Šta je novo?

Prestigio Multipad 8.0 DUO PRO (5580C)

Za ovaj model se niko nije zalio... 1-2% za celu noc. Meni je problem sto mi se wifi zaglupi kad je duze u stand by

Ja sam citao na nekim stranim siteovima da se zale na taj tip procesora pa reko da napisem da je situacija dobra.
I meni se zaglupi ali dovoljno je samo da ugasis I upalis wifi ponovo kada se to desi.

Da li ima root za ovaj model, custom ROMova ili slicno?
 
Ja sam citao na nekim stranim siteovima da se zale na taj tip procesora pa reko da napisem da je situacija dobra.
I meni se zaglupi ali dovoljno je samo da ugasis I upalis wifi ponovo kada se to desi.

Da li ima root za ovaj model, custom ROMova ili slicno?

Probaj na xda......tamo ima najvise toga
 
^^ Gledao sam vec ali nisam nasao nista pa reko da ima neki drugi forum ili site..
 
Da li nekom Chrome Browser i Google+ rade normalno? Kod mene odbijaju poslusnost :/ ..inace koju tastaturu koristite na ovom tabletu?
 
Poslednja izmena:
Dobra kombinacija (bar meni, na mom 5080 PRO) je: Smartkeyboard PRO (https://play.google.com/store/apps/details?id=net.cdeguet.smartkeyboardtrial&feature=search_result) + Multiling keyboard (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.klye.ime.latin&feature=search_result) + Keyboard Manager (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ne0fhykLabs.android.utility.kmLauncher&feature=search_result).

Smartkeyboard po meni najbolja tastatura, Multiling je opet odlična za landscape mod, a Keyboard Manager je tu da u zavisnosti od položaja tableta sam promeni koja tastatura da bude u upotrebi (Smartkeyboard - portrait, Multiling - landscape).
 
Mislim da Android radi ok na 4:3, imao sam pmp5080b i sve je radilo ok. PDF fajlove je prakticno nemoguce citati na 16:9, slova su sitna zato sto je 1/3 ekrana prazna zbog razlike u formatima. I nexus je djubre sa 50% shkarta. Ja da nisam bio dovoljno glup da kupim nexusa danas bi kupio Prestigio 5880D ultra. Ima vecu bateriju i bolji procesor.
Prve vesti o Nexusu 7 je bilo o trajanju baterije. Reci da Prestigio ima bolju bateriju je glupost. To je isto kao sa standardnim baterijama tipa AAA, na baterijama GP (Kina) pise 2500 snaga a traju kao od 700. Ja sam kupio Nexus 7 32gb i nemam ama bas nikakvih problema. 10 dana pre toga sam zamenio neko cudo od GoClevera. Meni je jedina mana kod Nexsusa 7 sto mu se baterija ne moze da zameni, a 3G meni ne treba jer mi je to veliki trosak.
 
Reci da Prestigio ima bolju bateriju je glupost.
Čovek je lepo rekao da 5880 ima veću bateriju... što ne mora nužno da znači i bolju. Asus svakako stavlja kvalitetnije baterije i bolje optimizuje sistem. Ali, iz ličnog, kratkotrajnog iskustva sa 5880, deluje mi kao da baterija ne drži loše.
 
Smartkeyboard po meni najbolja tastatura, Multiling je opet odlična za landscape mod, a Keyboard Manager je tu da u zavisnosti od položaja tableta sam promeni koja tastatura da bude u upotrebi (Smartkeyboard - portrait, Multiling - landscape).

Hvala na Smart keyboard, odlicno radi i svidja mi se, najslicnija je HTC_IME koji jedini koristim na telefonu.
 
Moze li da se puni preko USB-a?

Evo sa zakasnjenjem da javim da definitivno ne moze da se puni preko USB, drzao sam ga jedno 15 min na kompu i nije povecao ni jedan % , kasnije sam ga cisto probe radi prikljucio na USB punjac od mog Optimus 3D i drzao tako jedno pola sata ali ni tada se nije napunio cak ni 1%. Mada crvena lampica svetli ali ne puni se.
 
ja sam danas išao da zamenim 5080c pro jer je imao problem sa ekranom kad se pritisne od pozadi krene da brljavi... drugi koji su mi doneli je isto brljavio, zvali su ostale maloprodaje da provere i tamo isti slučaj. pa sam odlučio da naručim 5580 pro, ali čitam da su i ovde ljudi imali problema sa time. pa da li su oni normalni? na šta liči to? ako mi i taj 5580 koji sam naručio stigne feleričan ima mnogo da se iznerviram.

inače jel tačno da 5580 ima mali400?
 
Da, poseduje mali 400 i mogu ti reci da odlicno radi, progutao je sve sto sam mu do sad bacio.

A inace ovde imas problem sa "ugibanjem" ekrana ali samo kad jako pritisnes odpozadi, sto ne vidim zasto bi radio, uz neko normalno koriscenje i drzanje nema nikakvih problema.
 
ja sam danas išao da zamenim 5080c pro jer je imao problem sa ekranom kad se pritisne od pozadi krene da brljavi... drugi koji su mi doneli je isto brljavio, zvali su ostale maloprodaje da provere i tamo isti slučaj. pa sam odlučio da naručim 5580 pro, ali čitam da su i ovde ljudi imali problema sa time. pa da li su oni normalni? na šta liči to? ako mi i taj 5580 koji sam naručio stigne feleričan ima mnogo da se iznerviram.

inače jel tačno da 5580 ima mali400?

Cini mi se da opet namerno pljujes po Prestigio uredjajima kao sto si radio u mnogim temama i pricao kako samo budale kupuju Prestigio.
Odgovoricu ti i ovde:
Veoma mi je drago da si uzeo devojci Prestigio, sad sam se setio koliko si pricao da samo budala moze da ga kupi u temi o NEX7 tabletu.
Veoma mi je cudno da ti se to desava, sinoc sam probao u jednoj radnji i nije se desavalo tako nesto sa ekranom dok ga drzim normalno ( probao da ga drzim sa dve ruke i sa jednom gde je veci pritisak).Kada stisnem jace dolazi do problema ali ali samo kad stisnem jace.U svakom slucaju posto vidim da si porucio 5580 pro neces se pokajati radi kao sat, testirao sam ga nekoliko dana.

Nisam nasio da se negde ljudi masovno zale na problem koji ti imas kod Prestigia, naravno kod normalnih korisnika. ( Prestani da ga stiskas kao da ce neko da ti ga otme iz ruke i uzivaj u uredjaju naravnoo ako si ga kupio ako ovo nije samo fora da se pljuje po Prestigiu) Ako me secanje dobro sluzi davnoo si kupio jedan uredjaja od mene cinimi se 7070 kad se pojavio isto bese za devojku.
 
zbog tog 7070 ili koji je bio ne znam, sam i osipao paljbu po prestigiu jer sam imao grdne probleme sa njim. mani me toga da pravim foru da se pljuje po nečemu, nisam mali, stvarno sam kupio uređaj, kad stigne napraviću ti yt video ako oćeš. ja prvi sam objektivan po pitanju odnosa cena/ kvalitet i nemam predrasuda. evo imama huawei telefon i tad kad smo pričali imao sam huawei telefon. kada smo pričali o nexusu bila je aktuelna priča o 5097 i nex7, ja sam pričao da treba sačekati nex jer će se za iste pare dobiti bolji uređaj u odnosu na 5097. realno 5097 ima single core soc sa vivante grafom i to ne može da se poredi sa nex7 tegra 3. ALI nex7 nije to što je trebao da bude JER se kod nas neko ugrađuje 30% cene. sada nex7 košta 35000, a 5580 pro 17000. za čitanje i podvlačenje pdfova nemam nameru da dam 35000 za poklon za novu godinu. iskreno. da kupujem sebi razmislio bi. mada sad je situacija nešto drugačija, meni se iskreno najviše sviđa onaj archos game pad. kupio bih ga pre bilo kog drugog tableta pa makar taj drugi bio zlatan, jer mi se game pad baš sviđa, ideja je super.

nego, jel ima neko predlog za kapacitativni stylus, ali da nema onako tup vrh nego da bude kao obična olovka?

edit: dual core cortex a9 i mali400 nije slabo, uz ekran od 1024x768 mislim da će biti dovoljno za web i pdf.
 
Poslednja izmena:
Sve smo se razumeli .....:)
Sto se tice stylus-a probaj kod Iris......., mislim da su dosta skupi.Sto se tice jeftinijih ima ih poznata internet prodavnica kod nas.Mogu ti poslati PM ako treba.
 
Poslednja izmena:
aj molim te pusti mi na pm info :)

našao sam na yt kako sam da napravim, ali nije naodmed da ima i jedan normalan stylus, ne samo frankeštajna :D
 
Izgleda da mi se resio problem sa rekonektovanjem WiFi-a posle duzeg deep sleepa, pre neki dan sam odradio factory reset i od tad se normalno rekonektuje svaki put kad ga uzmem cak i posle cele noci u deep sleep.
 
A od 4.1 ni traga ni glasa za sada...
 
Nista za sada, a nema ni vesti kad bi mogao da sleti.

Da li neko ima nacin za rootovanje ovog tableta?
 
Evo sa zakasnjenjem da javim da definitivno ne moze da se puni preko USB, drzao sam ga jedno 15 min na kompu i nije povecao ni jedan % , kasnije sam ga cisto probe radi prikljucio na USB punjac od mog Optimus 3D i drzao tako jedno pola sata ali ni tada se nije napunio cak ni 1%. Mada crvena lampica svetli ali ne puni se.

Hvala na informaciji.
 
Kupio sam ovaj tab pre neke tri nedelje i do sad je radio sasvim lepo. Pre par min je jednostavno zakucao i ekran je potamneo,vidi se da nije skroz ugasen ali je taman i nece ni da se restartuje tj i dalje ostaje tako. Jel se desavalo nekom i jel ima neko neki savet sta i kako?

Edit:sam se odglavio i vratio na pocetni ekran
 
Poslednja izmena:
I opet se desilo..
 
I opet se desilo..
Moj stari 5080c je imao taster za hardverski reset pomocu igle. Kod njega je bio iznad slota za memorijsku karticu. Resetuj i ako nastavi da se zapucava reklamiraj. Ako imash znanje mozesh da probash da skinesh oreginal rom sa prestigievog sajta pa da ga preprzish preko. Ako se i posle toga zapucava onda je definitivno za reklamaciju.
 
Kupio sam ovaj tab pre neke tri nedelje i do sad je radio sasvim lepo. Pre par min je jednostavno zakucao i ekran je potamneo,vidi se da nije skroz ugasen ali je taman i nece ni da se restartuje tj i dalje ostaje tako. Jel se desavalo nekom i jel ima neko neki savet sta i kako?

Edit:sam se odglavio i vratio na pocetni ekran

Imao sam slican problem,doduse nije se sam od sebe zaglupeo vec kada sam pokusao bezusoesno da ga rootujem ali je factory reset pomogao i od tad mi se resio problem sa rekonektovanjem WiFi-a :)

Udji u recovery tako sto drzis power + volume up dugme i onda idi na factory reset.
Ps. Po recovery se kreces koristeci volume up/down a power dugme je enter.
 
Hvala na pomoci. Odradio sam reset I radi ok. Citao sam na sajtu radnje gde sam ga uzeo da,ako ga posaljemo na reklamaciju I utvrde da je ispravan naplacuju nam servis I dva slanja kurirom. Neverovatno.. Sta ako se desi da kod njih radi sasvim normalno, a kod mene zakucava tako..
 
To prvi put cujem, mada ni ne reklamiram uredjaje cesto pa nisam u toku. Moje dosadasnje iskustvo sa reklamacijama uredjaja je uglavnom takvo da radnik u radnji obavezno pregleda uredjaj pa tek kada utvrdi da je problem onaj koji ja kazem da jeste onda ga salje na reklamaciju.

A nekad te zavlace dok ne odustanes od reklamacije kao u slucaju mog Optimus 3D gde 3.5mm jack ne radi od prvog dana a radnik u VIPu me tri puta slao kuci po druge slusalice (cak i kada sam doneo one koje sam doneo uz telefon) i on ih licno isprobavao i video da ne radi, ali me ipak slao da idem da probam jos neke da bih na kraju ja odustao i evo vec godinu i nesto dana ne koristim 3.5mm jack jer ne radi.
 
Heh, i ja sam prvi put video kad sam to procitao. On sad radi normalno, ali mi se tri puta do sad desilo. Kakve sam srece sa tehnikom, ako ga budem odneo radice savrseno. Uredjaj ne salju nazad dok im se ne uplati sav iznos na racun. Bolje da ne nosim, sa zivcima sam pri kraju zbog tih bezobrazluka kod nas.Sve platis posteno, ono ne radi, kao da si bacio pare, jer to natezanje sa njima izgleda moze samo ako se ja budem ponasao bezobraznije od njih samih.
 
Heh, i ja sam prvi put video kad sam to procitao. On sad radi normalno, ali mi se tri puta do sad desilo. Kakve sam srece sa tehnikom, ako ga budem odneo radice savrseno. Uredjaj ne salju nazad dok im se ne uplati sav iznos na racun. Bolje da ne nosim, sa zivcima sam pri kraju zbog tih bezobrazluka kod nas.Sve platis posteno, ono ne radi, kao da si bacio pare, jer to natezanje sa njima izgleda moze samo ako se ja budem ponasao bezobraznije od njih samih.
Izgleda da ima neko gori i od gigatrona, ko su ti biseri da nikad ne zadjem u njihovu radnju ?
 
Gigatron licno. Evo kopirano sa njihovog sajta, kad se klikne na Garancija:

U slučaju da servis Gigatron d.o.o. utvrdi da je proizvod koji je donet na reklamaciju ispravan,biće naplaćen servis proizvoda po važećem cenovniku servisa.
U slučaju da servis Gigatron d.o.o. utvrdi da je proizvod koji je poslat na reklamaciju ispravan,biće naplaćen pregled proizvoda po važećem cenovniku servisa I biće naplaćeni svi transportni troškovi( transport od adrese kupca do našeg servisa I ponovno slanje proizvoda na adresu kupca).Proizvod će se isporučiti na adresu kupca tek nakon što kupac uplati na naš tekući račun sve nastale troškove.
 
Vrh Dno