Šta je novo?

Problem sa bucnim ventilatorom na Aorus 2070 gtx 8gb

Nikola9

Cenjen
Učlanjen(a)
20.06.2012
Poruke
34
Poena
160
Pozdrav drugari problem je sledeci, jutros dok sam cistio pc uspeo sam da polomim jedan ventilator na aorus 2070 gtx 8gb grafickoj kartici(izvedba sa 3 ventilatora), i morao sam da ga skinem jer je pravio strasnu buku i vibraciju u celom kucistu, kad se surfuje internetom gleda film sta god drugo samo da nije u nekoj igrici preostala dva ventilatora rade normalno, cim se udje u bilo koju igricu odmah upali ventilatore i to na nekih 80% brzine, kada se izadje iz igrice ostaje na tih 80% nece da ih smanji ili ugasi kao sto je slucaj bio pre, jednostavno kao da zabode i to je to. Temperatura graficke je 30 stepeni u idle i onda mi je cudno zasto kartica i dalje forsira ventilator da se vrti na tolikoj brzini, inace je puko kranji levi ventilator pri konektorima za izlaz, okacicu i sliku. Pokusavao sam sa par programa da smanjim brzinu rucno ali se nista ne desava, sve dok se pc ne ugasi i upali, onda se vraca sve u normalu.
 

Prilozi

  • thumbnail_IMG_20210502_120224.jpg
    thumbnail_IMG_20210502_120224.jpg
    285.4 KB · Pregleda: 62
Probao si sa MSI Afterburner programom ?

Btw, graficka ti je RTX ne GTX :)
 
Ja sam jedno polomljeno krilo zalepio superlepkom. Mislio sam da neće upaliti. Danas, 6 godina kasnije radi kao da se ništa nije desilo. Nisi napisao šta se polomilo.
 
Probao si sa MSI Afterburner programom ?

Btw, graficka ti je RTX ne GTX :)
Jesam probao sam i sa njim bukvalno stavim na 0 rpm i dalje vrti , da rtx greska moja, jedino sta mi pada na pamet je ako graficka nesto nije istripovala u smislu da na toj strani nema hladjenje pa da ovaj forsira na tih nekih 80% kako bi ohladila i tu stranu gde nema ventilatora, ali mi je skroz nelogicno xD
Post automatically merged:

Ja sam jedno polomljeno krilo zalepio superlepkom. Mislio sam da neće upaliti. Danas, 6 godina kasnije radi kao da se ništa nije desilo. Nisi napisao šta se polomilo.
Otislo sve u param parcad :D
 

Prilozi

  • IMG-20210502-122718.jpg
    IMG-20210502-122718.jpg
    131.8 KB · Pregleda: 61
Auh, pa cime si ti to cistio kuciste :) ?
 
Jesam probao sam i sa njim bukvalno stavim na 0 rpm i dalje vrti , da rtx greska moja, jedino sta mi pada na pamet je ako graficka nesto nije istripovala u smislu da na toj strani nema hladjenje pa da ovaj forsira na tih nekih 80% kako bi ohladila i tu stranu gde nema ventilatora, ali mi je skroz nelogicno xD
Post automatically merged:


Otislo sve u param parcad :D
Za gospodina 3 tube superlepka !
 
Omg :O Nemoj kompresorom covece i maticnu mozes unistiti tako... Kupi onaj jeftin kompresovan vazduh i pomalo, takodje i cetku za farbanje recimo, kao i mikrofiber krpicu...
 
Evo na Aliju zamene. 10.28$ + shipping. Pa ako ti se isplati, go for it.
 
Nazad
Vrh Dno