Šta je novo?

Problem sa pločom Asrock Q1900-ITX

Nabukodonosor

Čuven
Učlanjen(a)
10.12.2003
Poruke
5,627
Poena
815
Pozdrav svima. Kupio sam polovnu plocu iz naslova. Prikacim je, ali nece da se podigne. Da budem precizniji, napajanje svetli, ventilator od kucista radi, ali npr. lan port uopste ne svetli, usb predajnik za tastaturu ne svetli, hard disk se ne pali i lampica monitora treperi. U ovu plocu ide DDR3 memorija za laptop. Probao sam 3 razlicite memorije iz svoja 2 laptopa, znaci rade 100%. Probao sam samo jednu u prvi slot, probao sam obe u isto vreme. Probao sam i drugo napajanje, takodje ispravno. Probao sam i novu bateriju za bios, takodje sam uradio i clear cmos. I vise nemam ideja. Jel ima neko ideju sta moze da bude problem?
 
Hteo sam da predložim da probaš sa drugim napajanjem, ali vidim da si to već uradio. Pokrio si takoreći sve što se može probati i verovatno je sama ploča neispravna.
 
Ako si kupio na KP ili ovde, postavi link da vidimo ko je prodavac, kako bi ga izbegli u širokom luku.
 
Decko je korektan, tako da necu to da radim. Ima skoro 200 pozitivnih ocena bez negativnih. Vec mi je ponudio da mi vrati pare, tako da to nije problem. Veci mi je problem sto mi je ova ploca bila idealna, i sto ne mogu vise nigde da je kupim.
 
Ok, sad sam pogledao KP i mislim da sam ga našao.
Ako je spreman da ti vrati pare, onda je okay, verovatno je ni on nije probao pre nego što je oglasio.
 
Nego, jesi li pitao nekoga ko donosi iz HU da li može da ti dobavi AsRock Q1900B-ITX?
Nisam gledao u čemu je razlika, ali ne verujem da je neka bitna.
Jedino što je razlika u ceni x2, ali je ipak novo vs. staro.
 
Ne bi bila problem cena, koliko je problem sto mi trebaju 4 sata slota a ta ima 2. A 4 su mi neophodna. Gledao sam jos neke J1900 ploce sa pasivnim hladjenjem, ali ova je cini mi se jedina koja mi odgovara a da je mogla da se nabavi. Ostale mini-itx ploce uglavnom imaju 2 sata slota.
 
Cini mi se da je malo poskupa. :D Plus koliko vidim nema kod nas da se nabavi.
 
Da, Supermicro je uvek bio skup i kod nas nenabavljiv :D
ITX pasivna embedded sa 4 SATA3 porta nije baš laka za naći, u pravu si, taj AsRock je možda i jedina koja može da se nađe (ako uopšte i može da se nađe), za neke pristojne novce.
 
Kakav bedak kod mene,uzmem skoro istu ploču samo j1900DC-ITX,znači napaja se externim napajanjem 12-19v,prikačim hard i crkne,pišti kad se skine memorija ali dalje ništa.Pre toga sa ssd-om normalno radila.Youtube bez problema pušta 1080p.Šteta...
 
Ne,crkla ploča zbog harda,nikada do sada mi se to nije desilo,niti bi mi palo na pamet da može da se desi,ali eto.Hard je naravno ispravan.
 
Nazad
Vrh Dno