Šta je novo?

Problem sa Temperaturom

Lakishaa

Poznat
Učlanjen(a)
07.11.2021
Poruke
121
Poena
40
E ovako , imam jedan problem koji mi traje vec 4 meseca od kako sam uzeo ovaj racunar , naime , temperature za procesor i graficku su u idle nekih 30-40 stepeni , dok sam na chromu temperatura je oko 45 max , dok igram pes 2017 temperatura graficke je 60-70 stepeni , dok je dok procesora 50-60 max , graficka mi je gtx 550 ti , a procesor i5 2300. Sada gledam i mislim da su u redu te temperature , ali temperatura maticne je oko 65 - 70 stepeni kad igram igrice , a kad ne igram ona je oko 30-35 , nosio sam racunar dok jednog coveka i kaze da nemam senzor koji meri temperaturu na maticnoj , i da to tako stoji , ali posto na maticnoj imam onaj North Bridge koji nema onaj kao pasivni hladnjak , i kad pipnem onaj metal ne mogu prst drzati ni 2 sec koliko je vrelo , sad me zanima da li je to tako fabricki posto je maticna Fijutsu D3062-B1
 
Tako je pravljeno jer je taj Fujitsu brend računar pravljen kao office mašina za mala i srednja opterećenja, pa tako 3 do 4 godine u vr' glave i aj na reciklažu (ili u Srbiju). 65-70C nije strašna temperatura (ako je istinita).

Ako hoćeš da spustiš temperaturu, termalni lepak ili traka i alu/bakarni hladnjak i biće spuštena. Samo pripazi pošto je sam čip blizu pci-e slotu, da li grafika zaklanja isti. Ako zaklanja, tražiš/montiraš neki tanak hladnjak.
 
Inked50116e58ca2007.83398410_LI.jpgE posto na maticnoj nemam nigde da usrafim taj aktivni hladnjak , da uzmem kako ti kazes tu termalnu traku i da preko nje stavim hladnjak ?
jer ja taj deo sto sam ti na slici zaokruzio je isto kao kod mene na maticnoj nema nikakav hladnjak na nb i ja pipnem taj metalni deo dok igram igrice , pa prst ne mogu drzati ni 2 sec tu , a za temperaturu maticne ne znam da li je 65-70 , tako pise u speccy , posto mi covek kaze da nema senzor za maticnu da meri temperaturu
 
P.S i jos nesto , takodje kad igram pes , meni u nekim delovima spadne fps , uglavnom mi fps spadne kad dam gol i kad se promeni cut-scena , kad igraci slave , posto fps gledam preko msi-afterburner , pise mi gore u cosku 60 slicica , dok negde padne na 30- pa se vrati posle 2 sec na 60 i tako stalno u nekim delovima radi , ne znam da li je i to problem jer mi hard disk radi na 40 helta , da li da uzmem ssd za to ?
 
E posto na maticnoj nemam nigde da usrafim taj aktivni hladnjak , da uzmem kako ti kazes tu termalnu traku i da preko nje stavim hladnjak ?
jer ja taj deo sto sam ti na slici zaokruzio je isto kao kod mene na maticnoj nema nikakav hladnjak na nb i ja pipnem taj metalni deo dok igram igrice , pa prst ne mogu drzati ni 2 sec tu , a za temperaturu maticne ne znam da li je 65-70 , tako pise u speccy , posto mi covek kaze da nema senzor za maticnu da meri temperaturu

Boldovano, da. Ali ću da kažem još jednom, 70C nije problem za čipset. A i kad staviš prst na to, sigurno ima preko 70C jer "prženje" kreće negde na 60-ak C ako se ne varam.
Bukvalno i da staviš najbuđavije parče aluminijuma na to spustio bi temperature očas posla.

P.S i jos nesto , takodje kad igram pes , meni u nekim delovima spadne fps , uglavnom mi fps spadne kad dam gol i kad se promeni cut-scena , kad igraci slave , posto fps gledam preko msi-afterburner , pise mi gore u cosku 60 slicica , dok negde padne na 30- pa se vrati posle 2 sec na 60 i tako stalno u nekim delovima radi , ne znam da li je i to problem jer mi hard disk radi na 40 helta , da li da uzmem ssd za to ?

Do igre, do diska, do operativnog sistema, do drajvera... PES je poslednjih godina šuntav, tako da me ne bi čudilo da engine tako radi. Svakako će ti neko ko igra (iole redovno) potvrditi je l' do igre.
 
E ovako , ne znam da li je ovo uopste problem , ali skinuo sam Aida64 da vidim temperaturu kompa , i imam sta da vidim sledece . Dok Radim u SolidWorks 2017 , program za modeliranje inace , temperatura je sledeca:image_2021-11-25_214334.png
Takodje , ovde gde pise CPU Package temperatura je isla do 60c sad da pitam da li je to OK Temperatura jel Imam obican STOCK intelov kuler a spec kompa su:
Intel i5 2300 2.80ghz
Nvidia GTX 550 ti graficka
Maticna : Fijutsu D3062-B1 (( takodje , ova maticna nema hladnjak na severni most i ne mogu nista da ugradim tako da je temperatura malo veca za PCH diode , ali ne ide preko 70c))
SSD DISK: 120gb
Ram: 8GB
Jel ovo OK ili da se brinem ? takodje dok cepam PES 2017 temperatura procesora ne prelazi 63
 
сите е ОК. не бери гајле.
 
Kad sam igrao gta v na komp, temperatura mi je bila 75 do 80c pa sam ga izbrisao za svaki slucaj, ne znam da li je u biosu namesteno fan speed na automatik
 
Ma sve je super, samo furaj.
 
Kad sam igrao gta v na komp, temperatura mi je bila 75 do 80c pa sam ga izbrisao za svaki slucaj, ne znam da li je u biosu namesteno fan speed na automatik
Giljaj, bre, ako se pregreva počeće da trotluje ili da se sam gasi, primetićeš momentalno da nešto nije u redu. Procesor se gasi sam kada se pregreje, dakle, ako sve radi znači da je sve manje-više u redu. Furaj i ne brini.
Dešava se i da programi pogrešno čitaju temperature.
 
Da, ali tada je bio vruc onaj bakarni deo kad sam pipnuo tako da su ocitavanja tacna
 
E ovako , gledao sam nesto na yt u HD rezoluciji , i ajde reko da upalim Aidu da vidim temperaturu cisto onako , i imam sta da vidim:
i takodje , u sobi mi je bas toplo , da li opet moze biti problem jer bas su velike temperature racunara
Intel i5 2300 2.80 ghz
FUJITSU D3062-B1 maticna
image_2021-11-27_173927.png
 
Problem je u temperaturi , zasto je ovoliko visoka? po mojoj proceni ne bih trebala biti ovoliko visoka , sad gledam da li je zbog vrucine u sobi jer imam stock kuler , takodje moze i biti nesto drugo problem , jer moja maticna NEMA onaj Hladnjak na NB chipsetu ili Severnom mostu kako kome lakse da kaze opet 69C za taj Chipset nije malo , moze jednostavno da crkne maticna , a i procesor mi je na 70c bio , nisam igrao igrice ili slicno , jednostavno sam pustio muziku na PC , a temperatura 70c za skoro sve , osim graficke ...
 
Uključi klimu :)
Ozbiljno, ništa staršno
 
Tri teme spojene u jednu. @Lakishaa ne otvaraj novu temu svakog dana, nego koristi temu koju si već otvorio u vezi sa istom tematikom.
 
Nazad
Vrh Dno