Šta je novo?

Preporuka

Gandolf_NS

Slavan
Učlanjen(a)
08.05.2005
Poruke
110
Poena
319
Treba mi pomoć...

Kakva konfiguracija je potrebna da bi se računar koristio za programiranje...
tj. za pisanje programa npr. u C++, Javi...

Da li postoje neke bitne stvari tipa: količina memorije ili jačina procesora i slično?
 
Za javu je pozeljno sto vise rama...
Sto se tice procesora gotovo da je nebitno, radice na svakom (java malo sporije, ali jos nisu izmislili dovoljno brz procesor da ona radi munjevito, a i valjda neces nesto zahtevno pisati u javi).
Ako planiras dosta da programiras onda obavezno TFT, pozeljno veci sa DVI (wide zna da bude jako praktican, ali to proceni sam).
Tastatura obavezno neka VELIKA (nadji neku staromodnu na koju se klinci ne pale, ne mora da staje lepo u dzep od kosulje :D), sa klasicnim rasporedom tastera... (obavezno US).
Graficka neka slabija, ostalo nebitno...
 
Poslednja izmena:
Ma sto jace to bolje, ovi novi VSiji su zlotvori ali bukvalno, java IDEi su postali tako glomazni da prolupas -
Core2 Quadro Extreme
4 GB ram
Udri 4 HDDa u raidu i jos jedan raid samo za page file
i ope ces da se nerviras kako sporo kompajlira!
 
hehe.. malo ga preeeetera milika :)
 
Ma brate ja u ovoj mojoj bloody firmi imam 4xXeon Quadro il kako se vec zove na 3ghz valjda, 3gb memorije, 4x32gb 10k seagate i jos uvek se mucim sa jbuilderom, carbidom, vs, bdsdk
jedino sto brzo kompajlira je Delphi 7, no i on se godinama startuje sa svim ovim sto mu dodas...

Ti programeri za programere nemaju milosti :)
 
Što više RAM-a to bolje (važnija je količina od brzine memorije, tj. ako nemaš para, bolje 2GB value memorije, nego 1GB oštro nategnute top memorije), procesor koji nije single core (svejedno koji je) i što veći (TFT) monitor za koji možeš da se protegneš finansijski. Dobro pogledaj tastature koje ti odgovaraju na dodir (što je programer više "old skool", to je tastatura stariji model :d).
 
Sve u svemu, bilo koju novu konfu koju kupis sa giga rama ce ti raditi super. Dok ti naucis da programiras sa dosta linija koda, dosta kontrola ili bilo cega, ionako ces morati da budzis konfiguraciju. Zato vise obrati paznju na komfor. Udobna stolica, dobar polozaj sedenja, dobar TFT... :)
 
Sve u svemu, bilo koju novu konfu koju kupis sa giga rama ce ti raditi super. Dok ti naucis da programiras sa dosta linija koda, dosta kontrola ili bilo cega, ionako ces morati da budzis konfiguraciju. Zato vise obrati paznju na komfor. Udobna stolica, dobar polozaj sedenja, dobar TFT... :)
Ja na poslu sve češće prokljinjem eclipse kad mu se desi na jednu izmenu u .jsp publishuje na tomcat nekih 20tak sekundi :)
A mašina je Sempron 2800 i giga rama.
 
moje iskustvo sa c++ je 1GB operativne memorije,
dvojezgarni procesor ( ako radis kompajliranje gomile fajlova koristis make -j2 odnostno make -j4 zavisno od broja procesora i skoro isto toliko puta ti brze radi kompajliranje.. mislim da nesto slicno radi i kod jave..
disk manje bitan, ekran manje bitan (barem meni) . nekada sam koristio dve sedamnaestice sada mi je dovoljna i 15.4 od laptop-a
 
Pa, šta da vam kažem...

Ono što sam i predpostavio...

Što više rama a i procesor što žešći...

U svakom slučaju, hvala vam!
 
Nazad
Vrh Dno