Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Da, liči da je neki od ledova crkao.

Tu će ti svako zameniti ekran jer nisu preterano skupi i već od 40e kreću polovni, novi iznad 60-70e. Popravka je cimanje i po i ne znam kada sam poslednji put nekoga video da želi da se igra sa time jer je šansa da ne vratiš sve i nešto oštetiš realna.
 
Da, liči da je neki od ledova crkao.

Tu će ti svako zameniti ekran jer nisu preterano skupi i već od 40e kreću polovni, novi iznad 60-70e. Popravka je cimanje i po i ne znam kada sam poslednji put nekoga video da želi da se igra sa time jer je šansa da ne vratiš sve i nešto oštetiš realna.
Gde naci polovan...relano bih prodao laptop svakakomi je visak
 
KP, kao i za 90% stvari ovih dana. :)

Samo vidi koji je tačno ekran, zbog rezolucije i konektora da znaš šta ti je činiti.
 
Kucaj na kupujem prodajem X541U panel ima za 60 evra verovatno sa ugradnjom oko 10.000 dinara maks 100 evra.
 
Imam problem na youtube klipovima mi pokazuje crticu koja treperi kao da hoću da kucam nešto na tastaturi nije samo na youtube i na sajtovima dok surfujem , sumnjam da mi nije neki taster na tastaturi u blokadi

Capture.PNG
 
Kako uspevate da se izborite sa flekama/ogrebotinama koje ostaju na ekranu od dodira ekrana i tastature?

Ima li neko iskustva za protectorima ili krpicama koje se stavljaju izmedju tastature i ekrana kada se laptop zatvara?
 
Kako uspevate da se izborite sa flekama/ogrebotinama koje ostaju na ekranu od dodira ekrana i tastature?

Ima li neko iskustva za protectorima ili krpicama koje se stavljaju izmedju tastature i ekrana kada se laptop zatvara?
I mene ovo zanima, da li postoji neka opcija poliranja ekrana laptopova?
 
Imam problem na youtube klipovima mi pokazuje crticu koja treperi kao da hoću da kucam nešto na tastaturi nije samo na youtube i na sajtovima dok surfujem , sumnjam da mi nije neki taster na tastaturi u blokadi

Pogledajte prilog 368504
Resim ti al dugujees kafu :cool:
Salim se. To ti je caret browsing, pali se I gasi na f7. Poludeo sam dok nisam provalio, a pitao sam i par programera, nisu znali.
 
Šta se desi kada pritisnes f7? Dakle, f7, a ne funkciju laptopa. Ako ti je naopako onda fn i f7. Jel dobijes dva kursora?
 
Poslednja izmena:
Kako uspevate da se izborite sa flekama/ogrebotinama koje ostaju na ekranu od dodira ekrana i tastature?

Ima li neko iskustva za protectorima ili krpicama koje se stavljaju izmedju tastature i ekrana kada se laptop zatvara?
Zar nisi dobio filcani podmetač uz laptop?
Ako nisi, stavi neku tanju krpu preko tastature.
Ja to ne koristim - nisam imao potrebe. Na par laptopova se na ugašenom ekranu nazirao otisak od trackpointa, ali se u radu nije ništa videlo.
Pozdrav
 
Ekipo prije par mjeseci ovdje sam se pozalio na problem u vezi restartovanja laptopa u odredjenim uslovima (Lenovo 5500u, 8gb ram-a). Prije par dana provalim da u best power efficiency modu funkcioniše sve kako treba (i na punjaču) a i dalje podiže takt procesora u igrama ili programima kao i ranije, pa nema razlike u performansama. Pod garancijom je pa ne znam da li da ga nosim. Moje pitanje je da li ovo naginje na hardverski problem ? Hvala
 
Dell N5010 iz 2010 posustaje. U 80% slucajeva se ne pali uz 3 beep-a i crnim ekranom, ali kada se upali radi sasvim normalno.
Za beep code kaze:
chipset Error (North and South bridge error, DMA/IMR/Timer error)
Time-Of-Day Clock test failure
Gate A20 failure
Super I/O chip failure
Keyboard controller test failure
Pokusao sam da zamenim CMOS bateriju, jer to jedino mogu (a cini mi se da mozda ima veze sa Time-Of-Day Clock test failure). Prvo paljenje nakon vadjenja i vracanja baterije prolazi bez problema. Restarti su do sada prolazili bez problema, medjutim kada se skroz ugasi pa upali onda dolazimo do onih problema gore.
Kada je uspesno pokrenut, usao sam u onaj Dell built-in diagnostic, jedino je izbacio error vezan za LCD kabel 2000-0413, mozda zato sto je menjan LCD ekran... Ali ekran bi trebalo da radi i da ne predstavlja problem za ovo?
Jel ima neko iskustva?
 
Je l' ima neintegrisanu grafiku? Ako da, liči mi na glavnog sumnjivca. Kreće da umire i ako imaš bitne podatke na njemu, backup ti ne gine. Može se naravno i posle povaditi sve, ali bolje dok radi i dok imaš pristup.
 
Nema, samo integrusu sa 370M procesora.
 
Interesantan "workaround" - posto je baterija odavno kaputt, kada ga skinem sa punjaca na par sekundi i ponovo povezem, onda normalno startuje. Laptop nije moj vec od prijatelja, pa ne mogu da puno eksperimentisem, reci cu im kako da ga "ubede" od sad.
 
Super IO (to je onaj veliki kockasti čip) onda umire ili nešto sa dovodom struje do njega. On je mahom zadužen za te kombinacije koje spominješ.
 
Kupio sam polovan laptop i primetih ove bele fleke, pa sam se istraumatizirao, hoce li ovo ostat ili vremenom se pogorsavati i od cega je?
 

Prilozi

  • 20230130_191059.jpg
    20230130_191059.jpg
    108.9 KB · Pregleda: 39
  • 20230130_191010.jpg
    20230130_191010.jpg
    111.5 KB · Pregleda: 49
Ал су досадни са 11-ицом,може ли се искључити овај reminder?
 

Prilozi

  • 20230202_203210.jpg
    20230202_203210.jpg
    231.2 KB · Pregleda: 29
  • 20230202_203230.jpg
    20230202_203230.jpg
    156.6 KB · Pregleda: 24
Mislim da je u jednoj poruci postojao izbor da odlozim 30 dana,i vise nema.
 
Takozvani duhovi, desava se na ekranima cesto bez nekog posebnog razloga, nije fizicko ostecenje sigurno, ne siri se vremenom uglavnom.
Screen ghosting?
Ali to je ovo:
Meni ovo lici hmm da je neko jace pritisnuo prstom na ekran, ja imam isto ovo na mobiteli doduse manja tacka ali ja po mobitelu znam da lupim po ekrani kad nema odziva (od bijesa).
 
Kako uspevate da se izborite sa flekama/ogrebotinama koje ostaju na ekranu od dodira ekrana i tastature?
Бришем са крпом.
Ima li neko iskustva za protectorima ili krpicama koje se stavljaju izmedju tastature i ekrana kada se laptop zatvara?
Поучен искуством људи са Reddita, чувам оригиналну крпицу која је између екрана и тастатуре.
 
Nisam vise siguran da tragovi od tastature mogu da se skinu sa ekrana...

Pre neki dan je stigla mikrofiber krpica sa Alija koja se stavlja izmedju tastature i ekrana. Nadam se da je ta problematika ovim zatvorena. :)
 
Nisam vise siguran da tragovi od tastature mogu da se skinu sa ekrana...

Pre neki dan je stigla mikrofiber krpica sa Alija koja se stavlja izmedju tastature i ekrana. Nadam se da je ta problematika ovim zatvorena. :)
Може линк за крпицу, ја поручио неку а стигла за мањи лаптоп. И да ли постоје неке "гаће" за лаптоп? Кад га носим у ранцу да га обмотам.
 
Primetio sam u firmi da ljudi koji prepune laptop ranac, uvek imaju tragove tastature, ne skida se krpama.
 
Nazad
Vrh Dno