Šta je novo?

Problem sa TransferWise-om

InsaneDark

Zapažen
Učlanjen(a)
12.02.2022
Poruke
1
Poena
21
Pozdrav, imam problem sa TransferWiseom ne mogu podici novac. Probao sam da posaljem novac na moj racun u Mobi banci i novac je stigao, ali oni traze strani dokument (strani pasos, viza...) da bi verifikovao priliv, a ja nemam nista od toga. Razmisljam da otvorim racun u drugoj banci ali ne znam da li ce isto traziti. Da li je isti slucaj i u drugin bankama i da li postoji neki drugi nacin da podignem novac sa TransferWisea?
Problem je sto oni imaju opciju slanja samo preko IBAN i SWIFT koda.
 
Sve banke će ti praviti problem jer (Transfer)Wise račun se vodi na tvoje ime, pa kada prebaciš novac u Srbiju u banci to vide kao da pokušavaš sa deviznog računa u inostranstvu da prebaciš novac na devizni račun u Srbiji, zbog toga traže dokaz o boravištu u inostranstvu jer je rezidentima Srbije zabranjeno da imaju račune u bankama u inostranstvu (iako je Wise EMI ali naše banke vole da tumače zakone na svoju ruku).

Rešenje je da prebaciš novac na račun u banci u Srbiji nekog člana porodice, u tom slučaju mislim da ne bi uopšte ni trebali da traže izjavu jer uplata stiže od fizičkog lica. Drugo rešenje je da vadiš novac preko kriptovaluta tako što ćeš otvoriti račun na Bankera, prebaciti novac sa Wise na Bankera a sa Bankera na Bitstamp. Zatim možeš da kupiš kripto na Bitstamp, povučeš na novčanik u Srbiji i prodaš kripto u Srbiji. Sa poreskog aspekta su tu napogodniji stablecoini jer ne moraš ništa da prijavljuješ poreskoj upravi ako ih prodaš bez provizije, jer ne ostvaruješ kapitalni dobitak niti gubitak.
 
Nazad
Vrh Dno