Šta je novo?

Problemi sa Telekomovim ADSL-om

Hmmm...meni na hg520 radi bez problema oko 6 meseci bez reseta...pre 4 dana sam se prijavio za IPTV i tada pocinju pucanja otprilike 2 puta dnevno...u modemu je promenjeno up 510-down 7999...jos nisam dobio IPTV...ima li ko takvih iskustava?

Preko godine imam ovaj modem i nije bilo restarta nikada,koristim ga 24/7...jer ima IPTV veze sa tim ili je koincidendcija?
 
huavej 520s radio super par meseci dok mu grom nije znanje dobijem drugi i evo mesec se patim zvao sam neznam ni koliko puta dok ovo smece jedan dan ne polupam!
 
Ajd' ne znam gde cu,pa cu ovde :)

Imam Telekomov ADSL (well,duh :d ) i na mom kompjuteru sve radi kako treba. Medjutim, kad sam povezao i cimerov komp, njemu nece. Ocita homepage Firefoxa i nece dalje.,ili eventualno ocita nesto pa opet zakuca. I stalno mu izbacuje neki error dok je u browseru (ono send/dont send)...Zna li neko u cemu je problem?
 
Poslednja izmena:
da li je iko imao problema sa wireless signalom preko modema hg520s? radi 10 minuta pa 15 ne radi i sve tako.... ne reaguje, jednostavno ne moze nijedan sajt da otvori... a pise da je signal izuzetan i da je konektovan naravno.... kada prikljucim preko kabla sve shljaka kako treba... zna li neko sta moze biti problem?
 
Ajd' ne znam gde cu,pa cu ovde :)

Imam Telekomov ADSL (well,duh :d ) i na mom kompjuteru sve radi kako treba. Medjutim, kad sam povezao i cimerov komp, njemu nece. Ocita homepage Firefoxa i nece dalje.,ili eventualno ocita nesto pa opet zakuca. I stalno mu izbacuje neki error dok je u browseru (ono send/dont send)...Zna li neko u cemu je problem?

Virusi! Mozda da probate sa svezim sistemom? Mozete cisto probe radi, ako imate pri ruci, probati da boot-ujete racunar sa ubuntu cd-om i ako net radi OK znate sta vam sleduje ;)
 
evo ja samo da javim da su u Novom Sadu promenili plocu i vise nemam problem pucanja (rekonektovanja) veze na svakih 40-60 minuta.

veza mi traje stabilno vec preko 2 sata :D

napokon.
 
Kada sam poceo da koristim Telekom ADSL uzeo sam 8mbps paket i sve je ok radilo, u fullu sto bi rekli. Posle par meseci i napunjenog HDD-a resim se da se vratim na normalne pakete tipa 2 i 4mbps i tak sam obicno i obitavao na tim brzinama.
Medjutim, kada sam pre mesec dana zvao da mi povecaju na 8mbps, rece mi na 9813 da je max brzina za Vasu opremu 6mbps. WTF?!
Ajde OK, rekoh sebi verovatno je nesto utripovala gadno i rekoh joj neka bude onda 6mbps da ne bi ulazio u dalju pogubnu pricu.
A u sebi mislim, ma povecacu sledeci mesec preko net zahteva i cao.
Proslo mesec dana, probam danas da povecam sa 6 na 8, kad ono ispisa:
"Vec posedujete max brzinu koja se na vašoj opremi moze realizovati."
LOL, ali vec je radilo na 8 i to prosle godine!!
 
Poslednja izmena:
Kada sam poceo da koristim Telekom ADSL uzeo sam 8mbps paket i sve je ok radilo, u fullu sto bi rekli. Posle par meseci i napunjenog HDD-a resim se da se vratim na normalne pakete tipa 2 i 4mbps i tak sam obicno i obitavao na tim brzinama.
Medjutim, kada sam pre mesec dana zvao da mi povecaju na 8mbps, rece mi na 9813 da je max brzina za Vasu opremu 6mbps. WTF?!
Ajde OK, rekoh sebi verovatno je nesto utripovala gadno i rekoh joj neka bude onda 6mbps da ne bi ulazio u dalju pogubnu pricu.
A u sebi mislim, ma povecacu sledeci mesec preko net zahteva i cao.
Proslo mesec dana, probam danas da povecam sa 6 na 8, kad ono ispisa:
"Vec posedujete max brzinu koja se na vašoj opremi moze realizovati."
LOL, ali vec je radilo na 8 i to prosle godine!!

Mozda su ''strucnjaci'' Telekoma u medjuvremenu nesto brckali po centrali pa sada stvarno vise ne moze da gura tu brzinu, sto me od njih uopste ne cudi.
 
Nazad
Vrh Dno