Šta je novo?

Problem sa plaćanjem na Epic-u

BitrAtE

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
24.08.2003
Poruke
4,925
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 7800X3D @ DeepCool LT520 WH
Matična ploča
Gigabyte B650M AORUS ELITE AX
RAM
32GB Kingston FURY Renegade DDR5 RGB DDR5-6000 CL32-38-38 @1.35V
GPU
Gigabyte AORUS RX 7900 XTX ELITE 24G
Storage
Kingston KC3000 2TB + 1TB / Seagate BarraCuda 3TB 2.5"
Zvuk
NZXT Relay 2.0 + NZXT Subwoofer @ AudioQuest DragonFly Black v1.5 / Steelseries Arctic 1 Wireless
PSU
Corsair SF750 80 PLUS Platinum
Kućište
Jonsbo D31 Mesh SC White
Monitor
Dell G2724D 27" QHD 165Hz
Miš & tastatura
Razer Pro Type Ultra & Razer Viper Ultimate Mercury
Ostale periferije
C1 55" & PS5 & Q990B
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S24 Ultra
Pametni uređaji
Huawei GT2 Pro...
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Pokušao sam prije neki dan da preorderujem Hogwarts Legacy na Epicu, imam UKR nalog, uvezana naša kartica i do sada sam regularno kupovao igre u UAH valuti. Međutim nakon prvog pokušaja da platim igru, izbaca mi "There was a problem processing your request. Please try again later." Biće neka zavrzlama oko regiona rekoh, te upalih UKR VPN i pokušah da tako platim.

Međutim, na zadnjem koraku plaćanja vrti kružić u nedogled "processing payment" tako neka poruka i vrti tako u nedogled. Probam par puta opet i odustanem. Posle toga mi stiže poruka od banke gdje mi je 3 puta skinut iznos preordera, tj. tačno onoliko puta koliko sam pokušao.

Obratim se tehničkoj podršci sa screenshotom poruke iz banke gdje se vidi primalac sredstava međutim dobijem odgovor od njih da je iz nekog razloga svaki put narudžba bila neuspješna i da oni ne mogu da rade refund jer faktički ja nisam ništa ni poručio, wtf? :oops:

Ostaje da provjerim sa bankom da li su mi automatski vraćena sredstva inače mrka kapa, koliko vidim od Epica nema vajde a poslao sam im 5-6 mailova dok samovoljno nisu zatvorili case.
 
Ja sam napravio nalog na tursku i prva porudzbina mi je prošla (sve preko vpn, i pravljenje naloga i plaćanje našom karticom), ali posle toga nisam mogao više ništa da uzmem bez obzira na vpn. Istu grešku sam dobijao s tim da kontaktiram suport. Mislim da su počeli da love VPN naloge i da blokiraju kupovine. Verovatno će ti se kroz par sati vratiti pare na račun.
 
Imam isti problem. Prvi put sam pisao podrsci, sa njihove strane nije prosla uplata i rekli su da ce biti vracene pare, sto se i desilo nakon par sati i da mogu da pokusam ponovo, medjutim isti problem. Probao sam sa jos 2 razlicite kartice, bezuspesno, ne radi ni Revolut ni Transferwise. Ukupno 4 pokusaja, jos jedan iznos cekam da bude vracen. Izgleda vise nije moguce kupovati na UA epic-u.
 
Ubili su znači i Ukrajnu i Tursku.

Ništa, to je to što se tiče jeftinih igara. Jedino je možda ostao turski steam preko dopuna.. U suprotnom, kako kriza napreduje, idemo na otvoreno plavo more.
 
Radi Turski Epic bez problema,upravo kupio Risk of Rain 2.
 
Radi Turski Epic bez problema,upravo kupio Risk of Rain 2.
Koji VPN ako nije tajna?
Evo baš sad sam probao preko bitdefender vpn-a i virtualne kartice u Intesi (jednokratna master card), i neće da prođe. Vrti učitavanje već 5 min.

Izgleda da kako kome se zalomi, nekom radi nekom ne. Mada verovatno je zbog vpn-a.
 
Poslednja izmena:
Probaj Urban VPN,ja ga koristim vec vise od godinu dana.
 
Meni ne radi. Mislim da su mi blokirali kupovinu na nalogu pa moram da kontaktiram podrsku.
 
Ista prica sa ukr. Probao kroz igru da kupimnesto i nije proslo.
Pisao podrsci i dobio pare nazad i kao ajd da probam jos jednom da nije bio trenutni bug, ali naravno, ista prica.
@bro82 koju karticu koristis
 
Koristim MasterCard od AIK banke.Nedavno je bio isto problem sa kupovinom,neko je cak to ovde i spominjao u temi,onda ni meni nije prolazila kupovina.Kasnije je proradilo.
Mozda je to samo trenutno,jer ako su blokirali kupovine preko VPN sa karticama koje nisu iz tih zemalja,onda bi trebalo da vazi za sve.
 
Pa to je veliko pitanje. Da li je shadow ban kupovine na nivou korisnika ili postoji sistemski nešto.
Kako da prepoznam da su mi zabranili da kupim?
Inače, ja sam probao preko controld smart dns, ne preko vpn
 
Vratili i meni posle par dana sve tri uplate (mada su dosta konfuzni bili, prema njihovoj priči nikakve pare nisu ni dobili ali dobro), uglavnom ista stvar i sa Turcima koliko vidim, ne vrijedi mijenjati region ?

Mada, čudno mi je sve ovo, valjda bi dobili neku grešku da su zabranili transakcije preko VPN-a a ne da vrti u nedogled i pritom skine pare sa računa uredno.
 
Probacu sada da kupim i DLC za RoR 2.Mozda sam juce imao samo srece :)
Edit:Evo,prolazi bez problema.
 
^Ok, od sad si naš Turčin. Kad bude trebala kupovina, dobiješ pare + proviziju za kupovinu.

Vratili i meni posle par dana sve tri uplate (mada su dosta konfuzni bili, prema njihovoj priči nikakve pare nisu ni dobili ali dobro), uglavnom ista stvar i sa Turcima koliko vidim, ne vrijedi mijenjati region ?

Mada, čudno mi je sve ovo, valjda bi dobili neku grešku da su zabranili transakcije preko VPN-a a ne da vrti u nedogled i pritom skine pare sa računa uredno.
I meni je vrtelo u nedogled ali pare nisu skinute. Da nisi možda i ti u Intesi? Pre mesec dana su mi blokirali plaćanja ka curiosity stream dok ih nisam nazvao.
 
Nope, NLB banka, CG. Vidim da za promjenu regiona mora da se kontaktira Epic a to već ne bih radio jer imam tonu igara na akauntu, pa da ne čačkam mečku.
 
Nope, NLB banka, CG. Vidim da za promjenu regiona mora da se kontaktira Epic a to već ne bih radio jer imam tonu igara na akauntu, pa da ne čačkam mečku.
ne mora da se kontaktira, ali znaju za većinu vpn za promenu.

edit: probao sada opet da promenim sa urban vpn po preporuci.
Prikazuje something went wrong.
Kada probam controld, kaže da je hosting service detected
 
Poslednja izmena:
Radi i dalje kupovina na Epic TR.
Intezina internet kartica, FastestVPN (placen nekad $20 sa lifetime licencom) i Bluestacks.

1675189034252.png
 
Radi samo sa onim VPN-ovima koje nisu stigli da blokiraju. Od kraja prošle godine se Epic baš uozbiljio sa turskim kombinacijama i sve iole popularno ne radi neko vreme.
 
Radi samo sa onim VPN-ovima koje nisu stigli da blokiraju. Od kraja prošle godine se Epic baš uozbiljio sa turskim kombinacijama i sve iole popularno ne radi neko vreme.
Nisam bas siguran koliko je to bas ozbiljno.Mislim da Epic nije bas konkurencija Steam-u.Velika vecina ima njihove naloge zbog besplatnih igara i mogucnosti kupovine po nizim cenama.Da nije toga pitanje je koliko bi se odrzao u smislu necega veceg.
 
probao sam da budem pametan.
zakupio sam vps u turskoj. podosta se pomučio da instaliram wireguard vpn, ali sam uspeo. Većina sajtova radi, ali neki ne, uključujući i epic.
stvar definitivno radi, ali neki sajtovi ne rade. Ne mogu da nađem razlog.
ne rade steam, epic, reddit...
baš je mala verovatnoća da namerno blokiraju te servise zbog ljudi kao ja.
ima i drugih turskih vps, ali mi se ne plaća baš svaki pojedinačno da pokušavam.

zapravo steam radi. reddit mogu da pingujem, ali ne i da otvorim sajt, a epic ni ping ni sajt.
ako neko ima ideju neka se javi
ako neko hoće da proba, rado ću napraviti koliko treba wireguard klijenata.


edit2:
uspeo preko telefona. sada sam turkče. moram od gajbe da vidim da li će raditi kroz igru kupovina. sa store će verovatno da funkcionira preko telefona

ostaje ponuda za svakoga ko hoće da menja zemlju. dajem user.conf za wg
 
Poslednja izmena:
Vidi radi li kupovina pa bih i ja probao. Pokušah juče da se napravim lud, dodao drugu debitnu karticu i probao opet preorder, ista situacija. Čak sam ga pustio cijelu noć da vrti, da ne prekida, jutros se budim vrti i dalje :) Javih se Epicu sa screenshotom iz banke gdje se vidi da su mi skinuli pare i screenshotom "please wait, we are processing your purchase request." bukvalno su mi zatvorili ticket i merdžovali ga sa prethodnim, bez jedne riječi :D
 
radi savršeno. prošla je upovina kroz igru, sa kompa i sa telefona. instant piše da je završena kupovina i da sam dobio mail sa računom.
o cenama da i ne govorimo...
Jedino da napomenem da izgleda da nije full izbor igara. npr, na homepage stoji hogwarts za 799tyr, ali kad se klikne izbaci da nije moguće u mom regionu
This content is currently unavailable in your platform or region.

e sad, to je baš bedak (nije da me hogwarts zanima) ako postoji dosta tih ograničenja.
U najgorem slučaju, valjda je moguće prebaciti na srbiju, kupiti po srpskoj ceni pa nazad na tursku
 
radi savršeno. prošla je upovina kroz igru, sa kompa i sa telefona. instant piše da je završena kupovina i da sam dobio mail sa računom.
o cenama da i ne govorimo...
Jedino da napomenem da izgleda da nije full izbor igara. npr, na homepage stoji hogwarts za 799tyr, ali kad se klikne izbaci da nije moguće u mom regionu
This content is currently unavailable in your platform or region.

e sad, to je baš bedak (nije da me hogwarts zanima) ako postoji dosta tih ograničenja.
U najgorem slučaju, valjda je moguće prebaciti na srbiju, kupiti po srpskoj ceni pa nazad na tursku
Pozdrav, da li bi mi objasnio (i svima koji naidju na ovaj post ubuduce) ako imas vremena naravno, kako sve to da odradim...
Sta sam ja odradio do sada, prijavio se na epic store preko gugl naloga koji u sebi ima tursku adresu i koji koristim za kupovinu apps u gugl store, ukljucio vpn, windscribe i awardvpn sam koristio, i dobio cene u lirama za igre. Medjutim kada dodjem do kupovine, unesem podatke mastercard ili vise iz NLB komercijalne i svaki put je neuspešna kupovina, kao da kontaktiran podrsku. Tako pise. Ne znam u cemu gresim
 
Pozdrav, da li bi mi objasnio (i svima koji naidju na ovaj post ubuduce) ako imas vremena naravno, kako sve to da odradim...
Sta sam ja odradio do sada, prijavio se na epic store preko gugl naloga koji u sebi ima tursku adresu i koji koristim za kupovinu apps u gugl store, ukljucio vpn, windscribe i awardvpn sam koristio, i dobio cene u lirama za igre. Medjutim kada dodjem do kupovine, unesem podatke mastercard ili vise iz NLB komercijalne i svaki put je neuspešna kupovina, kao da kontaktiran podrsku. Tako pise. Ne znam u cemu gresim
Mora i epic da bude na tursku. Proveri ovde

Meni promena nije prolazila sa komercijalnim vpn, ali od trenutka promene, placanje ne pravi isti problem.
Ocigledno su rigorozniji prilikom izbora zemlje, a za placanje je vec lakse. U fazonu, kada sam vec uspeo da zeznem sistem, zasto ne bih ostavio pare.
 
Mora i epic da bude na tursku. Proveri ovde

Meni promena nije prolazila sa komercijalnim vpn, ali od trenutka promene, placanje ne pravi isti problem.
Ocigledno su rigorozniji prilikom izbora zemlje, a za placanje je vec lakse. U fazonu, kada sam vec uspeo da zeznem sistem, zasto ne bih ostavio pare.
Jeste mi na tursku, evo screenshot, koji vpn koristis, odnosno da li znas jos neki koji bi prosao. Vidim da je ljudima prolazio master ili visa iz NLB pa ne bi to treba da je problem?
 

Prilozi

  • Screenshot_20230612_183011_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20230612_183011_com.android.chrome.jpg
    46 KB · Pregleda: 6
nisam skoro placao, mislim da mi je proslo sa windscribe zadnji put i to kroz browser. Preko epic launchera nije htelo
 
Nazad
Vrh Dno