Šta je novo?

Kućna multimedija Preporuka za soundbar

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Mare011

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruke
581
Poena
180
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samaung A52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vec duze vreme gledam soundbarove ali nikako da se odlucim za neki, pa ako neko moze da preporuci nesto do 250eur?

Znam da ne treba da ocekujem neki vau zvuk ali uglavnom ce se korisiti za filmove mrzi me da ravlacim kablove po celom stanu za 5.1 sistem i bitno mi je da ima hdmi arc da mogu sa daljinskim od tv da kontorlisem soundbar

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Rešenje
Vredi li Samsung HW-B440 uzeti za 130€? trenutno je snižen na nemačkom amazonu, imam mogućnost da mi donesu, verovatno je to ustvari HW-B450 ali nisam siguran, pošto je model kao za nemačko tržište.
Ne mogu da se protegnem više, nažalost, a spram VOXovih zvučnika od 3W ovo će mi biti simfonijski orkestar
od jeftinijih vidim hvale i JBL bar 5.1
 
Nema atmos taj JBL...
 
Pitanje koliko uopšte ima smisla Atmos bez surround zvučnika, pa i na dosta skupljim modelima.
 
Pa nema, ali virtualni koji pucaju na gore daju osećaj atmosa🤣.
 
Hteo sam nesto kompaktno te sam uzeo LG Eclair.
PXL_20220909_201928166.MP.jpg
 
Kul za stan. Jesi zadovoljan?
 
Jesam. Podrzava Atmos ako nekome znaci mada meni to nije bio prioritet. Hteo sam pristojan zvuk u malim gabaritima sa sto manje kablova i to sam i dobio.
 
Hteo bih da uzmem neki budget soundbar za TV TCL 55 C715. Trenutno imam matori Genius Home theater 5.1, ali kako zauzima dosta prostora iz tog razloga bih ga menjao inace mi zavrsava posao. Nemam neke velike zahteve, uglavnom ce mi trebati za neki film, serija(Netflix, HBO Max)..
Razmisljam o ova dva modela:

VIVAX SP-7080H
SHARP HT-SBW110

Sta bis ste mi preporucili u tom cenovnom rangu? Znam da izbor nije veliki😊
 
Budžet za soundbar do 1000 evra, da li neko ima preporuke oko izbora?
Samsung soundbar HW-Q990B. Dolazi sa 2 zadnja satelita. Cena oko 122k kod nas.

 
+1

Trenutno mislim da ne postoji bolji soundbar.
 
Pitanje je samo da li mu odgovara takav "komplet" ili mozda samo soundbar veceg kvaliteta poput Sonos Arc.
 
Mene i dalje zanimaju soundbar-ovi. Ovaj Samsung mi ne odgovara zbog kablovi za satelite. Videh eki JBL, gde se sateliti odbajaju od soundbar-a wireless.
Ipak mi je najjednostavniji klasičan soundbar.
Sonon Arc, još nešto? Nije važno ako nema kod nas u ponudi. Hvala!
 
Kakvi kablovi, misliš strujni? U tom slučaju JBL definitivno koji ima svoje satelite na bateriji a kada se pune služe kao dodatni zvučnici na soundbaru, skroz odlično rješenje.
 
Da, da, samo stujni kablovi trebaju. Kao što rekoše kolege gore, ne postoji ništa bolje (ista situacija je i prošle godine bila sa Q950a modelom).
 
Ja ga slusam svaki drugi treci dan i ono je perverzija...

Sto se tice Sonosa koji je neko spomenuo, ako budzet nije sporan od 2500e, onda skakako bih izabrao onaj njih Premium Immersive set.
 
Po meni, za 2500€ se pazare Devialet Dione, Sennheiser Ambeo...

Ili se uz koji evro vise "puca" na pravi, klasican surround setup.

Poenta soundbar-a je minimalizam, a kad se vec u sobu unese 7 zvucnika - klasican surround sistem ce pruziti (mnogo) vise.
 
Ja sam gledao ( slušao) taj Sonos i po meni ne vredi 2x više… uzeo Samsung zbog jednostavnosti i jer sam bio u gužvi sa novim stanom i selidbom ali se slažem sa Delijom skroz…
 
Po meni, za 2500€ se pazare Devialet Dione, Sennheiser Ambeo...

Ili se uz koji evro vise "puca" na pravi, klasican surround setup.

Poenta soundbar-a je minimalizam, a kad se vec u sobu unese 7 zvucnika - klasican surround sistem ce pruziti (mnogo) vise.
Jel ima da se čuje negde ta dva soundbar-a?

Ne znam za samo jedan taj bez bar woofera mislim da ne može napraviti pravu dubinu. Puno para.
 
4Audio. Trebalo bi da ih trenutno imaju na lageru.

Sub-ovi koji idu uz soundbar-ove su prilicno skromni. Dodaju oni neku dubinu, ali im kvalitet nije bas jaca strana.

Slazem se da je cena jaka, ali je i kvalitet (zvuka) veci u odnosu na "komercijalu". Primarno mislim na vokal/dijalog iliti ono sto je najbitnije za soundbar. Da li je veci koliko je veca cena - naravno da nije, ali to je isto kao i kod svega ostalog - nikad za duplo vise para ne dobijes duplo veci kvalitet.
 
Ako će već i egzotiku da razmatra onda obavezno nek čuje i B&O Stage, jako dobar zvuk takođe.
 
Imam soundbar i kad prebacim na neki drugi kanal, zvuk kasni 2,3 sekunde, znaci nista se necuje.Dal neko zna jel to moze da se namesti da nekasni. Ja sam stavio u podesavanjima da mi nekasni zvuk sa slikom, ali kad prebacivam kanale, 2 sekunde se nista necuje
 
Da, tačna oznaka rear kita je SWA-9100S
 
Hvala. Ima ga na kp za 180e.

Je l ima neki znacaj na kojoj visini stoje ti zvucnici? Soundbar mi stoji ispod tv, nzm koliko je to tacno, oko 40cm po slobodnoj proceni, na toliko isto i ove zvucnike da stavim ili mogu i na pod?
 
Pa na samom podu ne definitivno ali ne mora biti ni u visini ušiju, otprilike u visini laktova da budu kad se sjedne može slobodno, recimo na dva stočića sa strana pored trosjeda ili čega li već.
 
Nazad
Vrh Dno