Šta je novo?

Prestigio MultiPad PMP5080B

Hmm, ustvari izgleda da mi se nije instalirao novi firmware. Restartovao se i sada mi opet nudi update i hoce opet sto godina da skida. Nasao sam file koji je skidao ali ne znam kako da ga pokrenem?
 
Odradio je update i sve je pobrisao sto sam radio tako da mi ne treba odgovor na to pitanje :)
malo je glupo sto je tako, jer cu posle svakog update-a morati sve iz pocetka da instaliram.

Imam jedno drugo pitanje za vas koji imate ovaj tablet. Kada mi se ugasi ekran i zakljuca primetio sam da se WiFi takodje iskljuci. Pri otkljucavanju, regularno se opet veze. Da li je to neki bug kod mene ili je isto i kod vas?
 
Odradio je update i sve je pobrisao sto sam radio tako da mi ne treba odgovor na to pitanje :)
malo je glupo sto je tako, jer cu posle svakog update-a morati sve iz pocetka da instaliram.

Imam jedno drugo pitanje za vas koji imate ovaj tablet. Kada mi se ugasi ekran i zakljuca primetio sam da se WiFi takodje iskljuci. Pri otkljucavanju, regularno se opet veze. Da li je to neki bug kod mene ili je isto i kod vas?

Stvarno je glupo što prilikom update-a briše sve iz telefona, možda ima šanse da neki sledeći update to ispravi???

Što se tiče wifi, nisam primetio da se gasi, ali sam primetio da posle nekog vremena kao da izgubi podatke na koju je mrežu zakačen. Znači moguć je pristup internetu, ali recimo google maps ne može da pokupi podatke o lokaciji.

Od (sitnih) anomalija i nedostataka primetio sam da aplikacija Market, skoro odmah posle update-a prestane da se pojavljuje u listi, tako da ga je moguće aktivirati jedino preko search opcije, ili preko prestigio shortcut-a, ako ga niste obrisali.
Takođe je glupo što tasteri back, menu, home i search svetle tek pošto se dodirnu, pa je nezgodno korišćenje u mraku.
Ima li ko od vlasnika da je uspeo da koristi ovaj uređaj za pozive preko skype, ili neke druge aplikacije?
Molio bih vlasnike ovog modela da daju komentare i iskustva oko ovih zapažanja.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je ovo u pitanju.
http://www.megaupload.com/?d=D0CB2XJ1

To je modifikovana verzija i koliko sam razumeo radi je neki lik sa xda foruma. Spominjano je da ce odraditi i ovu novu verziju Skajpa (koja ima i mogućnost prebacivanja fajlova) pa malo potraži da li je izbacio i tu novu verziju.
Italijanski forum se, inače, zove Androidiani a model tableta je Mediacom 810c.

pretresao sam dosta toga u vezi skype na ovom forumu, međutim nijedna verzija ne uspeva da obavi pristojno ni audio, a kamoli video poziv.
Uopšte ne vidim moguće rešenje, a korišćenje ovog programa mi je bio značajan parametar pri kupovini ovog tableta.
 
pretresao sam dosta toga u vezi skype na ovom forumu, međutim nijedna verzija ne uspeva da obavi pristojno ni audio, a kamoli video poziv.
Uopšte ne vidim moguće rešenje, a korišćenje ovog programa mi je bio značajan parametar pri kupovini ovog tableta.

Не разумем шта значи пристојно обављање позива. Обична верзија са Маркета добро ради посао обављања аудио позива а и ова модификована. Што се тиче видео позива ту је ситуација мало лошија. Код обичне верзије видео не ради а код модификоване ради. Једини проблем који сам приметио код видео позива на модификованој верзији је то што се после неког времена губи звук тј. саговорник престаје да вас чује па је потребно поновно позивање.

Одговор на питање зашто се гаси бежични адаптер после гашења екрана је да је тако подешено. Може се подесити и другачије.

P.S. Приметио сам и један чудан недостатак само што не знам да ли је то до фирмвера или Андроида. Наиме, на српској тастатури недостаје тастер за слово dj.
 
Одговор на питање зашто се гаси бежични адаптер после гашења екрана је да је тако подешено. Може се подесити и другачије.

A kako da se podesi da bude ukljuceno non-stop?

Inace poslednje verzije update-a su donele sledece stvari:

PMP5080BRU V1.1.16
1. Some OSD improved
2. add 3G function that user can connect internet with 3G dangle via USB Host

PMP5080B V1.0.17
1. Some OSD localization improvements
2. 3G sign was removed if it's not used
3.Power consumption improvement

PMP5080B V1.0.18 & PMP5080BRU V1.1.18
1. fixed security issue

PMP5080B V1.0.21 & PMP5080BRU V1.1.21
1. Update Prestigio launcher and weather widget
2. fixed some OSD issue
3. fix skype video call issue
4. 3G icon setting added


Ja sam danas instalirao skajp sa marketa i obavio video poziv. Morao sam slusalice da stavim jer drugacije ne cujem sagovornika i desilo se da jednog trenutka on mene ne cuje, to sam resio tako sto sam ga stavio na hold pa vratio i posle je radilo normalno. Mislim da ne treba nista dirati (pojacavati ili smanjivati zvuk itd.) i da nece doci do prekida zvuka.
 
@momboj

Za podešavanje ideš u wi-fi settings pa onda pritisneš hardverski meni taster i onda imaš advanced options i tamo možeš da podesiš režim rada bežičnog adaptera.

Ovo za Skajp i ja mogu da potvrdim. Sa ovom novom verzijom firmvera za tablet kao i novom verzijom Skajpa izgleda da sada radi. Nisu potrebne nikakve modifikovane verzije Skajpa. Mada čini mi se da je u modifikovanim verzijama (probao sam nekoliko pa se baš ne sećam najbolje) video korisnika sa kojim pričate razvučen preko celog ekrana dok su ovde prisutne dve crne crte (verovatno 16:9 format). Zvuk mi je radio bez problema a pričao sam 5 minuta.

P.S. Gde može da se vidi lista promena u novim verzijama firmvera za ovaj tablet?
 
Мало сам се дуже играо са Скајпом и нажалост опет исти проблем. За двадесетак минута ми је нестао микрофон 3 пута. Ради онај фазон са стављањем саговорника на чекање пошто се после микрофон опет активира. Стварно, велика штета пошто све остало ради савршено. Једино што Скајп срче батерију невероватном брзином.
 
Kod mene skajp radi sasvim normalno, nisam ga nikad koristio duze od 30-tak minuta ali bez ikakavih problema radi.....
 
Kod mene skajp radi sasvim normalno, nisam ga nikad koristio duze od 30-tak minuta ali bez ikakavih problema radi.....

Онда имаш среће. За то време проблем би се сигурно појавио. Читао сам да су се и Италијани жалили на то па сам помислио да је то до Рокчип процесора.
 
Mislim da se problem javlja samo pri video pozivima. Danas sam se malo zanimao sa time.
 
Skype video poziv testiran. Sve radi normalno. Na redu su usb flash i 3g modem...
 
Skype video poziv testiran. Sve radi normalno. Na redu su usb flash i 3g modem...

У међувремену сам причао два пута и то по двадесетак минута. Нисам имао оне прекиде. И даље нисам сигуран шта је у питању.
 
Mislim da kamera baguje i pravi probleme. Juce sam morao da resetujem tablet "na zivo". Razlog je paljenje kamere i tako je ostalo. Kamera je radila ali nista nije drugo moglo, niti da se prekine, niti slika, niti ugasi tablet...
 
Da li si kod nas negde nabavio kabl za povezivanje?

Pa muku sa kablom mucim vec duze vreme. U Srbiji ga definitivno nema za kupiti, jedino preko oglasa mozda. Da se napravi ne moze, probao (ne terajte me da objasnjavam zasto, duga prica). Probao i neki od drugara, ali ne radi (nema host funkciju). Narucio sam neki adapter iz Kine koji bi trebao da radi, videcemo. Ima na Nemackom amazonu kablic. Znaci trazite usb otg host kabal (mini usb B type na usb female type A). Kazu ljudi da radi na fabrickom firmware-u bez problema. Za 3g modem cemo videti.. A sto se skype-a tice kod mene ima prekida na click1 paketu (256 kb/s upload), dok na click4 (512 kb/s upload) nema. Ne verujem da je do toga ali eto..

I da dodam jos linkove ka jednom ruskom forumu, zasad najboljem za nas tablet. Ima puno korisnih informacija, drugih firmware-a itd.:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=285766&st=0
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=285726&st=40
 
Poslednja izmena:
I da dodam jos linkove ka jednom ruskom forumu, zasad najboljem za nas tablet. Ima puno korisnih informacija, drugih firmware-a itd.:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=285766&st=0
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=285726&st=40

Супер је да постоји форум који се бави овим уређајем. Само, треба бити опрезан приликом стављања фирмвера пошто сам видео да на званичном сајту управо постоји више верзија (обична, руска и чини ми се немачка). Не знам у чему је разлика па се може десити да се таблет зезне.
 
Jako fin rom ovde :
Kod:
http://www.androidiani.com/forum/mediacom-smartpad-810c/99976-rom-pistoneone-5-1-sdk-2-1-root-ext4-bluetooth-3g-base-fw-1-0-21-ics-style.html
Android 3 UI pomocu nekog SDK-a koji je kreiran od strane proizvodjaca RK2918 (SOC u PMP5080b). Sve radi jako dobro za razliku od nekih drugih custom romova koje sam ranije srecao.
 
Drugar uzeo neki kineski tablet, pa mi pozajmio usb kablic da probam. Probao 2 usb flash diska, opticki mis i tastaturu. Sve radi bez ikakvih problema. Jedino nisam uspeo da nadjem opciju unmount za flesice, pa sam ih samo iscupao.. Nadam se da cu uspeti jos neki 3g modem da nabavim za probu. Izasao full root firmware za njega, ruski. I dalje se premisljam da rootujem. Da li je neko probao ili pokrenuo g-talk video poziv?
 
Poslednja izmena:
Drugar uzeo neki kineski tablet, pa mi pozajmio usb kablic da probam. Probao 2 usb flash diska, opticki mis i tastaturu. Sve radi bez ikakvih problema. Jedino nisam uspeo da nadjem opciju unmount za flesice, pa sam ih samo iscupao.. Nadam se da cu uspeti jos neki 3g modem da nabavim za probu. Izasao full root firmware za njega, ruski. I dalje se premisljam da rootujem. Da li je neko probao ili pokrenuo g-talk video poziv?

Ajde probaj neki gamepad da ubacis, da vidimo dal radi :)
 
Ne znam da li je bilo.
Na Prestigio fejsbuk stranici je neko postavio pitanje: "do u have any info when ICS for 5080b will came out?" a moderator odgovara: "We don't have a specific date yet, but our developers are working on it. Stay tuned !"
To je bilo 30. januara.
 
Prestigio je poznat po svojim obecanjima koja ispuni sa pola godine do godinu dana zakashnjenja tako da se netreba previshe nadati. Vece su sanse da comunity uradi nesto u skorije vreme
 
@draxd

Ja sam zadovoljan za sada što se tiče njihove podrške ovaj tablet. Neke firme nemaju ni takvu podršku. Kako će biti dalje, videćemo.

Evo najava za ICS na Rokčipu. Treba pogledati zadnji tablet na ovom snimku na 1:21. Rekao bih da je to 5080 ili neki preimenovani klon. Znači mogućnosti su tu samo treba videti podršku. Ne sumnjam da će zajednica ovo izbaciti ali ipak je bolje kada postoji zvanična podrška.

[YOUTUBE]sGWTD5wZVcY[/YOUTUBE]
 
Nazad
Vrh Dno