Šta je novo?

Problem - Blue Screen

Da taj driver koji si okacio sam instalirao i opet mi je jednom zabo plavi ekran.Vidis po datumima da ih nije bilo 12 dana.Sada evo vec par dana pali se komp normalno.Ali povremeno se desi da zabode.Ne znam sta bi moglo resiti problem osim ponovnog dizanja sistema?

Vidim da je bilo problema sa određenim modovima u drajveru - pogledaj ovaj tred:
http://www.realitymod.com/forum/f27...vista-7-soundblaster-x-fi-bluescreen-fix.html
Sumnjam da su repovi od starog drajvera, pre mi deluje kao neka brljotina u samom drajveru.
 
Opet imaš BSODove? Jedan je RESOURCE_NOT_OWNED (e3), drugi je SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION (3b) - proveri RAM. Skini Memtest 86+ ili pokreni Windows Memory Diagnostics, ostavi ih da se vrte preko noći pa da vidimo.
Pojavise se kad sam krenuo da klokujem... Prvo malo memorija pa posle procesor... Kad sam digao napon memorije na 1.6V i postavio da automatski sredi latencije BSODovi su prestali. Memtest prosao bez problema 2put. Sad stoji proc na 4ghz, mem na 1200, fsb 1800 i radi sve stabilno.
 
Jedino sto temp. procesora u full loadu ide do 80 stepeni, e sad da l' je zbog vremena il cega vec ne znam.. Mozda ga lapujem kad zavrsim s obavezama na faxu.... XD
 
Desava se na caletovom kompu nakon restarta, ne desava se kad se iskljuci i ukljuci racunar... Zna li neko do cega je? Ja sumnjam na graficku... Ploca MSI 945PL-Neo F, P4 proc 3.06ghz (nisam siguran da li ej 524 ili 532), 2G DDR2 kingston, E8400GT 256mb grafa neka....
http://i.imgur.com/6GzwqqA.jpg
 
Ja sam na kraju obrisao stari win 7 i instalirao sve izpocetka i za sada nemam nikakvih problema prilikom paljenja win 7.Problem je verovatno bio do nekih repova od creative x-fi titanium drivera koji su ostali u windowsu i pravili problem prilikom paljenja racunara.
 
Pojavljuje mi se na Win 8.1 u posl. vreme BSOD (odnosno sad je ljubičast :D) sa greškom KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED i onda ga restartuje.
Nisam ništa novo dodavao od hardvera, niti sam skoro menjao drajvere za grafičku. U čemu bi mogao da bude problem i kako da ga rešim?
Hvala unapred.
 
Pogledaj u device manageru imas li unknown device ili zutih trouglica.
 
Eh, ajmo Jovo-na-novo...

Restartovao sam komp rucno prilikom boota, tj nesto pre win screena i od tada ne mogu da dignem sistem, izbacuje gresku 0xc000021a, probao sam repair, refresh sa winboot dvda, safe mode, onaj mod bez drajvera, fixmbr, fixboot, rebuldbcd, chkdsk /f /r, nista zivo ne pomaze... Jos jedino nisam odradio reset preko bootdvda jer ce mi obrisati sve zivo sa onog, a zeleo bih to da izbegnem (aktivacije za igre, profili, blabla.. muka je sve iz pocetka raditi)...

U prilogu dostavljam log fajlove, ako neko ima ideju sta bih mogao uraditi neka kaze please :)

P.S. Imam na drugom hddu identican sistem, probao sam copy-paste winlogon.exe, ali mi ne da zbog nekih admin prava (moze li se to nekako preskociti, msm admin sam na oba sistema, koristim ih samo ja, ne znam u cemu je fora)

Hvala, pozz!
 

Prilozi

  • Srt.rar
    4.7 KB · Pregleda: 18
Evo i mene sa BSOD, pre nekih nedelju dana sam instalirao Win 8.1 pro legalan, međutim OS non stop brljavi, i četir puta sam dobio BSOD, prva tri puta kada sam kablom spojio nokiu N8 sa kompom i preko Nokia Suite pokušao istu da koristim kao modem da se povežem sa netom.Četvrti BSOD se desio danas kada sam pokupšao da se spojim na wifi.

Evo slika iz BlueScreenView:







Inače Win je počeo da brljavi svakim danom sve više i više, crash-uje mi screen saver, GOM Player, Firefox, nekada čak i Office 2013. Prvi dan-dva je sve Ok radilo, posle svaki dan novi problem. Sve drajvere sam povukao sa windows update servisa, jedno sam drajver za Intel chipset morao da download-ujem sa Intelovog sajta, taj drajver je kompatibilan sa Win 8.1 Pro 64 bit.

Pošto su mi izveštaj koji daje BlueScreenView ne razumljivi, ako neko sturčan može da protumači šta je proble bio bih zahvalan. Inače da napomenem do pre nedelju dana sam bio na Win 7 Pro 64 bit i sve je radilo savršeno.
 
Kernel mode trap moze da bude uzrokovan i softverskim i hardverskim problemima. Uglavnom hardverskim, ali ako je sve radilo na sedmici, i nisi nista dodavao ili menjao (klokovao), ja bih prvo probao update BIOSa za plocu. Drajveri za intel chipset su uglavnom samo inf update - oni nisu problem.
 
Ništa nije niti klokovano niti su bilo kakve intervencije rađene na hardveru. Prvi BSOD se pojavio svega dva dana posle sveže instalacije Win 8.1 Pro 64bit. Naravno, malo sam google-ovo i video sam da gore navedena grška može da bude i zbog hardvera, zato sam pomoću Hiren's testirao HDD, grafičku, RAM i sve je prošlo bez greške. E što se tiče updata BIOS-a, to nikada nisama radio, naravno bacam se na tržanje na google-u, ali da li bi nešto sa time mogao da žešće zeznem?. BIOS fajl koji mi je potreban, to skidam sa oficijalnog sajta proizvođača, pošto posedujem Dell Inspiron N5110 laptop, na Dell sajtu pod sekcijim drajveri postoji i BIOS, da li odatle da skinem sve potrebne fajlove?
 
Poslednja izmena:
Treba ti samo poslednji exe sa BIOS updatedom koji će sve da odradi sam, čini mi se da je to 3521A12.exe - ako sam pogodio laptop. Ti možeš da budeš siguran preko service taga.
 
Nazad
Vrh Dno