Šta je novo?

Problem sa kompom

Zuba1970

Znamenit
Učlanjen(a)
08.12.2011
Poruke
2,585
Poena
1,465
Moja oprema  
Mobilni telefon
iPhone 13 Mini
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pre manje od mesec (16.10.2013.) dana sam kupio nov komp i posle tri dana sam dobio problem kad sam hteo da ga ukljucim ali niije hteo da digne sistem već se čuo čudan zvuk kao da se komp muči da se pokrene. Odneo u servis u firmu gde sam kupio komp i za divno čudo radio normalno kod njih. Radio i kod mene do juče kada je samo radio komp a ne i monitor. A kada sam ga ponovo upalio došlo je do istog problema kao i ranije. Odneo komp opet u servis i ostaće da ga ispitaju.
Evo kako izgleda to kada pokušava da se upali komp:http://www.youtube.com/watch?v=-XHvv_RHBL8&feature=youtu.be Interesuje me da li je još neko imao ovakav problem i da li mozda zna šta je uzrok problemu.
Ovo pišem sa posla jer kod kuće nemam komp već tablet tako da se izvinjavam ako nebudem odgovorio odmah.
 
Pa ako je bio cudan zvuk to jedino moze hard da se muci, nema sta drugo da se cuje, tako da verovatno postoji problem vezan za hard disk.
 
1. Butuj neki linux sa cd-a ili usb-a, tipa linux mint, ubuntu ili puppy linux.
Ako butuje i radi normalno, onda iz hirens boot cd-a istestiraj hard disk, gotovo sigurno je on.
2. Ako ne butuje normalno ni live linux (ili butuje normalno ali ne radi stabilno) istestiraj ram (takodje iz hirens-a a sa memtest86 programom)
3. Da li ti je konfiguracija kupljena kao sklopljena? Ima nalepnicu nazad to jest ne može se otvarati bez gubljenja garancije.
Ako se sme otvarati a scenario je broj 2 tada isprobaj posle testiranja rama kako ti radi računar sa drugim napajanjem i kako radi sa drugim sata kablovima.
 
Napajanje ti nije još uvek crklo 100%. Ako si u prilici probaj drugo napajanje na svom kompu.
Ovakvo kakvo je ono može da drži dignut sistem mesecima ali će ga teško pokrenuti posle gašenja. Ako izvadiš kabal iz njega na par minuta, a onda čim ga vratiš odmah i uključiš komp - komp će se verovatno pokrenuti. Pokrenuće se i ako ga pustiš da nastavlja sa pokušajima - od prilike negde na 15. put će da upali :D
Ovo na kraju je opis ponašanja mog LC 6550GP napajanja pre nego što je zviznulo skroz i ne mora da znači da će i kod tebe biti isti slučaj al eto ja nekako verujem da oće - probaj :D
 
Covek je ostavio komp u servisu.:D
I cekaju on i tablet rasplet,znaci nista od butovanja,probanja drugog napajanja.
Da sacekamo i mi.
 
1. Butuj neki linux sa cd-a ili usb-a, tipa linux mint, ubuntu ili puppy linux.
Ako butuje i radi normalno, onda iz hirens boot cd-a istestiraj hard disk, gotovo sigurno je on.
2. Ako ne butuje normalno ni live linux (ili butuje normalno ali ne radi stabilno) istestiraj ram (takodje iz hirens-a a sa memtest86 programom)
3. Da li ti je konfiguracija kupljena kao sklopljena? Ima nalepnicu nazad to jest ne može se otvarati bez gubljenja garancije.
Ako se sme otvarati a scenario je broj 2 tada isprobaj posle testiranja rama kako ti radi računar sa drugim napajanjem i kako radi sa drugim sata kablovima.
Komp je u servisu firme koja mi je pravila konfiguraciju zbog garancije. Videću šta će biti. Nerazumem se u butovanje jer sam duduk za te stvari. Javiću štaje bilo. Opet se izvinjavam na kasnom odgovoru jer sam malo pre uključio tablet da nemislite da sam postavio temu pa se pravim toša.
 
Inače su sve nove komponente sem grafičke karte.
 
1. Butuj neki linux sa cd-a ili usb-a, tipa linux mint, ubuntu ili puppy linux.
Ako butuje i radi normalno, onda iz hirens boot cd-a istestiraj hard disk, gotovo sigurno je on.
2. Ako ne butuje normalno ni live linux (ili butuje normalno ali ne radi stabilno) istestiraj ram (takodje iz hirens-a a sa memtest86 programom)
3. Da li ti je konfiguracija kupljena kao sklopljena? Ima nalepnicu nazad to jest ne može se otvarati bez gubljenja garancije.
Ako se sme otvarati a scenario je broj 2 tada isprobaj posle testiranja rama kako ti radi računar sa drugim napajanjem i kako radi sa drugim sata kablovima.

Nerazumem se u butovanje. Kompmi je servisu firme koja mi je sklapala konfiguraciju.
 
Svi delovi su novi sem grafičke karte. Kad sam odneo komp proverili su napajanje i ono je u redu. U svakom slučaju javljam šta je bilo. Au što je teško kucati sa tableta.
 
I još jednom se izvinjavam što sad odgovaram da nemislite da je neka ispala.
 
Zvali iz servisa otisao procesor pa cekaju od uvoznika nov. A koji sam ja baksuz pokvario mi se i tablet pa sam ga poslao coveku sa KP da ga salje u Madjarsku.:wall::wall::wall:
 
Nazad
Vrh Dno