Šta je novo?

Kućna multimedija Preporuka za TV - ~43" / 4K (budžet 45.000)

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Lanikor

Slavan
Učlanjen(a)
08.05.2016
Poruke
5,189
Poena
485
Doslo je vreme da uzmem TV pa se trenutno lomim izmedju nekih opcija a nekako mi je najvise zapalo za oko sledece:
  • Hisense - H43A7100F / H43A7300F - cene im se krecu oko 40k-42k, gore dole hiljadarka, 7 godina garancije sto je super
  • Samsung - UE43TU7XXX - taj raspon televizora sa slicnim nazivima je konfuzan pa nemam pojma sta su im tacno razlike, deluju fino ali 2/3 god garancije koliko vidim, dobrom delu raspona cene slicne kao kod Hisense
  • TCL - 43P615/P715 / TCL50P715 - deluju kao ok kupovina ali opet - "kratka" garancija, 50" varijanta je povoljna opcija
Kao sto vidite prema izboru dijagonala i televizora budzet je oko 40k sa tendencijom da ode plafon na 45k i to je neka mentalna barijera, hteo bih to sad da uzmem i da ne razmisljam o TVu u dogledno vreme.

Koristice se za pocetak mahom za castovanje sa uredjaja (filmovi/serije/Youtube itd.) a verovatno cu ga koristiti i kao monitor za sleeper PC koji sam sklepao pre jedno mesec dana i za gledanje dostupnih obicnih kanala. Trenutno nije u planu EON, IPTV, barem ne u narednih 6 meseci.

Sto vise gledam to mi je teze da odaberem, tako da - pomagajte, predlazite dodatne opcije itd. :)
 
Jako je zeznuto jer ih ima dosta u tom rangu i "za malo vise" uvek ima nesto interesantnije :D

Ovaj TCL 50" je danas bio 43k i odjednom je otisla cena uvis tako da otpada.
 
Ja sam išao na Hisense zbog garancije. Meni je trebao od 50 + inča. Hteo sam da je full HD i da je panel o.k. Interesantno za taj novac je najjeftiniji bio Hisense 50A7100F LED Smart Ultra HD - 4K. Kupljen preko BS grupe. Uz njega sam dobio premijum ganarciju koju sam koristio i pre za neke modele, 50% popusta na nosač i neku karticu za zdravstvo. Naravno sa BS grupom se uvek "cenkam" :D

Vidim sada je poskupeo.
 
U istoj sam dilemi, u toj ceni nista ne deluje kao clear winner.
Izdvajaju mi se Hisense 43A7100F (za par hiljada vise vec ima Hisense 50A7100F), Xiaomi 4s 43, Samsung UE43TU7000, Grundig 43GEU7800B i Philips 43PUS7505.
 
Koja je bila ta cena po kojoj je trebalo uzeti dok je bilo (sad više nema)?
 
Kakav je upscaling domacih sd kanala (odnosno iptv boxa) na ovom tcl modelu u poredjenju sa hisensom? Najvise bih iz tog razloga isao na manju dijagonalu izmedju 43" i 50", a ne znam koliko je to opravdano.
Za TCL navodno nije bas najbolji, ne drzi me za rec doduse

inace da, bio je 43k, bice opet jer je i u Tehnomediji bio u jednom momentu po istoj ceni.

Ja odustadoh jer ne mogu da ga pozicioniram dobro
 
Hvala na odgovoru, 43K je OK, pošto sam kontao kako 60K za TCL može da bude samo "akcijska" cena. :)
 
Pošto mi se nedavno pokvario LG 43UM7100PLB i to možda neke dve nedelje nakon isteka garancije, u potrazi sam za kupovinom novog 4K TV od 43 inča od negde oko 45.000, par hiljada gore - dole . Od aplikacija najviše koristiom Youtube, HBO GO, EON. Preko flash-a puštam filmove pa mi je bitno da tv može da pročita najkorišćenije formate (mkv, mp4, avi) i da mogu prevod da korigujem u smislu veličine slova, usporiti tj ubrzati prevod i da podržava slova sa kvačicama.

Meni nekako deluje zanimljivo Hisense 43A7500F ali nisam nikada pre imao Hisense model pa ne znam šta da očekujem. Ima sam nekada Fox, Samsung, Lg.

Šta mi predlažete ?
 
Pošto mi se nedavno pokvario LG 43UM7100PLB i to možda neke dve nedelje nakon isteka garancije, u potrazi sam za kupovinom novog 4K TV od 43 inča od negde oko 45.000, par hiljada gore - dole . Od aplikacija najviše koristiom Youtube, HBO GO, EON. Preko flash-a puštam filmove pa mi je bitno da tv može da pročita najkorišćenije formate (mkv, mp4, avi) i da mogu prevod da korigujem u smislu veličine slova, usporiti tj ubrzati prevod i da podržava slova sa kvačicama.

Meni nekako deluje zanimljivo Hisense 43A7500F ali nisam nikada pre imao Hisense model pa ne znam šta da očekujem. Ima sam nekada Fox, Samsung, Lg.

Šta mi predlažete ?
Taj Hisense ne podržava HBO GO...
U prevodu, traži tv sa android ili nekim drugim sistemom koji podržava te aplikacije, ili kupi Hisense i android boks.
 
Onda bih možda mogao da uzmem Philips 43PUS7555/12 i android box (možda Xiaomi).

 
Pozdrav da ne otvaram novu temu kad vec imam isto pitanje, inace od sledećih modela koji mi savetujete da uzmem:

Hisense 43A7100F ili 7300f (slična cena)
TCL 43P715
Philips 43PUS7505

Ako imate neki bolji predlog u ovom cenovnom rangu slobodno preporucite, hvala

 
Saznao sam da je za Hisense generlani servis Nepo. treba videti za druge proizviđače.
 
Nazad
Vrh Dno