Šta je novo?

Prestigio Multipad 8.0 DUO PRO (5580C)

Bolje idi odmah na 8-inca, sigurno ce ti 7 biti malo

Da, to i ja kontam ali opet sa druge stran ovaj 5570C PRO DUO ima drugaciji odnos stranica i nije toliko kockast vec je slicniji N7 i SGT2 koji sam drzao u rukama i odlicno mi lezi. Tablet bi mi trebao za citanje pdf-ova, vesti, surf na internetu, youtube, poneka igrica i generalno da malo manje vremena krivim kicmu na stolici i da mogu da lezim u krevetu :D

Inace 5570C DUO ima pola sata duze deklarisano trajanje baterije i GPU mu radi na vecem taktu?

Ne znam sta mi je ciniti..
 
Poslednja izmena:
4:3 je netipičan odnos stranica za android, pa zato uzmi u obzir da će neke aplikacije čudno raditi, ili neće uopšte
 
Mislim da Android radi ok na 4:3, imao sam pmp5080b i sve je radilo ok. PDF fajlove je prakticno nemoguce citati na 16:9, slova su sitna zato sto je 1/3 ekrana prazna zbog razlike u formatima. I nexus je djubre sa 50% shkarta. Ja da nisam bio dovoljno glup da kupim nexusa danas bi kupio Prestigio 5880D ultra. Ima vecu bateriju i bolji procesor.
 
4:3 je netipičan odnos stranica za android, pa zato uzmi u obzir da će neke aplikacije čudno raditi, ili neće uopšte

Meni se tako nesto na Prestigio 5097 nikad nije desilo, sve radio savrseno sa ICS, mozda bi bio problem sa starijim telefonskim verzijama Androida, ali ovde nema problema.
 
Da, to i ja kontam ali opet sa druge stran ovaj 5570C PRO DUO ima drugaciji odnos stranica i nije toliko kockast vec je slicniji N7 i SGT2 koji sam drzao u rukama i odlicno mi lezi. Tablet bi mi trebao za citanje pdf-ova, vesti, surf na internetu, youtube, poneka igrica i generalno da malo manje vremena krivim kicmu na stolici i da mogu da lezim u krevetu :D

Inace 5570C DUO ima pola sata duze deklarisano trajanje baterije i GPU mu radi na vecem taktu?

Ne znam sta mi je ciniti..

Za to sto tebi treba je 4:3 savrseno (i inace za tablet je to mnogo bolji odnos stranica, 16:9 je uslo u upotrebu kod prvih tableta koji su zapravo bili uvecani telefoni sa telefonskim Androidom.
 
Mislim da Android radi ok na 4:3, imao sam pmp5080b i sve je radilo ok. PDF fajlove je prakticno nemoguce citati na 16:9, slova su sitna zato sto je 1/3 ekrana prazna zbog razlike u formatima. I nexus je djubre sa 50% shkarta. Ja da nisam bio dovoljno glup da kupim nexusa danas bi kupio Prestigio 5880D ultra. Ima vecu bateriju i bolji procesor.

U odnosu na koji tablet?
 
Uzeo sam danas 5570 da malo istestiram, saljem veceras prvo misljenje:)
 
Mislim da Android radi ok na 4:3, imao sam pmp5080b i sve je radilo ok. PDF fajlove je prakticno nemoguce citati na 16:9, slova su sitna zato sto je 1/3 ekrana prazna zbog razlike u formatima. I nexus je djubre sa 50% shkarta. Ja da nisam bio dovoljno glup da kupim nexusa danas bi kupio Prestigio 5880D ultra. Ima vecu bateriju i bolji procesor.

Teško da će ikad RK3066 biti bolji od Tegra 3, za GPU Mali 400P ima mnogo manje optimizovanih naslova od Tegre, za CPU ima dva jezgra manje i generalno će imati veću potrošnju - peto companion jezgro u T3 u standby ne troši praktično ništa, dok za RK3066 to se ne može reći.

Nakon dva modela i 5 primeraka Prestigia (5080C i 5097) neću se složiti da su N7 i oni uopšte ista klasa, broj bug-ova u SW je daleko veći kod Prestigio ROM-ova, a dobre custom romove možeš da nabrojiš na prste jedne ruke.

Ali da dosta nude za uložene pare i da su za svoj cenovni rang odlična kupovina, to je tačno.

I jedna stvar - koliko vidim jedino Prestigio i generalno manje poznati brand-ovi nude 16:9 tablete u 7" - Nexus 7, Kindle HD i većina poznatih tableta su 16:10.
 
Poslednja izmena:
Sory kod mene je model 5770D Duo koji kosta 16990 po radnjama.
Ovaj uredjaj ima tako kvalitetno kuciste da sam se ja opet veoma, veoma odusevio ( kvalitet je na vema visokom nivou) ovaj uredjaj mora da se pogleda i uzme u ruke, odluka posle toga je laka:).Uredjaj radi veoma brzo i bez ikakavog stucanja.Dosta znaci Dual core cpu i ekran je super, boje odlicne.Sad sam ga napunio i palim wifi i pustam neki video da vidim koliko ce da izdrzi baterija kazu da moze nekih 4 sata ali javljam kad se isprazni.
 
Sory kod mene je model 5770D Duo koji kosta 16990 po radnjama.
Ovaj uredjaj ima tako kvalitetno kuciste da sam se ja opet veoma, veoma odusevio ( kvalitet je na vema visokom nivou) ovaj uredjaj mora da se pogleda i uzme u ruke, odluka posle toga je laka:).Uredjaj radi veoma brzo i bez ikakavog stucanja.Dosta znaci Dual core cpu i ekran je super, boje odlicne.Sad sam ga napunio i palim wifi i pustam neki video da vidim koliko ce da izdrzi baterija kazu da moze nekih 4 sata ali javljam kad se isprazni.

Koja je razlika izmedju tog i 5570c osim memorije i cpu? Zasto je skuplji?
 
Uredjaj je fenomenalne izrade otud I cena malo jaca.Obavezno ga treba probati.Baterija je izgurala oko 4 sata pod bas dobrim opterecenjem sto je za mene zadovojavajuce.Trebalo bi da bude izlozen jedan model u delti.
 
ja sam moj 5580c dao bratu, definitivno ja nemam sta da radim sa tabletom, a posto mi ne staje u torbicu nije mi bas ni prenosiv.

brat odusevljen, PDF-ovi mu extra rade na 8" ekranu sto sam i ocekivao, skype, filmovi, serije, igre sve super... samo da se setim da odjavim d3go uslugu da me ne cepaju 200 din mesecno :)
 
Jel probao neko HDMI izlaz? Jel i dalje gasi ekran tableta kad prenosi sliku na tv?
 
Danas sam kupio ovaj tablet (5580C DUO) i prvi utisci su odlicni, radi brzo bez zastajkivanja ili stucanja, ekran je dobar, pixeli se vide tek kada se primakne jako blizu, baterija ce mi biti sasvim dovoljna, uz drndanje od 2 sata i isprobavanje svega pala je sa 96% na 74% i konstantno je bio ukljucen WiFi uz Brightness na ~40%. Text za citanje je bas lep, upalio sam Google Books i prijatno je za citanje. Vidjao sam da je neko pitao da i radi Skype i da,radi Skype bez problema :D

Ako vas jos nesto zanima pitajte :D
 
Moze li da se puni preko USB-a?
 
Ja sam video neki test na kome momak kaze da ne moze da se puni!
Mozes li da proveris da li stvarno puni ili samo prijavljuje a ne puni se?
 
Moj se garantovano punio...
 
I kod mene se puni. Jel neko zna da li mogu preko usba da ga povezem na komp ali tako da koristi kablovski net? krastavac nemam wifi tek treba da uzem karticu za komp a hteo bih da skinem neki bolji pdf reader za tablet.
 
I kod mene se puni. Jel neko zna da li mogu preko usba da ga povezem na komp ali tako da koristi kablovski net? krastavac nemam wifi tek treba da uzem karticu za komp a hteo bih da skinem neki bolji pdf reader za tablet.

Trebalo bi neki usb tether da odradi stvar, proguglaj malo.
 
Juce sam napunio tablet preko dana I zeleo a testiram battery drain preko noci jer sam citao kako je ovaj procesor jako rasipnicki raspolozen, posle sinocnjem citanja i gledanja youtube videa batteria je ostala na 96%, jutros kad sam se probudio uzeo sam ga I baterija je bila na 95% sto prestavlja 1% drop preko noci (vremenski nekih 7-8 sati) , ne znam za ostale ali ja sam veoma zadovoljan.
 
Za ovaj model se niko nije zalio... 1-2% za celu noc. Meni je problem sto mi se wifi zaglupi kad je duze u stand by
 
Nazad
Vrh Dno