sam ja kod mene podesio
ne znam kako to ide na Huawei pa ne mogu na pamet da pricam
 
Poslednja izmena:
ne bitno koji je ruter,
na svakom* mozes da podesis da imas janu IP adresu,
*svakom iole ozbiljnijem ruteru
 
Da ne otvaram drugu temu. Da li se i vama desava da kada podignete slusalicu ili vam zazvoni telefon, download odmah padne na nulu??? Upload nastavlja normalno.
Ne desava se stalno ali dovoljno cesto da nervira.

Pozdrav
 
Da ne otvaram drugu temu. Da li se i vama desava da kada podignete slusalicu ili vam zazvoni telefon, download odmah padne na nulu??? Upload nastavlja normalno.
Ne desava se stalno ali dovoljno cesto da nervira.

Pozdrav

ne,
mozda nisi spliter lepo povezao
 
Dobro je povezan, to se nije desavalo od samog pocetka. Mozda zadnjih mesec dana. U medjuvremenu nisam nista radio sa kablovima.
Ma ko zna sta ovi iz Telekoma rade...

Mozda ti se pokvario spliter?
 
Moram da priznam da imam iste ili slicne probleme kao i John Milton.

Hvala Lappy na pojasnjenju, pomaze ali opet postoje velike osilacije u skidanju sa Torrentom. Da li Telekom namerno gusi protok.Ako postoji mogucnost da ogranigavaju, verovatno postoji mogucnost bypassa.

Vidim da je dosta njih posetilo temu, pa bih zamolio one koji su iskusili isti ili slican problem da pomognu u resavanju nasih.
 
3) Skorašnja glupost je najbolja. Nikako ne mogu da nateram uTorrent da skida brže od 18 Kb/s.

Imao sam i ja ovaj problem pa sam uključio enkripciju i stavio upload na 7. Ti bi trebalo da staviš upload na 5 sa 256/64k konekcijom.

Evo kako je kod mene podešeno:
 

Prilozi

  • utorrent.png
    utorrent.png
    27.5 KB · Pregleda: 564
Da ne otvaram drugu temu. Da li se i vama desava da kada podignete slusalicu ili vam zazvoni telefon, download odmah padne na nulu??? Upload nastavlja normalno.
Ne desava se stalno ali dovoljno cesto da nervira.

Pozdrav

joooj, i meni se ovo dešava...

imam dva telefona u kući - bežični, koji je spojen/odvojen sa spliterom i "običan" koji je "normalno" spojen... e sad, kad download-ujem nešto sa neta i neko se javi na onaj "običan" telefon, download mi momentalno puca :wall:

edit :
a kad se javim na bežični telefon, sve normalno radi i ne puca download...

zamislite kako mi je kad zazvoni telefon, a na bežičnom prazna baterija...:cuss:
 
Poslednja izmena:
A da staviš mikrofilter na taj jedan koji je normalno spojen? Ima u netiksu za 230 dinara.
 
Ja isto imam problem što mi telefoni šušte jer nisam u mogućnosti da privežem adsl na prvi telefonski priključak (živim u kući na prvom spratu, a u prizemlju je prvi priključak) pa ću kupiti mikrofiltere za svaki telefon da ne bi šuštalo.
 
Kupite taj mikrofilter i stavite ga na glavni prekidac telefona u kuci i sve ce vam lepo raditi.Ja sam se isto zezao sa tim glupostima i otisao i kupio to cudo za glupih 200 dinara.Posle toga mi sve super radi.
 
Tamo gde ubacujes kablove svih telefona,stao mi mozak kako se to zove.
 
Ja sam prekjuce kupio jos 2 splitera jer su mi ukucani ladno prekinuli dl od 700 Mb@99% koji nije mogao da se nastavi...

Mnogo dobra stvar ovaj ADSL, a jos bolja portforwarding!
 
Da, ne sme se nijedan telefon vezivati bez splitera u kuci inace ADSL ima da vas zeza. Znaci, spliter pre svih ili po jedan za svaki telefon.
Bas tako. Od kako sam stavio mikrofilter na telefon koji inace nije imao sum (bez filtera) vise mi ne staje download kada zazvoni telefon.
 
Meni je bez splitera sa prikljucenim telefonima samo padao protok, a tek po podizanju slusalice kraj!
 
Isto oko 500-600m!
 
Još jedno pitanje oko forvardovanja portova. :crash:

Uradio sam sve kako je Lappy stavio u svom uputstvu, i internet radi. :d S tim što me opet karaju torent trekeri, jer me prijavljuju kao non-connectable. U čemu je fora? Mislim, nije da se nešto brinem oko sidovanja torenta, jer varam aploud kao nesvet na svim privatnim trekerima, ali me nervira što ljudi ne mogu da se povežu lepo na moj računar i skinu makar šačicu mizerije koju bih mogao da im udelim. Molim znalce za pomoć. Šta nedostaje u Lapijevom uputstvu?
 
Lapi je stavljao neki dns server, ja sam stavio da mi je dns server 192.68.1.1 i sve sljaka! Probaj da vratis sve na def, i da samo odradis portforwarding!.

Huawei Port Forward
 
Poslednja izmena:
prebacite ruter u pure brige mode tj da radi kao obican adsl modem pa se na njega kacite preko pppoe-a.. i prebacite adsl mode u g.dmt.. stabilnije i prze radi..
 
prebacite ruter u pure brige mode tj da radi kao obican adsl modem pa se na njega kacite preko pppoe-a.. i prebacite adsl mode u g.dmt.. stabilnije i prze radi..

Moze li neko da mi kaze kako se to radi? Prckao sam svuda po opcijama i nisam umeo da nadjem nista od toga. :wall:

EDIT: Ne treba. Nasao sam disk sa uputstvom. :) Konacno su mi portovi otvoreni.
 
Poslednja izmena:
Koristim Telekomov ADSL, modem mi radi u pure bridge modu i do sada sam se bez problema kacio na krstaricu.
A od danas mi izbacuje sledecu poruku:

Closing Link: [66.98.240.63] (Too many unknown connections from your IP)

a posle toga:


-hub.krstarica.com- *** Checking ident...
-
-hub.krstarica.com- *** Couldn't resolve your hostname; using your IP address instead
-
-hub.krstarica.com- *** No ident response; username prefixed with ~
-
-hub.krstarica.com- *** You are banned from PIK (Zabranjeno reklamiranje)

Ima li neku predstavu sta da radim !
Cuo sam da su ovaj problem imali useri sa kablovske da bi danas poceli i useri na ADSL-u da imaju ovaj problem !
 
Nazad
Vrh Dno