Šta je novo?

Problem sa pregrejavanjem procesora

Najveci problem je sto me mrzi da se cimam, da odnesem na reklamaciju, vec je bio jednom. Drugi problem je cekanje, bez racunara bih bio sigurno 4-5 dana, a u slucaju da prihvate reklamaciju pa da menjaju plocu itd tu bi tek cekao 10-15 dana.

Razmisljam se da prezalim pare i probam da ga oladim kulerom pa u krajnjoj liniji da ga przim dok ne crkne ponovo :D
 
najbolje nazovi gigabayte servis,vidi ko je uvoznik pa nazovi njihov servis oni će ti reći šta da radiš,nije njima u interesu da crkavaju komponente,i oni te komponente dalje reklamiraju i šalju proizvođač ili ako ne budeš zadovoljan njihovim odgovorom
stavi kuler pozadi skinućet ti nešto temperatur i prži boli te uvo imaš garanciju,ako je crko jedan zbog garancije crknuće i drugi,onda će ti odmah zameniti i ploču i procesor....
 
Imao si sreće da ti zamene jedan CPU, čisto sumnjam da će i drugi. Mrdni zadnjicu! :-devil-:
 
najbolje nazovi gigabayte servis,vidi ko je uvoznik pa nazovi njihov servis oni će ti reći šta da radiš,nije njima u interesu da crkavaju komponente,i oni te komponente dalje reklamiraju i šalju proizvođač ili ako ne budeš zadovoljan njihovim odgovorom
stavi kuler pozadi skinućet ti nešto temperatur i prži boli te uvo imaš garanciju,ako je crko jedan zbog garancije crknuće i drugi,onda će ti odmah zameniti i ploču i procesor....

Pre bih zameni ovaj box i udario ventilator da bije pravo u plocu.

Ne uspevam da nadjem br gigabajt servisa, videh samo opciju da posaljem mail za podrsku.
 
vidi nalepnicu na kutiji ko je uvoznik ploče, kucaj u google (ime uvoznika) -servis....
 
Da se i ja ukljucim u ovu temu sastavio novu konfiguraciju i to procesor AMD Athlon 760k x4 Gigabytova ploca F2A55M-DS2 cini mi se da i ja imam visoke temperature procesora ali i cini mi se da svakojaki programi za citanje temperature svasta lupaju. Ustelovao sam da mi javi BIOS kad prede 70 stepeni to mi se dogodilo u par navrata naj tacnije mi se cini cita program Easy Tune 6 kad tu dode do 70 stepeni javi se bios ili program CPUID HWMonitor i to kao TMPIN2. Da pitam dali su ove temperature normalne? Stavio sam jedan ventilator da duva direktno na procesor od 120mm i ima jedan od 80mm sto izvlaci vazduh na zadnjem delu kucista. Prilozicu neke fotografije sto sam slikao da vidite kakve su temperature.

ovo je u biosu:10354881_797757150256625_49148540466630340_n.jpg10336699_797756986923308_3456331889618637104_n.jpg
ovo je kad se nista neradi:Bez naslova.jpg
ovo je kad se optereti:1.png
2.jpg
 
Najbolje bi bilo da pustis taj WatchDogs ili neki burn in test kao sto je prime95 i da opipas podnozje hladnjaka koliko mozes i iza cpu-a sa druge strane ploce, ako je stvarno 80c to bi trebalo da bude vrelo svuda na ploci oko cpu-a i ispod njega, cisto sumnjam da je toliko mada ta igra mnogo forsira cpu ne bi me cudilo... Ako je samo mlako, onda nije strasno, samo senzori varaju, moze update biosa da resi problem, ali ja bi svakako stavio neki bolji kuler, ako ti je box trenutno....
 
Box kuler je, kad igram WatchDogs jedno 2 sata hoce da se upali alarm mozda jednom i to na sekundu i prestane a tu je ustelovano na 70 stepeni u biosu a pipkao sam kuler jos pre nego ubacio ovaj ventilator od 120 mm pa mi se cinilo da nije toliko vruce.Meni se cini da senzori zezaju ali nisam siguran.
 
U svakom slucaju, uzeo bi da sam na tvom mestu jedan bolji kuler, 212EVO je idealan sto se tice cene i performanse a moze da ti posluzi "eventualno" i za neki jaci cpu, deluje ipak da su senzori malo netacni, ortaku se npr A8 5600k glatko greje preko 60-65c na najjeftinijoj MSI ploci, ne bi se opterecivao toliko tacnoscu senzora, nego bi uzeo bolje hladjenje, a garancija ti je tu u svakom slucaju, pretpostavljam... Interesantna je stvar da i dan danas dolaze ploce sa lose kalibrisanim senzorima, jos pre 10-15 godina je to postojalo ali ipak su tad tek poceli da se ugradjuju senzori pa nije ni cudo, ali danas mi je stvarno neshvatljivo tako nesto...
 
Poslednja izmena:
Box kuler je, kad igram WatchDogs jedno 2 sata hoce da se upali alarm mozda jednom i to na sekundu i prestane a tu je ustelovano na 70 stepeni u biosu a pipkao sam kuler jos pre nego ubacio ovaj ventilator od 120 mm pa mi se cinilo da nije toliko vruce.Meni se cini da senzori zezaju ali nisam siguran.

Dobre su temperature i jos na box:p kuleru . Easy Tune 6 za hw pracenje je odlican , hw info , speccy otkaci jer zna da zabrljavi.
 
OK i mislio sam neko bolje hladenje da uzmem dali bi pomoglo recimo nesto ovako:http://www.itsvet.com/proizvod/lc-power-cosmo-cool-lc-cc-100/comp_comp_cooler/204/1782
http://www.itsvet.com/proizvod/lc-power-cosmo-cool-lc-cc-97/comp_comp_cooler/204/1779
Ove kulere sam mislio posto one nemaju sa zadnje strane maticne da se kace jer ako uzmem neke vece moracu da vadim maticnu iz kucista a tu bas nesto nisam vest da nesto nezeznem.
Sad sam igrao WatchDogs oko 1 sat temperatura je dosla do 68 stepeni.
 
Definitivno bolji kuler, ohladice ga i taj lc power verovatno 5c manje od box-a ali ipak bi bilo bolje neko resenje sa 12cm ventom i mogucnost push-pull 2x12 (onda si miran, mozes i oc da radis a i da stavis neki jaci cpu ispod njega...), nije toliko strasno ako mora ploca da se skida, cak i ako uopste nemas iskustva imas toliko tutoriala na tube da mislim da je nemoguce pogresiti, gledaj samo da pastu naneses ravnomerno i pedantno... Do 65c i da se tolerise, ali preko toga..., tako da pod hitno uzmi neko novo hladjenje...
 
Za zagrejanost CPU-a, gledaj CPU 0 u HWinfo ili AMD Overdrive. Sve ostalo zanemari.

155jszp.png


Kao što se vidi, vrednosti su u suprotnosti, ali ista dužina. Pa, kako ko voli. :D


Koliko vidim, najveća vrednost ti je 38,1 tako da imaš prilično prostora do termalne margine, ako je ona 70. (proveri u AMD Overdrive-u) Ukratko, ne brini.

Kada se pređe termalna margina, CPU će početi da throttle-uje.
 
Poslednja izmena:
Hajde da osvezimo temu :) obzirom da nas ceka novi manager, fifa, nba, pes :)

Dajte savete, prvo bih stavio ventilator da duva direktno u plocu i procesor i jedan da odvodi vazduh pozadi. Predlozite nekra resenja kojima mislite da su dobra, a ne preterano skupa. Takodje veoma bitna stvar je da ventilatori ne budu bucni, jer me to jako iritira.
 
Zasto bi to radio sada, proslo leto, a dolazi hladnije vreme?

Kakve su ti sada temperature procesora i graficke?

Ljudi su ti ovde vec sve predloge napisali...
 
Poslednja izmena:
Gde to gledaš?
 
Imam mali problem

i5-4590 procesor, stock cooler - dešava mi se da se kompjuter resetuje sam od sebe i to u 99% slučajeva kad je skoro pa idle (tipa, browseujem po folderima)

gledao sam na SpeedFan, piše da je temperatura u "idle" oko 40, probao sam preko Prime95 blend test i tada temperatura ide do 82

Ima neko ideju šta je u pitanju?

Još par informacija:
napajanje: LC Power mATX 380W
GPU: integrisana
SSD (840 evo + Barracuda 3TB)
 
Moze biti svasta ,
1. drajver intel- skini sa intle sajta novi drajver i resavas sve ,
2. lose konfigurisana memorija na ploci .
 
Koju maticnu plocu imas? Jesi probao update BIOS-a?
 
MSI H97M-Eco, probaću sad updejt drajvera.

A memorija, imam 4 x 4GB Patriot na 1600
 
AU 16 GB :) ram izvadi pa konfigurisi prvo 2 i 4 , pa 1 i 3 slot .
 
Mah, treba mi za audio produkciju, pa da se ne baci :D

OK, uradiću to večeras pa javljam da li se nešto popravilo - inače probao sam updejt drajvera i ništa nije pomoglo, ako ništa updejtovao sam BIOS na poslednju verziju :)
 
Onda probaj i neko drugo napajanje. Nikad se ne zna.
 
@Wladymeer
Kod haswell-a ne treba kao kod prethodnika (Ivy, SB ) da se popunjava 2 i 4 slot pa onda 1 i 3 za memoriju, mozes kako hoces, takodje kada imas sve slotove popunjene sa memorjiom ( narocito na losijim plocama) trebalo bi malo dodati napona za trunku iznad deklarisanog ( ako je 1.65 staviti 1.66 ili 1.67 zavisi od koraka u biosu). Ako sumnjas na memoriju treba da provrtis hyper pi 32m na svim jezgrima i ako to prodje bez greske najverovatnije memorija nije problem.
 
ne sumnjam na memoriju - problem je sto je sve novo osim kucista i napajanja. a sad kad provrtim film desilo mi se 2-3 puta kad upalim winamp da se posle pola sata resetuje komp i to samo kad je winamp upaljen.

Bas mi nije jasno sta se desava, ko da sam ga izbaksuzirao, otkako sam napisao danas mi se 5-6 puta resetovao :)
 
Proveri pastu promeni,moze biti dosta izazivaca za pregrevanje,ali takodje i za restart racunara,pogledaj na ploci da li su svi kondezatori normalni i da li nema neki da se slucajno naduvao?
 
Proveri pastu promeni,moze biti dosta izazivaca za pregrevanje,ali takodje i za restart racunara,pogledaj na ploci da li su svi kondezatori normalni i da li nema neki da se slucajno naduvao?


Provereno je sve to u servisu jos kad je crko procesor, ali je nastavljeno... dobio sam preporuk uda ugradim dodatne kulere. Kako da znam da li je neki kuler bucan i koliko, ne podnosim buku.
 
@wladymeer to mi ne lici na memorije, jeste veca temperatura
procesora ali ne bi dobio reset od toga.
Kada si vrteo prime nije bilo restarta? a u idle ga ima?
To je 90% napajanje, proveri napone i probaj sa nekim proverenim.
 
Vrh Dno