Problem sa bucnim ventilatorom na Aorus 2070 gtx 8gb

Nikola9

Flash Drive
Učlanjen(a)
20.06.2012
Poena
8
Pozdrav drugari problem je sledeci, jutros dok sam cistio pc uspeo sam da polomim jedan ventilator na aorus 2070 gtx 8gb grafickoj kartici(izvedba sa 3 ventilatora), i morao sam da ga skinem jer je pravio strasnu buku i vibraciju u celom kucistu, kad se surfuje internetom gleda film sta god drugo samo da nije u nekoj igrici preostala dva ventilatora rade normalno, cim se udje u bilo koju igricu odmah upali ventilatore i to na nekih 80% brzine, kada se izadje iz igrice ostaje na tih 80% nece da ih smanji ili ugasi kao sto je slucaj bio pre, jednostavno kao da zabode i to je to. Temperatura graficke je 30 stepeni u idle i onda mi je cudno zasto kartica i dalje forsira ventilator da se vrti na tolikoj brzini, inace je puko kranji levi ventilator pri konektorima za izlaz, okacicu i sliku. Pokusavao sam sa par programa da smanjim brzinu rucno ali se nista ne desava, sve dok se pc ne ugasi i upali, onda se vraca sve u normalu.

Prilozi

• thumbnail_IMG_20210502_120224.jpg
    thumbnail_IMG_20210502_120224.jpg
    285.4 KB · Pregleda: 54

Radiohead

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
14.01.2021
Poena
43
Probao si sa MSI Afterburner programom ?

Btw, graficka ti je RTX ne GTX :)

Packy

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
30.06.2008
Poena
38
Ja sam jedno polomljeno krilo zalepio superlepkom. Mislio sam da neće upaliti. Danas, 6 godina kasnije radi kao da se ništa nije desilo. Nisi napisao šta se polomilo.

Nikola9

Flash Drive
Učlanjen(a)
20.06.2012
Poena
8
Probao si sa MSI Afterburner programom ?

Btw, graficka ti je RTX ne GTX :)
Jesam probao sam i sa njim bukvalno stavim na 0 rpm i dalje vrti , da rtx greska moja, jedino sta mi pada na pamet je ako graficka nesto nije istripovala u smislu da na toj strani nema hladjenje pa da ovaj forsira na tih nekih 80% kako bi ohladila i tu stranu gde nema ventilatora, ali mi je skroz nelogicno xD
Post automatically merged:

Ja sam jedno polomljeno krilo zalepio superlepkom. Mislio sam da neće upaliti. Danas, 6 godina kasnije radi kao da se ništa nije desilo. Nisi napisao šta se polomilo.
Otislo sve u param parcad :D

Prilozi

• IMG-20210502-122718.jpg
    IMG-20210502-122718.jpg
    131.8 KB · Pregleda: 54

mipko

Super Audio CD
VIP član
Učlanjen(a)
15.02.2002
Poena
48
Jesam probao sam i sa njim bukvalno stavim na 0 rpm i dalje vrti , da rtx greska moja, jedino sta mi pada na pamet je ako graficka nesto nije istripovala u smislu da na toj strani nema hladjenje pa da ovaj forsira na tih nekih 80% kako bi ohladila i tu stranu gde nema ventilatora, ali mi je skroz nelogicno xD
Post automatically merged:

Otislo sve u param parcad :D
Za gospodina 3 tube superlepka !

yahhoo

Flash Drive
Učlanjen(a)
25.11.2007
Poena
18
Omg :O Nemoj kompresorom covece i maticnu mozes unistiti tako... Kupi onaj jeftin kompresovan vazduh i pomalo, takodje i cetku za farbanje recimo, kao i mikrofiber krpicu...

Vrh Dno