Šta je novo?

Preporuka za streamer Hi-Fi

tozovac

Čuven
Učlanjen(a)
07.03.2003
Poruke
902
Poena
685
Jel ima neko preporuku za streamer, recimo sa Alija, da relativno lepo radi, da ima ethernet port, stereo RCA izlaze za zvucnike i da je softver za pustanje pristojan.
Imam Bluesound Node 2i i prezadovoljan sam, ali i kosta. Na Aliju sam video za 50-100$ razne, ali ne znam kakvi su.
 
Делује доста добро уређај. Јел има код нас да се купи?
 
Evo i Srboljubove recenzije za jedan od modela, ne znam zasto ali ja ovom covjeku vjerujem

Mada pro plus u odnosu na pro ima samo jednu bolju stavku a to je kvalitetnije pretvaranje analognog ulaza u digitalni izlaz. Ako ti to nije potrebno pro verzija je i vise nego dovoljna
 
Делује доста добро уређај. Јел има код нас да се купи?
Preporuka za wiim pro, uzeo na kp pre mesec dana i skroz dobra stvar. Meni je spojen na aktivne zvucnike preko optickog, dok mi je tv spojen preko optickog na wiim pro. Tako da iste zvucnike koristim za tv i muziku (sam bira izlaz). Aplikacija je odlicna, tidal, spotify, tunein radio, deezer, mozes u sam da dodas stream.

Pro plus ti je skuplji (mada ni nema ga), bolji dac, uz njega dolazi daljinski sto je korisna stvar mada ja koristim daljinski od fire tv za kontrolu zvuka.

Za 150, 160e dobijes uredjaj koji radi fantastično ono za sta je namenjen.
 
Imam iskustvo sa sva tri modela.
Najznačajnija razlika između WiiM Mini i Pro je Ethernet port na Pro-u. Oba imaju u sebi DAC koji je osrednjeg kvaliteta. Pro Plus ima u sebi solidan DAC, Ovo su moje preporuke:
  • WiiM Mini ako želiš da prođeš najjeftinije.
  • WiiM Pro ako misliš da je Ethernet uvek bolje rešenje od WiFi-a (kao ja) i već imaš pristojan DAC/PreAmp ili aktivne zvučnike.
  • WiiM Pro Plus ako hoćeš najjednostavnije rešenje u jednoj kutiji.
 
Slično pitanje sam postavio pre nekog vremena, ali nije bilo odgovora. I onda sam poručio Fiio BR13.
U međuvremenu, pre nego što je stigao, dobio sam priliku da nabavim Wiim mini i povezao ga na pojačalo (CA A300). Wiim ima pristojan DAC, nije to bilo loše, sve dok ga nisam spojio preko SPDIF na SMSL SU1...i onda je zaista prosviralo kako treba.
 
Pitanje je bilo u sobi "Šta da kupim?" a to je soba koju pre svega posećuju oni koji traže odgovore, a mnogo manje oni koji mogu da ih daju, pogotovu sa HiFi koji nije glavni fokus Bench zajednice.
 
Ja koristim RPi4 2GB + SMSL SU1 + Volumio. Sasvim sam zadovoljan, ali bih probao i Wiim ako se ukaže prilika.
 
Jel koristio neko Volumio?

 
Koristim ja Volumio u kombinaciji sa RPi3+ iq audio dac.Softver je jednostavan,pregledan i lak za upotrebu.
 
Već imam DAC koji od ulaza ima sledeće
Digital Inputs:USB 2.0, SP/DIF Coaxial RCA and BNC, SP/DIF TOSLINK (optical)

koji streamer preporučujete? malo za internet radio ..
 
da nema neko ovu ? da li valja?



main-jamc-r-h.jpg
 
Има људи са А6 стримером, иди боље на хи-филес форум. Скоро се причало о А6 и А8 моделу. Добар стример.
 
Nazad
Vrh Dno