Šta je novo?

Kućna multimedija Preporuka za soundbar

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Mare011

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruke
573
Poena
180
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samaung A52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vec duze vreme gledam soundbarove ali nikako da se odlucim za neki, pa ako neko moze da preporuci nesto do 250eur?

Znam da ne treba da ocekujem neki vau zvuk ali uglavnom ce se korisiti za filmove mrzi me da ravlacim kablove po celom stanu za 5.1 sistem i bitno mi je da ima hdmi arc da mogu sa daljinskim od tv da kontorlisem soundbar

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Rešenje
Vredi li Samsung HW-B440 uzeti za 130€? trenutno je snižen na nemačkom amazonu, imam mogućnost da mi donesu, verovatno je to ustvari HW-B450 ali nisam siguran, pošto je model kao za nemačko tržište.
Ne mogu da se protegnem više, nažalost, a spram VOXovih zvučnika od 3W ovo će mi biti simfonijski orkestar
E to, hvala. Znaci da gadjam i neke police za njih.
Inace mi je konfiguracija prostora, levo trosed, u sredini fotelja, desno dvosed, Fotelja gleda ka tv, dvosed i trosed pod 90 stepeni. Kapiram da to nije bas najbolja postavka, jer samo fotelja dobija centriran zvuk, ali tako mora biti.

Sad mi zao sto nisam ugradio uticnicu u pod umesto da sad razvlacim kablove. Je l imate neku preporuku cime ih zalepiti za parket da ih ne kacim nogom kad prolazim? Ona siva "duct" traka ili nesto drugo?
 
Ne znam na koje kablove misliš? Tebi u suštini treba samo jedna utičnica za napajanje, u koju vežeš bazu. Na bazu spojiš lijevi i desni rear zvučnik (te kablove možeš sakriti ispod namještaja, tepiha...) a baza se sa soundbarom spaja bežično.
 
Imam soundbar i kad prebacim na neki drugi kanal, zvuk kasni 2,3 sekunde, znaci nista se necuje.Dal neko zna jel to moze da se namesti da nekasni. Ja sam stavio u podesavanjima da mi nekasni zvuk sa slikom, ali kad prebacivam kanale, 2 sekunde se nista necuje
Kako je soundbar povezan sa TVom?

Kod mene preko eARC nema nikakvog kašnjenja.
 
Rekao bih da se lose izrazio. Nema on kasnjenje, vec mu zvuk prekine na kratko.
 
Koji soundbar, koji TV, na cemu prebacujes kanale - TV ili neki eksterni box?
 
Na cemu, ne cime :)
Daljinski od TV-a mi ne govori mnogo - jel koristis interni DVB-C tjuner, eksterni box, WebOS aplikaciju ili...?

Imam slicnu konfiguraciju sa EON box-om i radi bez problema.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav imam 50" Hisense TV i zanima me da li je bolje uzeti:
  1. HISENSE Soundbar zvučnik HS218 (200W) 28.000din
  2. LG Soundbar zvučnik SN5 (400W) 25.000din
I takođe pitanje, da li je bolje uzeti Hisense sound bar za Hisense TV ili to nema veze?
I još jedno pitanje, preko čega je bolje povezati preko optičkog kabla, bluetooth ili hdmi?

Hvala!
 
Uzmi bolje za te pare Samsung A550 mnogo je bolji od svih soundbarova u toj kategoriji.
 
Video sam sada i njega, bolje mi se čini od LG-a. Međutim ima li prednosti uzeti Hisense soundbar obzirom da nemam Samsung već Hisense TV? Da li je kao bolje i integrisanije ako je istog brenda?
Ja imam LG TV i spojio sam preko optike taj Samsung. Jedan daljinski koristim.

Nisam uzeo LG soundbar, jer je Sammy mnogo bolji.
 
Da, uparivanje ima smisla jedino u većoj klasi, tada sem soundbara možete koristiti i zvučnike od TV kao dodatni boost, Samsung to naziva Q Symphony.

Btw ja kumu na poklon uzeh HW-S50A, jako lijepo izgleda (znam da mu je to bitno) a i čini mi se skroz korektan zvuk, tih par testova što sam ispratio prije kupovine.

Još mu ga nisam nosio pa nismo testirali, nadam se da se nisam zeznuo, bio je Xiaomi sa subom za iste pare
 
Poslednja izmena:
Uzmi bolje za te pare Samsung A550 mnogo je bolji od svih soundbarova u toj kategoriji.
Uzeo sam, vrhunski je zvuk a i dosta je moćan. Ne veruejm da bi hisense imao bolji zvuk. Osim što kada je povezan na bluetooth zvuk malo kasni, a kada povežem na optički kabal ne može da se upravlja nivoom zvuka preko daljinskog od TV-a, što preko bluetootha kada je povezan može. Još nisam probao HDMI povezivanje.
 
Uzeo sam, vrhunski je zvuk a i dosta je moćan. Ne veruejm da bi hisense imao bolji zvuk. Osim što kada je povezan na bluetooth zvuk malo kasni, a kada povežem na optički kabal ne može da se upravlja nivoom zvuka preko daljinskog od TV-a, što preko bluetootha kada je povezan može. Još nisam probao HDMI povezivanje.
Da li mozes da kontrolises soundbar sa daljincem od Hisensa?
 
Naravno da ne moze preko optickog kabla - potreban je CEC (preko HDMI ARC).
 
Cudno, ja sam povezao svoj lg sj2 na Lg tv putem optickog kabla i kontrolisem soundbar preko irisTV daljinca i preko firestick daljinca.
Naravno LG daljinski od TVa i samog soundabara rade posao.
 
Jel si siguran da daljincem od TV-a regulises volume na samom soundbar-u, a ne na TV-u?

Ima nekih zbudzeva preko optike sa custom protokolima kada su i TV i soundbar od istog proizvodjaca. Hisense TV i Samsung soundbar to 100% ne mogu. Nek veze lepo HDMI kablom i to je to.
 
Poslednja izmena:
Jel si siguran da daljincem od TV-a regulises volume na samom soundbar-u, a ne na TV-u?

Ima nekih zbudzeva preko optike sa custom protokolima kada su i TV i soundbar od istog proizvodjaca. Hisense TV i Samsung soundbar to 100% ne mogu. Nek veze lepo HDMI kablom i to je to.
Verovatno koristi LG Sound Sync(isti proizvodjac Tv i Soundbar) tako da kontrolise zvuk na soundbar-u daljincem od Tv-a preko optickog kabla.

@aleksicbre nisi naveo model TV-a, da li podrzava HDMI ARc?
 
Poslednja izmena:
Verovatno koristi LG Sound Sync(isti proizvodjac Tv i Soundbar) tako da kontrolise zvuk na soundbar-u daljincem od Tv-a preko optickog kabla.

@aleksicbre nisi naveo model TV-a, da li podrzava HDMI ARc?
Podržava, i vidim slot za ARC pozadi u HDMI2, ali ne kontam kako treba da ih povežem
Inače na ovom soundbaru piše eARC a na Hisense samo ARC
Imam i neki HDMI 4k @60fps trebalo bi da on radi posao ali nisam uspeo da pivežem nikako sa HDMI…
 
Podržava, i vidim slot za ARC pozadi u HDMI2, ali ne kontam kako treba da ih povežem
Inače na ovom soundbaru piše eARC a na Hisense samo ARC
Imam i neki HDMI 4k @60fps trebalo bi da on radi posao ali nisam uspeo da pivežem nikako sa HDMI…
Kada povezes HDMI kablom eARC soundbar --》ARC TV onda u podesavanju TV-a ukljucis Consumer Electronics Control (CEC).
 
Jel si siguran da daljincem od TV-a regulises volume na samom soundbar-u, a ne na TV-u?
Siguran.

Spojio optikom a550 i LG 50UP78

Na TV-u se pojavljuje plus i minus, ali na soundbaru se menja jačina zvuka.
 
Ako se ne varam, prilikom povezivanja optickim kablom gubi se mogucnost automatskog ukljucivanja/iskljucivanja soundbara prilikom paljenja/gasenja TV-a u odnosu na povezivanje preko HDMI ARC?

Uzeo sam soundbar LG SN4 povezao preko HDMI ARC sa TCL C715 ukljucio CEC, u podesavanju zvuka Digital audio out podesio na Pass trough. Daljinskim od TV-a kontrolisem jacinu zvuka na soundbar-u a takodje se i ukljucuje prilikom paljenja TV-a i obrnuto.

Jos jedna stvar je da sam sada dobio Dolby atmos u Netflix-u u odnosu na prethodni setup sa starim Genius 5.1 sistemom koji je bio povezan optickim kablom uz pomoc adaptera.
 
Ako se ne varam, prilikom povezivanja optickim kablom gubi se mogucnost automatskog ukljucivanja/iskljucivanja soundbara prilikom paljenja/gasenja TV-a u odnosu na povezivanje preko HDMI ARC?
Ukljucuje mi se automatski, ali se ne iskljucuje automatski. Iskljuci se sam soundbar posle 10-20 minuta usled neaktivnosti.
 
Samsung soundbar HW-Q990B. Dolazi sa 2 zadnja satelita. Cena oko 122k kod nas.


+1

Trenutno mislim da ne postoji bolji soundbar.
Koliko vidim razlika između HW-Q990B i HW-Q995B je samo u tržištu za koje je pravljeno, gde je Q995B za nemačko tržište. Jel to tačno?
There's Dolby Vision Passthrough support, too, though you can't passthrough 4k @ 120Hz.
Šta tačno znači ovo što piše za 4k @120hz na rtings recenziji?
- Jel to znači da recimo YT snimak koji puštam na TV-u (4k@120hz) neće imati zvuk? Isto važi i za PS5 konzolu (iako mislim da nema igara koje daju 120fps sa 4k rezolucijom)?

Vidim po internetu da je Q995B jeftiniji, plus ima 200€ cashback, a trenutno se može uzeti sa Samsung sajta preko firme za 811€ (izgleda na to dođe još 120€ cashback-a sudeći po komentarima).
 
Odnosi se na pass-through slike iliti na prosledjivanje ka TV-u onoga sto je stiglo do soundbar-a.

Takav izvor bi morao da vezes direktno na TV, a ne preko soundbar-a.
 
Koliko vidim razlika između HW-Q990B i HW-Q995B je samo u tržištu za koje je pravljeno, gde je Q995B za nemačko tržište. Jel to tačno?

Šta tačno znači ovo što piše za 4k @120hz na rtings recenziji?
- Jel to znači da recimo YT snimak koji puštam na TV-u (4k@120hz) neće imati zvuk? Isto važi i za PS5 konzolu (iako mislim da nema igara koje daju 120fps sa 4k rezolucijom)?

Vidim po internetu da je Q995B jeftiniji, plus ima 200€ cashback, a trenutno se može uzeti sa Samsung sajta preko firme za 811€ (izgleda na to dođe još 120€ cashback-a sudeći po komentarima).
Ovo se odnosi samo na pass-through DV i 4k@60hz. Nema nikakve veze sa YT.
Kad klikneš na ? Izbaci ti ovo:
What it is:When the soundbar is connected between a source (such as a Blu-ray player) and a TV, whether the soundbar passes an HDR video signal from the source to the TV.
When it matters:When playing HDR video from a Blu-ray player, game console, etc, connected directly to the soundbar.


Znači ako si povezao recimo ps5 direkt sa SB da neće proslediti HDR signal(DV@120hz) ako to uopšte može ps5.
 
Nazad
Vrh Dno