Šta je novo?

Hardver Preporuka za napajanje, kućište, ssd.

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Dusan94

Slavan
Učlanjen(a)
18.12.2009
Poruke
585
Poena
235
Sastavljam neku konfiguraciju za mene I kolege pa mi treba par saveta. Neka okvirna konfiguracija je

AMD 5950x
MSI B550 Torpedo
128GB DDR4 3200MHz Kingston KF432C16RBAK4/128
Samsung 1TB 980Pro
FSP HYDRO G850
Be quiet! Dark Rock Pro 4

Za matičnu, cpu i ram sam poprilično siguran da je to to. Osim ako mi neko ne da neki dobar razlog za promenu.
Za SSD znam da je samsung nešto muljao, ali ne znam koje su serije bile. Preporuka dobrodošla ako ovo ne valja
Napajanje sam okvirno izabrao zbog cenovnog ranga ~20000. Ne smeta ni jeftinije da bude ako ima nešto da vredi kod nas, a nije problem ni skuplje ako mora.
GPU će verovatno da bude neka 3080 ili 3060, performanse su skoro nebitne, samo da ima što više vram-a

Za kućište mi je bitno da mogu da stanu makar 2x3.5", (poželjno 4) i da je solidno provetreno. Corsair 4000D Airflow mi pada na pamet, ali mi deluje da ne može kod nas da se nabavi
 
Za 980 Pro nema veze i da su "nešto muljali" i onako je među naj boljima.
Za napajanje nisam siguran za marku i tip ali sačekaj dok rešiš grafičku, velika razlika u potrošnji između te dve. Dolaze i Nvidia 4000 a tu će trebati novi standard napajanja.
 
Aj nek bude kao da je za 3080. Računam da je 850w i dalje dovoljno za ovakvu konfiguraciju.
4000 serija me ne interesuje. Čak i za par godina kad budemo menjali ove konfiguracije, 3080 će da bude overkill.
 
"Dobrih" 850W bilo bi dovoljno za sve današnje grafike.
 
Konfiguracija deluje sasvim pristojno. Mislim da bi ti idealno bilo da nabaviš 3090 (eventualno i polovnu) zbog 24GB vrama. Pretpostavljam da je neki Archviz posao a GPU rendering bi dosta ubrzao stvari.
Napajanje bi mogao možda i Cooler Master V850 Gold V2.
Što se tiče kućišta većina modernih dolazi samo sa 2x3.5" mesta. Kod nas na tržištu imaš npr. NZXT H7 Flow.
 
Sve je ok, uključujući napajanje.

Ako ti trebaju mesta za HDD, gledaj Fractal Define kućišta. Uz dobre ventilatore i setup može da se napravi adekvatan airflow a naleću i na KP polovna Define 5 i 6 kućišta...
 
Konfiguracija deluje sasvim pristojno. Mislim da bi ti idealno bilo da nabaviš 3090 (eventualno i polovnu) zbog 24GB vrama. Pretpostavljam da je neki Archviz posao a GPU rendering bi dosta ubrzao stvari.
Napajanje bi mogao možda i Cooler Master V850 Gold V2.
Što se tiče kućišta većina modernih dolazi samo sa 2x3.5" mesta. Kod nas na tržištu imaš npr. NZXT H7 Flow.
Jeste Archviz, ali CPU only, vram znači samo zbog malo bolje rezolucije tekstura u viewport-u. Za kompleksnije scene je cpu još uvek daleeeko ispred gpu renderinga. Koliko dobiješ na brzini rendera, toliko x10 izgubiš na optimizaciji. :)

Sve je ok, uključujući napajanje.

Ako ti trebaju mesta za HDD, gledaj Fractal Define kućišta. Uz dobre ventilatore i setup može da se napravi adekvatan airflow a naleću i na KP polovna Define 5 i 6 kućišta...

Nisu mi prioritet hdd mesta, ali sam mislio da imam za rezervu. Sad imam neka 2 hdd-a koja prebacujem u novo kućište.
U krajnjem slučaju mogu i da odštmpam bracket-e ako bude trebalo za više diskova

Ovaj H7 Flow koji je Alex preporučio deluje ok. Mada sam cenovno više za h510 Flow. :)

Izgleda da su se u NZXT-u setili da naprave nešto od onih akvarijuma koje su bile prethodne verzije.
 
Nazad
Vrh Dno